Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Abban a GSI-ben egy Kadett GSI 8V km-óra van, ami 220-ig van skálázva.

Azt le lehet akasztani könnyedén... :lol: :D

Nekem nagyon tetszik ez az óracsoport!

Ennek hogy van a megvilágítása, úgy mint az A Corsa-jé?

Számlapot világítja, vagy a számok világítanak a mögöttük lévő izzó miatt?

Mert nekem az A Corsa-jé nehezen látható sötétben!

Ugyanolyan, mint a normál fordulatszámmérő nélküli. Ez is annyira látszik a sötétben, ha nem elég fényes az izzó vagy koszos :lol:

Tényleg durva, hogy ilyen hidegen hajtják (hacsak nem működik a hőmérő -bár ez nem valószínű),

sajna egy gyári GSi-nek gyakran ez a sorsa :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én látom, eléggé hackelt dolog az ominózus corsánál az a műszerfal. A kilóméteróra biztosan nem ebbe a műszeregyégbe tartozik.

Más! Kedves Korzás! Ha Isten is akarja, tökéletes megoldást találtam a műszercsoport megvilágítására. Egyszerű, és nagyszerű, de nem akarom elkiabálni. Előbb szeretném kivitelezni, s utána ígérem nyilatkozom. Ha jó kedvem lesz, még egy honlapot is összedobok útmutatásul.

Mindenkinek további szép napot! Üdv: ZsöPö

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én látom, eléggé hackelt dolog az ominózus corsánál az a műszerfal. A kilóméteróra biztosan nem ebbe a műszeregyégbe tartozik.

Már írtam. :D

Az egy 90 utáni GSI műszercsoport, csak egy E Kadett GSI 8V km-óra van benne.

Simán be lehet rakni, állítólag semmit nem kell átépíteni hozzá, simán becsavarozható a helyére.

Én a mutatós Kadett GSI 16V km-óráját és fordulatszámmérőjét raknám szívesen bele, de az meg ritka, mint a fehér holló.

Abban 250-es km-óra van és 8000-es fordulatszámmérő. :lol:

Ez René barátom műszeregysége:

thumb_big_f569a16d8612d7c54a70e4813f73a5c7.jpg

(remélem látjátok a képet)

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én látom, eléggé hackelt dolog az ominózus corsánál az a műszerfal. A kilóméteróra biztosan nem ebbe a műszeregyégbe tartozik.

Más! Kedves Korzás! Ha Isten is akarja, tökéletes megoldást találtam a műszercsoport megvilágítására. Egyszerű, és nagyszerű, de nem akarom elkiabálni. Előbb szeretném kivitelezni, s utána ígérem nyilatkozom. Ha jó kedvem lesz, még egy honlapot is összedobok útmutatásul.

Mindenkinek további szép napot! Üdv: ZsöPö

Okés! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet... :lol:

De én a 280-as Calibra Turbo óracsoportot rakom bele szerintem.

Jók ezek a NeuTec cuccok, csak nem épp olcsók.

Viktornak is Calis/Vekis van belemókolva és szerintem nem is lett vészes:

47049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Annyi, hogy mondta, hogy hőlégfúvóval kicsit még alakított a műanyag burkolat formáján belül,

hogy lássa rendesen a szélét is az óracsoportnak, de szerintem nem lett rossz.

Mindenesetre én maradok a digitnél, az is egész sokáig tud mérni :lol:

Ja, a GSi rendszámos srácnak meg átretusáltam a rendszámát :lol:

Kadett BC-n agyalok még. Szerintem az kisebb, mint ami a Vectrákban/Calibrákban van. :D

Link to comment
Megosztás:

Viktornak is Calis/Vekis van belemókolva és szerintem nem is lett vészes:

Annyi, hogy mondta, hogy hőlégfúvóval kicsit még alakított a műanyag burkolat formáján belül,

hogy lássa rendesen a szélét is az óracsoportnak, de szerintem nem lett rossz.

Mindenesetre én maradok a digitnél, az is egész sokáig tud mérni :D

A Vectra kilóméteróráján is gondolkoztam, csak annak az alján van egy beugró rész a kormányagy miatt, vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

nem szívbajoskodtak a gsi lökössel,csináltak helyet a coolernek :lol:

Ja, a hüja kocsogok! :D

Sziasztok!

Gyors kérdés! A gyári világításkapcsoló háttere világít (mint pl B vectra), vagy ilyet mi nem tudunk.

Üdv: ZsöPö

Azt a részét világítja meg, ahol az a világítás rajz van rajta. Ha kiszedted a kapcsolót, egyből fogod látni, hogyan van benne az izzó. Elég könnyű LED-esíteni, még a lábára forrasztott ellenállással is ügyesen be lehet rakni a tokjába az izzó helyett (persze kicsit formálni kell a lábakon) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, a hüja kocsogok! :D

Azt a részét világítja meg, ahol az a világítás rajz van rajta. Ha kiszedted a kapcsolót, egyből fogod látni, hogyan van benne az izzó. Elég könnyű LED-esíteni, még a lábára forrasztott ellenállással is ügyesen be lehet rakni a tokjába az izzó helyett (persze kicsit formálni kell a lábakon) :lol:

Milyen izzó kell bele? Benyomod elfordítós(bajonett záras)?

Vagy sima belenyomós?

Majd este megnézzük a Lurdiban!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Milyen izzó kell bele? Benyomod elfordítós(bajonett záras)?

Vagy sima belenyomós?

Majd este megnézzük a Lurdiban!!! :lol:

A lámpakapcsolóba és az időmérő órába sima belenyomós/becsúsztatós. Bajonettes a műszerfalba kell, de szétszedhetjük a tiédet, ha gondolod... :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.