Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Uhhh akkor nekem A corsa gsi motoros corsám van,ráadásul az is meg van piszkálva +10le és 20nm kb.

GSI-m van,holnap ennek tudatában fogok közlekedni. Talán meglesz egy-két 1.3-as 8v swift is. (az 1.3 16v már szerintem kemény meccs lenne.)

Miért lenne már GSI-d? ;)

Link to comment
Megosztás:

Uhhh akkor nekem A corsa gsi motoros corsám van,ráadásul az is meg van piszkálva +10le és 20nm kb.

GSI-m van,holnap ennek tudatában fogok közlekedni. Talán meglesz egy-két 1.3-as 8v swift is. (az 1.3 16v már szerintem kemény meccs lenne.)

Az 1.3 8V szusi nem nagy cucc, a 16V-vel pedig attól függően megyek szart vagy jót, ki hogyan kapja el a rajtot. ;)

Link to comment
Megosztás:

c16nz A corsa. Az van ráírva,hogy gsi.

Nekem x16sz-m van a B-ben,tehát mintha A corsa gsi-m lenne.

Kő keménynek érzem magam.

Nem csak az van ráírva, hanem az is. :lol: Még az alvázszám alapján is GSI-je van, ellenben veled.

A GSI nem csak a motort jelenti, hanem a felsereltséget is, nézd csak át a korabeli katalógisokat. ;)

Mondom...én így emléxem! :lol: Aztán majd jön mindjárt Peti és Tgabi, a két mozgó lexikon és megcáfol. :lol:

Volt C16NZ GSI is, még az EPC is dobja.

Majd megyek mögöttetek,letekerem az ablakot és ordítozok,hogy GYééépéé harc!! gyééépéé harc!!!

Asszem nem én hitegetek itt mindenkit, hogy milyen jól is meg az autóm és hogy milyen csodagépeket verek le vele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem csak az van ráírva, hanem az is. :lol: Még az alvázszám alapján is GSI-je van, ellenben veled.

A GSI nem csak a motort jelenti, hanem a felsereltséget is, nézd csak át a korabeli katalógisokat. ;)

Volt C16NZ GSI is, még az EPC is dobja.

Asszem nem én hitegetek itt mindenkit, hogy milyen jól is meg az autóm és hogy milyen csodagépeket verek le vele. :lol:

Az enyém is jól felszerelt: dupla lufi,sibeda,öööö asszem ennyi. :lol: Meg van még utólag központizáram és asszem B gsi felnijeim vannak.

corsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A csodagépek nem tudtak róla,hogy verseny van és/vagy jókat vihorásztak az erőlködő corsán. :lol:

Múltkor kifogtam egy komoly ellenfelet: 1.6 16V g-astra ;) ,Előttem volt,megelőztük 70 környékén az IFÁ-t,aztán gondoltam az astrát is kikerülöm,de fater elkezdte nyomni neki,alul volt annyi kraft,hogy melléérjek,de centire pontosan fej-fej mellett gyorsultunk,jött a telepített radar,így inkább nem nyomtam tovább. :lol:

Szóval nagyjából azt tudja,mint egy ilyen gyári astra.

Gondolkodtam az Si-re alakításon is,na akkor már júúj lenyomnék egy 1.6 16v-t is,de egy chippelt 1.9tdi, 2.0 tdi golf,passat, 320d még mindig csúnyán..A nagyblokkosítást meg nem vállalom fel, így marad a közlekedés.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meglepően jól lehet gyorsulni egy bizonyos határig az én 12ST-mel is.Városban, a rövid váltó és az 55LE okoz meglepiket a népeknek.Nyilván nem valami felhúzott TDI-vel szoktam össze kötni a bajuszt! :lol:

És mi a véleményed az x14xe-ről? Ugye elviekben 90Paripa. Én úgy vagyok vele ha odalépek neki nem csak annak van halálfélelme aki mellettem ül hanem nekem is ;)

Pl. A városba is 5 be furikázok ;)

Jah és a forgalmiba az van hogy opel corsa 1.4i. Ebben a típusban megvan ami a GSI-ben van? Nekem pl kagyló ülések, szárny stb...

Link to comment
Megosztás:

És mi a véleményed az x14xe-ről? Ugye elviekben 90Paripa. Én úgy vagyok vele ha odalépek neki nem csak annak van halálfélelme aki mellettem ül hanem nekem is ;)

Pl. A városba is 5 be furikázok :lol:

Jah és a forgalmiba az van hogy opel corsa 1.4i. Ebben a típusban megvan ami a GSI-ben van? Nekem pl kagyló ülések, szárny stb...

Johnny cartárs van felvértezve hasonlóan motorizált járgánnyal, Ő is bünteti a népeket köményen! :lol: Az igazi gyorsulásról más a véleményem, mert vezettem épített NE ill. XE Corsát is, ahhoz foghatóan még semmi nem adta vissza a dicsőség vagy halál életérzést! ;)

Link to comment
Megosztás:

Johnny cartárs van felvértezve hasonlóan motorizált járgánnyal, Ő is bünteti a népeket köményen! :lol: Az igazi gyorsulásról más a véleményem, mert vezettem épített NE ill. XE Corsát is, ahhoz foghatóan még semmi nem adta vissza a dicsőség vagy halál életérzést! ;)

"lájk" ;) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Johnny cartárs van felvértezve hasonlóan motorizált járgánnyal, Ő is bünteti a népeket köményen! :lol: Az igazi gyorsulásról más a véleményem, mert vezettem épített NE ill. XE Corsát is, ahhoz foghatóan még semmi nem adta vissza a dicsőség vagy halál életérzést! :lol:

Pontosan!

A mi pirosunk volt az igazi városi alázó! ;)

315781_259426954109477_100001265230943_813297_382279952_n.jpg ;)

Egyébként az 14XE-vel is lehet jókat autózni, városban és azon kívül is. Persze vannak határai, de egy "átlag" autót meg lehet vele szorítani.

Aki meg azzal jön, hogy ez a moci szar meg stb, annak üzenem, hogy érteni kell hozzá és megadni neki azt, amit kér. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eeeeez mennyire találó!!! ;) ;) :lol:

Volt egy cikk a totalcaron, ahol karotta volt kint a ringen tanulni wéber gabitól.

Kint volt sok féle autócsoda, de wéber mégis karotta hacsijával akart a nyílt nap után csapatni a pályán, mert az élvezeti faktor abban volt a legnagyobb.

Nekem pont ezt adta meg a Piros, mert zörgött, nyüszögött, csörgött, de olyan remegő lábbal még a 4.2-es A8-ból sem szálltam ki, mint egy kiadós Corsás csapatás után.

Van jobb futóműves, erősebb mocis gépcsoda, ez nem vitás, de attól nem áll a bré! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Főleg ilyen jó, szerető gazda kezéből nagy kár elkótyavetyélni... ;)

Tőlem kap minden jót mobil 1-et, NGK-t.

Ha kell tömítést csinálok. Néha toltom neki de cserébe max 8000km olajcsere (vagy 1 év de ez nem jellemző ;) )

Milyen a zöld energia? Gondolkodtam én is hogy E85 alakítatom csak elég sok fikát olvastam meg azt hogy nem éri meg.

Neked bejöt?

Link to comment
Megosztás:

Főleg ilyen jó, szerető gazda kezéből nagy kár elkótyavetyélni... ;)

Hagyjátok abba, sírva fakadok! Így is fáj a szívem érte, bár én eddig minden autómat megsirattam, még az 1.6D Kadettet is, pedig az nem volt egy felejthetetlen élmény...

Ha több időm/pénzem lett volna foglalkozni vele, sose adom el. Asszem ez is úgy marad meg bennem mint a Calibra: ha netán úgy fordulna a világ hogy jó legyen, egyszer tuti veszek még egyet.

Ma mentem az utódnak kikiáltott C-vel (Corsa, nem Kadett ;) ), és hát nem hagyott maradandó nyomokat bennem. Menni megy, teszi a dolgát, de olyan semmilyen. Egy a millióból, unalmas, legalábbis ezzel a motorral. Azért ezt is szeretem mert Opel, de nem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Tőlem kap minden jót mobil 1-et, NGK-t.

Ha kell tömítést csinálok. Néha toltom neki de cserébe max 8000km olajcsere (vagy 1 év de ez nem jellemző ;) )

Milyen a zöld energia? Gondolkodtam én is hogy E85 alakítatom csak elég sok fikát olvastam meg azt hogy nem éri meg.

Neked bejöt?

Nagyjából összeállt, nincs gondom vele, ha csak az nem, hogy a fityesz miatt nem éri meg lassan. ;)

Link to comment
Megosztás:

Volt egy cikk a totalcaron, ahol karotta volt kint a ringen tanulni wéber gabitól.

Kint volt sok féle autócsoda, de wéber mégis karotta hacsijával akart a nyílt nap után csapatni a pályán, mert az élvezeti faktor abban volt a legnagyobb.

Nekem pont ezt adta meg a Piros, mert zörgött, nyüszögött, csörgött, de olyan remegő lábbal még a 4.2-es A8-ból sem szálltam ki, mint egy kiadós Corsás csapatás után.

Van jobb futóműves, erősebb mocis gépcsoda, ez nem vitás, de attól nem áll a bré! :lol: :lol: :lol:

;) Szívemből szóltok ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.