Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Itthon épített Corsát max akkor vennék, ha tudom ki építette, illetve nagyon alaposan átnézem.

Még kint is rengeteg a kókány átépítés, pedig ott még a TÜV is megnézi ezeket, mi lehet akkor itthon, ahol csak az építők szakértelmére és belátására van bízva a dolog... :lol:

Jobb ötlet kintről hozni egyet, még ha drágán is jönne ki a dolog. Azok még lehet papírozhatóak is lennének...

Link to comment
Megosztás:

Értem én a célzást, de hiába tecc, nem csinálok seg@et a számból. :lol:

Most kivételesen tényleg nem nagyblokkra gondoltam. Csak ahogy indult "valami kicsi autó, ami keveset fogyaszt..." pl. egy 1.2i vagy ilyesmi. Kivisz a világból, hozzányúlni is bátrabban tudnál, ha kell, nem eszi le a gatyádat és a lelked is nyugodtabb lenne a feeling miatt :) Szóval tényleg nem b@xtatásból írtam, csak jót akarok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most kivételesen tényleg nem nagyblokkra gondoltam. Csak ahogy indult "valami kicsi autó, ami keveset fogyaszt..." pl. egy 1.2i vagy ilyesmi. Kivisz a világból, hozzányúlni is bátrabban tudnál, ha kell, nem eszi le a gatyádat és a lelked is nyugodtabb lenne a feeling miatt :) Szóval tényleg nem b@xtatásból írtam, csak jót akarok :lol:

Jelenleg pont egy ilyenben ülök.Ha másért nem, a fogyasztásáért szerethető, és 5db ajtó is van rajta.Igaz, gyárilag az egyik hengert lehagyták róla! :lol: Ha pedig eljutok oda, hogy váltani tudok, csak felfelé teszem, de max. 1500ccm-ig.Nekem már bőven elég az is.Kijátszottam magam.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ki tudja megmondani, hogy a 3 ajtós Corsa A hátsó sárvédőíve helyett melyik autójét lehet felhegeszteni?

Csinált már vki ilyet?

Mert nekem nem megy alá a 185/60-as R14-es gumi, beleér a sárvédőbe,igaz VW. felnin volt, aminek az ET száma kisebb, mint az Opeleké.

A baj, hogy ET49-es alufelnit nehéz találni, főleg, ha azt akarjuk, hogy peremes felnink legyen!

Most egy Alessio Sprint felni garnitúrám van,ami R13 5,5" 4X100 ET38-as, de még a 175/70-es gumi és éppen, hogy elférne!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ki tudja megmondani, hogy a 3 ajtós Corsa A hátsó sárvédőíve helyett melyik autójét lehet felhegeszteni?

Csinált már vki ilyet?

Mert nekem nem megy alá a 185/60-as R14-es gumi, beleér a sárvédőbe,igaz VW. felnin volt, aminek az ET száma kisebb, mint az Opeleké.

A baj, hogy ET49-es alufelnit nehéz találni, főleg, ha azt akarjuk, hogy peremes felnink legyen!

Most egy Alessio Sprint felni garnitúrám van,ami R13 5,5" 4X100 ET38-as, de még a 175/70-es gumi és éppen, hogy elférne!

Kisit húzasd kintebb, akkor elfér.De célszerűbb a kiválasztott felnivel elmenni a kasztnishoz, és akkor ahhoz alakítja a kasztnit.Akár elöl ish..

Link to comment
Megosztás:

Fel van már peremezve, vagy ki van vágva a perem?

Csak mert nekem elfér a 195/45 (vagy 50) R15 is hárul és elöl. Mondjuk gyári opel felnin, azaz 6x15 ET49.

De hátul a tárcsafék miatt szélesebb kb. 10-15mm-el oldalanként, elöl meg szintén 6-7mm-t szélesítettem a nyomtávot. Az ívek gyáriak, csak fel vannak peremezve. Minden csisszre elfér, pedig elég jól meg is van ültetve a gép.

Link to comment
Megosztás:

Fel van már peremezve, vagy ki van vágva a perem?

Csak mert nekem elfér a 195/45 (vagy 50) R15 is hárul és elöl. Mondjuk gyári opel felnin, azaz 6x15 ET49.

De hátul a tárcsafék miatt szélesebb kb. 10-15mm-el oldalanként, elöl meg szintén 6-7mm-t szélesítettem a nyomtávot. Az ívek gyáriak, csak fel vannak peremezve. Minden csisszre elfér, pedig elég jól meg is van ültetve a gép.

Nekem is fel van peremezve, csak úgy tűnik, hogy amikor kasztnizták, akkor kicsit szűkebbre csinálták!

A kivágást azt meg hogyan gondoltad? Kivágni a kerék ívét és összehegeszteni a sárvédőlemez és a doblemez élét?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában volt egy kis időm foglalkozni a Nokedlivel, úgyhogy kikentem végre alvázvédővel a doblemezeket (amikor az alja lett csinálva akkor ez valahogy elmaradt :lol: ), meg került a műszerfalra a gyári helyre óra, és végre nem kék a kesztyűtartó ajtaja sem, hanem passzol a szürke színű műszerfalhoz.

Image00007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Image00008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szóval igyekszek gondos gazdi lenni, most hétvégén még a helyi barkácsáruházba is elmentem valamiféle szigetelést vadászni a géptető belső felére, erre amikor kijövök, ezt találtam:

Image00001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Image00002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Image00003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Image00004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A tettes persze elmenekült nyom nélkül...

Most szomorú vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Visszatétve a hátsósárvédős témámra, tud vki segíteni, hogy mit is csináljk vele?

Hogyan szélesítsem ki? Vegyek egy corsa b javítóívet, vagy Frontera-jét, vagy IGolfét?

:lol:

Biztos nem hegesztgetnék olyan ronda íveket A Corsára!

A gyárit is meg lehet csinálni jó szélesre. Ha már úgyis festeni kell, akkor inkább ezt a verziót választanám.

Ha csak simán szélesebbre akarod csinálni, akkor meg foghatsz egy emelőt és kinyomhatod azzal az ívet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Biztos nem hegesztgetnék olyan ronda íveket A Corsára!

A gyárit is meg lehet csinálni jó szélesre. Ha már úgyis festeni kell, akkor inkább ezt a verziót választanám.

Ha csak simán szélesebbre akarod csinálni, akkor meg foghatsz egy emelőt és kinyomhatod azzal az ívet. :lol:

A kivágó variáció hogyan működne?

Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári befelé álló perem nincs felperemezve, akkor ki is lehet vágni.

Ha már hozzá kell nyúlni, akkor csináld ilyenre! :lol:

Köszi a segítséget, így tényleg megmarad az eredeti formavilág!

Ez a te autód? Nagyon szép!

Milyen méretű kerekek vannak alatta, milyen felnin?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem az enyém, hanem az egyik ismerősöm C20XE Corsája. A képen 16-os magnéziumfelnik vannak rajta.

Belső ívek is hozzá vannak igazítva. Ha az enyémet kell majd szélesíteni, akkor én is így fogom megoldani, mert így megmarad a gyári formavilág. Nekem A Corsán csak ez tetszik igazán, kerek ívek egyáltalán nem passzolnak szerintem.

Itt az én Corsám.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem az enyém, hanem az egyik ismerősöm C20XE Corsája. A képen 16-os magnéziumfelnik vannak rajta.

Belső ívek is hozzá vannak igazítva. Ha az enyémet kell majd szélesíteni, akkor én is így fogom megoldani, mert így megmarad a gyári formavilág. Nekem A Corsán csak ez tetszik igazán, kerek ívek egyáltalán nem passzolnak szerintem.

Itt az én Corsám.

Nagyon-nnagyon szép gép!

Nekem sajnos nincsenek még referenciáim! :-)

Mit szólsz ehhez?Klikk ide!

Sajna azért nincsen kép az autóról,mert én kértem képeket a rohadásokról!

Nem tudom, hogy nézegetted-e a napokban a használtauto.hu-t, ha igen akkor láthattál róla képet.

Ezt venném, meg ha nincsen nagyon szét! Mennyit érne szted?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon-nnagyon szép gép!

Nekem sajnos nincsenek még referenciáim! :-)

Mit szólsz ehhez?Klikk ide!

Sajna azért nincsen kép az autóról,mert én kértem képeket a rohadásokról!

Nem tudom, hogy nézegetted-e a napokban a használtauto.hu-t, ha igen akkor láthattál róla képet.

Ezt venném, meg ha nincsen nagyon szét! Mennyit érne szted?

hát tuti nem véletlen adná ilyen olcsón a gépet. Hiába 91-es a kocsi, akkor is nagyon meg kell nézni, elég sok hibalehetőség van sajnos a corsák kasztniján. Szemügyre kell venni rendesen, valamiért nagyon olcsón adja a srác.

Link to comment
Megosztás:

ne az legyen a fő szempont hogy gsi, meg 106 paci vagy mennyi, a karosszériára jobban figyelnék, mert ha az sz@r, akkor az erős motor csak mégjobban szétszedi. minél jobb kasztnisat néznék, mocit meg lehet beletenni :lol: úgyis xe lenne benne rövid időn belül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tűnik valami jónak így képek alapján.

Akkor vedd csak meg, ha rendbe tudod még tetetni, mert különben szétrohad teljesen és dobhatod ki.

Mondjuk Miskolc nem épp itt van, hogy csak úgy elmenni megnézni... :lol:

Egyébként nagy +pont, hogy egyben van a fekete kesztyűtartó! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.