Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Bassz,, totál igazad van afonya. Hiába bmeg öregszem. Az a poén hogy én hengerfejeztem az enyémet mert szivárgott a víz alóla. Csak nem emlékeztem hogy miért is rántottam le a vez tengelyről a fog. kereket.

De meg világosítottál, a rohadék nem jött le a burkolat miatt. Totál igazad van. Nincs ék pája, a kerék elmozdulhat. Amikor le kaptam az enyémet akkor dobtam hátast, 1.6d az azt hiszem ékes volt. Vissza rakni vissza tudtam, de bennem is motoszkált a dolog hogy kicsit árébb van. Elmentem ismerős szerelőhöz, akinél befokoltuk spéci szerszám kell hozzá, ( indikált óra, cél szerszám). Na szóval mostmár össze jelölöm a tengelyt a kerékkel. :)

Link to comment
Megosztás:

Mörfi

Sajnos néhányszor le kellett szednem a hengerfejet a hardverről, mostmár hátrakötökk kézzel, csukott szemmel is meg csinálom. Na ez azért nem igaz, de jól hanzik. Tény hogy sorozatban 4-5 alkalommal le-föl szerelgettem, mert valamiért nem szuperált. Késöbb kiderult hogy a veztengely volt a sz@r, csere után tök jó lett. Hát, szóval beindult. Most a legutobbi tuning az adagoló állítás volt tegnap, és tok jó lett. Egy izzitás és a második fordulatnál jár a motor ;) ;) :P ÓÓÓriási változásokat tapasztaltam, vidáman szalad a csacsi 50-60 km/h sebességgel, enyhe emelkedőn fölfele is. Itt általában lassulni szokott. :D Most tök jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Mörfi!

Mit állítottak az adagolón és hol ki csinálta ha nem titok ?

Úgy érzem a kérdés nekem szól. Az adagolón, a bordás kereket álítottam egy kicsit "hátrébb", precízios célszerszámmal. (nikkelezettszemmérték) Tudtam hogy egy kicsit előbb kapja az anyagot, és ezért mertem nekiállni. Azt csináltam, hogy megjelöltem hol áll, és 5 mm-rel forgásiránnyal ellentétes iránybe tekertem. A próba után kidekült, hogy ez egy kicsit sok, és kb. 2.5 mm-t visszáb vettem. Most jónak, jobbnak tűnik. Ha lesz "kedvem" elviszem egy múszeres beállításra is, addíg így is tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Figyu csak, valahol nekem +van a beállításokról 1 kép ahol szerszám is látszik,

Más , mibaja volt a tengelynek? gondolom elkopott de ezt látnod kellett

Hát a tengelyen imitt-amott volt valami dudor, lehet ezt hívták egykor bütyöknek. :D A szerszámról nekem is van rajzom de a méreteket csak mostanra sikerülr megszereznem, ha sikerult elkészíteni, arról beszámolok. De ha kell leírhatom, hogy is kellene kinéznie. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát a tengelyen imitt-amott volt valami dudor, lehet ezt hívták egykor bütyöknek. :D A szerszámról nekem is van rajzom de a méreteket csak mostanra sikerülr megszereznem, ha sikerult elkészíteni, arról beszámolok. De ha kell leírhatom, hogy is kellene kinéznie. :)

Hátha a többieknek kell, én tudom. ;)

Link to comment
Megosztás:

Miből érezted hogy sok az előbef szög, mit prdukált másként ?

Normál esetben ,ha nagyobb előtöltést állítasz, akkor a moci keményebben jár olyan csattogós hangja van.

Elméletileg hidegen jobban indul, gyakorlatban is de keményen szól, nekem volt nagyobbra állítva 1 napig. Másnap reggel ,ezerrel állítottam vissza :)

Link to comment
Megosztás:

Miből érezted hogy sok az előbef szög, mit prdukált másként ?

Leginkább a reggeli hidegindításból követtkeztettem ki. Ugyanis észrevettem, ha nem adok gázt "könnyebben" indul. Aztán jottek a fagyok, és már ez is kevés volt, akkor kiiktattam a dúsítót, ami megint segített egy kicsit. Na itt elkezdtem "gondolk..." törni a fejemet, hogy mit is csinálhat az a csúnya dúsító? Persze nem tuddtam, ezért elkezdtem kérdezősködni, kiderült nem csak a mennyiséget, hanem a szöget is módosítja, negatív irányba (előrre). Azek után csak erőt kellet venni magamon, hogy megkeressem a munkakedvemet, és usgyi.

Normál esetben ,ha nagyobb előtöltést állítasz, akkor a moci keményebben jár olyan csattogós hangja van.

Elméletileg hidegen jobban indul, gyakorlatban is de keményen szól, nekem volt nagyobbra állítva 1 napig. Másnap reggel ,ezerrel állítottam vissza :)

Nekem sokkal előrébb volt állítva. Bibibiiii ;) :D

Ha már beindult tisztán lehetett hallani hogy zárnak a szelepek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel úgy vagyok,hogy amíg nincs baja nem nyulok hozzá! :) -10-ben kicsit nehezen indult,kétszer izzitottam rá,aztán 4-5 főtengelyforgás után elkapta.Bár szerintem nekem kéne már egy önindító generál is,mintha kicsit lassan forgatna!

50-60-nál nekem is gyorsul még ha felüljáróra megyek fel,nem kormol,fogyija is jó,szal én nem bolygatom!

"Nyerő csapaton ne változtass!"

Az viszont tetszik,hogy 9,1liter hűtőfolyadék van az 17DR-ben,így ha kint hagyod valahol a hidegben 1-2órára nem hül ki gyorsan.Kimész,röffentesz és a dúsító már ejt is vissza,mer a viz még langyos!

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel úgy vagyok,hogy amíg nincs baja nem nyulok hozzá! :D -10-ben kicsit nehezen indult,kétszer izzitottam rá,aztán 4-5 főtengelyforgás után elkapta.Bár szerintem nekem kéne már egy önindító generál is,mintha kicsit lassan forgatna!

50-60-nál nekem is gyorsul még ha felüljáróra megyek fel,nem kormol,fogyija is jó,szal én nem bolygatom!

"Nyerő csapaton ne változtass!"

Az viszont tetszik,hogy 9,1liter hűtőfolyadék van az 17DR-ben,így ha kint hagyod valahol a hidegben 1-2órára nem hül ki gyorsan.Kimész,röffentesz és a dúsító már ejt is vissza,mer a viz még langyos!

Én még eddig mindenütt 6,8 liternek láttam a hűtövíz mennyiséget. A használatiban is, és az Így csináldban is. :) Ja, és -10-ben égett le az önindítom, tehát nem mondhatnám nyertes csapatnak, de a futottak még kategoriából is kiesett. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez + az én verzióm.

DR......... OIL :::4.5lit.....Sebváltó::::::1.6lit..............HŰTÖRENDSZER::::::::.6.5lit

DTL.........OIL::::5.5lit.......Sebváltó:::::1.6lit..............Hűtő:::::::::::

:6.8lit

Isu..........OIL.....4.5lit.......SEBVÁLTÓ........1.9lit..........Hűtőrendszer::

:::::::::::6.8litr

:)

Link to comment
Megosztás:

DTL.........OIL::::5.5lit

ez tuti annyi és ekkor van maximumon :) Jo sok fér bele :D

Sebváltó:::::1.6lit

Ezt még nem tudom de hamarosan megtudom. Ha valaki mondana egy jó olajt bele akkor azt megköszönném ;)

Hűtő:::::::::::::6.8lit

Ezt nem tudom még sose engedtem le -27C a Fagyim ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez + az én verzióm.

DR......... OIL :::4.5lit.....Sebváltó::::::1.6lit..............HŰTÖRENDSZER::::::::.6.5lit

DTL.........OIL::::5.5lit.......Sebváltó:::::1.6lit..............Hűtő:::::::::::

:6.8lit

Isu..........OIL.....4.5lit.......SEBVÁLTÓ........1.9lit..........Hűtőrendszer::

:::::::::::6.8litr

:)

Húúú vesszünkössze :D

Egyszer már le kellene mérni pontosan. Na majd ha kiszedem a motort legközelebb... ;)

Link to comment
Megosztás:

cáfolat elutasítva, tessék normálisan fel tölteni :D ;) ;)

Na ezt most nem értem! :) Szerintem nem olvastad el mit irtam!

Te azt irtad,hogy 4.5 megy bele az 17DR mociba,én pedig azt irtam,hogy ez nem igaz,simán belemegy az 5liter is,ha félnívóig töltöd!

Amúgy tele meg soha nem szabad tölteni,én nem is fogom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.