Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Közben kiléptem, mert megyek mostmár offba. Én is remélem, hogy meglesznek a cuccok mostmár!

Nyugodtabb leszek, ha végre az egész autó rendesen össze lesz rakva. B)

Ha elég magasan lesz a kipufogód, akkor végre ültethetnél is rajta valamennyit! ;)

Ott vannak pl. Korzás 60-as rugói, azzal olyasmi lenne elől, mit az enyém. :blush:

De most komolyan! :D

Link to comment
Megosztás:

Vettem német, hivatalos C20XE A Corsa papírokat. :blush:

Még több mint egy év műszaki is van rajtuk. :D

Valamire úgyis jók lesznek még! B)

3 rekesz sörben egyeztünk meg, de én inkább elutalom neki az értékét, mert nem szeretnék neki kivinni 3 rekesz sört. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vettem német, hivatalos C20XE A Corsa papírokat. :)

...

3 rekesz sörben egyeztünk meg, de én inkább elutalom neki az értékét, mert nem szeretnék neki kivinni 3 rekesz sört. ;)

:blush: :D :lol:

Ha elég magasan lesz a kipufogód, akkor végre ültethetnél is rajta valamennyit! :P

...

B)

Link to comment
Megosztás:

B)

Tudod, hogy igazam van! :blush:

Agyaltam, hogy mit tudnék csinálni a német XE Corsa papírokkal.

Két lehetőség lenne, az egyik, hogy hivatalosan behozatom, regadó+ anyámkínja. Ez lenne vagy 350-400e Ft, ha nem több.

A másik lehetőség, hogy Anyura iratom a papírokat, ő Németországban él. Kiváltja nekem a rendszámot és elküldi ide. Akkor jövő év áprilisig nincs gond, lesz egy hivatalos, német rendszámos XE A Corsám. Utána meg lehet kiviszem és belepapíroztatom a LET-et és a többi átalakítást és akkor újabb két évig lesz műszaki és ZK a kocsin és senki nem köthet bele. Még akkor se lenne annyiban biztosítással, mindennel, mintha honosítanám.

Még streetben is mehetnék Lacházán a gyorsuláson! ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet elhalasztom a turbó projektet egy évvel.

Kicsit átgondoltam a dolgot és ha indulhatok egy német rendszámos, hivatalos XE A Corsával Street kategóriában a Dragracinges gyorsulási versenysorozaton, akkor lehet inkább elhalasztom az átépítést és idén a versenyre fogok inkább összpontosítani. B)

Link to comment
Megosztás:

Tudod, hogy igazam van! ;)

Agyaltam, hogy mit tudnék csinálni a német XE Corsa papírokkal.

Két lehetőség lenne, az egyik, hogy hivatalosan behozatom, regadó+ anyámkínja. Ez lenne vagy 350-400e Ft, ha nem több.

A másik lehetőség, hogy Anyura iratom a papírokat, ő Németországban él. Kiváltja nekem a rendszámot és elküldi ide. Akkor jövő év áprilisig nincs gond, lesz egy hivatalos, német rendszámos XE A Corsám. Utána meg lehet kiviszem és belepapíroztatom a LET-et és a többi átalakítást és akkor újabb két évig lesz műszaki és ZK a kocsin és senki nem köthet bele. Még akkor se lenne annyiban biztosítással, mindennel, mintha honosítanám.

Még streetben is mehetnék Lacházán a gyorsuláson! B)

Az a baj, hogy Te nem vezethetsz Mo-on más nevére kiállított külföldi forg.rsz-os autót...

Szerintem ezek közül egyedül a regadóbefizetős dolog műxik...

Link to comment
Megosztás:

Nehogymár ne vezethessem anyám, vagy öcsém autóját! B)

Még az is lehet, hogy a saját nevemre is írathatom az autót, majd kiderül.

Én is akartam annó így hozni autót...a lényeg, hogy ez azért van, hogy sokan ne kerülhessék el a regadót...mert amúgy a legegyszerűbb módja...

Most is meg lehet oldani, de csak ha céges verda lenne kint...

A Te nevedre dolog is működhet, ha kint vagy bejelentve...azért ehhez is kell ez az...de megoldható...

Link to comment
Megosztás:

Én is akartam annó így hozni autót...a lényeg, hogy ez azért van, hogy sokan ne kerülhessék el a regadót...mert amúgy a legegyszerűbb módja...

Most is meg lehet oldani, de csak ha céges verda lenne kint...

A Te nevedre dolog is működhet, ha kint vagy bejelentve...azért ehhez is kell ez az...de megoldható...

Szerintem hamar megoldható, hogy felélesszem a kinti lakcímem.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor talán ez a legegyszerűbb...annak kell utánajárni, hogy esetleg ideiglenes lakcímmel megoldható e....

Majd körbejárom a témát, megérdeklődöm hogy mik kellenek ahhoz, hogy az én nevem állhasson a forgalmiban.

de ha öcsémé lesz, az se fog annyira érdekelni. B)

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem rendőr haverral.

Azt mondta, hogy nemrég volt ezzel kapcsolatban valami gond, és hogy tényleg nem a legjobb, ha magyar vezet egy német rendszámos autót.

Na de most nekem ha nem jönne össze a saját nevemre a dolog, csak Anyuéra, vagy öcsémére, akkor se kell paráznom emiatt, mert egyrészt családtag nevén lenne, másrészt nekem mivel német jogsim van, így senkit nem érdekelne, hogy miért vezetek egy német autót.

Ezt mondta ő, tehát ezzel se lesz gond szerintem. B)

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nagyon úgy fest, hogy csak át lesz építve, mert beparázott a német és azt mondta, hogy ha kimegyek a kasztniért, akkor azt csinálok vele, amit akarok. De ő csak egyben adja el. B)

Na mindegy, ha az nem jön össze, akkor lesz turbó. ;)

Na meg akkor Stefánnak is lesz kipufogója. :D

De egy pár napot még várok, lehet észreveszi, hogy így senkinek nem fog kelleni a kasztnija. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nagyon úgy fest, hogy csak át lesz építve, mert beparázott a német és azt mondta, hogy ha kimegyek a kasztniért, akkor azt csinálok vele, amit akarok. De ő csak egyben adja el. B)

Na mindegy, ha az nem jön össze, akkor lesz turbó. ;)

Na meg akkor Stefánnak is lesz kipufogója. :lol:

De egy pár napot még várok, lehet észreveszi, hogy így senkinek nem fog kelleni a kasztnija. :D

A hiénák már figyelnek! :) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.