Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Gratula! :) :)

Amúgy szombaton este én is a villanyász hibák kiküszöbölésén fáradoztam, sikerrel.Helyzetjelző, ami jó, de mégse, tolatólámpa, ami szinténzenész, fényszórómagasságállítás meg ilyenek.......... szal elvoltam, de szerencsére némi WD40, és kontaktspray meg egy kis szöszmötölés segített.

S.vadkertre én is Corsával mejek.Azasszony nem adja oda az Astrát! :(

Sajna a király futómű+bputak összehozzák a kontakt problémákat...

Link to comment
Megosztás:

Vérre menő küzdelem lehetett:))

ha vanakinek GSI kellene, vagy egyszerű, de szép:

GSI

egyszerű, de szép

Az Astrával voltam, gondoltam megkérem az öregurat, hogy adjon egy címet, és elmennék fényképezni, majd feltölteném a fórumra, az ilyenek is léteznek témába.De mivel velem volt a család, meg a kisebbik az éhenhalás küszöbén volt, így letettem róla! :)

Amúgy az első gépnek már egész jó az ára, asszem v.honnan 5K-tól indult lefelé.

A másodiknál meg érdekes a GSi kormány, és műszerfal.Meg a forg.helyezés is.

Link to comment
Megosztás:

Ma nagyon ráértem, és este beszerkesztettem a 3 pontos SCHROTH övet a Corsába.Mivel autómatás, ezért apukám csinált hozzá egy fület, amit a hátsó üléssor alatti/mögötti biztiöv csattjához fogattam hozzá a saját csavarjához.Ehhzez a L vashoz rögzítettem az autómatát, az öv másik 2 bekötési pontját pedig a gyári pontokhoz csavaroztam oda.Majd 1X, ha lesz rá idő, akkor a jobb oldali fület lefúrom a kardánalagúthoz.

Tesztelgettem, de hirtelen mozdulatnál, mikor az autómata megállítja, nagyon vágta a nyakam, ezért előkerestem a Futó Gabitól korábban vásárolt SPARCO övpárnákat, és azokat tettem rá.Elég "dizájons" lett így, viszont Demó, ha olvasod, és esetleg tudnál szerválni hozzá rendes, hozzávaló övpárnát, nagyon megköszönném.

Holnap beépítem majd a jobb oldalra is, mára ennyire futotta! :)

Link to comment
Megosztás:

Viszont Demó, ha olvasod, és esetleg tudnál szerválni hozzá rendes, hozzávaló övpárnát, nagyon megköszönném.

Én már vettem két párat. Kint 25-30 euró körül lehet a 4 darab. Én asszem 14 euróért vettem párját. Ha nem tudsz olcsóbban szerezni, akkor hozatok neked, előfordulhat, hogy jövő hétvégén már itthon is lenne.

Link to comment
Megosztás:

Én már vettem két párat. Kint 25-30 euró körül lehet a 4 darab. Én asszem 14 euróért vettem párját. Ha nem tudsz olcsóbban szerezni, akkor hozatok neked, előfordulhat, hogy jövő hétvégén már itthon is lenne.

Meg is beszéltük, S.vadkerten akkor rendezzük! :)

Link to comment
Megosztás:

Svadkertre én szombaton jövök csak, mivel vizzel főzünk mostanság:)

KB 14h-ra lent leszek. Megnézük mit szól s Corsa az utazó 120km/h-nak:)

Üdv, hemi

Shíma ügy lesz! :( Én is utaztam már 130km/h-val pályán a Corsával, "kicsit" ;) régebbi motorkával, és nem volt vele gond.Talán a kelleténél is hangosabb volt.Asszem. :) De utána széép hangja lett míg újra be nem kormoltam a városi közlekedésben. :)

Link to comment
Megosztás:

Régóta küzdöttem egy apró, ámde annál bosszantóbb problémával, nyekergett nedves időben az ékszíjam.

Aztán mikor pénteken jöttem le S.vadkertre, 1X csak egy visszakacsolás alkalmával, újra rázendített, és nem akarta abbahagyni.Gondoltam, a generátos kezd gallyra menni, ezért villany lekapcs.Nyekergés abbamarad.Korekt, ez bizti generátor probléma.

Kiskőrösön húztam rajta, de nem segített, mint ezt a vadkerti talin észre is lehetett venni.

Megkértem anyukát, hogy ha jönnek le Kiskőrösre, hozzák már el az új ékszíjat, amit előtte ugyan nem lehetett feltenni v.mi banális okból kifolyólag, de mondom, csak megpróbálom.

Itthon aztán kiderült a gond, maga a generátor bak volt lelazulva, szal feszíthettem volna életem végéig, akkor sem lett volna jó.

Csavarok meghúz, ékszíj rárak, ráfeszít, és lássanak csodát, műxik.Egyenlőre. :)

Link to comment
Megosztás:

épp kérdezni akartam ez Wolfi gépe ? :)

nagyon jól néz ki..és ezek milyen felnik ?

én azt hittem h az övé is fekete mint Hemié....

Alkalmi vétel lesz! ;) Csak kicsit alakítani kell hozzá ezt-azt! :P

Annyira durva a kis méregzsák!Szinte kívánja,hogy beleüljön az ember és "kitekerje a nyakát"! :(

Wolfi!Mikor ejtjük már bele azt a C20NE-t? :)

Tudod, költözés, miegymás, néhány nemelhanyagolható sallang,.................és már okés is lesz a dolog! :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, ma reggel tesztelhettem végre a kicserélt féket.Érzésre még egy légtelenítés sztem rá fog férni, de csak a biztonság kevéért.Amúgy könyebben adagolható lett, nem faék módjára fog, és a jobb első kerék bekapása is eltűnt a levett régi féknyereggel.

Viszont érdekes volt, hogy a régi bak csavarjával is fel lehetett biztonságosan fogatni a hűtött konzolt.Kicsit erőszakosdkodni kellett ugyan, de erősen rá lehetett tekerni.Viszont komolyabb fékhatást majd csak a hátsó fék renbbetételével várok, mert eldöntöttem, hogy oda is új dolgokat fogok venni, értsd új dob, betét, csapágy, a kézifékkötél marad, mert azt tavaly vettem.

Link to comment
Megosztás:

Újralégtelenítés megvolt(thx Gepárd), sztem igazi változás nem történt, de a fék az fog! :) Ezt éppen tegnap teszteltem egy szabálytalankodó kisteherrel szemben.Feljött elém a lámpa előtt, én meg kormány balra, át a másik sávba, aztán vissza jobbra, és erős fék, mert ott állt a lámpánál egy széép fehér Ignis.Féltem, hogy lesz nyikorgás, de nem volt.Amolyan kissé vagányul, de megálltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.