Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok.

Új vagyok. Pár hónapja én is A Corsa tulajdonos vagyok. 91es . történt egy kis baleset és ennek folytán lenne szükségem egy két dologra, mint pl egy jobbos tükör, vagy ha vkinél van feleslegesen, akkor egy komplett jobbos ajtó :)

köszi a segítséget.

Balázs

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

cimborám A corsája sajnos a múlté, de van néhány olcsó alkatrésze, ráadásul vannak 13" keskeny téligumijai 4x100 acélfelnin nagyon baba állapotban....

A srác pesti, pesthez közel vannak eltéve a cumói.....

Olcsón ad el mindent mert már F astrája van.......

csak telón érhetitek el :0620-431-1477

sziasztok

hello érdekelnének a téligumik.irjatok légyszives ha még megvannak,és hogy mennyiért adnátok oda.

köszi balazs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C14NZ-nél hány Nm-mel kell lehúzni a szelepfedél csavarjait?

köszi

5,vagy 8Nm,de nem kell hozzá nyomatékkulcs,csak finoman kell,mert ha megtéped,akkor csak szétnyomod a tömítést!!!

Ja és ne vegyél gagyi tömítést!!! az Elring nagyon jó!!!!!Ilyet szoktam használni,ha csinálok vkinek autót!!!

Link to comment
Megosztás:

5,vagy 8Nm,de nem kell hozzá nyomatékkulcs,csak finoman kell,mert ha megtéped,akkor csak szétnyomod a tömítést!!!

Ja és ne vegyél gagyi tömítést!!! az Elring nagyon jó!!!!!Ilyet szoktam használni,ha csinálok vkinek autót!!!

Elringet vettem. 8 Nm-re emlékszem én is, csak kicsit ereszt valamiért, pedig nemrég lett cserélve. Arra gondoltam bekenem vékonyan tömítőpasztával a fedelet meg a vezérműházat, közé a tömítés és úgy össze.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megyek ma tankolni a kútra ami tőlünk nincs 500 méterre sem. Mindig úgy indítok hogy nyomom a féket meg a kuplungot, itt még nem volt semmi gond, ám az első fékezésnél, ahol ki kell fordulni a 26os főútra, beesett a fékpedál, semmi fékerő, gyorsan kézifék, szerencsére sikerült megállni mert kicsit emelkedik a kereszteződés előtt az út. Vissza is fordultam, otthon levettem a bal első kereket, és a fékcsövet a nyeregtől vagy 10 centire, mintha a gólyaláb alja kidörzsölte volna. Találkozott már valaki ilyesmivel? Vagy csak egyszerűen elöregedett és így nyílt szét?

Ha esetleg lenne valakinek ilyesmi a közelben szívesen megvenném, vasárnapra nagyon kéne az autó...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megyek ma tankolni a kútra ami tőlünk nincs 500 méterre sem. Mindig úgy indítok hogy nyomom a féket meg a kuplungot, itt még nem volt semmi gond, ám az első fékezésnél, ahol ki kell fordulni a 26os főútra, beesett a fékpedál, semmi fékerő, gyorsan kézifék, szerencsére sikerült megállni mert kicsit emelkedik a kereszteződés előtt az út. Vissza is fordultam, otthon levettem a bal első kereket, és a fékcsövet a nyeregtől vagy 10 centire, mintha a gólyaláb alja kidörzsölte volna. Találkozott már valaki ilyesmivel? Vagy csak egyszerűen elöregedett és így nyílt szét?

Ha esetleg lenne valakinek ilyesmi a közelben szívesen megvenném, vasárnapra nagyon kéne az autó...

Nekem pont van egy ilyenem tarcsiban,oda adom,ha tudsz fénypostát fogadni!!!!!

Csak nyitsd ki az ablakot!!!! :)

Amúgy most pénteken megyünk szüleimhez és le tudom vinni Miskolcra, ha tényleg kell!!!!

Bláthy előtt jó lenne neked?

Holnap elő keresem,hogy valóban meg van-e,de sztem meg lesz!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megyek ma tankolni a kútra ami tőlünk nincs 500 méterre sem. Mindig úgy indítok hogy nyomom a féket meg a kuplungot, itt még nem volt semmi gond, ám az első fékezésnél, ahol ki kell fordulni a 26os főútra, beesett a fékpedál, semmi fékerő, gyorsan kézifék, szerencsére sikerült megállni mert kicsit emelkedik a kereszteződés előtt az út. Vissza is fordultam, otthon levettem a bal első kereket, és a fékcsövet a nyeregtől vagy 10 centire, mintha a gólyaláb alja kidörzsölte volna. Találkozott már valaki ilyesmivel? Vagy csak egyszerűen elöregedett és így nyílt szét?

Ha esetleg lenne valakinek ilyesmi a közelben szívesen megvenném, vasárnapra nagyon kéne az autó...

Öregedés, én is jártam már így és engem egy másik autó állított meg. :)

Nagyon nagy szerencséd volt!

Vegyél két (de inkább 4) új gumifékcsövet, egy jobb autósboltban még szombaton is kaphatsz ilyent.

Érdemes időnként ránézni, mert ha eldurran, akkor sokkal nagyobb baj is lehet! :)

Link to comment
Megosztás:

Öregedés, én is jártam már így és engem egy másik autó állított meg. :)

Nagyon nagy szerencséd volt!

Vegyél két (de inkább 4) új gumifékcsövet, egy jobb autósboltban még szombaton is kaphatsz ilyent.

Érdemes időnként ránézni, mert ha eldurran, akkor sokkal nagyobb baj is lehet! :D

A Birner nyitva is van 12:00-ig szombaton Miskolcon!!!!

Már írtam neki Pü-t!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra. Új nekem nagyon ez a Corsa téma. Pár napja vásároltam egy 92-es, 1.2-es autót.

Gondoltam, faragok rá rendes futót. Kérdésem az lenne, hogy merre találok normális toronymerevítőt?

Demó -t próbáld meg megkérdezni, tudtommal neki van egy elfekvő acél első-felső toronymerevítője, ami a nagyblokkos 16 szelepeshez már nem fért be, de mindegyik másba jó lenne. Nekem meg van egy hátsó, szintén acél ha esetleg érdekel :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.