Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

'A' Corsa GSI -met eladnám!

1.6 8V,101 LE,jó motor,jó hajtás,kasztni lakatolva....

el.ablak,el.tükör,sportkormány,gázgyorsító....

brutálisan megy...nem füstöl,nem csörög

hobby célra vagy bármire...papír nincs

szállításban segítek

ir.ár.:110000Ft

képeket emailban küldök....

06203548566

babcsanyp@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Ejj, ezek a féltengelyek... egy ideje már én is egyre inkább kacérkodom a gondolattal hogy C20NE kéne a Nokedlibe, lassan ott tartok hogy ez a nehezen megoldható féltengelyprobléma a legnagyobb visszatartó erő. ;)

Eladó Corsa topikban van bontásra egy turbodiesel Corsa 15-ért, ha jól tudom annak a tengelyei jók a nagyblokkos belső csuklóhoz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ejj, ezek a féltengelyek... egy ideje már én is egyre inkább kacérkodom a gondolattal hogy C20NE kéne a Nokedlibe, lassan ott tartok hogy ez a nehezen megoldható féltengelyprobléma a legnagyobb visszatartó erő. ;)

Miért nehezen megoldható? Én csinálok oda valót. :D

28985_1274304489.jpg

Eladó Corsa topikban van bontásra egy turbodiesel Corsa 15-ért, ha jól tudom annak a tengelyei jók a nagyblokkos belső csuklóhoz :rolleyes:

Azé is elvileg passzolhat, de mindenképp le kell húzni a belső csuklókról a gumiharangot, hogy tuti 22-bordás legyen és ne 27-es (vagy 28-as, nem tudom :D ).

Link to comment
Megosztás:

Miért nehezen megoldható? Én csinálok oda valót. ;)

28985_1274304489.jpg

Azé is elvileg passzolhat, de mindenképp le kell húzni a belső csuklókról a gumiharangot, hogy tuti 22-bordás legyen és ne 27-es (vagy 28-as, nem tudom :rolleyes: ).

ja,ha már itt tartunk, a féltengelyeket amiket beépitettél,kiköpték a zsírt, de a gumi ép...ilyenkor csak újra zsirozás aztán ennyi?

Link to comment
Megosztás:

ja,ha már itt tartunk, a féltengelyeket amiket beépitettél,kiköpték a zsírt, de a gumi ép...ilyenkor csak újra zsirozás aztán ennyi?

Ja, én is így jártam, asszem meg fogom oldani a szellőzőket a gumiharangnál, mert ez így nem jó. Alig mentem a Corsával, de már tele van a kerék zsírral, a gumiharangok viszont épek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ahogy Stefán már írta, minden passzol. :D

Csak nem kellene már egy motor, ami megy is? :D

Mi az hogy ez nem megy?? max a turbos autódhoz képest nem megy annyira :rolleyes:

nemrég csúfos vereséget szenvedtem egy új dizel seat leon fr-töl és megfordultak ilyen bünös gondolatok a fejemben hogy c20xe,bár ahhoz kellene még egy csomo minden,elsösorban zseton ;)

Link to comment
Megosztás:

Mi az hogy ez nem megy?? max a turbos autódhoz képest nem megy annyira ;)

nemrég csúfos vereséget szenvedtem egy új dizel seat leon fr-töl és megfordultak ilyen bünös gondolatok a fejemben hogy c20xe,bár ahhoz kellene még egy csomo minden,elsösorban zseton :D

Amíg nem próbáltad, addig csak hidd el. Tényleg nem megy úgy az NE, mint az XE. Tapasztalat :D

Ellenfél meg mindig lesz, csak legfeljebb kevesebb :D

Amúgy meg érdemes rendesen összerakni, szóval zseton tényleg kell hozzá, de ha már van miből kiindulnod, akkor már talán nem olyan vészes. Donortól is függ persze :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amíg nem próbáltad, addig csak hidd el. Tényleg nem megy úgy az NE, mint az XE. Tapasztalat :D

Ellenfél meg mindig lesz, csak legfeljebb kevesebb :D

Amúgy meg érdemes rendesen összerakni, szóval zseton tényleg kell hozzá, de ha már van miből kiindulnod, akkor már talán nem olyan vészes. Donortól is függ persze :rolleyes:

vezettem c20xe-s astrát vectrát,de sztem a c20ne sokkal jobban indul meg,alulrol jobban huz mint egy 16szelepes, autópályán annyira nem erös de városban talán jobb ;)

Szóval sprórolni kell még mert Demó eléggé lehúzós :D persze megértem őt is,neki is fel kell húznia valamiböl azt a medencés villáját az utca végén :D:D

Link to comment
Megosztás:

vezettem c20xe-s astrát vectrát,de sztem a c20ne sokkal jobban indul meg,alulrol jobban huz mint egy 16szelepes, autópályán annyira nem erös de városban talán jobb :D

Szóval sprórolni kell még mert Demó eléggé lehúzós :D persze megértem őt is,neki is fel kell húznia valamiböl azt a medencés villáját az utca végén :D:D

Biztos lehetsz benne, hogy a C20XE minden helyzetben jobban megy, mint egy NE. :D

Mi az, hogy lehúzós vagyok? ;) :rolleyes: Amúgy sincs szükségem medencés villára, vízzel teli medencém van így is. :D

Link to comment
Megosztás:

vezettem c20xe-s astrát vectrát,de sztem a c20ne sokkal jobban indul meg,alulrol jobban huz mint egy 16szelepes, autópályán annyira nem erös de városban talán jobb :D

Szóval sprórolni kell még mert Demó eléggé lehúzós :D persze megértem őt is,neki is fel kell húznia valamiböl azt a medencés villáját az utca végén :D:D

Egy Astra, Vectra legaláb 2-300 kilóval nehezebb. Corsában elég jó az XE :D

Az egy elterjedt nézet, hogy az NE alulról jobban húz, ami igaz lenne, ha egy magasságban lenne a motorjellemző görbéjük :D

Egy SEH már inkább számításba jöhetne, de az XE csak azért "húz kevésbé" alulról, főleg rajtolásnál mert egyszerűen elforog a kerék és nem tapad meg :rolleyes:

Corsában össze sem lehet hasonlítani. Nekem mostmár Vectra van, szintén XE-vel és teljesen más ekkora súllyal. Érzésre kb., mint NE-vel a Corsa annó (ha kiszámolgatjuk a teljesítmény/tömeg arányt, kb. annyi is), csak tovább kell elforgatni ;)

Amúgy abban igazad van, hogy városban tényleg optimálisabb egy 8 szelepes (a kontrollálhatóság miatt is: hamarabb megtapad és nem is tolja úgy az orrát a kanyarban). De ha 60 méternél hosszabb a gyorsulásra a lehetőség az XE javára billen a mérleg.

Link to comment
Megosztás:

Biztos lehetsz benne, hogy a C20XE minden helyzetben jobban megy, mint egy NE. :D

Mi az, hogy lehúzós vagyok? ;) :rolleyes: Amúgy sincs szükségem medencés villára, vízzel teli medencém van így is. :D

A lehúzós rész csak poén akart lenni, tényleg korrekt voltál velem minden téren... amúgy meg nem csak vizzel teli medencéd,de vizzel teli garázsod is van szóval nem kell felvágni :D

amúgy azt álmodtam h vettem egy A corsát... :D pedig mint tudjuk annyira nem is szép mint egy b corsa :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.