Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Szia! Üdv. itt és boldog új évet! :)

Ha tényleg végigolvastad az egész A Corsa topicot, akkor nagyon elszánt lehetsz! :rolleyes: :)

Fékben éppen tudok segíteni, egyik haver árul egy majdnem új Brembo-Ferrodo 256-os fékszettet.

Felniben annyi, hogy inkább egy szett gyári 15-ös felnit néznék rá a helyedben, ha ilyen terveid vannak.

Ami nagyon fontos, hogy mielőtt belekezdesz valamibe, pontosan tudnod kell, hogy mit akarsz és nem szabad menet közben akármit is változtatni.

Itt a fórumon mindig találsz valakit, aki tud segíteni valamiben és ha odáig fajul a dolog, szívesen megcsinálom az átépítést is. :)

Itt van 3 videó ahol össze lehet hasonlítani a C20NE-t és XE-t.

A fekete műszerfalas, fekete lökösös az enyém, a szürke műszerfalas, firos lökösös, a Warwolf Ex-Corsája.

http://de.youtube.com/watch?v=nQJtreUiU3E&...re=channel_page

http://de.youtube.com/watch?v=jDNEYiIF104&...feature=channel

http://de.youtube.com/watch?v=Pdyqme11AcQ&...feature=channel

Link to comment
Megosztás:

Köszi Endyka :rolleyes:

Mint kiszáradt szivacs a löttyöt, úgy várom a tanácsokat, meg a projektem indulását, de méginkább az UMCS használatbavételét, a franc rágdos, hogy gyüjtögetni kell a péztet :)

Colin: Azt gondolom, hogy a szivem, mélyén én is XE-t szeretnék (minden sejtem molekulája üvölti; XE-t aka-ruu-uuuunk!!!!).

15 coll.. az még belefér kispolgári elképzeléseimbe :) szolíd alufelnin, de valamiért az acél jobban tetszik, tán mert eleltatjaa az "ellenség" éberségét. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia Demóóóó :rolleyes:

Az elszántság nőttön nőtt, mire a négyezer mittoménhányszáz post-ot elolvastam, elhatározássá is érett :)

Nem fogok menetközben változtatni, szóval....

XE lesz!!

Sajna még a fék vásárlás nem aktuális, először tavasztájt a lakatolás, utána a többi. Ez konkrét terv, csak az anyagiak lassan gyűlnek hozzá.. :)

Kikerült már néhány konkrét vas a kezed alól, szóval mindenképp szeretném ha Te követnéd majd el.

Hát nem kicsi a különbség menésileg az XE vs. NE :)

Miccósz, hogy ötajtós?? Nem szentségtörés? :D

Link to comment
Megosztás:

Szia Demóóóó :rolleyes:

Az elszántság nőttön nőtt, mire a négyezer mittoménhányszáz post-ot elolvastam, elhatározássá is érett :)

Nem fogok menetközben változtatni, szóval....

XE lesz!!

Sajna még a fék vásárlás nem aktuális, először tavasztájt a lakatolás, utána a többi. Ez konkrét terv, csak az anyagiak lassan gyűlnek hozzá.. :)

Kikerült már néhány konkrét vas a kezed alól, szóval mindenképp szeretném ha Te követnéd majd el.

Hát nem kicsi a különbség menésileg az XE vs. NE :D

Miccósz, hogy ötajtós?? Nem szentségtörés? :D

Semmiképp se szentségtörés, először én is majdnem 5-ajtósat kezdtem el építeni. :D

Még meg is van, ha esetleg kell belőle valami alkatrész, akkor most jelezd, amíg itt van. :D

Köszi az elismerést, örülök hogy így ismernek az emberek. :)

Link to comment
Megosztás:

Demó: a 15-ös felnik árát, meg akár az átalakításhoz szüséges motyók árát elküldhetnéd akár itt, akár PÜ-ben, csak a miheztartásom végett. Természetesen plusz a tiszteletdíjadat a melóért. Ezekhez a felnikhez mennyire kell átalakítani a sárvédőt, doblemezt? Ültetés nélkül is meg lehet oldani az átalakítást? Nem kanyarbajnokot akarok, viszont jó féket (nem baj ha kanyar előtt utolér, majd azt hiszi hogy.., kigyorsításnál meg majd rájön, hogy dehogy :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Demó: a 15-ös felnik árát, meg akár az átalakításhoz szüséges motyók árát elküldhetnéd akár itt, akár PÜ-ben, csak a miheztartásom végett. Természetesen plusz a tiszteletdíjadat a melóért. Ezekhez a felnikhez mennyire kell átalakítani a sárvédőt, doblemezt? Ültetés nélkül is meg lehet oldani az átalakítást? Nem kanyarbajnokot akarok, viszont jó féket (nem baj ha kanyar előtt utolér, majd azt hiszi hogy.., kigyorsításnál meg majd rájön, hogy dehogy :rolleyes: )

Stefáné sincs még ültetve, de azért nem árt pár centit süllyeszteni a súlyponton. De a Stefánnak mondjuk Koni lengéscsillapítói vannak.

Egyébként, ha Esztergomi vagy, akkor szerintem keresd meg Stefánt PÜ-ben, vagy akárhogy és szívesen elvinne egy körre, ha összefuttok valahol.

A felniket 10e-ért odaadom gumi nélkül, teljesen jó állapotban vannak.

Az íveket csak fel kell peremezni, de ha javítani is kell őket, akkor ez abszolút nem gond, egyből azt is meg lehet csinálni.

Kell még jópár dolog az átalakításhoz, ezeknek az árai erősen attól függnek, hogy mennyiért sikerül épp találni.

Én vettem már motort váltóval 55e-ért is, de ismerek oylant, aki 150e-ért vett csak motort.

A fékek, amiket most tudok, azok asszem 20-25e-be kerülnek mindennel és csak azért lesznek lecserélve, mert egy 3000 V6 Calibrához már illik egy nagyobb, ezért lecseréljük 288mm-es B Vectra fékekre.

Link to comment
Megosztás:

Semmiképp se szentségtörés, először én is majdnem 5-ajtósat kezdtem el építeni. :)

Még meg is van, ha esetleg kell belőle valami alkatrész, akkor most jelezd, amíg itt van. :)

Köszi az elismerést, örülök hogy így ismernek az emberek. :)

Maxi riszpekt :D

Nincs kizárva, hogy kelleni fog ez-az, de azt meg nem kérhetem, hogy tartogasd, míg összejön a zsé a projektre.

szóval ha van vevőd, add csak el. Ha meg megmarad, majd mazsolázok :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Stefáné sincs még ültetve, de azért nem árt pár centit süllyeszteni a súlyponton. De a Stefánnak mondjuk Koni lengéscsillapítói vannak.

Egyébként, ha Esztergomi vagy, akkor szerintem keresd meg Stefánt PÜ-ben, vagy akárhogy és szívesen elvinne egy körre, ha összefuttok valahol.

A felniket 10e-ért odaadom gumi nélkül, teljesen jó állapotban vannak.

Az íveket csak fel kell peremezni, de ha javítani is kell őket, akkor ez abszolút nem gond, egyből azt is meg lehet csinálni.

Kell még jópár dolog az átalakításhoz, ezeknek az árai erősen attól függnek, hogy mennyiért sikerül épp találni.

Én vettem már motort váltóval 55e-ért is, de ismerek oylant, aki 150e-ért vett csak motort.

A fékek, amiket most tudok, azok asszem 20-25e-be kerülnek mindennel és csak azért lesznek lecserélve, mert egy 3000 V6 Calibrához már illik egy nagyobb, ezért lecseréljük 288mm-es B Vectra fékekre.

A felniket 10-én ki is fizetném (lehet előtte is, attól függ mikor utal a főnököm), eltennéd nékem? Tatabányai vagyok Stefan cartárssal alkalomadtán felveszem a kontaktust :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A dolog szűkkeresztmetszete a féltengely ill. a kihajtások öszerakása.V.hol a Corsa tuning témában leírtam, hogy nagy féltengelycsukló esetén mekkorára kell öszehozni a féltengelyt.Leginkább azt kell megcsinálni.

Amúgy meg ha teheted, vegyél bontásra egy C20XE Kadet GSi-t.Abban szinte minden benne van, és olcsóbb, mint darabonként öszevásárolni a cuccokat.

Link to comment
Megosztás:

A legtöbb dolog olyan, hogy akkor kell megvenni, amikor olcsó, vagy épp akkor, ha egyáltalán van eladó. :)

Stefánnál van még a régi 256-os Brembo-Ferodo fékszettem és szerintem neki se kell már, bár majd ő tudja, hogy mit akar velük kezdeni. :)

Felsorolom neked, hogy nagyjából mik kellenek egy átalakításhoz, egy hozzávetőleges árral:

-motor+váltó 100-120e (új vezérlés kb. 40e, új olaj kb. 10e)

-Kadett motortartó 2-3e

-féltengelyek, egyelőre ez a legnagyobb gond, az enyémek drágák voltak, Stefáné is, de addigra szerintem lesz olcsóbb megoldás

-Powercap (SFI-doboz helyére) 20-25e, vagy XEV csővel szerintem 10e alatt megoldható

-256-os fék előre 20-25e használtan, de jó állapotban. Hátra maradhat a dob, de egy nagyobb rásegítő hasznos

-futómű, ebayen 200 euró körül lehet lőni jó cuccot, csak Koni lengéscsillapítókat olcsóbban is, újonnan kb. 80e/szett

-kipuff, ha halk kell, akkor valami gyári cuccot ajánlok, amit át lehet faragni A Corsára

-1.4-es hűtő

-nagy AC (ha karbis a tiéd, akkor injektoros tank is kell)

-direktszűrő

-nem áratana még egy fordulatszámmérős müszer, amit szerintem épp tudok egyet :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A dolog szűkkeresztmetszete a féltengely ill. a kihajtások öszerakása.V.hol a Corsa tuning témában leírtam, hogy nagy féltengelycsukló esetén mekkorára kell öszehozni a féltengelyt.Leginkább azt kell megcsinálni.

Amúgy meg ha teheted, vegyél bontásra egy C20XE Kadet GSi-t.Abban szinte minden benne van, és olcsóbb, mint darabonként öszevásárolni a cuccokat.

Akarok csinálni kiscsuklóshoz seckós féltengelyt, azzal nincs ilyen gond és az XE-t még simán bírják a csuklók is.

Link to comment
Megosztás:

warwolf:

Nekem a darabonkénti vásárlás jobban fexik, ráadásul (javíts ki ha rosszul tudom) az említett automobil fehéholló gyakoriságú..

féltengely.. hát ezügyben van zűrzavar a fejemben, hegesztett biztosan nem lesz :rolleyes: Nekem jó a kis külső csuklós, hisz nem állandó extrém igénybevétele lesz.

Link to comment
Megosztás:

Akarok csinálni kiscsuklóshoz seckós féltengelyt, azzal nincs ilyen gond és az XE-t még simán bírják a csuklók is.

Dieselé lehet szerencsésebb lenne......mármint külsőileg.....Akár B-ből, aggyal együtt.....Aztán mehet a rövidítés.Emléxel még, hogy az enyém, hidegen préselt volt.Lehűtötték a féltengelyt, aztán belepréselték a perselybe.0.01-t ütött csak, szal... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Dieselé lehet szerencsésebb lenne......mármint külsőileg.....Akár B-ből, aggyal együtt.....Aztán mehet a rövidítés.Emléxel még, hogy az enyém, hidegen préselt volt.Lehűtötték a féltengelyt, aztán belepréselték a perselybe.0.01-t ütött csak, szal... :rolleyes:

Van itt GSI féltengelyem, ami ugyanolyan, mint a dízelé, illetve sok B Corsáé, Tigráé.

A külső csukló ugyanolyan minden tekintetben, az összes méret, fogazás passzol, minden.

Tehát a csuklókkal nem lesz gond.

Még nem tudom, hogy miylen tengelyek legyenek, a dörzshegesztős fószer nem jelentkezik, pedig már 2x is kértem tőle ajánlatot, most viszont van egy fogaskerekes, aki rá tudja marni a fogakat pontosan. Lehet próbára csinálok egy szettet.

Stefánnak lőttem Németből Hennig féltengelyeket 350 euróért belső csuklók nélkül.

Link to comment
Megosztás:

warwolf:

Nekem a darabonkénti vásárlás jobban fexik, ráadásul (javíts ki ha rosszul tudom) az említett automobil fehéholló gyakoriságú..

féltengely.. hát ezügyben van zűrzavar a fejemben, hegesztett biztosan nem lesz :rolleyes: Nekem jó a kis külső csuklós, hisz nem állandó extrém igénybevétele lesz.

Hátt, ahogy jónak látod.Én kijöttem volna olcsóbban, ha sikerült volna akkor még fellelhető donort találnom.Hasonló módon csináltam, a kukából varázsoltam elő egy szép kisautót.

Amúgy a kis külső csukló is elfárad.Corsa A-ban 3 féle csuklóval dolgoztak, a bordaszámban volt eltérés.Az 1.5D ill. TD-nek és a GSi-nek volt sűrű bordázatú csuklója.A többié egyforma volt.

A féltengelytest hosszát mindenféleképpen variálni kell.

Amúgy így nézett ki a nagy külső csuklóhoz tartozó féltengelytest:

27484880.jpg

27484879.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akarok csinálni kiscsuklóshoz seckós féltengelyt, azzal nincs ilyen gond és az XE-t még simán bírják a csuklók is.

Ez tetszik :rolleyes:

Fordulatszámmérő van gyárilag a műszerfalamban :)

Jó lesz nekem darabonként megvenni, egyszerre nem tudnék az átalakításhoz szükséges pénzt félretenni, mert a zasszony megtalálja, oszt elszedné :)

Link to comment
Megosztás:

warwolf:

Ha esetleg tudnék is venni egy XE kadettet, akkor sem tudnám hova tenni, panelban lakom..

A sztoridat ismerem (vagyis ami itt lecsapódott belőle) alkatrészgyüjtéstől, féltengelymizérián át az eladásig..

Komoly családfő lettél menetközben, gratula hozzá :rolleyes: Nálunk a legkisebb csemete 3 éves, én már bőven OT korban vagyok, most ment el az eszem (vagy most jött meg?!)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a kis külső csukló is elfárad.Corsa A-ban 3 féle csuklóval dolgoztak, a bordaszámban volt eltérés.Az 1.5D ill. TD-nek és a GSi-nek volt sűrű bordázatú csuklója.A többié egyforma volt.

Eddig már két pár GSI féltengelyem is volt itt és mindkettő 27 bordás volt kerékoldalon, ugyanúgy mint az 1.2-es. Én is azt hittem, hogy erősebbek, de teljesen ugyanolyanok. Nem tudom miért hoznak a programok 22-bordásat GSI-re. :rolleyes:

Ha a Hennig 27-bordás csuklókat használ kívül, akkor nem lesz gond velük.

Én is olyan tengelyeket akartam venni, csak valahogy éreztem, hogy nem lesz megállás a C20XE-vel és kelleni fog az erősebb cucc. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.