Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

A Corsához 3 féle féltengely létezik.

Létezik egyszer a leggyakoribb, amin kívül-belül 27 borda van.

Létezi egy amin kívül-belül 22 borda van, ez elvileg GSI és TD.

Illetve létezik még egy verzió, amin belül 22 borda van, kívül meg 27.

Mivel csuklóstól mindhárom cserélhető egymással, így soha nem lehet tudni, hogy a kocsi életében nem került-e egyszer más féltengely bele, amit egyben elhoztak egy bontóbólés beletették.

Stefánnak mindenképp meg kellene számolnia a bordákat, mert mivel az ő kasztnijában nem ez a motor volt gyárilag, így egyáltalán nem tuti, hogy 22-es GSI tengelyek vannak benne.

Link to comment
Megosztás:

A Corsához 3 féle féltengely létezik.

Létezik egyszer a leggyakoribb, amin kívül-belül 27 borda van.

Létezi egy amin kívül-belül 22 borda van, ez elvileg GSI és TD.

Illetve létezik még egy verzió, amin belül 22 borda van, kívül meg 27.

Mivel csuklóstól mindhárom cserélhető egymással, így soha nem lehet tudni, hogy a kocsi életében nem került-e egyszer más féltengely bele, amit egyben elhoztak egy bontóbólés beletették.

Stefánnak mindenképp meg kellene számolnia a bordákat, mert mivel az ő kasztnijában nem ez a motor volt gyárilag, így egyáltalán nem tuti, hogy 22-es GSI tengelyek vannak benne.

:)

egyszer én is beszívtam ujcsukló zsírbele ,vazzeg ez nem is jó :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy, ha már úgy is szét kell szedni, akkor az a legegyszerűbb, ha kiszedem és azt viszem az autós boltba, hogy "aggyá ilyet e'!" :)

Viccet félretéve meg, ha esetleg 27 bordás van benne, akkor érdemes lenne belepróbálnom egy 22 bordásat? Lehet, hogy jobb lenne bele, hamár GSi? Jobban bírná a terhelést is?

Amúgy, ha nagyobb gázadásra kolbászol mindenfelé, akkor nagy valószínűséggel a féltengelyek problémásak?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy, ha már úgy is szét kell szedni, akkor az a legegyszerűbb, ha kiszedem és azt viszem az autós boltba, hogy "aggyá ilyet e'!" :)

Viccet félretéve meg, ha esetleg 27 bordás van benne, akkor érdemes lenne belepróbálnom egy 22 bordásat? Lehet, hogy jobb lenne bele, hamár GSi? Jobban bírná a terhelést is?

Amúgy, ha nagyobb gázadásra kolbászol mindenfelé, akkor nagy valószínűséggel a féltengelyek problémásak?

Inkább a gumik, lengéscsillapító, futóműbeállítás vagy ilyesmi. Azért megy ide-oda, mert nem tapadnak a kerekek rendesen, illetve esetleg rossz az összetartás.

Ha a féltengely miatt lenne, (annyira el lenne kopva a csukló, hogy már ne vigye át a hajtást időnként) akkor kanyarban úgy kéne zakatolnia, mint egy öreg kávédarálónak.... előbb csak morog, aztán már erősen kattog ám a cucc. Tekerd el a kormányt és gáz. Ha azt hallod "tak-tak-tak-tak-tak...." akkor féltengelycsukló csere.

Link to comment
Megosztás:

...Viccet félretéve meg, ha esetleg 27 bordás van benne, akkor érdemes lenne belepróbálnom egy 22 bordásat? Lehet, hogy jobb lenne bele, hamár GSi? Jobban bírná a terhelést is?....

Ha 27 bordás a féltengelyszárad, akkor csak a 27-es csukló passzol rá, a 22 bordás megforog rajta.

A 27-es bírja az XE-t is, tehát nem lesz vele gond nálad se. :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy is át kell nézetni egy nálam jobban hozzáértővel :)

Köszi mindenkinek az infókat, amit lehet megnézek, de így garázs híján ez nem egyszerű.

Egyébként annyira nem vészes a dolog. Szerintem ha végre megcsinálom a fékeket, akkor mehet is rá

a műszaki aztán a futóműveshez már a saját lábán megy. Persze addíg az alufelnik az új gumikkal nem

kerülnek fel rá, csak, ha a futó is rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Úgy is át kell nézetni egy nálam jobban hozzáértővel :)

Köszi mindenkinek az infókat, amit lehet megnézek, de így garázs híján ez nem egyszerű.

Egyébként annyira nem vészes a dolog. Szerintem ha végre megcsinálom a fékeket, akkor mehet is rá

a műszaki aztán a futóműveshez már a saját lábán megy. Persze addíg az alufelnik az új gumikkal nem

kerülnek fel rá, csak, ha a futó is rendben van.

Ööö... a műszakin nem biztos, hogy átmegy rossz futóval, kivéve persze, ha "levelezőn" végzi.....

Összetartást, kerékdőlést nem ellenőrzik, de a lengéscsillapítót pl. igen. - Ha sz@r, akkor bukta.

Szerintem még műszaki előtt érdemes lenne megnézni fék- ill rázópadon, hogy tutira mehess.

Link to comment
Megosztás:

...kivéve persze, ha "levelezőn" végzi.....

:) :) :D ezt a kifejezést még nem hallottam...

Persze fog menni futóműveshez is, mert a levelező tagozat manapság már nem működik, meg amúgy is szeretném ha tényleg rendben lenne, mert magammal tolok ki, ha valami szar benne és nem veszem észre.

Csak ez a hosszú checklist ne lenne... Már tolni kéne... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

látom még mindig írogatnak a fanatikusok, én csak most tudtam újra bekapcsolódni :)

és lenne is egy kérdésem, hogy max (műtét nélkül) mekkora kerék férne be a kis dögbe???

Alufelni érdekelne, hogy legalább kívülről legyen kicsit sportosabb, ha már egy sima 1.5 diesel-t nem lehet megcsinálni igazán szuperra!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

látom még mindig írogatnak a fanatikusok, én csak most tudtam újra bekapcsolódni :)

és lenne is egy kérdésem, hogy max (műtét nélkül) mekkora kerék férne be a kis dögbe???

Alufelni érdekelne, hogy legalább kívülről legyen kicsit sportosabb, ha már egy sima 1.5 diesel-t nem lehet megcsinálni igazán szuperra!

A Borbet, meg azt hiszem az ATS honlapján van egy konfigurátor, amivel meg lehet nézni.

Én a Borbetén néztem és 14-es 15-ös felnit rá lehet rakni. A 15-össel már nagyon peres gumi kell rá, úgyhogy szerintem a legoptimálisabb a 14-es és akkor még a féktárcsát is lehet cserélni nagyobbra a későbbiekben, ha esetleg igény van rá :D

Nekem a C14NZ-n 14-esek vannak (legalábbis a nyári garnitúra) és 165/65 -ös Verdestein gumik vannak rajta.

Szerintem ez egy optimális érték.

szerk.: borbet.de - ezen belül jobb oldalt fent a PKW-Rader menüből van a Radenkonfigurator.

Link to comment
Megosztás:

A Borbet, meg azt hiszem az ATS honlapján van egy konfigurátor, amivel meg lehet nézni.

Én a Borbetén néztem és 14-es 15-ös felnit rá lehet rakni. A 15-össel már nagyon peres gumi kell rá, úgyhogy szerintem a legoptimálisabb a 14-es és akkor még a féktárcsát is lehet cserélni nagyobbra a későbbiekben, ha esetleg igény van rá :)

Nekem a C14NZ-n 14-esek vannak (legalábbis a nyári garnitúra) és 165/65 -ös Verdestein gumik vannak rajta.

Szerintem ez egy optimális érték.

szerk.: borbet.de - ezen belül jobb oldalt fent a PKW-Rader menüből van a Radenkonfigurator.

Nekem a 185/60-14 volt, és egész jól állt alatta......anno....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

de gondolom az mind1 a kerekek szempontjából hogy 1.5D vagy bármi más...

javítsatok ki ha tévedek :D

Igen, mindegy. A GSi-knél gond csak, hogy a 13-as már nem megy rá az első fékek miatt, de másban nincs ilyen szempontból különbség. Ha meg 14-eseket nézegetsz, akkor tényleg mindegy. Univerzális méret :)

Amúgy ezek a gyárilag javasolt méretek:

26447989_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.