Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

te mondtad,hogy jobban kellene mennie,mint a szivomnak...na de nem megy sokkal jobban...csak egy kicsit..

Na akkor szed le az intercooler-t és a szívótorkot összekötő csövet. Ha ez megvan , természetesen meleg mocinál adj neki gázt. A leszedett csőnél érezned kell hogy a turbó tolja a Száraz hideg levegőt. Ne sajnáld adj neki rendesen ha a turbó jó akkor folyamatosan tolja a levegőt. Van 1 lemez burkolat rajta, 3 csavar fogja. Ha ezt leszeded akkor látni fogod a vákum vezérelt drukk labdát. Ha oda taposol neki ezt látod amint elengedi a kipuff gázt a tubórol. ha ez nem műkxik akkor pörög szét a turbó. Ha leveszed a szívó oldalt ott láthatod hogy mennyi karter gáz, áramlik a turbódba. MINDEN TURBÓ ESZI AZ OILT ( többé kevésbé) de ez az oil a tengelykenéséből adódik, az a cső ami a turbó tetején van.

Első körben én (gondolom te is megnézted) a levegő szűrőt cserélném, ez sokkal jobban fojtja a motort ,mármint ha retkes. Aztán lehet hogy nem megy mert elvan véve tőle a kaja. A haverom-é sem megy, pedig DTL ,de 5 lit fogy neki. Az enyém megy de nem is 5 -t eszik.

Link to comment
Megosztás:

Igen az inditásssal kezdek,ha már vontatás nélkül beindul akkor

levő,oli,gázoil,pollen szűrő csere

olaj csere

izzito gy.csere

kipuff hegesztés,zöldkártya

vizsga és kész..

utána motor finom hangolás, turbo ell,mivel nem füstöl és keveset fogyaszt 208km re 11L füst csavar meg amiket te mondtál...

mindig tanulok valamit... :rolleyes:

köszönöm

még biztos sokkérdésem lesz,a válaszokat kinyomntatom és lefűzöm :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igen az inditásssal kezdek,ha már vontatás nélkül beindul akkor

levő,oli,gázoil,pollen szűrő csere

olaj csere

izzito gy.csere

kipuff hegesztés,zöldkártya

vizsga és kész..

utána motor finom hangolás, turbo ell,mivel nem füstöl és keveset fogyaszt 208km re 11L füst csavar meg amiket te mondtál...

mindig tanulok valamit... :rolleyes:

köszönöm

még biztos sokkérdésem lesz,a válaszokat kinyomntatom és lefűzöm :blink:

Majd csak össze áll a vas , és renben müxik.

Link to comment
Megosztás:

Most már fogat...de csak 1et fordul a motor...azt mondanám,hogy rossz az önindito,ha tegnap nem a szemem láttára indult volna be inditora...

Lehet a kábelekkel lesz a gond!

Talán ami megy az öninditora...itt volt valakinek hasonlo baja...

Könnyedén indult, vagy fokozatosan? Mátmint hogy egyet pöffen, aztán megint, utánna négyet, és csak ezután indult be.

Link to comment
Megosztás:

Először is GRATULA az uj géphez vbandi :blink:

A turbó ;)

először is kisebb mint más autókban ;) egyszerű nagyon megnézni hogy jó e a turbó. Nálam de gondolom az összes többi DTL nél mikor beindul a motor pont mikor elengeded a kulcsot hogy beindult akkor hallasz egy hangot olyan mintha felpörögne az elkrtomotor olyan süvítős ha van akkor jó. Nagyon könnyű megnézni hogy működik e a levegőszűrőtől megy rá egy cső na ha azt lehuzod a turbó ház felöli oldalon akkor látod a turbót hogy pörög e nekem de gondolom mindenkinek már alapjáraton pörög és ahogy növeled a fordulatot akkor a turbó is jobban pörög. Mindig pörögnie kell! Dtl csak kis turboval létezik! Ez tuti ;)

Tul nagy külömbséget én sem éreztem de azért érezhetően jobban megy elvégre itt a gyorsulás 0-100km/h ra 17mp :rolleyes: Nem ez a lényeg előzgetésnél sokkal erősebb. Ja és annyira jó turbóhangja van a gépnek amikor nincs rajta a szívó cső hogy eszméletlen csak úgy süvít a turbó mint amikor felezővel mennek a kamionok ;) eszméletlen jó :D Ebayen érdemes vásárolni de csak németektől mert ők tényleg azt küldik amit a képen látsz ;) Haver mindig onnan rendel és még soha sem verték át ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi majd kiprobálom ezt is

Tehát a dolog ugy néz ki feltöltöttem az akkumulátorokat,most már képesek megforgatni a motort,de kb csak 1et,vagy 2 forgatnak...aztán semmi..erre persze nem indul be az auto...de a riszto most már nem szirénázik...azt sikerült megcsinálni...

Arra gondolok,hogy valahol valami kábel nem érintkezik jol,vagy el van égve,hasonlo..mert bika akksirol beindul...és rendesen forgat...valahol elveszik a teljesitmény az akksikrol...na ezt jol megmondtam :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sejtettem hogy tudod :rolleyes: 82Ah 2éves akku tévedésből kivett ujat vett haver 5e Huf. Ha érdekel holnap fel tudom küldeni pestre. (Nem tudom hogy belefér e) Mivel forumozok vagyunk vállalok rá garit 3honapot ha érdekel. A6 ban volt. Olvastam az opel könyvbe nyári gázolajat 30% ig lehet keverni szoval ha nehezen indul akkor keverd a gazolajat 10%-al azt még bizti lehet :blink: hátha beröffenne. Én is ugy keverem ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát aksi jó. akkor kábel ,vagy önindító. Nem hiszem hogy üzem anyag baja van.

De nagyon nem is értem hogy mivan. Miaz hogy 1 et fordít ? utánna mit csinál nyekereg, semmit ,elhalványodnak a műszerfal lámpák? Húzgálás nem baszik semmit ennek a fajta katalízátornak.

Sokkal nagyobb baj az hogy a vezérmű szíj kap 1 nagy rántást. Ha szar a szíj még át is ugorhat.

Először is GRATULA az uj géphez vbandi :blink:

A turbó ;)

először is kisebb mint más autókban ;) egyszerű nagyon megnézni hogy jó e a turbó. Nálam de gondolom az összes többi DTL nél mikor beindul a motor pont mikor elengeded a kulcsot hogy beindult akkor hallasz egy hangot olyan mintha felpörögne az elkrtomotor olyan süvítős ha van akkor jó. Nagyon könnyű megnézni hogy működik e a levegőszűrőtől megy rá egy cső na ha azt lehuzod a turbó ház felöli oldalon akkor látod a turbót hogy pörög e nekem de gondolom mindenkinek már alapjáraton pörög és ahogy növeled a fordulatot akkor a turbó is jobban pörög. Mindig pörögnie kell! Dtl csak kis turboval létezik! Ez tuti ;)

Tul nagy külömbséget én sem éreztem de azért érezhetően jobban megy elvégre itt a gyorsulás 0-100km/h ra 17mp :rolleyes: Nem ez a lényeg előzgetésnél sokkal erősebb. Ja és annyira jó turbóhangja van a gépnek amikor nincs rajta a szívó cső hogy eszméletlen csak úgy süvít a turbó mint amikor felezővel mennek a kamionok ;) eszméletlen jó :D Ebayen érdemes vásárolni de csak németektől mert ők tényleg azt küldik amit a képen látsz ;) Haver mindig onnan rendel és még soha sem verték át ;)

A turbó pedig nem kicsi, csak alacsony nyomáson dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

De jó hogy vbandit vett egy verdát, most aztán van miről "veszekedni". Úgy néz ki nekem is megoldódik a szervószivattyú próblémám, hoz egyet a kijárós cimbim. Csak sokat akar érte, de majd elmesélem neki szegényes családi körülményeimet, ja és a régi közös (korántsem szép) emlékeinket! :rolleyes:

Szerintem határeset a 82AH -ás akksi az opelba nekem 75-ös van benne. Ilyenből le tudok akciózni 12000-re egyet és a két év garit talán el tudom csalni 2,5-évre. Ja és nálunk ha szar ki is cserélik nem úgy mint az auchanba és társaiba!

Link to comment
Megosztás:

inditozok,fordul egyet,aztán megáll nem indit tovább...fények kicsit elhalványodnak...

tuti a kábel!!!

Hát elkébzelhető, de önindító negkefe is lehet.

Szervó szivban cserélhető a csapágy, haverom kicserélte.

Na most mielőtt hitetlenkedni kezdesz, valami esztergályos csinált hozzá spéci lehuzót és leszedték a szíjtárcsát róla és kicserélték a csapágyat .

Valami potom összeg a csapágy . A lehuzót pedig megtartotta az esztergályos és most pénzé huzgálja őket.

Ha gondolod megkérdem mi pénz.

Link to comment
Megosztás:

Hát elkébzelhető, de önindító negkefe is lehet.

Szervó szivban cserélhető a csapágy, haverom kicserélte.

Na most mielőtt hitetlenkedni kezdesz, valami esztergályos csinált hozzá spéci lehuzót és leszedték a szíjtárcsát róla és kicserélték a csapágyat .

Valami potom összeg a csapágy . A lehuzót pedig megtartotta az esztergályos és most pénzé huzgálja őket.

Ha gondolod megkérdem mi pénz.

Megmondom őszintén én is agyaltam rajta aztán arra jutottam hogy így viszont le kellene tennem a verdát és az nekem szinte lehetetlen meg felcsillant a szemem mikor a sok 20 ezres ajánlat után kaptam egy 12-est. De jó hogy újra eszembe juttattad a csapágy csere verziót mert lehet hogy valahogy kierőszakolom magamból. Az igazi királyság az volna ha magát a csapágyat tudnád leméretezni vagy valami számot adni róla! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem tudok képet felrakni,de mindenki a neten a következő cimen:

http://www.autohazmiskolc.hu/?weltauto

:blink:

remélem jol adtam meg a linket

opelt és dieselt kell keresni és ott a listán az utolso...

várom a véleményeket :rolleyes:

Figyu! Ha ezek jó adatokat írtak akkor ez isuzu dízel (1686cm3, 82LE)!

Most már full zavaros az egész!

Mi van a szelepfedeledre írva? opel vagy turbo?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.