Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ja igen most hivott abiztisító:siralmas...szerinte az én autom értéke ha jo akkor 500eFt...

250A roncs értéke és 258eFt ot fizetnek...

ha saját magam csinálom meg ismerősömmel akkor 200eFT lenne a javítás,ha műhelybe viszem akkor 300-350...

IGY KERESEK bal első lámpát,hűtőt...1-2 hónapig még ezzel kell járnom...amig meg nem kapom a pénzt és akkor veszek egy másikat... :D

de mert kiköti a hőmérséklet kapscolot...ezért amint beindul azonnal visszamegy a szivato (behúz a membrám)

EZ TUTI ;)

Nagy közönség előtt vissza szívom amit írtam ;)

De miért köti ki a hőmérséklet kapcsolót? A hideg mocinak szüksége lenne rá, mint nekem a lotto 5-re :)

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! Mostanság nem vagyok mert meló van éjjel nappal Reggel én is garázsbol indulok -2 -4fokokat mutat a hőmérőm nincas gond az indulással. A cégnél a gépben (cégesautó) ledermedt tegnap előtt tegnap is a gázolaj olyan 8km után :D Király volt na ma mára kutnál kezdtünk benzin gázolaj és már indult is ;) Pénteken szabin leszek mert már meló előtt le volt szervezve az utam lesz csillag garázs 2napiga gépnek ameddig fent leszek ;) Kíváncsi leszek mi lesz de reményeim szerint beindul majd :P

Ma hoztam a nyári gázolajba egy kis benzint mert azzal akarok menni :) Nem szeretnék ledermedni ;)

A másik Aproneten akartam hirdetni erre azt irták az IP cím tiltva van járt már igy valaki? (nincs is állandó ip m) ilyet.

Link to comment
Megosztás:

HA a vákumcsövet direktbe a dusítóra kötöd,akkor amint beindul rögtön vissszamegy a szivato..... :D

Na a lényag az hogy a dúsíto állitja az előtöltést is és úgy már végképp senni esélye a gerjedésnek. Egyépként már az onindítótól is keletkezik némi vákum ami így azonnal a dúsítót húzza vissza ezért iktatom ki, mert ha már beindult akkor jó, és vissza kötök minden csövet a helyére. Eddig ez bevált. Az előtőltésre azért gyanakszom, mert a vez.tengely és a bordásszijj is volt cserélve (sk made) akkor még beindult (+15, 20˚) pöccre. Azóta valahogy nem volt "kedvem" ellátogatni az adagolóshoz, 3gyerek, 4 kerék, 1 fizetés, szóval jó ha van mit elfüstölni. Eddig soha nem vittem az autoimat szerelőhöz mert nem bírom megfizetni a szaktudásukat ;)

Az önindítónak meg az a baja, hogy leolvatt a brozkefe vezetéke a helyéröl. A probléma már ismert előttem, mert egyszer már megforrasztottam rézzel a negatív oldali keféket, most a pozitív oldal olvatt le. Ezt már nem tudom forrasztani mert bele van öntve a müanyagba, ami nem szereti a 8-900˚c -os lángot. Ugyhogy csere, 12 ezerért már lehet is kapni. Tök jó. :)

Bocsi ha hosszú lett.

Link to comment
Megosztás:

Na a lényag az hogy a dúsíto állitja az előtöltést is és úgy már végképp senni esélye a gerjedésnek. Egyépként már az onindítótól is keletkezik némi vákum ami így azonnal a dúsítót húzza vissza ezért iktatom ki, mert ha már beindult akkor jó, és vissza kötök minden csövet a helyére. Eddig ez bevált. Az előtőltésre azért gyanakszom, mert a vez.tengely és a bordásszijj is volt cserélve (sk made) akkor még beindult (+15, 20˚) pöccre. Azóta valahogy nem volt "kedvem" ellátogatni az adagolóshoz, 3gyerek, 4 kerék, 1 fizetés, szóval jó ha van mit elfüstölni. Eddig soha nem vittem az autoimat szerelőhöz mert nem bírom megfizetni a szaktudásukat :D

Az önindítónak meg az a baja, hogy leolvatt a brozkefe vezetéke a helyéröl. A probléma már ismert előttem, mert egyszer már megforrasztottam rézzel a negatív oldali keféket, most a pozitív oldal olvatt le. Ezt már nem tudom forrasztani mert bele van öntve a müanyagba, ami nem szereti a 8-900˚c -os lángot. Ugyhogy csere, 12 ezerért már lehet is kapni. Tök jó. :)

Bocsi ha hosszú lett.

Én ha már ennyibe kerül inkább vennék egy bontott önindit,de nálunk itt 10ért komplett felújítást csinálnak 10ért!Nézz szét bontóban szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Én ha már ennyibe kerül inkább vennék egy bontott önindit,de nálunk itt 10ért komplett felújítást csinálnak 10ért!Nézz szét bontóban szerintem!

Megtettem, 24 -et mondtak. :D Otthagytam őket.

Más. Nem kellene összehoznunk egy onlájn szerelési könyvet? Már szinte az egész autót kiveséz-ték-tük-tétek, annyi kép, leírás született hogy már csak csokorba kellene szedni és kész is.

Vagy inkább mennyek indítómotort szerelni? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok rá büszke, de ma meghajtottam a vasat az M7-esen. Óra szerint 190km/h (a valóságban szerintem 170-180 között lehetett). Ezt kb. 4600-4700-as fordulaton produkálta. Mentségemre legyen, hogy csak 1-2km-en keresztül gyötörtem szegényt. A fogyasztásról: Valamivel több, mint 650km-t mentem vele, a mutató még nem ment a piros mezőbe. A -13fokban csak másodikra sikerült beindítanom :) .

Link to comment
Megosztás:

A -13fokban csak másodikra sikerült beindítanom :D .

Sztem ez nem olyan rossz eredmény.

Most kicsit OFF leszek, de lenne 1 kérdésem a tisztelt dieseles cartársakhoz:

Tegnap délelőtt 11-től délután 2-ig egyik haver diesel Peugeot 205-ösét próbáltuk életre kelteni a -8 fokban. A jelenség: önindító pörgeti a motort, de azon kívül, hogy a kipuffból sűrű fekete füst távozott, semmi reakció jó sokáig. Aztán elkezdtük vontatni, kb. negyed óra ráncigálás után beindult, persze közben jól leamortizáltuk az első lököst ;)

Arra gondoltam, meg kellene nézni, van-e az izzítógyertyákon feszültség, az izzítógyertyákat egyenként kimérni. Elég, ha ellenállásmérővel rájuk mérek a kábel lekötése után, vagy az még nem árulja el, hogy jó-e?

Van itt olyan, aki ismeri valamennyire ezeknek a diesel Peugeot-knak a lelkivilágát, mit lehet még házilag megnézni, állítani rajtuk?

Bocs, hogy itt OFFoltam kicsit, de gondoltam, hátha tud valaki valami okosságot :)

Link to comment
Megosztás:

Megtettem, 24 -et mondtak. ;) Otthagytam őket.

Más. Nem kellene összehoznunk egy onlájn szerelési könyvet? Már szinte az egész autót kiveséz-ték-tük-tétek, annyi kép, leírás született hogy már csak csokorba kellene szedni és kész is.

Vagy inkább mennyek indítómotort szerelni? :)

Mi 24EFt? :D ;)

Melyik bontó ez?

Öregem veszek neked egyet esküszöm holnap felhivom a bontót neked! :P

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez nem olyan rossz eredmény.

Most kicsit OFF leszek, de lenne 1 kérdésem a tisztelt dieseles cartársakhoz:

Tegnap délelőtt 11-től délután 2-ig egyik haver diesel Peugeot 205-ösét próbáltuk életre kelteni a -8 fokban. A jelenség: önindító pörgeti a motort, de azon kívül, hogy a kipuffból sűrű fekete füst távozott, semmi reakció jó sokáig. Aztán elkezdtük vontatni, kb. negyed óra ráncigálás után beindult, persze közben jól leamortizáltuk az első lököst :D

Arra gondoltam, meg kellene nézni, van-e az izzítógyertyákon feszültség, az izzítógyertyákat egyenként kimérni. Elég, ha ellenállásmérővel rájuk mérek a kábel lekötése után, vagy az még nem árulja el, hogy jó-e?

Van itt olyan, aki ismeri valamennyire ezeknek a diesel Peugeot-knak a lelkivilágát, mit lehet még házilag megnézni, állítani rajtuk?

Bocs, hogy itt OFFoltam kicsit, de gondoltam, hátha tud valaki valami okosságot :)

Az a baj az ellenállásméréssel hogy akkor is mér ellenállást ha a gyertya csak a tövében izzít az pedig édeskevés. Szerintem a legtutibb ha mindet kiveszed fogóval megfogod és adsz neki 12V-ot! Ami fontos nézd meg hogy végig izzanak-e a rudak és a legfontosabb hogy milyen hamar.Az se jó ha felizzanak de más-más időpontban, ilyen hidegben az már pont elég hogy ne induljon be! Ha ez a jelenség én vennék négy új egyforma gyertyát!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj az ellenállásméréssel hogy akkor is mér ellenállást ha a gyertya csak a tövében izzít az pedig édeskevés. Szerintem a legtutibb ha mindet kiveszed fogóval megfogod és adsz neki 12V-ot! Ami fontos nézd meg hogy végig izzanak-e a rudak és a legfontosabb hogy milyen hamar.Az se jó ha felizzanak de más-más időpontban, ilyen hidegben az már pont elég hogy ne induljon be! Ha ez a jelenség én vennék négy új egyforma gyertyát!

Nem tudom ,ezen mindig kiakadok, hogy lehet olyan hogy kicsit jó izzító gyertya?

Ez,vagy jó vagy nem. Sima kereső lámpa rátesz , vagy szakadt vagy nem.

Más kérdés hogy vannak gyors izzítású gyertyák amik hamarabb izzanak fel, de ha bele valót veszel nincs ilyen gondod.

Többnyire érdemes 4 egyformát és egyszerre cserélni őket.

Én azt szoktam mondani ha dizil indul -8 ban az indul -15 ben is.

De a biztos indításhoz kell 1 jó motor, tökéletes izzítás és beporlasztás. Ugye aksi önindító ezek mind jónak kell lenie.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ,ezen mindig kiakadok, hogy lehet olyan hogy kicsit jó izzító gyertya?

Ez,vagy jó vagy nem. Sima kereső lámpa rátesz , vagy szakadt vagy nem.

Más kérdés hogy vannak gyors izzítású gyertyák amik hamarabb izzanak fel, de ha bele valót veszel nincs ilyen gondod.

Többnyire érdemes 4 egyformát és egyszerre cserélni őket.

Én azt szoktam mondani ha dizil indul -8 ban az indul -15 ben is.

De a biztos indításhoz kell 1 jó motor, tökéletes izzítás és beporlasztás. Ugye aksi önindító ezek mind jónak kell lenie.

Ezt biztos azért írtad mert még nem láttál olyan gyertyát ami éppen hogy izzik a tövében... De a műszer szerint tökéletes de van olyan is ami 20-30 másodperc alatt izzík fel teljesen, míg a pont ugyanolyan 5 mp alatt

Link to comment
Megosztás:

MA megvettem(ill részben megrendeltem) mindent a kis astrahoz... :D

bal első lámpa:6500

index 2000

Hűtő 17000

Komplett eleje 15000

A többit megprobálom még olcson(ingyen) megszerezni...(hűtőmaszk,lökhárító)

Jövő héten ha minden jol megy már azzal fogok járni... ;)

kiváncsi leszek 3 hét állás után hogy fog indulni :)

Link to comment
Megosztás:

PoviCsabi: kösz a segítséget, megnézzük az izzítógyertyákat, már csak azért is, mert nem írtam ugyan, de az egyik mellett kicsit nyomja ki az anyagot. De majd csak ha jobb idő lesz, ilyen hidegben a sajátomat se szerelgetem. Kell valami tömítés az izzítógyertyák alá, vagy csak simán becsavarom a helyére és kész?

Link to comment
Megosztás:

Mi 24EFt? :) ;)

Melyik bontó ez?

Öregem veszek neked egyet esküszöm holnap felhivom a bontót neked! :P

Ne vegyél mert macerás lesz összehozni a randit, meg "kedvem sincs" mindenesetre köszönöm a lelkes szegítő szándékot. Eddig olcsó forrásnak bizonyult, de kénytelen leszek alternatív megoldást keresni az alkatrész problémáimra. Mosz jut eszembe hogy ittvan nem messze a Szlovák út. :D

Na mingyá mögkérdem. Megtettem. 15 e. lenne, de nincs. ;) Igaz pénzem még mindíg nincs.

Link to comment
Megosztás:

W1111 De hogy melyik gyártó csinálta azt nemtom.

Ha vastagabb az 50-es piros vonal, mint a 70-es fehér akkor VDO ha ugyanolyan vékony akkor Delco.

De az eredeti kérdéshez annyit hozzátennék, hogy azért az nem biztos, hogy ugyanolyan motorhoz ugynolyan W számú óra volt csak.

Link to comment
Megosztás:

és az nem mindegy,hogy melyik gyártó csinálta,ha azonos a W száma?

lehet csalni fog?

Az szinte biztos.

Hogy mitől, nem tudom de az útszéli kijelző szerint, 49 km/h, az órámon pont egy mutatóvastagságnyival van a 60 -as alatt. Lehet hogy csal? :)

F 13- as váltó, 13' -os 175/75 kerék. Azért ennyit csak nem kellene "tévednie", nem?

Módosítva : afonya
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.