Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Kiszedted a régiből?

Nem, abból nem lehet megmenteni a lengőkarokat és a szilentházat sem.

Ez mind az erősabb GSI alkatrész még csak homokszórva, de két hét múlva, ha meglesz minden, akkor le fogom szintereztetni.

Csak azt nem tudom még, hogy milyen színűre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, abból nem lehet megmenteni a lengőkarokat és a szilentházat sem.

Ez mind az erősabb GSI alkatrész még csak homokszórva, de két hét múlva, ha meglesz minden, akkor le fogom szintereztetni.

Csak azt nem tudom még, hogy milyen színűre. :lol:

Szerintem egyértelmű: piros.

Link to comment
Megosztás:

Nem, abból nem lehet megmenteni a lengőkarokat és a szilentházat sem.

Ez mind az erősabb GSI alkatrész még csak homokszórva, de két hét múlva, ha meglesz minden, akkor le fogom szintereztetni.

Csak azt nem tudom még, hogy milyen színűre. :lol:

mint a rallyba egyik oldal piros másik kék, hogy ne keverje össze a szervizpark :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is piroson agyaltam, meg feketén.

Havernak sárga volt, az se nézett ki rosszul...

Ha már az autó is piros, meg a féknyergek is, akkor szerintem olyanra kéne, vagy élénkebbre, amilyen a toronymerevítőd.

De, ha rám hallgatsz, akkor csináld olyanra, amilyenre akarod :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olvastam a fórumon, olyan hibáról, hogy B corsa, F astra menet közben egyszer csak leáll és semmi, aztán újraindul kis idővel... Nekem egy 87 es 1.2 es 12ST-s corsám van, és olvasgatva a fórumot A corsával még nemvolt evvel gond.

Nálam ugyan ez a hiba egyszer csak leállt, és azóta semmi... Egyszer sem indult be. Gyujtásmodul lehet itt is a hiba? Gyujtásrotor? Már sok mindent megnéztem, de nincs kontakt hiba, egyszerűen nem indul :lol:

Akinek van valamien tapasztalata vagy ötlete előre is köszönöm :lol:

üdv

Link to comment
Megosztás:

Bocsi kicsit OFF:

A CORSÁMHOZ ("A" '92-es) keresek:

- jó állapotú motorháztetőt.

- jó állapotú hátsó ajtót (3 ajtós verzió)

Természetesen nagyon olcsón:) Tudom nem hirdetés rovat, de talán itt többen olvassák:)

Ilyesmit lehet tudok intézni bontóból. Nekem is van, de a csomagtartó ajtó és a motorháztető is 86-os. A különbség annyi, hogy hátul a rendszám fölött nem az a szürke műanyag léc van, hanem csak egy kis kerek zár. A motorháztető meg lehet passzol, de szerintem az se 100%-os.

Link to comment
Megosztás:

Benzin van, a gyertyák is jók, szikrázik, normálisan teker az önindító. Ma pukkant eggyet a kipufogó, más érdekes dolog nem történt ezen kívül.

Tényleg a tiéd már nem is karbis, hanem injektoros és Irmscher szívósor van rajta, nem? :lol:

Ha az lenne, akkor azoknak nem ismerem az elektronikáját.

Mik vannak rajta? Főtengelyjeladó, Map-szenzor, pillangószeleppoti ilyesmi?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg a tiéd már nem is karbis, hanem injektoros és Irmscher szívósor van rajta, nem? :lol:

Ha az lenne, akkor azoknak nem ismerem az elektronikáját.

Mik vannak rajta? Főtengelyjeladó, Map-szenzor, pillangószeleppoti ilyesmi?

Az enyém karbis, elosztófedél alatt a gyujtásrotor, meg a gyujtásmodul, sajna nemnagyon értek hozzá...

ma szerintem elállítottam a gyujtást mert indításnál néha pukkant... :lol: De ettől függetlenül eddigsem indult. A vezérműszíj is rendben van...

Szikra van ezért gondolom a trafó müködik...

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmit lehet tudok intézni bontóból. Nekem is van, de a csomagtartó ajtó és a motorháztető is 86-os. A különbség annyi, hogy hátul a rendszám fölött nem az a szürke műanyag léc van, hanem csak egy kis kerek zár. A motorháztető meg lehet passzol, de szerintem az se 100%-os.

Köszi! Motorháztetőt sikerült szervolni. A másik még ráér majd futok még pár kört. Még1 köszi!

Link to comment
Megosztás:

Mi a gép hibája?

Az a hiba hogy az injektor nem fecskendez üzemanyagot!

Próbáltunk relét cserélni de nem segitet!

Próbáltuk a vezérlőt is cserélni "hála az égnek van ismerős akitől tudok kölcsönkérni" de az sem vezetett eredményre!

Persze az injektor is lett ellenőrizve majd próba képen cserélve de semmi!

Üzemanyag van a AC müködik hibátlanul!

Tanácstalan vagyok.

Ez a hiba ráadásul egyik naprol a másikra történt ezért gondolom hogy vezeték szakadás esetleg!

Ha van ötleted örömmel veném!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.