Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

92es 3 ajtós A Corsához első ajtók valakinek?

Most menne lakatoshoz a tütü, de egyelőre nem találtam elfogadható ajtókat...

Valaki megszánna? :D

Az is jó, ha 5letet adtok, hogy hol keressek, mert a héten vmelyik nap nagy lelkesedéssel elkezdtem hívogatni a pesti Opel bontókat és kb a 8diknál elment a kedvem a továbbtelefonálgatástól, mivel sehol nem volt A corsa cucc :)

Köszcsi

Link to comment
Megosztás:

ez nem igaz... nekem 13 kerék volt a gsi-n a téligumi, és 14 a nyári...

téli:

http://emc.elte.hu/~uhuhu/corsa_gsi/dscn2980.jpg

nyári:

http://emc.elte.hu/~uhuhu/corsa_gsi/20070801/img_8438.jpg

Na, már ezért megérte hülyeségeket beszélni, hogy szép képeket raktál fel :D :)

Szép kis autó. Nem sajnálod egy kicsit, hogy már nincs meg?

Milyen moci volt benne? A C16NZ -ken kisebb fékek is elegendők, pedig az is GSi, de csak 75 lovas

és emiatt erre rámegy a 13-as kerék is, de a C16SE -n már gyárilag is nagyobb az első tárcsa gondolom,

emiatt már csak a 14-es megy rá. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

Link to comment
Megosztás:

Na, már ezért megérte hülyeségeket beszélni, hogy szép képeket raktál fel :D :)

Szép kis autó. Nem sajnálod egy kicsit, hogy már nincs meg?

Milyen moci volt benne? A C16NZ -ken kisebb fékek is elegendők, pedig az is GSi, de csak 75 lovas

és emiatt erre rámegy a 13-as kerék is, de a C16SE -n már gyárilag is nagyobb az első tárcsa gondolom,

emiatt már csak a 14-es megy rá. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

Szerintem megvan még, azért nem értem, miért múlt időben beszél róla Ákos... :D

Link to comment
Megosztás:

Erősen gondolkoztam, hogy a dühöngős topikba kéne írnom. A GSi projekt holtvágányra futott. :D

A héten szét lett szedve és alaposabban megnézve és eléggé elkeserítő a helyzet.

Tudtam, hogy szar, meg sok mindent kell cserélni, meg lakatolni rajta, de ennyire...

Az úton azért kószál mindenfelé időnként, mert gyakorlatilag a lengéscsillapító tartja az elejét, a kasztnit nem lehet megheggeszteni, mert nincs mihez, annyira szar. Köbméternyi sziloplaszt van beleépítve lakatolás gyanánt és az van lefestve ("szép" munkát végeztek mindenesetre, mert nagyon nehezen lehet észrevenni, felülről meg tök épnek látszik :) ). A motortartó nyúlványok szintén tropák és szintén nem heggeszthetők, mert az egész szét van menve.

Meg volt törve a kocsi, -ezt is tudtam, csak azt nem, hogy így gányolták össze.

Tudtam, hogy sokat kell költeni rá, de ez már úgy néz ki túl megy azon a ponton, hogy megérje, úgyhogy a következő lehetőségeim vannak:

- szétverem baltával az egészet (kár lenne a használható alkatrészekért, meg a jó motorért, meg hát mégis csak egy Corsa... :D ),

- meghagyom rohadni az udvarba és esetleg jó lesz kutyaháznak, vagy tyúkolnak (az előzőhöz hasonló az ellenérv),

- keresek egy jó lakatost, aki újraépíti az egész kasztnit (valószínűleg nem nagyon érné meg, de azért kíváncsi lennék egy JÓ lakatos véleményére, aki személyesen megnézné),

- szerzek még egy GSi-t, aminek szét van már gyilkolva a motorja, de a kasztni elfogadható (ez jól hangzik, mert így donor lehetne a fehérből, mert a motorja tényleg elég jó, meg sok használható cucc van benne, de azért érződik ebből, hogy mekkora esélyem van szerezni egyet, mert mindenképp GSi kell, hogy a papírozást meg lehessen oldani, hogy típusazonos a moci, ráadásul mindenképpen jobbnak kell lennie a kasztintak és így is eléggé költséges lenne...),

- eladom, esetleg alkatrészenként (másnak a donorja lesz -ez a legtakarékosabb megoldás, de én még egy kicsit reménykedek... :D ).

Így jártam.

Link to comment
Megosztás:

Így jártam.

Vegyél egy 3 ajtós bódét, és ügyes lakatossal építtesd át az alvázszámot.A többit pedig a belsejébe ill. futómű, miegymás.Ez a legköltséghatékony megoldás, mert gondolom nem nagyon akarnád eladni a kisgépet.Én biztos nem adnám el, az holtziher.

Újraépíteni nagybutaság lenne, mert az úgy kezdődne, hogy veszel egy komplett elejét ami rozsdamentes, kb. 15e.ft.Esetleg 10.De a többi, horrorisztikus költségeket emésztene fel.........

Szóval......sztem......

Link to comment
Megosztás:

Vegyél egy 3 ajtós bódét, és ügyes lakatossal építtesd át az alvázszámot.A többit pedig a belsejébe ill. futómű, miegymás.Ez a legköltséghatékony megoldás, mert gondolom nem nagyon akarnád eladni a kisgépet.Én biztos nem adnám el, az holtziher.

Újraépíteni nagybutaság lenne, mert az úgy kezdődne, hogy veszel egy komplett elejét ami rozsdamentes, kb. 15e.ft.Esetleg 10.De a többi, horrorisztikus költségeket emésztene fel.........

Szóval......sztem......

Van egy ilyen terv is, de egy böcsületes állampolgár nem csinál ilyet és még, ha csinálná is, nem beszélne róla egy nyílvános fórumon :D :)

A hétvégén szétkapom amennyire lehet (kárpitok, meg a többi súlyfelesleg...), hogy lássam mi jó rajta, meg a lakatosnak is könnyebb dolga lesz. Aztán meglátjuk, hogy mi lesz. De nagy mázlija van a kis mocsoknak, hogy hozzám került, mert így van esélye az újjászületésre :D :D

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen terv is, de egy böcsületes állampolgár nem csinál ilyet és még, ha csinálná is, nem beszélne róla egy nyílvános fórumon :D :)

A hétvégén szétkapom amennyire lehet (kárpitok, meg a többi súlyfelesleg...), hogy lássam mi jó rajta, meg a lakatosnak is könnyebb dolga lesz. Aztán meglátjuk, hogy mi lesz. De nagy mázlija van a kis mocsoknak, hogy hozzám került, mert így van esélye az újjászületésre :D :D

Alaposan át kell nézni a padlólemezt, mert nagyon szeret hervadni, ill. a csomagtartó sarkait is, a hátsó leng.csillapító felfogatási pontjairól nem is beszélve.

Esőcsatorna környéke, miegymás.

Sztem csak jobb lesz az a korábbi javallatom....kb. a jav. költség töredékéből megvan. :P

Link to comment
Megosztás:

Alaposan át kell nézni a padlólemezt, mert nagyon szeret hervadni, ill. a csomagtartó sarkait is, a hátsó leng.csillapító felfogatási pontjairól nem is beszélve.

Esőcsatorna környéke, miegymás.

Sztem csak jobb lesz az a korábbi javallatom....kb. a jav. költség töredékéből megvan. :D

Nekem is az az érzésem, hogy sűrű bontólátogatás lesz. Neten nézegettem, de mostanában nem láttam nagyon olcsón külföldi papirosokat, pedig azoknak jó állapotban szokott lenni a kasztnija. Meg most a beérkező pénz magra is várni kell a következő hó elejéig, úgyhogy még alszom rá egy picit.

Az is gond, hogy rohadtul át kell néznem, ha veszek másik kasztnit, mert ha azt is nagyon javítani kell, akkor nyithatok egy roncstelepet. Legalább mostmár tudom, hogy azon felül, amit eddíg tudtam, miket kell még megnézni egy kasztnin :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.