Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok, remélem tud nekem valaki segíteni,

most jutottam hozzá egy corsahoz egy 1985 ös 1.2es 40 kw os karburátoros kocsihoz.

a gondjaim a következőek:először is elég sokat eszik 10-11 városban hoszabb úton még nem próbáltam.

amire magamtól is rájöttem a vákummal gondd lehet mert ha megpumpálom megbolondul az alapjárat.

a másik hogy a karbi hátulján lévő vákum szelep nem tudom mit befolyásol az csak egy helyben állt. nem reagált semmire és az alapjárat is magas volt nem reagált a levegő alapjárat szabályzására sem.van rajta egy kis vákum elosztó arra megy rá több szál is.de hogy melyiket pontosan hová kellene dugni nem tudom de kísérletezgettem rajta mert rájöttem már jobban el nem ronthatom mert valaki előttem már eldugdosta.szóval ha fel cseréltem rajta két csövet akkor a karbin lévő szelep el kezdett járni gázadásra majd elengedésre beállt egy viszonylag elfogadható alapjárat is.ezt követően már reagállt a levegő alapjárat szabályozásra is.gyulytás jó helyen áll. be lett mérve. most pedig torpan hirtelen gázadásra és csak kis szivató hozzáadásával akar jól menni.nélküle torpan nem húz .

szerintetek mi lehet a baj, mit érdemes megnézzek rajta, és főleg hol találok a vákum bekötéséhez valami jó kis ábrát? vagy ha valakinek van hasonló autója megtenné nekem hogy küldene pár képet a vákum elosztásáról a saját kocsijáról?

megköszönném minden segítség érdekel.

de főleg a fogyasztási probléma izgat elsősorban.

amúgy egészen csendes szép hangja van.

válaszokat vagy ide vagy a donkihote@citromail.hu címre várnék. köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

A természet körforgása :D :) :)

OllyWaterCycle.jpg

1) A nap felmelegíti az óceánt,

2) az óceán vize elkezd párologni a levegőbe,

3) a vízpára összegyűlik majd felhőként kicsapódik,

4) az így összegyűlt csapadék, eső illetve hó formájában lehullik,

4a) az esővíz befolyik a Corsába, összegyűlik a padlólemezen majd a kifolyónyílásokon át távozik,

5) a víz összegyűlik a talajon, majd a folyókon keresztül visszaömlik az óceánba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mivel már úgy is terveztük az asszonynak egy autó vásárlást és ráadásul az enyém most amúgy is szervízre szorul ezért vettünk egy autót. 1991 A Corsa 1.4i.

Nem igazán ismerem a tipust ezért nem tudom mihez hasonlitani a dolgokat benne, főleg hogy én egy 4.6 v8 tbird öt használok.

A következő kérdéseim lennének, ti biztos tudtok mondani valamit rá.

Normális hogy a féket combból kell állat módjára nyomni és ehhez képest lepkefing? Mit lehet ezzel kezdeni?

1-2es elég nehezen található (legalábbis nekem) es elég keményen kell betolni a sebességeket.

Jobb első lámpa kuka, hol lehet olcsón alkatrészekhez jutni itthon, akár Érd körül is? Valamint egy jó szaki is érdekelne.

Néhán dolgot meg tudok venni németországban csak sokáig tart amíg elhozzák. Elsősorban szeretném megbízható üzem és forgalombiztossá tenni a kocsit, még is csak asszonyé. :D

Milyen típushibakra v dolgokra érdemes figyelni, v mi az amit érdemes rögtön megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, öcsémnek van egy 93-as 1.2-es A corsa-ja karburátoros.

Az autó menetközban hatalmasakat rángat mintha elvenék tőle a benzint vagy a gyújtást(nem durog közbe), és mikor beindúl van hogy magától leáll. esetleg ismeri valaki ezt a jelenséget? Gyertyákat tegnap cseréltük annak ellenére hogy fél éve voltak cserélve. Most a nagyobb hidegekben kezdte el és azóta sem hagyja abba ezt a dolgot.

Már az is nagy segítség lenne hogy gyujtás vagy üzemanyag rendszer?

Választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, öcsémnek van egy 93-as 1.2-es A corsa-ja karburátoros.

Az autó menetközban hatalmasakat rángat mintha elvenék tőle a benzint vagy a gyújtást(nem durog közbe), és mikor beindúl van hogy magától leáll. esetleg ismeri valaki ezt a jelenséget? Gyertyákat tegnap cseréltük annak ellenére hogy fél éve voltak cserélve. Most a nagyobb hidegekben kezdte el és azóta sem hagyja abba ezt a dolgot.

Már az is nagy segítség lenne hogy gyujtás vagy üzemanyag rendszer?

Választ előre is köszönöm.

93-as karbis? :D Gondolom nem gyári :D

Amúgy a gyújtást könnyen ki lehet zárni: kiveszed a gyertyákat és megnézed, hogy szikráznak e indítózásnál.

Szerintem esélyesebb egy üzemanyag probléma (szűrő, AC ilyesmi...), de esetleg a vezérlésre is érdemes lenne ránézni, ha rég volt már cserélve, lehet, hogy átugrott vagy valami :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mivel már úgy is terveztük az asszonynak egy autó vásárlást és ráadásul az enyém most amúgy is szervízre szorul ezért vettünk egy autót. 1991 A Corsa 1.4i.

Nem igazán ismerem a tipust ezért nem tudom mihez hasonlitani a dolgokat benne, főleg hogy én egy 4.6 v8 tbird öt használok.

A következő kérdéseim lennének, ti biztos tudtok mondani valamit rá.

Normális hogy a féket combból kell állat módjára nyomni és ehhez képest lepkefing? Mit lehet ezzel kezdeni?

1-2es elég nehezen található (legalábbis nekem) es elég keményen kell betolni a sebességeket.

Jobb első lámpa kuka, hol lehet olcsón alkatrészekhez jutni itthon, akár Érd körül is? Valamint egy jó szaki is érdekelne.

Néhán dolgot meg tudok venni németországban csak sokáig tart amíg elhozzák. Elsősorban szeretném megbízható üzem és forgalombiztossá tenni a kocsit, még is csak asszonyé. :)

Milyen típushibakra v dolgokra érdemes figyelni, v mi az amit érdemes rögtön megcsinálni?

Hali!

A gyári fékrásegítő elég gyenge, be lehet faragni egy nagyobbat, az elég sokat javít a helyzeten, de lehet nagyobb első féket is használni, csak akkor mellőzni kell a 13-as kerekeket. Valószínűleg a váltórudazatra is ráfér egy felújítás, utána tuti jobb lesz. Lámpákat akármilyen autósboltban kapsz, nem túl nagy összeg elvileg, bár én még nem vettem lámpát, nem tudok pontos összeget mondani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a választ a gyertyás trükköt megpróbálom.

A központi injektor az ami az általam karbinak ítélt cuccban van benne és egy csatin keresztül két vezeték megy rá.

Lehet az nem porlaszt rendesen esetleg azt lehet külön kapni.

Bocsi hogy hülyeségeket kérdezek de nekem dieselem van csak nagyon szeretnék segíteni a tesómnak, meg kurvára érdekel mi fán terem a lóerő :) tudom benzin fán.

A vezérlést hogy tudom ellenőrizni, esetleg van itt a fórumon aki Vecséshez közeli?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A gyári fékrásegítő elég gyenge, be lehet faragni egy nagyobbat, az elég sokat javít a helyzeten, de lehet nagyobb első féket is használni, csak akkor mellőzni kell a 13-as kerekeket. Valószínűleg a váltórudazatra is ráfér egy felújítás, utána tuti jobb lesz. Lámpákat akármilyen autósboltban kapsz, nem túl nagy összeg elvileg, bár én még nem vettem lámpát, nem tudok pontos összeget mondani.

Kosznom

Nagysagrendileg milyen osszegbol lehetne fekeket upgradeolni a vason? Mondjuk most a valtorudazat lenne a magasabb prio. Egyenlore meg nincsenek nagyobb kerekek ra, elmeletileg majd tavasszal hoznak valamit nemetektol ra.

A valtozudazatos melo mennyi ido? Ertem ez alatt hogy kivaros vagy otthagyos moka?

Link to comment
Megosztás:

Az idetlen Fart mufflerrel meg meg vagyok aldva.. elozo tulaj neki allt tuningolni ami neki abbol allt hogy lefestette a fekeket sargara, igen a dobot is, felrakott egy fart mufflert es matricat a hatso ablakra. Most meg en egek a kocsival, mikozben nem tallaom az egyest. :D Vicces latvany lehetek. :)

Ahogy egy kopasz hulyegyerek keresi az egyest a matricas sarga fekdobos uvolto A corsaban. :D

Link to comment
Megosztás:

93-as karbis? :) Gondolom nem gyári :D

Pedig lehet... ez a része nekem is gyanús volt, de aztán megnéztem a www.opel-corsa-a.com oldalt, és ott azt írják hogy a 12NV motorkódú motort (Pierburg 1B1 karbis) gyártották 1990 februárja és 1992 novembere között, bár nem tudom ez az info mennyire hiteles.

Link to comment
Megosztás:

Pedig lehet... ez a része nekem is gyanús volt, de aztán megnéztem a www.opel-corsa-a.com oldalt, és ott azt írják hogy a 12NV motorkódú motort (Pierburg 1B1 karbis) gyártották 1990 februárja és 1992 novembere között, bár nem tudom ez az info mennyire hiteles.

Én mondjuk nem néztem meg, mert meg voltam győződve róla, hogy csak A1-esekből csináltak karbist, 90-91-től meg már csak injektorosat (főleg központisat). Sőt, néhány A1-ből is van injektoros is. A 93 annyira utolsó széria, hogy nem tudom elképzelni, hogy ilyet raknának bele, de ugye mindig előbújik 1-1 "svájci, különleges kiadás" :D

Mondjuk a poén, hogy ezekkel a központi injektoros 8 szelepesekkel nem szokott sok gond lenni, szóval ha valami probléma van, akkor simán érvényes lehet karbisra meg injektorosra, amit írtam :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak hogy ide találtam!:)

Remélem tudtok nekem segiteni!!

Van egy A Corsám C13N-es motorkódú kis paripám.De mostanság elnevezhetném Dennys-nek(a komisz:)) is,mert jócskán elkezdett szlappantyúzni:(

Kb 11-13l/100Km.Ez barátok közt is rengeteg!!!És fel-fel villan a chek Engine pilácsom is.Úgy veszem észre ogy ez UNCORREKT dolog.

Én mint laikus,óó hát nincs fűttésem-(nem jó a vizpumpám)Hát kicseréltem.Most már van fűttés,de a többi dolog nem változott.

Na jó akkor megyek sorba.Egyik barátom van olyan rendes,és adott próba alkatrészeket,hogy kiszürjem mi is a gáncs.Értem itt ez alatt.:

Lambdaszonda(kettőt is kiprószáltam)

Map szenzor

Folytó szelep szög izé-tudom is én hogy hivják

Akkor átnéztem az összes kábelt nem -e sérült

Az alapjárati motorom mükszik rendesen

Gyertya-olaj-szűrő cserék

Kitakaritottam a gyujtást is(hátha ott a gond)

És nem.-nem jutok egyről a 2-re.

Pedig annyit mondogattam magamba "megtudod csinálni":D

Mivel nem vagyok semmien téren eleresztve,ezért fordulok hozzátok!

Bizom bennetek!

Elöre is köszi a segitséget:)

Üdv.:Hancsi

Link to comment
Megosztás:

Először is hogyan használod az autót? Mert ah rövid utakat mész vele ahol nem tud a motor üzemi hőfokra melegedni, akkor egyáltalán nem sok ez a fogyasztás. Én tavaly télen 2-3km-es városi utakra használva a C12NZ-vel is megetettem 12litert...

Ha már a motor hőmérsékletéről beszélünk, lehet érdemes volna vetni egy pillantást a motorhőfok-jeladóra is (igazából kimérni, mert attól hogy nézegeted, nem derül ki hogy az-e a rossz), mert ha rossz, akkor az ECU állandóan azt érzékeli hogy hideg a motor (hiába mentél vele már 50km-t), és folyamatosan túldúsít.

Link to comment
Megosztás:

Először is hogyan használod az autót? Mert ah rövid utakat mész vele ahol nem tud a motor üzemi hőfokra melegedni, akkor egyáltalán nem sok ez a fogyasztás. Én tavaly télen 2-3km-es városi utakra használva a C12NZ-vel is megetettem 12litert...

Ha már a motor hőmérsékletéről beszélünk, lehet érdemes volna vetni egy pillantást a motorhőfok-jeladóra is (igazából kimérni, mert attól hogy nézegeted, nem derül ki hogy az-e a rossz), mert ha rossz, akkor az ECU állandóan azt érzékeli hogy hideg a motor (hiába mentél vele már 50km-t), és folyamatosan túldúsít.

Csaó!Köszi az infót!

Ezt még kipróbálom.

Azt néztem,hogy nekem 2db ilyesmi jeladóm lehet,mert 2is van a szivócsonkon.Az 1ik az 2kábeles és a vizet méri.A másik az csak 1kábeles és a levegőben lóg a szivocsonkba.-és ez a gomba küldi a jelet a müszerfalamra(hőfokmutatóra)mert letesteltem és kiakadta a hőfökmutatóm.-(csak ezért gondolom)

Akkor valószinű a 2kábeles jeladómmal lesz a gond.De azért rá lesz nézve mind a 2-re

A fogyasztáshoz még annyit hozzáfűznék,hogy vegyesfogyasztásról beszélten.-ami mondjuk 100km-böl 60-70km hosszútávon történt.-és igy eszik ennyit a gép.11-13l

Amúgy előtte 7l-el eljártam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.