Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Fentebb írtam egy listát.... :lol: Persze nem fontos azt mind hirtelen rákölteni, később is ráér.. :lol:

Ne erőlködj! :lol:

XE lesz, ezt szerintem Stefan már eldöntötte. Hogy most piros lesz, vagy születni fog egy fehér is, az már más kérdés.

Link to comment
Megosztás:

Ne erőlködj! :lol:

XE lesz, ezt szerintem Stefan már eldöntötte. Hogy most piros lesz, vagy születni fog egy fehér is, az már más kérdés.

Viszont ha van egy kis esze (mert miért ne lenne) kijátsza magát a fehéren, aztán kősőbb vesz egy alapból is erős széria autót, és nem kell attól paráznia, hogy a rendőr kiszállítja belőle, mielőtt elkobozná, és bukna egy valag pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha van egy kis esze (mert miért ne lenne) kijátsza magát a fehéren, aztán kősőbb vesz egy alapból is erős széria autót, és nem kell attól paráznia, hogy a rendőr kiszállítja belőle, mielőtt elkobozná, és bukna egy valag pénzt.

Folyamatban van valami papír ügyben... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Heló!

91-es 1.4i A corsám van. C14NZ motorkóddal.

Tegnap elindultam itthon és kb. 300 méter után leállt az autó. Ma vizsgálgattam egy picit és észrevettem, hogy az injektor nem permetez. AC pumpa jó! Egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, adjak neki 2V tápot és, ha kattog, akkor múködik. 2 ceruzaelemről szépen kattog. Az injektor közvetlenül bevan vezetékelve az ECU-ba. Már csak erre tudok gondolni, hogy behalt. Hibakódot viszont nem adott. Hol és mennyiért lehetne beszerezni ebbe a tipusba egy ECU-t?

Link to comment
Megosztás:

Heló!

91-es 1.4i A corsám van. C14NZ motorkóddal.

Tegnap elindultam itthon és kb. 300 méter után leállt az autó. Ma vizsgálgattam egy picit és észrevettem, hogy az injektor nem permetez. AC pumpa jó! Egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, adjak neki 2V tápot és, ha kattog, akkor múködik. 2 ceruzaelemről szépen kattog. Az injektor közvetlenül bevan vezetékelve az ECU-ba. Már csak erre tudok gondolni, hogy behalt. Hibakódot viszont nem adott. Hol és mennyiért lehetne beszerezni ebbe a tipusba egy ECU-t?

Elvileg ugyanaz az ECU, mint az 1.2-esé, jó lenne kipróbálni, mielőtt vadul elkezdesz vásárolgatni mindent.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

91-es 1.4i A corsám van. C14NZ motorkóddal...

Néhány alap dolgot is érdemes átnézni: pl.: akkuról a testkábelt, nincs e kicsúszva a saruból (a kasztni oldalon is), gyújtáselosztóról valamelyik kábel? Én már jártam úgy (ugyanez az évjárat és motorkód), hogy a testkábel volt kicsúszva, de nem volt leesve és nem vettem észre egyből, aztán csak keresgéltem miért nem megy.

Érdemes még a csatlakozókat is megnézni (diagnosztikai csatlakozó, oktánszám választó), hogy nincs e szétcsúszva, kiesve valahol, meg a biztosítéktáblát átnézni, lehet, hogy az üzemanyagszivattyú biztosítéka kiment valamitől (ha jól emlékszem, akkor a bal felső -első 10A-es bizti az).

Amúgy most mit csinál? Az önindító forgatja a motort? A gyertyák szikráznak?

Link to comment
Megosztás:

Hát, kb. ennyi hely van egy A Corsában vezérlést levenni. Amíg a vízpumba a helyén marad, addig nem akkora szívás, mert pár ujj eltörésével lazán megoldható a probléma. :lol:

De a vezérlés mögötti memezt erőszak bevetése nélkül tulajdonképpen lehetetlen levenni. :lol:

Nekem meg persze a vízpumpánál van a problémám, tehát lehet hogy majd megpróbáljuk arrébbfeszegetni a motort, hátha úgy kijön. :lol:

Így néz ki, ha már le van véve a vezérlés.

IMG_2346_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt pedig látszik, hogy az a lemez nem akar kijönni onnan, mert kissé megakadt.

IMG_2348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy le kell vennem a főtengelyről az alsó vezérműkereket, amit nem igazán szeretnék, vagy le kell vennem az olajhűtő csöveit és a jobb első futóművet, hogy hozzáférjek. :lol: Mondjuk az legalább annyira nem szeretném! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.