Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Látom ma azért termeltetek.

Kiskasza C20XE A Corsája és Wolfi ex C20NE A Corsája meg szerintem a két legkorrektebben megépített Corsa, ami itthon van. A sorban a 3. sajnos bontódik, de lesz utód. :cry:

Aki még nem csinált ilyent, az biztos lehet abban, hogy ha még sok segítséget is kap információk formájában, még akkor is legalább 50-100e Ft-al drágábban jönne ki, mint ha én építenék egyet, nem beszélve a rengeteg szívásról. És ezt nem sértésböl mondom, de én már végigjártam az utat és szerintem elmondhatom magamról, hogy 2000-es A, B Corsák és Tigrák témában itthon senki nem olyan fit, mint én. Lehet kicsit nagyképüen hangzik, már majdnem az összes 2000-es Corsát láttam itthon, de amiket én építettem, azok a legkorrektebbek. :(

Jajj de szerény vagyok! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves corsás barátaim!:P

Egyre jobban aggódom a kis corsiért, mert valami nagyon búg mikor kb 60felett megyek, nem működik a hátsó ablak fűtés és alig veszi a 2est! :(

Remélem hamarosan minden hiba ki lesz javítva,mert nagyon sajnálom szegénykémet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves corsás barátaim!:P

Egyre jobban aggódom a kis corsiért, mert valami nagyon búg mikor kb 60felett megyek, nem működik a hátsó ablak fűtés és alig veszi a 2est! :(

Nem ártana, ha megnézné egy szerelő, mert a búgás jöhet a váltóból, és ennek eredménye, hogy nem veszi a 2.-t.Lehet, olajhiányos.Amúgy nem drága hozzá egy másik váltó.Van, v. 10e.ft........

Link to comment
Megosztás:

Hát igen!mikor tolatni kell elég érdekes a szitu!! :P de megoldom! :(

Ha ép a fűtőszál az üvegen (folytonos), akkor valószínű, hogy a hátsó ajtózsanér meletti gumiharmónikában van a hiba. Bal oldalt a gumiharmónikában a sok nyitástól törott el ,a már rég nem puha vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Ha ép a fűtőszál az üvegen (folytonos), akkor valószínű, hogy a hátsó ajtózsanér meletti gumiharmónikában van a hiba. Bal oldalt a gumiharmónikában a sok nyitástól törott el ,a már rég nem puha vezeték.

De előfordul, hogy több fűtőszál szakadt.Lehet javítani, de nem tartós.Másik hátsóüveg meg horror áron kapható a kisgéphez........

Link to comment
Megosztás:

Másik hátsóüveg meg horror áron kapható a kisgéphez........

Ilyesmiért mondjuk nem, de ha például betörik az öveg akkor nem érdemesebb ehhez is komplett hátsó ajtót venni? Calihoz pölö 60e a hátsó szélvédő, de komplett kopasz ajtót üveggel már láttam bontóban 5000-ért, és ha szerencséd van, még a szín is stimmel. :(

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmiért mondjuk nem, de ha például betörik az öveg akkor nem érdemesebb ehhez is komplett hátsó ajtót venni? Calihoz pölö 60e a hátsó szélvédő, de komplett kopasz ajtót üveggel már láttam bontóban 5000-ért, és ha szerencséd van, még a szín is stimmel. :P

Hátsó üveg garival, beszereléssel 18e. itt Kméten.A hátsó ajtóról nincs infóm......

Mármint Corsához! :(

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Egyszer régen, dumáltunk egy A Corsa-ról, 2 ajtós sedan, szóval itt az "élménybeszámolóm":

A kiszemelt piros darab sokkal csúnyább volt, mint a képeken. Sajnos a külseje elég durván nézett ki, ha ezt nem nézném, akkor még mindig ott van a belseje. Km óra, hát már párszor átfordulhatott, volt egy papirja, egy nagy szervízről, ami röhejes volt (3000 Ft-os értékben). Ülések, meg műszerfal, korának megfelelő állapotban. De alatta, elég sok minden nyeszergett, meg rohadt is szegény.

Teszt út:

Emelkedőig minden ok, aztán padlógázon (kb 60-nal, gázpedál, tökig benyomva ) lefulladtam egy kis buckán. Na innentől, már vagy az index villogott folyamatosan, vagy néha dudált.

Végre előzhetek gondoltam, de elég rossz érzés volt, hogy erre ledadogott, aztán egyszer csak felpörgött a motor, és persze megelőzött még vagy 2 busz is. És itt elegem lett. :(

Utolsó ajánlata az 75 eFt és 4 még használható téligumi lett volna. De ekkor már mindegy volt.

Túl tettem magam rajta, persze ez nem veszi el a kedvem, ez egy negatív volt. Majd jön egy jobb vagy egy A Vectra.

De a lényeg, hogy majd keresek egy másikat, csak jobb állapotban és lehetőleg magánszemélytől.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, hogy "foglalkoztatok" velem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.