Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!A járgányom 1 Corsa A 1.2i, 1992-es.A minap mentem vele a csúcsforgalomban,fogta magát és lámpánál alapjáraton leállt.Nem is indult újra,csak 1 kis idő után,amikor már hűlt 1 kicsit a motor.A vízhőfokmérő nem igazán akart a kéknél tovább menni,mellesleg a fűtés sem az igazi!Gondoltam kinyitom,aztán majd nem melegszik fel annyira a motor,de hiába,meleg nem nagyon jött.

Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e termosztátgond?Jó lenne ha lenne valami ötletetek.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!A járgányom 1 Corsa A 1.2i, 1992-es.A minap mentem vele a csúcsforgalomban,fogta magát és lámpánál alapjáraton leállt.Nem is indult újra,csak 1 kis idő után,amikor már hűlt 1 kicsit a motor.A vízhőfokmérő nem igazán akart a kéknél tovább menni,mellesleg a fűtés sem az igazi!Gondoltam kinyitom,aztán majd nem melegszik fel annyira a motor,de hiába,meleg nem nagyon jött.

Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e termosztátgond?Jó lenne ha lenne valami ötletetek.

Előre is köszi!

Termo gond is lehet, ill. hogy le van vízkövesedve a fűtőradiátor.A leálláshoz nem tudok érdemileg hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Mozgalmas hétvégém volt. ;)

Szombaton Tuning talin voltunk pár haverral Kiskunhalason.

Beneveztem a kipufogóhangnyomásmérésre, mert kíváncsi voltam, hogy milyen hangos.

Erre 2. lettem 119,8db-el. B) Nem is tudtam, hogy ilyen hangos a gépem... B)

Ma meg Kalocsán voltam 1/8 mérföldes gyorsulási versenyen. Dragracinges szervezés volt.

Nem volt sok autó, igazán kemény vasak se voltak, így nem volt nehéz elhozni a kategóriagyőzelmet.

Ami viszont jó volt, hogy mentem egyet egy WRX STI-vel, ami a tulaj szerint még kicsit húzva is van.

Rajtnál nagyon elugrott, de utána mintha kicsit behoztam volna. Érdekes... :D

Utána mentem egyet egy E55 AMG Mercedessel. Ő kikapott, erre a pálya végén még megállított, hogy menjünk még egy visszavágót is.

Másodszor is kikapott. ;)

Utána odajött, dumáltunk kicsit, aztán csinált egy képet a Corsáról, meg az STI-ről is, mert csak tőlünk kapott ki. :lol:

Csak az első 3 futamról van timeslipem, ezért nem tudom, hogy mentem-e jobbat utána, de 9,2 volt 124,5km/h-val a legjobb, amiről van papírom.

Link to comment
Megosztás:

Csak a Corsáról és a WRX STI-ről lőtt egy-egy képet, hogy megmutathassa másoknak is, hogy kiktől kapott ki. :D

Gratula! Nem rettegik még a Corsát? Ahogy beszélt az alámondásos ember is, úgy sejtem már kialakult valami kisebb szurkolótábor. B)

Ehhez képest nekem csak apróbb kalandjaim voltak, de jó érzés így is, amikor lesnek, hogy mi van... B)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Véleményt kérhetnék róla?

Corsa TR

Kérdezném még, hogy így a képek alapján a szín eltérésnek mi lehet az oka?

Napon állás vagy törés?

Colin

Gondolom törés, vagy rohadás, de elég ritka darab, szóval ha nagyjából egyben van, akkor szerintem mindenképp megéri, ha ritkaságra vágysz.

Link to comment
Megosztás:

Hy

Köszi annak aki próbált segíteni,de közben +javult.Elvittem szervizbe,és 1 kis túráztatás után ledobta az egyik vízcsövet,valszeg el volt dugulva a hűtő.Újratöltöttük vízzel,azóta tökéletesen működik,rendesen mér a hőfokmérő, fűtés is van és ami a legfontosabb nem áll le lámpázáskor.

Mégegyszer köszi!

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Corsika14: B) Demó irta azt a sort B)

Az xe-s corsat, már warwolf is ajánlotta, nálam csak TR jöhet szóba egyelőre.

Most olyan 400 körül van nekem a plafon, de ha nyáron lesz valami jó meló, akkor lehet.

De igazándiból, a TR tetszik a legjobban az A Corsa-k közül, meg az legalább ritka is. :D

(nem mintha az xe mocis gyakori lenne)

Link to comment
Megosztás:

Corsika14: B) Demó irta azt a sort :D

Az xe-s corsat, már warwolf is ajánlotta, nálam csak TR jöhet szóba egyelőre.

Most olyan 400 körül van nekem a plafon, de ha nyáron lesz valami jó meló, akkor lehet.

De igazándiból, a TR tetszik a legjobban az A Corsa-k közül, meg az legalább ritka is. ;)

(nem mintha az xe mocis gyakori lenne)

Egy megnézést sztem megérne...... B)

Link to comment
Megosztás:

hidd el, megnézném....

láttam ma mást is a használtauton.hu-n, ami tetszene, de amig vizsgák vannak,

addig nem nagyon akarok sehova se elmenni. június 13-án végzek, utána összeállitok

egy listát, és sztem felhivok pár emberkét, és megnézem a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.