Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Tegnap eső után leálltam a kicsivel a garázsba.Szépen lemostam, letörölgettem aztán óvatosan legurultam, bár a kipuffcsövet így is húztam kicsit, de nem volt vészes.Remélem, hogy a köv. kiállás már az új "szívvel" történik.

Na! Már így állsz, vagy még egy-két hónapig pihentetni akarod a kocsit? :huh:

Rajtam nem múlik, de ha segítség kell, csak kiabálj.

Link to comment
Megosztás:

Na! Már így állsz, vagy még egy-két hónapig pihentetni akarod a kocsit? :huh:

Rajtam nem múlik, de ha segítség kell, csak kiabálj.

Egyenlőre a fehér áll a lakás előtt, a kicsire átmenetileg nincs szükség, szal szépen lassan, ha pl. Alberttől megjön a bak, akkor lehet, hogy ki lesz emelve a motor belőle, a másik pedig bele lesz aplikálva.Utána már csak a futómű, és elektromos alkatrész ami összerakásra vár, meg ugye majd a kipuff szakasz.Na itt jössz TE a képbe :lol: a 18NZ leömlőjével, és tsai, meg ugye elektromos szakasz! :)

Úgyhogy fogok óbégatni, persze csak úgy csöndben! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A motor kiszerelésről regélj :unsure:

Leszedtem a motorháztetőt, lámpákat, hűtőmaszkot, első lökhárítót.

Lebontottam minden sallangot, ami felül volt, kiszedtem a hűtőt, elektromos vezetékek, üza.cső, km.spirál, kuplungbowden, szivatóbowden, szétakasztottam a váltórudazatot, levettem a kerekeket, lekötöttem a talpasokat, a váltóból leengedtem a váltóolajat, kiszedtem a féltengelyeket, a motor alá raktam egy bakot, kitekertem a bak csavarjait, aztán megpróbáltam kiemelni, de kevés voltam hozzá, mert derákból nem ment, ezért kiszedtem a váltót, (lekötöttem a testkábelt) aztán házastársi segítséggel :) kivettem a bakot a motor alól, leengedtem a motort, és kiforgattam alóla.Ez kb. egyedül olyan 3 óra alatt megvolt.Meg kutyamódon elfáradtam :D

Link to comment
Megosztás:

egy két hétre kőccsön tudok adni egy karos drótos emelőcsigáfélét, most nem számítok arra, hogy kelljen

oszt nem kő a derekat terhelni

Köszönöm, amint odaérek, jelezni fogom.Egyenlőre alakítgatni kell még ezt+azt, de a szabadidővel hadilábon állok. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az elsö egy Irmscher Spider, ilyent még csak-csak lehet találni, de nekem a Michalak-féle Spider jobban tetszik. Olyant viszont nem lehet találni, ha igen, akkor pedig horror áron.

A másodikon pedig sokkal szebben is meg lehetett volna oldani az Intercoolert, mert ez így nagyon gáz szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.