Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

na de 70 vagy 170? :rolleyes:

nagyságrendileg..

létezik hogy ennyi km nél behal a turbo??

Korrekt felújítás valahol a kettő között van félúton, legalábbis benzines esetében.

Szerintem nemnagyon halhat meg ennyinél a turbo, viszont én biztos elvinném valami szakszervízbe és átnézetném. Jó alkualap lehet. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Na vbandi akkor sok sikert mára az autohoz :blink:

Biztos drága lesz a felujítás de megéri mert olyan lesz mint az uj. Szerintem. 154.000km-nél nem szokott behalni max anyaghiba vagy talán hajtva volt. :rolleyes: Vagy esetleg még ha lehet rajta állitani (turbon) DTL nem lehet de isuzun hátha lehet elállították vagy szétpörögte magát ;) Egyik ismerősöm már a 4. turbót használja mert az előző 3 szétment tulpörgött kiszakadt a tengely és irány a motor :D Ennyit a tuningolásrol ;)

MÁsik dolog komolyan az olajtémával már ki van a hócipőm sima szívó D 15W-40 el el megy na most a kis turbósba meg 10w-40kell elvileg na de nehogymár olyan sok vizet kavarjon a pici turbó szerintem az olaj igénybevétele kicsit nagyobb 7LE vel de én megveszem a 10W-et is csak nem értem ugyanaz a motor (na jó erősített alkatrészek) csak van rajta egy kis turbó blokk hengerfal ugyanaz. Ha meg több hő keletkezik mert már csak erre tudok gondolni akkor meg a sűrűbb olaj nem hígul annyira, igaz későbbbiztosítja a kenést induláskor de nem sokkal szoval van aki azt mondja tegyem bele a másik azt ne tegyem tudom azt teszek bele amit akarok de akkor is ;)

Szóval én már mentem 2olajcserényit 15w vel tapasztalatt csendesebb kulturáltabb járás. De ha kárt okoz a motornak akkor nem használom. Teljesen tanácstalan vagyok (mondjuk 15w van olcson ez elhanyagolható infó) Nem biztos hogy annyival többet ér amennyivel olcsóbb mondjuk az 5l metabond olajra is 5000ft irnak (utána néztem a 15w-40 HARD annyi itt én tévettem) az meg igen olcsó dolog lenne de nálunk az 7410ft környékén van a 10w-40

Szóval van aki TD motorba 15w rak?

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam Diezel üzemű motorokhoz csak növelt kenőhatású márkás pl Opel márkáju olajakat használjon 10w-40 CCMC-G5/PD2 Mint tudjuk az utobbi időben elég márkás az opel olaj ;) de az opel nem is készít külön dizelhez csak olyat ami mindkét motorhoz alkalmazható.

Na jó befejeztem az olaj Tmát nem térek rá többet ha rosszul döntök legfeljebb hamarabb kell megfurni a blokkot :blink:

Beidegelem magam kimegyek romániába vagy szerbiába és veszek kint dizel olajat a lukoilnal asszem 550literje a legjobb minőségű diesel olajnak ;) Bevásárolok belőle Vagy Petront :D

Annyira rossz nem lehet :rolleyes: de lehet ukrajnában még olcsobb ;)

Eladó shell 15w 40 motor oil dizel gépjárműhöz

Link to comment
Megosztás:

Na én is utóljára szólok az olajról mert végül is mindenki azt tesz a verdájába amit csak gondol,szóval csak egy dolognak gondolj utána DTL!! Szerinted mennyit forog a turbó?? :rolleyes:

Azért oda egy picit több viszkozitás kell...

....szerintem...

De tényleg nem akarok okoskodni meg beleszólni. Úgyhogy én azt tanácsolom hogy tégy amit jónak látsz!

Más.. VBANDIT!

Hidegbe menj és ha lehet ne akkor amikor megbeszéled hanem sokkal előbb hátha te tudod indítani először a verdát!

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam Diezel üzemű motorokhoz csak növelt kenőhatású márkás pl Opel márkáju olajakat használjon 10w-40 CCMC-G5/PD2 Mint tudjuk az utobbi időben elég márkás az opel olaj ;) de az opel nem is készít külön dizelhez csak olyat ami mindkét motorhoz alkalmazható.

Na jó befejeztem az olaj Tmát nem térek rá többet ha rosszul döntök legfeljebb hamarabb kell megfurni a blokkot ;)

Beidegelem magam kimegyek romániába vagy szerbiába és veszek kint dizel olajat a lukoilnal asszem 550literje a legjobb minőségű diesel olajnak :D Bevásárolok belőle Vagy Petront ;)

Annyira rossz nem lehet :rolleyes: de lehet ukrajnában még olcsobb ;)

Eladó shell 15w 40 motor oil dizel gépjárműhöz

Romániában a leggyengébb gázolaj kb. 222 Ft. A drágát nem tudom...esetleg megnézhetem. Szerintem rosszat nem tesz a gépednek, sokan járnak azzal. Naná, hogy a szuper Audi PTDI-ket is itt tankolják, nem mennek azért Magyarországra... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Romániában a leggyengébb gázolaj kb. 222 Ft. A drágát nem tudom...esetleg megnézhetem. Szerintem rosszat nem tesz a gépednek, sokan járnak azzal. Naná, hogy a szuper Audi PTDI-ket is itt tankolják, nem mennek azért Magyarországra... :rolleyes:

Nem mint hajtóanyag hanem mint motor olaj :blink: Amúgy 7évig tankolgattam romániába hát elég gané volt de ment. Fekete volt a gázolaj mint a korom és habzott ezerrel ;)

Csabi akkor mostmár csak akkor 10w használok csak :D

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek mindenki segítségét kérem!!

Köll nékem egy kormányszervószivattú az enyémbe!(95.12hó X17DTL)

Hallottam valami surrogó hangot a szíjak felől azt hittem vízpumpa vagy vez.feszítő vagy ilyesmi úgyhogy tegnap rákészültem egy vezérlés cserére , de előbb levettem a főtengely végi ékszíjtárcsát és ékszíjak nélkül is beindítottam és lám nem is volt hangja. Na hát megforgattam kézzel a generátort, semmi... Aztán jött a szervó... szopás!!!! :rolleyes:

Aki tud valamit írjon püt légyszi!!

(az újat már megkérdeztem...újraélesztettek... felújító klt nincs hozzá!!) :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hol is kedjem:

Megvettem...de nem isuzu hanem nagyturbos opel motor!!!...de mondtam az eladonak,h olyan nincs...mind1

Az auto elvileg 4 honapja áll,a kerekek le voltak engedve,az auto alatt nem volt ho,kerekek besűlyedve...

3.x probálgatásra indult bika akku segitséével... aztán este csak vontatásra indult..gondoltam nem baj,majd lecserélem az akksit...ezt reggel meg is tettem erre sziréna megszolal,gomb benyom...kulcs berak,izzitás,kulcs elforgat sziréna auto lezár...

itt hagytam abba és gondolkoztam el rajta,hogy rossz üzletet csinálatam...

Hétvégeén kezdem a riaszto kikötését... :rolleyes:

megszivtam...

Link to comment
Megosztás:

95. 10 havi

X17DTL motoros Astra Caravan grafit metal, szinezett lökhárito,tükör...

Vezetö oldali légzsák,rádios magno(golf magno fejjel lefele berekva és nem is működik),riaszto,közponi zár,szervokormány(kb hasonlo keménységü,mint aszervo nélküli...),asszem bal oldali tükör fűtés is van benne,de a kapcsoloját nem találom...

nyári gumik...154eKM

Link to comment
Megosztás:

KÖSZÖNÖM

nekem még nem volt turbos autom,honnan lehet tudni,hoyga jol müködik a turbo...

kicsi susogást hallok néha ha rálépek a gázra,az lenne?

nem megy sokkal jobban,mint a szivo diesel...csak más a válto áttétel...szerintem

Szerintem vidd el valami profi szakihoz hogy megmondja hogy mi a helyzet a motorral meg a turbóval, aztán már könyebb dolgod van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát az enyém kb 1800-2000 fordulattól vált érzékelhetően turbósra, de nagy hangra ne számíts ezeken nem ilyen süvítős hangú turbo van. Viszont szerintem 1800-tól érezhetően agilis a verda. Ha most vetted még erre is rá kell jönnöd hogy vezesd és ha utána visszaülsz a turbótlanba érezned kell a különbséget! Tényleg a másik vasad még meg van? Mennyiért kínálod?

Link to comment
Megosztás:

A másik megvan..szerintem nem megy sokkal rosszabbul a szivo..akkor ezek szerint turbo csere lesze belöle,de az e-bayen 8Eu egy kis turbo :rolleyes:

A másikat Fix 450EFt ért kinálom és épp most van futoművesnél..mert szart nem akarok azért eladni..

A motorja annak nagyon jo... hátso sárvédőivek lettek rajta cserélve oktoberben...uj a hűtő is meg az első lámpák..csak csunyán néz ki,mert közelröl a hézagok rondák a géptetőnél...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok, hát gratula az új vashoz.

Mivel DTL , ezért kis turbós (mondjuk ez így hülyeség hogy kicsi meg nagy) ez a turbó alacsony nyomású ahogy nyomod a gázt úgy pörög fel. A másik az isuzu, az pedig ha eléri a megfelelő nyomást akkor tölti a hengereket.

Kicsit furállom hogy nem érzed a különbséget a két gép között, Dtl érezhetőbben jobban megy, az isuzu + még jobban.

154 ezer km hát ezt hagyuk, magyar vagy behozott?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.