Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Ja, nem is meséltem a legjobbat. Az eredetiségvizsgás papírra ráírták, hogy egy kifogásuk van:

A forgalmiban Corsa 1.6 GSi szerepel és szerintük pedig Corsa 1.6 Swing GSi -nek kéne lennie.

Most lehet, hogy én tudom rosszul, de ez mintha két különböző felszereltséget jelentene, tehát vagy GSi, vagy Swing.

Mindegy, a lényeg, hogy "átment", de azért jó tudni, hogy így értenek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem is meséltem a legjobbat. Az eredetiségvizsgás papírra ráírták, hogy egy kifogásuk van:

A forgalmiban Corsa 1.6 GSi szerepel és szerintük pedig Corsa 1.6 Swing GSi -nek kéne lennie.

Most lehet, hogy én tudom rosszul, de ez mintha két különböző felszereltséget jelentene, tehát vagy GSi, vagy Swing.

Mindegy, a lényeg, hogy "átment", de azért jó tudni, hogy így értenek hozzá.

Swing tudtommal nincs is, csak Swing-In. Na meg a GSI-nek azért már jobb a felszereltsége, mint egy Swing-Innek.

Link to comment
Megosztás:

92-ben biztosan volt Swing. Négyajtósban biztosan, mert egyik ismerősnek az van. Ugyanazzal a Swing logóval jöttek ki 93-ban már a B Corsák is. Az meg a feleségemnek volt. Amúgy a "Swing GSi" marhaság szerintem is. Vagy ez, vagy az.

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ-m az elvileg Swing, persze érdekes módon ennek sincs benne a forgalmiában a felszereltség.

Idézet az Ocskay-féle Opel kezelési, karbantartási könyvből:

"Corsa A 1982-1992

motorváltozatok:

1,0; 1,2; 1,2i kat; 1,3; 1,3i kat; 1,4i kat;

1,6i kat; 1,5 D; 1,5 TD.

komfortválaszték:

LS, GL, GLS, GT, Swing, Joy, Eco, GSi."

Persze gondolom ez nem a teljes, meg nyílván ez az európai piacra szánt, de én így tudom.

Igazából nem zavar ez az egész, csak akkor lettem volna pipa, ha emiatt kötözködnek.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

milyen tapasztalatok vannak, 7x13-as felnihez mekkora ültető szett illik?A corsához

Nekem a 7x13-asról olyan tapasztalatom van, hogy beleér vagy a kormányösszekötő rúdba, vagy a lengéscsillapítónál, már nem emlékszem. Először ekkora felnit akartam, aztán beszereztem egy 14-est, az már jó ugyanekkora szélességben.

Mielőtt megveszed mindenképp próbáld rá és mindenképp az első kerékhez. Szerintem 13-asnál 5, talán még az 5,5 is beleférhet, de ez a maximum.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 7x13-asról olyan tapasztalatom van, hogy beleér vagy a kormányösszekötő rúdba, vagy a lengéscsillapítónál, már nem emlékszem. Először ekkora felnit akartam, aztán beszereztem egy 14-est, az már jó ugyanekkora szélességben.

Mielőtt megveszed mindenképp próbáld rá és mindenképp az első kerékhez. Szerintem 13-asnál 5, talán még az 5,5 is beleférhet, de ez a maximum.

köszönöm a gyors választ

a felni már megvan,németből van így felpróbálni nem tudtam,de ET20 :huh:, az ültető szett (60/40mm)is utban van már haza fele (csak a magam megnyugtatására kérdeztem hogy milyen kéne,csak hogy már most tudjam árulni ha nem lett volna elég a 60/40,azt hittem kevés lesz). elméletileg a héten megjön a szett,ha minden jól megy hétvégén beszerelésre kerül,fel a felni a helyére.megírom a tapasztalatokat.bár így nem sok bizodalommal vágok neki.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a gyors választ

a felni már megvan,németből van így felpróbálni nem tudtam,de ET20 :lol:, az ültető szett (60/40mm)is utban van már haza fele (csak a magam megnyugtatására kérdeztem hogy milyen kéne,csak hogy már most tudjam árulni ha nem lett volna elég a 60/40,azt hittem kevés lesz). elméletileg a héten megjön a szett,ha minden jól megy hétvégén beszerelésre kerül,fel a felni a helyére.megírom a tapasztalatokat.bár így nem sok bizodalommal vágok neki.

Ha neadjisten nem lenne jó, de nem sok hiányzik, akkor lehet, hogy egy nyomtávszélesítővel meg lehet oldani, csak az nem tudom mennyire tesz jót a futóműnek (igaz az ET20 sem Corsa-A méret :) ). Azért szurkolok és várjuk a fejleményeket, nomeg a képeket (engem is mindíg ezzel piszkálnak :) :huh: )!

Link to comment
Megosztás:

Ha neadjisten nem lenne jó, de nem sok hiányzik, akkor lehet, hogy egy nyomtávszélesítővel meg lehet oldani, csak az nem tudom mennyire tesz jót a futóműnek (igaz az ET20 sem Corsa-A méret :lol: ). Azért szurkolok és várjuk a fejleményeket, nomeg a képeket (engem is mindíg ezzel piszkálnak :) :huh: )!

képeket tehet majd fel,de még csak most megy lakatoshoz a kocsi, a felnin is lesz egykis javítás. muszáj lesz egy kis sárvédő alakítás is az ET számok miatt,hátul ET4 vagy vmi hasonló egyjegyű szám:)

Link to comment
Megosztás:

Tehát, 13-ashoz, ha azt akarod hogy szépen álljon, nagyon kevés lesz a 60/40.

Nyomtávszélesítö nem fog kelleni, ígyse fog elférni az ív alatt, mondjuk ezzel az ültetéssel bele se fog érni.

Kadett LCD-t könnyen be lehet rakni, de csak akkor, ha 90 utáni a Corsád, a régi müszerfalba ez a megoldás nem müködik.

A régi müszerfalba esetleg tudok egy eladó GSI müszeregységet.

Milyen felniket vettél?

Itt van egy szép A Corsa, itt szintén 7x13-as felnik vannak alatta 175/50R13-as gumikkal.

ET-számot nem tudom már, pedig a felnik az enyémek voltak... :huh: Mindegy, majd Losi megírja. :D

Ezen akkor ott kb. 90-100-as ültetés lehetett elöl és 60-70 hátul.

Azért kb., mert állítható magasságú futómü volt és ott a helyszínen maximumra lecsavartuk. :)

IMG_0720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :lol:

IMG_0723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :)

Link to comment
Megosztás:

digit m falból kadett is mehet bele?kell hozzá vmi jeladók,igaz?

Kell maga a Kadett LCD müszeregység, kell a két csati, de lagalább a fehér, meg kell legalább egy sebességjeladó. Olajnyomásjeladó nem feltétlenül szükséges, ha nincs benne az olajnyomásjeladó, akkor végig maxot fog mutatni a müszer.

Ha C12NZ, vagy C14NZ motorod van, akkor elég a gyári sebességjeladó, mert azok 6 impulzust adnak, pont amennyire az LCD-nek szüksége van.

Ha segítség kell, csak szólj nyugodtan, szereltem már be pár Kadett LCD-t különbözö Opelekbe. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ezen akkor ott kb. 90-100-as ültetés lehetett elöl és 60-70 hátul.

Azért kb., mert állítható magasságú futómü volt és ott a helyszínen maximumra lecsavartuk. ;)

http://kepfeltoltes.hu/060529/IMG_0720_www...ltoltes.hu_.jpg :)

http://kepfeltoltes.hu/060529/IMG_0723_www...ltoltes.hu_.jpg :)

A kurv@életbe!Még mindig szép! :D :lol:

Fux mikor adja el? :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb volt 85/60-as Koni állítható keménységgel, szerintem jó áron ment el, 161 Euróért.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...A:IT&ih=018

Azt azért remélem tudod, hogy már a 60-ashoz is kellenek a rövidített szárú lengéscsillapítók.

Szépek ezek az ATS felnik, milyen gumikat akarsz rárakni, mert magasabb gumival nem kell akkora ültetés, viszont nem is mutat akkorát.

Link to comment
Megosztás:

Ha két héttel elöbb jösz, akkor megvehetted volna az állítható magasságú futómüvemet 25e-ért. :huh:

Most már elkelt.

Mondjuk az is csak így állt a 7x13-as kerekeken és 175/50R13-as gumikon.

Mondjuk lehetett volna elöl még 2-3 cm-t csavarni, de az se lett volna az igazi.

IMG_0314_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.