Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Gabi!

Milyen lett a fék a nagyobb tárcsákkal?

Mit érzel?

Hát túl sokat nem mentem még vele (érvényes forgalmi nélkül nem merek), egyelőre annyi biztos hogy érezhetően jobban fog, viszont rendesen kell is taposni miután a főfékhenger nem lett cserélve, maradt a Corsa vékonyka gyári cucca.

Link to comment
Megosztás:

Ha kiszeded, akkor nézd meg alul, mert van elöl és hátul van 2-2 magasság állító csavar, amivel lehet emelni. Lehet neked fenti állásban van. Nálam az elsők vannak csak fent, így alátámaszt a combomnak.

Megnézem.

Az a bajom vele hoggy hirtelen kevésnek tűnik a hely az ülőlap első része meg a kormánykerék között (pedig mondom teljesen hátra van tolva az ülés), és már azon gondolkoztam hogy mégiscsak kormányt kéne cserélnem, pedig tetszik a gyári GSi kormánykerék...

Link to comment
Megosztás:

Nah, rég nem írtam ide, de mostanában volt egy kis időm törődni a Nokedlival, úgyhogy alakulgat szép lassan az is.

Először is bekerültek a gyári GSi sportülései, baromi jól néz ki meg kényelmes is amikor már bent ülsz, de azt mér' nem mondta senki hogy beszállni sokkal nehezebb ha ilyen ülés van az autóban? Valamiért magasabban van mint az eredeti ülés, és hiába van nekem teljesen hátratolva, komplett akrobata gyakorlatsort kellett elsajátítanom a ki/beszálláshoz...

Szépen alakul a Noki, jó helyre került :huh:

Nekem apu mondta, amikor ment az enyémmel, hogy szerinte a gyáriból könnyebb ki-beszállni, viszont ülni benne kényelmesebb, mert jobban tart a kanyarokban is.

Nekem zsíráfként amúgy is nehezebb a ki- és beszállás, úgyhogy lehet, hogy ezért nem tűnt még fel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az érdekes... Semmi egyéb merevítés sincs (alsó tornytámasz, ilyesmi)? :lol:

A stabilizátor nem merevít semmit. :lol:

Egyedül azt a célt szolgélja, hogy kanyarban kisebbet dőljön a kasztni.

Mivel az öreg Hennig annó még stabilizátor nélkül vizsgáltatta be az első XE Corsáját sok márkáért a TÜV-ös emberekkel, így a papírját is úgy kapta meg, hogy stabilizátor nélkül írható csak be a motor.

Ugyanígy van a C20LET papírja is. Az is F20-al van és állandó 1-es fokozat tiltáson, azaz 0,3 baron. Máshogy ő nem tud forgalmiba iratni motort.

Link to comment
Megosztás:

A stabilizátor nem merevít semmit. :lol:

Egyedül azt a célt szolgélja, hogy kanyarban kisebbet dőljön a kasztni.

Mivel az öreg Hennig annó még stabilizátor nélkül vizsgáltatta be az első XE Corsáját sok márkáért a TÜV-ös emberekkel, így a papírját is úgy kapta meg, hogy stabilizátor nélkül írható csak be a motor.

Ugyanígy van a C20LET papírja is. Az is F20-al van és állandó 1-es fokozat tiltáson, azaz 0,3 baron. Máshogy ő nem tud forgalmiba iratni motort.

Jó, de csak jobban vezethető stabrúddal nem? Egy jó futóművel kombinálva meg még masszívabb is lesz az egész.

Az igaz, hogy plusz súly... :lol: Ennyire meg van kötve a keze a TüV után? A fékekre is van valami?

Link to comment
Megosztás:

Jó, de csak jobban vezethető stabrúddal nem? Egy jó futóművel kombinálva meg még masszívabb is lesz az egész.

Az igaz, hogy plusz súly... :lol: Ennyire meg van kötve a keze a TüV után? A fékekre is van valami?

Fékekre a Hennignek annyi megkötése van, hogy 256-os kell elöl és dob hátul. Más asszem nincs.

Nem minden esetben előny egy stabrüd elöl.

Erősebb kanyarokban pl. kisebb lesz a tapadásod, ha kigyorsítasz. Ez azért van, mert bedől a kasztni, a külső kerekek besüllyednek az ívekbe és a stabrúd emiatt beljebb húzza a belső kereket is, aminek ezáltal kisebb lesz a leszorítósereje és hamarabb elveszíti a tapadást. Sperrel viszont már mindenképpen előny egy nagy stabrúd.

Nekem is azért van hátul 2 nagy stabrúd, hogy eleve ne tudjon akkorát dőlni kanyarban, így valamivel jobb a tapadásom kanyarból kigyorsításnál. Na meg jobban billegek 2 keréken a különböző padkákon, beállókon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy viselkedett a Ringen?

Milyen futóműved van?

Nem kell előre is nagy stabilizátor?

A legnagyobb javulást a ferodo ds3000 fékbetét hozta, nem fogyott el 20 perc után sem! Féktáv döbbenetesre csökkent akár 180-ról is.

Elöl FK állítható olajos, hátul a hozzá tartozó rugó de csak egy monroe gázos teló.

Nem hiányzott a kanyarstabilizátor, viszont torony és alul nyulványmerevítést bele kell tenni, tempósabb karanyokban látványosan nyúlik.

Az utolsó 20 perces szakaszban a 3. körben elhagytam a z ékszíjamat, vontatás volt hazafelé.

Lesz időm tolok fel videót!

Link to comment
Megosztás:

Helyes! :lol:

Az ékszíj elött egy más hengeres alkatrészt is sikeresen elhagytam...

most végre kiderült, hogy nem a féltengelyem ér bele csúnyán a váznyúlványba (persze bele-bele kap), hanem a generátor lapátsor. egy lapáttal már kevesebb van :lol:

Nálad mennyi hely van a generátortárcsa és a váz közt?

Link to comment
Megosztás:

Az ékszíj elött egy más hengeres alkatrészt is sikeresen elhagytam...

most végre kiderült, hogy nem a féltengelyem ér bele csúnyán a váznyúlványba (persze bele-bele kap), hanem a generátor lapátsor. egy lapáttal már kevesebb van :lol:

Nálad mennyi hely van a generátortárcsa és a váz közt?

Azon lehet segíteni. Nekem Kadett 16V GSI gumibakom van, az kb. 1 cm-t a vezetőoldalra tolja a motort és nem engedi közelebb a generátort a nyúlványhoz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nos, megvettem a gumibakot, lehet h kidobott pénz lesz, de ki kell próbálnom.

be lehet szerelni könnyedén?

Azt vetted, aminek hátul a közepe kilóg kb 1 centit a síkból? Fotózd már le légyszi!

Nem olyan nehéz berakni, csak fel kell lazítani a váltó oldalán a nyúlványon a váltótartót, hogy arrébb tudjon csúszni a motor.

Én először csak egy krokodillal cseréltem ki, nem kellett se zsiráf, se csáposemelő...

Link to comment
Megosztás:

Azt vetted, aminek hátul a közepe kilóg kb 1 centit a síkból? Fotózd már le légyszi!

Nem olyan nehéz berakni, csak fel kell lazítani a váltó oldalán a nyúlványon a váltótartót, hogy arrébb tudjon csúszni a motor.

Én először csak egy krokodillal cseréltem ki, nem kellett se zsiráf, se csáposemelő...

Köszönöm a sok segítséget!

Kész!

Azaz soha nem lesz kész, de most jó.

Én raktári békával cseréltem és meglepően egyszerüen ment. Egy hosszú anyával és 10es menetes szárral toldottam meg a gumibak csavarjait.

Még ma este megpróbálok videót felrakni, csak a vágással még hadilábon állok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.