Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Ha belekezdtél, akkor mondd el mi nem volt kerek.

jelentősége már nincs csak egy akkori jó barátomnak volt egy opelja és rendszeresen vitte PL-hez és a vége felé egyre többet fizetett és annál jobban nem volt megelégedve vele...de ennek már vagy 5-8éve

Link to comment
Megosztás:

most vittek egy II Golffal amiben VR6os moci volt és hát ááhhh....fizikailag rosszul lettem, főleg attól hogy a 20éves gazdájának nincs félelemérzete és a vasúti átjáróba laza két kilóval vágódtunk át...

Nem ültél még jó autóban mi? :D

Amúgy majd lesz félelemérzete. Ha túléli az első leckét :o

Link to comment
Megosztás:

Szemét fiatalok :o :D :)

na megszólalt a fő 20 éves :) .. persze néha én is szoktam neki nyomni ha egyenes van és nagyjából sehol senki a közelben,de nem 200al kertvárosi részen, és Stefánnak igaza van, ha túléli az első nagyobb csattot lehet átértékeli a dolgokat

Link to comment
Megosztás:

...szerencsére senki sem sérült meg

Ez a lényeg :excl:

Elismerem, én is egy állat vagyok és nekem is benne van (benne is volt) a pakliban,

de amiket írtál róla az alapján eléggé túlzás volt :(

Mondjuk lassan kezdünk itt offok lenni, úgyhogy szerintem ha folytatjuk, akkor menjünk át az anyázós topikba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a lényeg :excl:

Elismerem, én is egy állat vagyok és nekem is benne van (benne is volt) a pakliban,

de amiket írtál róla az alapján eléggé túlzás volt :(

Mondjuk lassan kezdünk itt offok lenni, úgyhogy szerintem ha folytatjuk, akkor menjünk át az anyázós topikba :lol:

szerk.: véletlenül a szerkesztés gomb helyett a választ nyomtam, nem figyeltem, légyszi töröljétek!

Link to comment
Megosztás:

Ez a lényeg :excl:

Elismerem, én is egy állat vagyok és nekem is benne van (benne is volt) a pakliban,

de amiket írtál róla az alapján eléggé túlzás volt :(

Mondjuk lassan kezdünk itt offok lenni, úgyhogy szerintem ha folytatjuk, akkor menjünk át az anyázós topikba :lol:

melyik az anyázós topic? a b corsa topic? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség képpen leírom, hogy mivel behalt a 26 éves Corsám fékrásegítője, a bontóból hiénáztam rá egy Kadettét.

Mivel utóbbi nagyobb, és a tolórúdja is hosszabb, kellett gyártatni egy 4.5cm-es távtartót a tűzfal és a fékrásegítő közé, és a Corsa eredeti villájával összerakni.

Az 5let eredeti volt, de Demó is megerősítette benne.A mű elkészült, nem volt egyszerű feljátszani a főfékmunkahengert utána, mert eléggé szűkös lett a hely, de működik a technika.Az ablakmosó tartályt lehet, ki kell majd cserélnem egy B Corsáéra, és betenni az esőcsatornába, mert a sarka hozzá ér a rásegítő felső részéhez picit. A rásegítés erősebb lett, a fékpedál útjának első részén átlagosnak mondható, de bentebb nyomva az autóval tényleg szinte orra lehet állni.Ha kiegészíteném egy 236-os hűtött verzióval, sztem még jobb lenne, de nem fogom.Egyelőre.

Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Érdekesség képpen leírom, hogy mivel behalt a 26 éves Corsám fékrásegítője, a bontóból hiénáztam rá egy Kadettét.

Mivel utóbbi nagyobb, és a tolórúdja is hosszabb, kellett gyártatni egy 4.5cm-es távtartót a tűzfal és a fékrásegítő közé, és a Corsa eredeti villájával összerakni.

Az 5let eredeti volt, de Demó is megerősítette benne.A mű elkészült, nem volt egyszerű feljátszani a főfékmunkahengert utána, mert eléggé szűkös lett a hely, de működik a technika.Az ablakmosó tartályt lehet, ki kell majd cserélnem egy B Corsáéra, és betenni az esőcsatornába, mert a sarka hozzá ér a rásegítő felső részéhez picit. A rásegítés erősebb lett, a fékpedál útjának első részén átlagosnak mondható, de bentebb nyomva az autóval tényleg szinte orra lehet állni.Ha kiegészíteném egy 236-os hűtött verzióval, sztem még jobb lenne, de nem fogom.Egyelőre.

Ennyi.

Tőlem kapsz hozzá ingyen nyerget, csak vidd el mert foglalja a helyet.

Link to comment
Megosztás:

Képeket, képeket!

Nekem a 256-os hűtött tárcsám már megvan, de a rásegítő még a gyári, és nem ártana valami erősebb. Konkrétan milyen (motoros) Kadettből van? Vagy az mindegy?

Szia!

Nos, nincs 5letem, de lefotózom.Fékmunkahenger felfogatásilag ez hasonlított legjobban a Corsáéra.Olyasmi majdnem, mint az Astré, méretre elvileg.Majd lefotózom.

Egyébként ha rászúrod a 256-ot, már akkor is jobb fékhatás lesz, de mivel a motor eléggé könnyű, tehát nincs mondjuk egy XE vagy egy NE az orrában, hamarabb fog megcsúszni.Tehát úgymond rá kell érezni, hogy hol van a tapadás határa.

Tőlem kapsz hozzá ingyen nyerget, csak vidd el mert foglalja a helyet.

Nagyon szépen köszönöm, de mivel Pilisszentkereszt nagyon messze van tőlünk, így nem biztos, hogy gazdaságos lenne elmenni érte.S, mivel 5kg-nál nehezebb a cucc, a Posta is annyiba lenne mint bontóból megvenni a 2 nyerget.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a felajánlást. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nos, nincs 5letem, de lefotózom.Fékmunkahenger felfogatásilag ez hasonlított legjobban a Corsáéra.Olyasmi majdnem, mint az Astré, méretre elvileg.Majd lefotózom.

Egyébként ha rászúrod a 256-ot, már akkor is jobb fékhatás lesz, de mivel a motor eléggé könnyű, tehát nincs mondjuk egy XE vagy egy NE az orrában, hamarabb fog megcsúszni.Tehát úgymond rá kell érezni, hogy hol van a tapadás határa.

Kösz, várom a képeket (a távtartóról is, nem csak a fékrásegítőről).

A nagy fékkel eddig az a tapasztalatom hogy tényleg elég jól fog, de a gyengécske rásegítés miatt istenesen kell taposni hozzá. Ha páros lábbal ráugrok a pedálra akkor orra áll az autó, de normális pedálkezeléssel nem kell félni attól hogy megcsúszna.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nos, nincs 5letem, de lefotózom.Fékmunkahenger felfogatásilag ez hasonlított legjobban a Corsáéra.Olyasmi majdnem, mint az Astré, méretre elvileg.Majd lefotózom.

Egyébként ha rászúrod a 256-ot, már akkor is jobb fékhatás lesz, de mivel a motor eléggé könnyű, tehát nincs mondjuk egy XE vagy egy NE az orrában, hamarabb fog megcsúszni.Tehát úgymond rá kell érezni, hogy hol van a tapadás határa.

Nagyon szépen köszönöm, de mivel Pilisszentkereszt nagyon messze van tőlünk, így nem biztos, hogy gazdaságos lenne elmenni érte.S, mivel 5kg-nál nehezebb a cucc, a Posta is annyiba lenne mint bontóból megvenni a 2 nyerget.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a felajánlást. :excl:

Muter 25.én megy le kecskemétre, le tudom vele küldeni.

Link to comment
Megosztás:

Képeket, képeket!

Nekem a 256-os hűtött tárcsám már megvan, de a rásegítő még a gyári, és nem ártana valami erősebb. Konkrétan milyen (motoros) Kadettből van? Vagy az mindegy?

Gabi, nagy Delco rásegítő kell, a legnagyobb a C20NE A Vectrákban volt asszem. Az már nagyon neccesen fér csak el, de megéri befaragni.

30mm-es távtartó, a nyeléből -50mm és már mehet is fel. :(

Képeim nekem is vannak, valahol, de most nem találom... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Gabi, nagy Delco rásegítő kell, a legnagyobb a C20NE A Vectrákban volt asszem.

Jah ezt tudtam, csak azt hittem a Kadettben megint egy másfajta van... :(

Anno nézegettem a C20NE Calibráét, hát persze hogy nem ugyanaz mint az ugyanilyen motoros Vectráé... :excl: Abban Ate gyártmányú van, máshol van a fékcső kivezetés a főfékhengeren, ergo rövid lenne hozzá a fékcső, azt is gyártatni kéne másikat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hátha tudja valaki. Elővettem az autót megint:) Sajnos a régi motor nyűgöm újra keseríti az életem:excl: A C12NZ-s Corsámon, ha lehúzott MAP szenzorral járok hibamentesnek tűnik. (Vákuumcső nincs lehúzva). Mi alapján mükszik ilyenkor a rendszer, és mit b@szhatok szét így?

Van 2db MAP szenzorom, de mindkettővel fulladozik az autó. Illetve araszoláskor összevissza jár a gép (kihagy).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hátha tudja valaki. Elővettem az autót megint:) Sajnos a régi motor nyűgöm újra keseríti az életem:( A C12NZ-s Corsámon, ha lehúzott MAP szenzorral járok hibamentesnek tűnik. (Vákuumcső nincs lehúzva). Mi alapján mükszik ilyenkor a rendszer, és mit b@szhatok szét így?

Van 2db MAP szenzorom, de mindkettővel fulladozik az autó. Illetve araszoláskor összevissza jár a gép (kihagy).

Szerintem inkább benzinpumpa probléma lesz :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

sürgősen eladó az autóm ha valakit érdekel hívjon.tel:06-30/239-3876

Opel corsa a 1.8i fokolt vezérműtengelyel könyitett főtengely és lendkerék ,OZ racing f1 felnikkel falken 195-45/14-es teljesen jó gumikkal bilstein teleszkopok rally szilentek kadett lcd gyári recarok omp kormányagy momo kormány a motorban kb.1500km van rengeteg alkatrészel.

250e ft az ár nem alkuképes

Elkelt :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.