Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Tehát akkor a 16-os fel sem lehet rakni, ezek szerint?

Fizikailag fel lehet rakni, csak nem passzol a hátsó motortartó, nem passzol a kuplung és nem passzolnak a féltengelyek. Más akadálya nincs :lol:

Keress bele egy kicsit hosszabb F13-at, vagy F15-öt. :D

Mondjuk erősen fog veszíteni a kocsi a dinamikájából, sőt, lehet a végsebesség is kisebb lesz, mert nem fogja tudni erőből kipörgetni a hosszabb fokozatot.

Nekem a GSI-n C374 volt, szerintem az teljesen jó abba a kocsiba, elég jól ment és 200 felett ment óra szerint, más igazából szerintem nem is kell, egy hosszabb váltóáttétellel szerintem csak rontani lehet rajta.

De mindenek előtt nézd meg a váltó bal oldalán az áttételt, akkor már inkább tudok ajánlani neked egyet, ami még esetleg megfelelne.

Link to comment
Megosztás:

Fizikailag fel lehet rakni, csak nem passzol a hátsó motortartó, nem passzol a kuplung és nem passzolnak a féltengelyek. Más akadálya nincs :lol:

Keress bele egy kicsit hosszabb F13-at, vagy F15-öt. B)

Mondjuk erősen fog veszíteni a kocsi a dinamikájából, sőt, lehet a végsebesség is kisebb lesz, mert nem fogja tudni erőből kipörgetni a hosszabb fokozatot.

Nekem a GSI-n C374 volt, szerintem az teljesen jó abba a kocsiba, elég jól ment és 200 felett ment óra szerint, más igazából szerintem nem is kell, egy hosszabb váltóáttétellel szerintem csak rontani lehet rajta.

De mindenek előtt nézd meg a váltó bal oldalán az áttételt, akkor már inkább tudok ajánlani neked egyet, ami még esetleg megfelelne.

Jó kis hosszú dízel váltó! :D

Link to comment
Megosztás:

Fizikailag fel lehet rakni, csak nem passzol a hátsó motortartó, nem passzol a kuplung és nem passzolnak a féltengelyek. Más akadálya nincs :lol:

Keress bele egy kicsit hosszabb F13-at, vagy F15-öt. :D

Mondjuk erősen fog veszíteni a kocsi a dinamikájából, sőt, lehet a végsebesség is kisebb lesz, mert nem fogja tudni erőből kipörgetni a hosszabb fokozatot.

Nekem a GSI-n C374 volt, szerintem az teljesen jó abba a kocsiba, elég jól ment és 200 felett ment óra szerint, más igazából szerintem nem is kell, egy hosszabb váltóáttétellel szerintem csak rontani lehet rajta.

De mindenek előtt nézd meg a váltó bal oldalán az áttételt, akkor már inkább tudok ajánlani neked egyet, ami még esetleg megfelelne.

Nem találom az áttételt hova van írva, pedig átnéztem már körbe a váltót.

Link to comment
Megosztás:

De hogy az mire lenne jó, azt nem tudom :lol:

Amúgy F16-ban se a Dízelé a leghosszabb, hanem pl. a C20NE Vectrákban is létezett W355.

Olyan hosszú, mint a vonatfütty! :D 200-nál talán forog 4000-et B)

Egyik haverom most szólt ,hogy van neki egy F13WR-váltó. Az jó lejet nekem?

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom most szólt ,hogy van neki egy F13WR-váltó. Az jó lejet nekem?

Előre is köszi a választ.

Itt van két kép, hogy hol lehet megtalálni az áttételt, az egyik a régi, a másik az újabb verziós váltóké.

f10-f13_02.jpg

f15_1.jpg

Mit jelent az, hogy sokat pörög? Ha 5-ben 100-nál 3000 körül pörög, akkor az teljesen jó szerintem ahhoz a motorhoz. Ha rövidebbet raksz rá, még kicsit fürgébb lesz, de nem lesz végsebessége, ha hosszabbat, akkor ellustul.

Olyant semmiképp nem tennék fel, amivel 2500 alá esik a fordulatszám 5-ben 100-nál.

Link to comment
Megosztás:

Itt van két kép, hogy hol lehet megtalálni az áttételt, az egyik a régi, a másik az újabb verziós váltóké.

http://www.opel-infos.de/getriebe/f10-f13_02.jpg

http://www.opel-infos.de/getriebe/f15_1.jpg

Mit jelent az, hogy sokat pörög? Ha 5-ben 100-nál 3000 körül pörög, akkor az teljesen jó szerintem ahhoz a motorhoz. Ha rövidebbet raksz rá, még kicsit fürgébb lesz, de nem lesz végsebessége, ha hosszabbat, akkor ellustul.

Olyant semmiképp nem tennék fel, amivel 2500 alá esik a fordulatszám 5-ben 100-nál.

Corsában 1.6-oshoz a cr355 a jó váltó, 105-nél forog 3000-et de olyan sajnos nem volt benne, csak astrában, 1.4-eshez cr374-et tennék. Gyárilag a c14se motorhoz cr394-et raktak, de avval 120-nál 4000-et forog 5.-ben.

Link to comment
Megosztás:

Nekem C374 volt a GSI-ben C16SEI-vel, semmi bajom nem bolt vele, kis autó, kis motor, pörögjön :lol:

Óra szerint 200 felett ment így is, hosszabb váltóval se menne gyorsabban.

Nekem is C418 van az 1.8-ashoz, csak az 5-ös van lecserélve a wr fogaskerékpárjára, ami olyan mintha c355 lenne az 5.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is C418 van az 1.8-ashoz, csak az 5-ös van lecserélve a wr fogaskerékpárjára, ami olyan mintha c355 lenne az 5.

De 4-ből 5-be akkorát esik a fordulat, mintha 3-at váltanál :lol:

Egyik haver megcsinálta ugyanezt, csak egy C355-be rakott egy W-s 5-öt. Ezzel sikerült elérnie azt, hogy a C20XE Corsa nem gyorsult már 5-ben szinte semmit, mert elfogyott az erő :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor c14se volt a kocsiban 3.94-hez volt hosszú 5-ösöm, ott már nem akart 5000 fölé forogni nagyon.

Van egy M32-es váltó amiben az áttételek olyanok mint a C-s kisváltókban, 1-5 között, és a 6. olyan mint a W-s 5, mindez 4.18-as végáttétellel, csak sajnos 750 euro használtan is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégen irtam nektek van egy 1.2es c12nz corsa A, menet közben rángat alapjáraton is megy fél percet majd magától leáll.

Amit cseréltünk:-Befecskendező komleten

-gyújtás vezérlő elektronika

-gyertyák

-Gyertyakábel

-Gyujtáselosztójeladó

-AC pumpa szállít rendesen de a szürű az alján koszos volt OLYAT hol szerezhetek tömegcikk.

-AC relé a motortérben csere.

-Computer csere.

Ezek egyike sem oldotta meg a dolgot.

esetleg lehet az üzemanyag szürő a visszatérő ágban a tank elött, vagy a szívórészen lévő hőmérséklet jeladó, van még valami tippetek?

Válaszokat előre is köszönöm!!!

Üdv Mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Bakker... :D

Már én is agyaltam hogy hogyan lehetne a gyári kormány karimáját valahogy jobb fogásúvá (vastagabbá) varázsolni, de ez valahogy nem jutott eszembe. De ha most azt mondjátok hogy az igazi korzás így csinálja, akkor már keresem is a ragasztószalagot... lehetőleg minimum 3 félét, hogy ne legyen unalmas az egyszínű... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bakker... :D

Már én is agyaltam hogy hogyan lehetne a gyári kormány karimáját valahogy jobb fogásúvá (vastagabbá) varázsolni, de ez valahogy nem jutott eszembe. De ha most azt mondjátok hogy az igazi korzás így csinálja, akkor már keresem is a ragasztószalagot... lehetőleg minimum 3 félét, hogy ne legyen unalmas az egyszínű... :D

Szerintem inkább ne! :D Bár a fekete vászonszalagon én is elgondolkoztam... B) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.