Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Losi, ne legyél már ilyen negatív! :lol:

Azért, mert Te buktál rajta, még nem kellene mindenkit lebeszélned a dologról! :lol:

Hadd döntse el a srác, hogy mit akar kezdeni a géppel.

És igen, egy C20NZ+F13 átépítést olcsóbban ki lehet hozni, mint egy C14NZ->SE átalakítást.

Persze mindkét átépítésnél szükséges lesz egy nagyobb AC, nagy fékek, jó futómű. Ez mindkettőnél ugyanaz.

Most már vannak pontos infóim, hogy hogyan lehet átalakítani egy C20NE kuplungot, hogy rá lehessen rakni egy F13-al.

És akkor még féltengely se kell.

Link to comment
Megosztás:

Losi, ne legyél már ilyen negatív! :lol:

Azért, mert Te buktál rajta, még nem kellene mindenkit lebeszélned a dologról! :P

Jaham......

Más ne a saját hibájából tanuljon.Ezek az autók nem valók közútra csak versenypályákra.Te is nagyon jól tudod, hogy Magyarországon jelenleg semmi létjogosultságuk nincs.Nem beszélve arról, ha megfog a rendőr.....

Ne saját magadból indulj ki, mert nem mindenki ilyen eszement.......pardon....megszállott! :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most már vannak pontos infóim, hogy hogyan lehet átalakítani egy C20NE kuplungot, hogy rá lehessen rakni egy F13-al.

És akkor még féltengely se kell.

Így van.Csak csereféltengelycsukló, de abból baromi sok! :lol: :lol: :P Mert a kicsi gyárira csomót köt a nagymotor. :)

Nagy sebességnél pedig egy beállt csukló tényleg jó móka. :P

Link to comment
Megosztás:

Versenypályára édes kevés mint egy NE, mint egy C20XE Corsa.

Mindenki a maga dönti el, hogy mekkora rizikót mer/tud bevállalni. Neked már sok ez a rizikó, de másnak lehet nem.

Féltengelycsuklókkal nincs gond. :lol:

Az, hogy én eleinte szívtam velük, az csakis az én hibámból volt. Ha már eleve szar egy csukló, akkor lehet nem kellene ráküldeni egy C20XE erejét.

Sokan mennek már évek óta kis Corsa csuklókkal C20XE-vel és semmi bajuk velük. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Versenypályára édes kevés mint egy NE, mint egy C20XE Corsa.

Mindenki a maga dönti el, hogy mekkora rizikót mer/tud bevállalni. Neked már sok ez a rizikó, de másnak lehet nem.

Nem a rizikóról van szó ,hanem az ablakon kilapátolt pénzzel.Versenypályára gyorsulni jók ezek a kisautók.De országútra fölösleges.Főleg amilyenek a jómagyar utak.

Amúgy továbbra is azt a vonalat erősítem, amit korában javasoltak nekem itt a fórumon a "régiek", hogy ne építkezzek, hanem vegyek alapból erős autót.A végére csak megtanultam, hüljegyerek módon a saját káromon.

Féltengelycsuklókkal nincs gond. :lol:

Azért célszerűbb átalakítani nagycsuklósra, ezt te is tudod.A kiscsuklókat max. 60LE-höz tervezték.nem pedig 160LE-re.

Link to comment
Megosztás:

Nem a rizikóról van szó ,hanem az ablakon kilapátolt pénzzel.Versenypályára gyorsulni jók ezek a kisautók.De országútra fölösleges.Főleg amilyenek a jómagyar utak.

Amúgy továbbra is azt a vonalat erősítem, amit korában javasoltak nekem itt a fórumon a "régiek", hogy ne építkezzek, hanem vegyek alapból erős autót.A végére csak megtanultam, hüljegyerek módon a saját káromon.

Ha így vesszük, akkor minden átalakítás ablakon kidobott pénz. Ugyanúgy ablakon kidobott pénz egy NZ->SE átalakítás, mint egy C20NE+F13 átalakítás! :lol:

Az átalakítás nagyjából ugyanannyiba kerül. Abban van a legnagyobb különbség, hogy az 1.4 úgy 80LE körül lesz, a C20NE meg ugye akkor 115LE. De hadd ne mi döntsük már el, hogy kinek mi kell.

Egyébként is, az legelső kérdés az volt, hogy mi kell egy C20NE beépítéséhez. Ilyenkor nem értem miért kell elkezdeni lebeszélni valakit. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeretne. :lol:

Azért célszerűbb átalakítani nagycsuklósra, ezt te is tudod.A kiscsuklókat max. 60LE-höz tervezték.nem pedig 160LE-re.

Igen, célszerűbb átépíteni C20LET-hez. NE-hez teljesen felesleges, mert 100 és 115LE között nincs túl nagy különbség.

Az erősebb 1.6-ok 160-180LE körül is gyári féltengelyekkel mennek gond nélkül. C20XE-hez se feltétlenül szükséges, mert mint már írtam párszor, külföldön is a legtöbb XE Corsa kis csuklókkal megy és ők se cserélgetnek havonta csuklókat.

Egyébként a Hennig még a C20LET (F20+0,3bar) átépítéséhez is kis csuklókat használ és erre kapott hivatalos TÜV engedélyt.

Link to comment
Megosztás:

Megbocsáss, de ez marh@ság. :lol:

Légyszi részletezd, hogy miért?

Az én véleményem szerint:

C20NE+F13:

-C20NE max. 30-35e

-F13 kb. 15-20e

-Kadett, vagy Ascona tartó 3-5e

-F13 kuplungszerkezet+tárcsa újonnan kb.30e, használtan kb. 10e

-nagy AC kb. 10e

-nagy fékek

-futómű

-munkadíj

C14NZ->C16SE:

-Alkatrészek, vagy komplett motor 60-80e

-F13 kb. 15-20e

-F13 kuplung kompletten, ugyanannyi, mint fent+lendkerék

-nagy AC kb. 10e

-nagy fékek

-futómű

-munkadíj

F13 és kuplung nem feltétlenül kell az SE átalakításnál, de anélkül az sem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Légyszi részletezd, hogy miért?

Nem részletezem, ezek csak elnagyolt számítások.Egy SE-hez nem feltétlenül szükséges a nagy fék, megáll a 236 hűtöttel is, még a kuplunghoz és a váltóhoz sem kell hozzányúlni.Gyakorlatilag a motorblokk váltóstól marad a helyén.Az egész végére tesz az ember egy sportdobot, és hurrá.Megy is, hangos is. Legális is, nem kerül minden műszaki plusz 20-25e.-be.S, az autó mindenféle flikk-flakk nélkül gond nélkül eladható marad.

Egy normál NE esetében pedig ugye motor+köteg min. 40e., váltó 15-20e.,motortartóbakot vagy csináltatsz, vagy veszel, új vezérléssel célszerű összerakni, célszerű felújitani a generátort+önindítót, mert utána elég macera kiszedni, ez legalább 30-35e.-rel megdobja a projektet, aztán csináltathatsz alá kipufogót, meg még a fene se tudja, mikor mi fog előjönni.

Eladásnál meg úgy kell fogni madarat aki ilyen verdát akar venni, mert építésnél mindenki nagyon lelkes, aztán ha oda kerül a sor hogy megvétel, akkor már rögtön jönnek a "félünk a rendőrtől" dumák, meg egyéb sallangok.

Ez nem bevállalás kérdése, meg hogy ki a tökös gyerek.

Amikor csináltuk az enyémet, nagyon úgy szólt a fáma, hogy ha beüt a crah, akkor is legalább 8K-ért eladható idehaza.Akkor az a kb. 250e.ft minusz még belefért volna a dologba.De hogy bakker nem kellett senkinek, és oda ajándékoztam 5K-ért úgy, hogy az eredetiségvizsgát is én álltam csak vigyék, bukva az egész dolgon közel 700e.ft-ot, azért az durva volt.

Nagyon kár volt az egészbe belekezdeni, hülye voltam így utólag belegondolva.

Én nem lebeszélni akarom ezt az új srácot, pusztán megpróbálom a saját példámon megmutatni, hogy az ilyen mértékű építkezés hüljeség.Mert nem ad annyi plusszt, mint amennyi minuszba belerohan vele az ember.

Te pedig váltig állítod, hogy de ettől nagyon kemény arc lesz, hogy belelocsol egy ilyen autóba egy valag pénzt amit még csak részben sem fog visszakapni, és ezzel mászkálni nagykirályság.Meg ez a hirtelen összehasonlítás, hogy mi mennyibe kerül...

Nálad más a mérce, és nálam is más.Mellettem szól még Kiskasza XE Corsája, amit bontós mivolta ellenére is ugyanakkora bukóval tudott eladni mint én az NE Corsámat.Pedig az övé igényesebben nézett ki.Aztán ott volt a pécsi srác Corsa B XE-je.....

Sztem ne feszegessük ezt a megéri vagy neméri meg dolgot.Nekem egy SE átalakítás még belefér az ésszerűségbe.De egy nagyblokkosítás nem.Nincs értelme.Kiautózni úgysem tudod.

Ha Korzás cartárs ezek után belevág az NE-be, lelke rajta.Én elmondtam a véleményem, megpróbáltam észérvekkel alátámasztani, hogy miért ne tegye.De szépen kérlek te se beszéld rá.ha akarja, megcsinálja.ha nem, akkor nem.

Legyen ez a végszó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok a véleményeket!

Nagyon félek, hogy miattam fogtok összeveszni, de remélem ez távol áll mind kettőtöktől!

Mind a kettő érvelés érthető és megvan a jó és a rossz oldala!

Nagyon hajlok egy gyári 1.4Si, vagy egy 1.6 GSi megvételére, mint az átalakításra.

Még akkor is, ha a GSi motort rendbe kell szedni, mert szét van hajtva.

Kérdés!

A gyári Si fékje hűtött tárcsás?

Link to comment
Megosztás:

Sztem, ha ez még meg van és jó állapotú, akkor megvenném.

Ez lenne a legegyszerűbb megoldás!

Piros Corsa

Csak kérdés, hogy az enyémért mennyit kapnék?

1992.12. havi Corsa A 1.4i Új vezérműszíj,vízpumpa, feszítő görgő, Központi amit a riasztó távirányítója is vezérel, elektromos csomagtér nyitó,

Friss olaj, új olajszűrő, alufelni, sport dob, ködlámpa, napfénytető, színezett üveg, autó-hifi, sport légszűrő is van hozzá, csak azt levettem télre, most töltöttem bele új fagyállót, de előtte kimostam a hűtőrendszert, új fényezés, rázópadon minden szilent és lengéscsillapító jó volt, és van még rajta 1,5év műszaki.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok a véleményeket!

Nagyon félek, hogy miattam fogtok összeveszni, de remélem ez távol áll mind kettőtöktől!

Nem fogunk ölre menni, az tuti.......remélem! :lol: Amúgy fékügyben nem tudom.De átalakítani 256mm-es hűtöttre sem vészes projekt.

Abban a pirosban én látnék fantáziát.

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem rossz az a piros, viszont ha már autót cserélsz, lehet várnék addig, amíg nem lesz valami szép eladó GSI.

Azért csak az lenne az igazi. Szebb kívülről és belülről is, komolyabb a felszereltsége, jobb a futóműve, jobb a motorja.

Tehát ha már rászánod magad a cserére, akkor ésszerűbbnek tartanám... :lol:

Losival meg ezért nem hiszem, hogy összevesznénk. Ő már csinált egyet és bukott rajta, én már csináltam magamnak kettőt, másoknak meg még vagy 5-öt és eddig senki nem bánta meg, aki megtartotta. Ha viszont valaki el akar adni egy akármilyen szinten átalakított autót, tuti, hogy lényegesen nagyobbat bukik, mint egy széria autó esetében.

Épp ezért, ha én egyszer megunom az enyémet, szerintem el fogom bontani, akármennyire sajnálnám is.

Link to comment
Megosztás:

Nem részletezem, ezek csak elnagyolt számítások.Egy SE-hez nem feltétlenül szükséges a nagy fék, megáll a 236 hűtöttel is, még a kuplunghoz és a váltóhoz sem kell hozzányúlni.Gyakorlatilag a motorblokk váltóstól marad a helyén....

Nem akarom újrakezdeni, meg nagyon belevau, de azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy nem szükséges a nagy fék. A 236-os még a C14NZ-n is néha kevés (és ez nem az XE utáni érzés, mert a szüleim is szokták mondani, pedig ők csak az 1.4-et használják). Az SE-n meg azt hiszem már gyárilag is valami nagyobb van (ha jól tudom ugyanaz, mint a B Combón). GSi-n tuti nagyobb, de az már más tészta.

Amúgy a többivel nagyjából egyetértek. Ha most kezdeném, szerintem én sem állnék neki egy ilyen átalakításnak, de azt sem mondom, hogy megbántam, hogy sikerült összehozni a kis csapásmérőt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.