Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

hello,

Valójában nem vagyok az a forumozó alkat, de most eljött a pillanat, hogy segítségre lenne szükségem.

Corsa A GSI 1989

az elmúlt 5000km-ben megjelent egy lüktető hang a kocsi jobb első futóműve felöl, a kerék forgásával azonos tempóban, fékezésre hangosodik

felemelve a kereket megforgatva csapágy hang ütötte meg fülünket, így hát ki lett cserélve a kerékagycsapágy ~ ami már hibátlan

de ez a bizonyos lüktető "hang" nem szünt meg, nem is vátozott...

féltengelycsuklók hibátlanok, a kocsit felemelve-kereket forgatva nincs semmilyen hang,

A "hang" csak menetközben hallatszik és talán érződik is a padlólemezen.

Ötlet valaki?

Link to comment
Megosztás:

hello,

Valójában nem vagyok az a forumozó alkat, de most eljött a pillanat, hogy segítségre lenne szükségem.

Corsa A GSI 1989

az elmúlt 5000km-ben megjelent egy lüktető hang a kocsi jobb első futóműve felöl, a kerék forgásával azonos tempóban, fékezésre hangosodik

felemelve a kereket megforgatva csapágy hang ütötte meg fülünket, így hát ki lett cserélve a kerékagycsapágy ~

a "hang" nem szünt meg, nem is vátozott...

féltengelycsuklók hibátlanok, a kocsit felemelve-kereket forgatva nincs semmilyen hang,

Ötlet valaki?

Váltó difije nem lóg?Féltengelytest nem üt?Kerék mikor volt centírozva?Gumi nem szálszakadásos?Másik kerékkel próbáltad, hogy csinálja-e?

Link to comment
Megosztás:

Váltó difije nem lóg?Féltengelytest nem üt?Kerék mikor volt centírozva?Gumi nem szálszakadásos?Másik kerékkel próbáltad, hogy csinálja-e?

a kerék csere ma lesz,

amúgy nem az a szálszakadt hang jelleg, inkább fémes

~Váltó difije nem lóg?Féltengelytest nem üt?~

ezeket hogy tudnám ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

a kerék csere ma lesz,

amúgy nem az a szálszakadt hang jelleg, inkább fémes

~Váltó difije nem lóg?Féltengelytest nem üt?~

ezeket hogy tudnám ellenőrizni?

A váltó difijét hallod, ha zúg menet közben.Ha a csapágyazása lóg, akkor be tudja rázni a kihajtást, ami dübörög.A féltengelytestet pedig ki kell bontani, külső/belső csukló le, és centírre vele.Asszem esztergapadban szokák nézni......vagy ilyenek....

Link to comment
Megosztás:

A váltó difijét hallod, ha zúg menet közben.Ha a csapágyazása lóg, akkor be tudja rázni a kihajtást, ami dübörög.A féltengelytestet pedig ki kell bontani, külső/belső csukló le, és centírre vele.Asszem esztergapadban szokák nézni......vagy ilyenek....

aham, tehát ez nem az a: mássz alá és ott nézd meg rángasd történet

gumicserében nem hiszek, de kiderül ma

apropó! ha pályán kergetem a sokadik nagy fékezés után kicsit ráz jobb elöl

hátha így bevillan valami valakinek

köszönöm warwolf gyors ötlethalmot

Link to comment
Megosztás:

aham, tehát ez nem az a: mássz alá és ott nézd meg rángasd történet

gumicserében nem hiszek, de kiderül ma

apropó! ha pályán kergetem a sokadik nagy fékezés után kicsit ráz jobb elöl

hátha így bevillan valami valakinek

köszönöm warwolf gyors ötlethalmot

BEugrott még v.mi.ÍMilyen kerék van alatta?Mert ha nem központosan van frent, akkor szintén tud rázni.Ha fékezéskor beráz, akkor meg üt a féktárcsád.

Link to comment
Megosztás:

BEugrott még v.mi.ÍMilyen kerék van alatta?Mert ha nem központosan van frent, akkor szintén tud rázni.Ha fékezéskor beráz, akkor meg üt a féktárcsád.

Astra F-ről származó 14es acélfelni, asszem ET-49, 185/60-as gumival, régen is ez a kerék volt fent és nem csinálta,

Kadett GSI úszóféknyergek 256mm-es belsőhűtött GM tárcsákkal

Link to comment
Megosztás:

Astra F-ről származó 14es acélfelni, asszem ET-49, 185/60-as gumival, régen is ez a kerék volt fent és nem csinálta,

Kadett GSI úszóféknyergek 256mm-es belsőhűtött GM tárcsákkal

Ezzel elvileg nem lehet zűr, kíváncsian várom a kerékcsere utáni eredményt.Amúgy a féknyereg "úszó" részét megzsíroztátok mikor öszeraktátok?

A fékezés közbeni berázást véleményem szerint továbbra is a fáktárcsa csinálja....

Link to comment
Megosztás:

Ezzel elvileg nem lehet zűr, kíváncsian várom a kerékcsere utáni eredményt.Amúgy a féknyereg "úszó" részét megzsíroztátok mikor öszeraktátok?

A fékezés közbeni berázást véleményem szerint továbbra is a fáktárcsa csinálja....

még nem volt erő-időm kereket cserélni :rolleyes:((

de most a hétvégén...

Link to comment
Megosztás:

Szóval az van, hogy kicseréltem az első kerekeket a hátsókra és nincs változás, a lüktető hang megmaradt nekem.

Ami gáz, hogy lassan de folyamatosan erősödik a hang és már mintha érződne is a padlólemezen és féken.

A jobb első féltengely hosszában mennyit mozoghat?

Az autószerelőmhöz kedden megyek, csak sajnos neki sincs ötlete.

Ha a váltó-differenciál szar az elvileg folyamatos búgásba kezd vagy lüktet?

Komolyan mondom az ilyen hang-voodoo problémáktól a falnak tudok menni.

Link to comment
Megosztás:

Szóval az van, hogy kicseréltem az első kerekeket a hátsókra és nincs változás, a lüktető hang megmaradt nekem.

Ami gáz, hogy lassan de folyamatosan erősödik a hang és már mintha érződne is a padlólemezen és féken.

A jobb első féltengely hosszában mennyit mozoghat?

Az autószerelőmhöz kedden megyek, csak sajnos neki sincs ötlete.

Ha a váltó-differenciál szar az elvileg folyamatos búgásba kezd vagy lüktet?

Komolyan mondom az ilyen hang-voodoo problémáktól a falnak tudok menni.

Fel kellene venned a kapcsolatot Demóval, Ő nemkicsit ért hozzá, meg így neten, elmondás alapján sajnos elég nehéz bárminemű infóval szolgálni.

Hasonló hangokkal én a C20NE Corsámnál találkoztam, de ott semmi nem passzolt semmivel......

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy ilyen oldal itthon is... :rolleyes:

szedd össze, írd le, csatolj képeket arról amit eddgi csináltál és majd kikerülhet GrandSportInjection.hu-ra is (legalább lenne mivel feltölteni)

csinálja meg a Mor is meg ha még tudsz pár ember aki hajlandó rá akkor lenne értelme ;)

Link to comment
Megosztás:

szedd össze, írd le, csatolj képeket arról amit eddgi csináltál és majd kikerülhet GrandSportInjection.hu-ra is (legalább lenne mivel feltölteni)

csinálja meg a Mor is meg ha még tudsz pár ember aki hajlandó rá akkor lenne értelme ;)

csak rá kéne bólintanod Xray/MK és még sok más emberke ajánlatára, és lenne mivel feltölteni.

Aztán nem jönnének a külföldi fórumokon azzal, hogy mikor fog/fog-e valaha működni az oldal. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

csak rá kéne bólintanod Xray/MK és még sok más emberke ajánlatára, és lenne mivel feltölteni.

Aztán nem jönnének a külföldi fórumokon azzal, hogy mikor fog/fog-e valaha működni az oldal. :rolleyes:

Annyira biztos voltam benne, hogy te fogsz először beleszólni pedig tényleg semmi közöd hozzá.

Foglamad sincs semmiről, mi/merre/hányméter a háttérben. Szerinted ha lesz egy grafika vagy banner az már tartalom???

Link to comment
Megosztás:

Fel kellene venned a kapcsolatot Demóval, Ő nemkicsit ért hozzá, meg így neten, elmondás alapján sajnos elég nehéz bárminemű infóval szolgálni.

Hasonló hangokkal én a C20NE Corsámnál találkoztam, de ott semmi nem passzolt semmivel......

Nincs több zaj!

A bal első kerékcsapágy jobb oldalról halatszódott. Logikus.

30km-ert menten csendben-nyugalomban :rolleyes: és kiolvadt a lambdaszondám a helyéről.

Hát még ilyet?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.