Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem volt esetleg jobban terhelve a kocsi,értem itt nem utánfutóztál sokat?

nekem a multkor így csipkedte meg egy kissé, azóta megint oké a szint.

Mind a két észrevétel előtt alig volt használva, hetente max 30km-t mentem vele.

Amikor napi szinten van használva, akkor általában 1-2 hetente ellenőrzöm a szintet. Kb 3/4-éig szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ellenőriztem az izzítógyertyákat és a következőre jutottam:

A beru és az ngk gyertya tök máshogy működik...

A beru több mint 20A-el indít és a gyertya első 10-12mm-es része kezd el izzani, majd beáll kb 10A-es áramfelvételre.

az ngk 12-13A-el indít és csak a legvége kezd el izzani, majd onnan terjed a "pirosság" a töve felé, nagyjából itt is 10mm-ig, majd kb 6A-re áll be az áram.

Nekem az NGK viselkedése tetszik jobban, végülis kevésbé terheli az akksit.

Az meg nem egy mellékes szempont ugye...

Tegnap rámértem a kapocsfeszre reggel, 12.03V volt...

Nem tesz neki jót az izzít-indít, megy 2km-t majd megáll jellegű használat...

Link to comment
Megosztás:

3 hét állás után, hosszú izzítás és pöcc röff az öreglány! :D

:D bárcsak nekem is úgy lenne...

Tegnap csekkoltam az izzítókat, meg néztem egy kompressziót, a vezérlés felőli henger kompressziója stabilan csökkenő tendenciát mutat, a többi az 25bar.

Ma reggel már volt 3 fok, láss csodát el is indult a gép, némi fehér füst kíséretében bár, de 1-2 fordulat után elkapta.

Kezdem elvetni a levegősödést, figyelmem a hidegindítási előtöltés szabályozó felé fordult :).

Ha levegősödne akkor 3 fokban ugyanolyan gyatrán kéne indulnia mint -3-ban nemde?

Na most...

3 dolog tud ugye leb*ódni az előtöltés emelő rendszerben:

- nem kap áramot a mágnesszelep ami zárja a belső nyomás szabályozó szelepének kifolyó ágát.

- nem működik rendesen a fent említett szelep (nem zár le).

- a lezárt mágnesszelep mellett működő nyomásszabályozó túl alacsony nyomást tart fennt.

Az elsőt lemértem, megkapja a feszt hidegben.

A másik kettőt hogy lehetne ellenőrizni?

Az is gyanús, hogy az első gázfröccsig iszonyúan kopogósan jár a motor ami szintén annak a jele lehet hogy az előtöltés szabályozással nincs vmi rendben.

(Akkor se viszem egyelőre adagolóshoz :))

Link to comment
Megosztás:

Hát a DTL-nek 164 a gyári vége...

Azé a több mint 10%-al gyengébb DR-nek normál körülmények között nem kell többet mennie...

Vagy tévedek?

A lezárt EGR-en kívül pedig semmi "tuning" nincs rajta :D Illetve de. Van egy szőrös, kék-fehér plüssdelfin a kézifék mellett. Ennyit dobna rajta? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Ez a vége, óra szerint?

Áhhh, dehogy!

Pont a múltkor néztem meg, és a fordulatszám mutatóm majdnem a 40 Km/h jelzést érte (mintha 7000-ig lenne skálázva a ford mérő), amikor vége volt az "eszeveszett" gyorsulásnak! :D :P 155-ig még vagányul megy (GPS-el már próbáltam többször is), de utánna már csak kullog felfelé a mutató! :) Amikor 7000-et mutatott volna a fordulatszám mérő, akkor nem volt nállam GPS így nem tudom mennyi a vége pontosan! De szerintem is 165 lehet a max!

Sokat nem akarom "bántani", mert más kellett volna cserélni vez. szíjat! :)

Csak hogy lássátok a fordulatmérőm csalását, ezen a képen tudtok hozzá viszonyítani! Fogalmam sincs, hogy mitől lehet ez a sok csalás... :D

Link to comment
Megosztás:

Áhhh, dehogy!

Pont a múltkor néztem meg, és a fordulatszám mutatóm majdnem a 40 Km/h jelzést érte (mintha 7000-ig lenne skálázva a ford mérő), amikor vége volt az "eszeveszett" gyorsulásnak! :D :P 155-ig még vagányul megy (GPS-el már próbáltam többször is), de utánna már csak kullog felfelé a mutató! :) Amikor 7000-et mutatott volna a fordulatszám mérő, akkor nem volt nállam GPS így nem tudom mennyi a vége pontosan! De szerintem is 165 lehet a max!

Sokat nem akarom "bántani", mert más kellett volna cserélni vez. szíjat! :)

Csak hogy lássátok a fordulatmérőm csalását, ezen a képen tudtok hozzá viszonyítani! Fogalmam sincs, hogy mitől lehet ez a sok csalás... :D

A turbós kormányvédőtől. :D

Link to comment
Megosztás:

Áhhh, dehogy!

Pont a múltkor néztem meg, és a fordulatszám mutatóm majdnem a 40 Km/h jelzést érte (mintha 7000-ig lenne skálázva a ford mérő), amikor vége volt az "eszeveszett" gyorsulásnak! :D :P 155-ig még vagányul megy (GPS-el már próbáltam többször is), de utánna már csak kullog felfelé a mutató! :) Amikor 7000-et mutatott volna a fordulatszám mérő, akkor nem volt nállam GPS így nem tudom mennyi a vége pontosan! De szerintem is 165 lehet a max!

Sokat nem akarom "bántani", mert más kellett volna cserélni vez. szíjat! :)

Csak hogy lássátok a fordulatmérőm csalását, ezen a képen tudtok hozzá viszonyítani! Fogalmam sincs, hogy mitől lehet ez a sok csalás... :D

Akkor elmondom. Az UFÓ-k beavatkoztak, mivel nem értik hogy ezzel minimalizált elektronikával hogyan működhet az autó. Ha jobban megnézed a képet, ott figyelnek a kép jobb felső részében, abban a háromszög alakú járgányban. Megpróbálták felhőnek álcázni. Örülj hogy nem raboltak el, és nem vetettek alá mindenféle huncut vizsgálatnak. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor elmondom. Az UFÓ-k beavatkoztak, mivel nem értik hogy ezzel minimalizált elektronikával hogyan működhet az autó. Ha jobban megnézed a képet, ott figyelnek a kép jobb felső részében, abban a háromszög alakú járgányban. Megpróbálták felhőnek álcázni. Örülj hogy nem raboltak el, és nem vetettek alá mindenféle huncut vizsgálatnak. :D :)

Holland a cucc Tiv?

Adj már egy slukkot! :)

Link to comment
Megosztás:

Estét Cartársak!

Nemrégiben szóvolt róla, hogy egyik ismerősnek nehezen indul az isuzu-ja amikor nagyon hideg van. Az izzítással van a probléma, mert alig izzít jéghidegen is. Viszont utóizzítás meg már van rendesen. Breki Cartárs mondta, hogy mérjük meg a termosztátházban lévő jeladót, hátha az a ludas. Szerinte hideg motornál a jeladón testnek kéne lennie. Nos én megmértem. Ha a mérési módszerem nem hibás akkor a jeladóval van a blöki... Szóval fogtam a multitesztert, szakadás vizsgálatra állítottam, széthúztam a jeladó zsinórját és a multiteszter egyik végét a jeladó kábelébe a másik végét pedig az akksi negatív pontjára tettem. Eredmény: Szakadást jelzett. Mondom hátha nem jól mértem ezért a zsinórba dugtam az egyik végét a másikkal meg megérintettem a termosztát házat. Eredmény: Most sem zárt az áramkör. Ebből arra merek következtetni, hogy szerintem rossz a jeladó. Próbáltam rajta ellenállást is mérni, de az sem hozott semmi értéket.

szóval kérnék valamiféle útbaigazítást, hogy mi lehet a probléma.

ui: A zsinór másik végét letesteltem, és úgy kb egy másodpercig izzított a szekér. :S

Link to comment
Megosztás:

Estét Cartársak!

Nemrégiben szóvolt róla, hogy egyik ismerősnek nehezen indul az isuzu-ja amikor nagyon hideg van. Az izzítással van a probléma, mert alig izzít jéghidegen is. Viszont utóizzítás meg már van rendesen. Breki Cartárs mondta, hogy mérjük meg a termosztátházban lévő jeladót, hátha az a ludas. Szerinte hideg motornál a jeladón testnek kéne lennie. Nos én megmértem. Ha a mérési módszerem nem hibás akkor a jeladóval van a blöki... Szóval fogtam a multitesztert, szakadás vizsgálatra állítottam, széthúztam a jeladó zsinórját és a multiteszter egyik végét a jeladó kábelébe a másik végét pedig az akksi negatív pontjára tettem. Eredmény: Szakadást jelzett. Mondom hátha nem jól mértem ezért a zsinórba dugtam az egyik végét a másikkal meg megérintettem a termosztát házat. Eredmény: Most sem zárt az áramkör. Ebből arra merek következtetni, hogy szerintem rossz a jeladó. Próbáltam rajta ellenállást is mérni, de az sem hozott semmi értéket.

szóval kérnék valamiféle útbaigazítást, hogy mi lehet a probléma.

ui: A zsinór másik végét letesteltem, és úgy kb egy másodpercig izzított a szekér. :S

Hideg motornál mértél? Egyébként teljesen korrekt a módszer. A jeladó hideg motornál testet kapcsol arra a vezetékre.

Ezt találtad meg?----KLIKK---

Kb. 15 centis beforrasztott vezeték van rajta és egy toldó hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Hideg motornál mértél? Egyébként teljesen korrekt a módszer. A jeladó hideg motornál testet kapcsol arra a vezetékre.

Ezt találtad meg?http://liftesek.hu/auto/hokapcs.jpg

Kb. 15 centis beforrasztott vezeték van rajta és egy toldó hozzá.

Igen ez az. A hőfokjeladó mellett alatt srégen valahogy. Csont hideg motornál mértük. Ami zsinórt meg letesteltem az a jeladótól a kábelkötegben továbbfutó szal. Rátettem a testre, haver izzított és egy sec alatt megszünt az izzítás. Elvettem újra izzított és akkor olyan 3-4 másodpercig izzított a kocsi. De indítás után meg utúizzítás az sokáig van, szóval azzal a résszel nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

Igen ez az. A hőfokjeladó mellett alatt srégen valahogy. Csont hideg motornál mértük. Ami zsinórt meg letesteltem az a jeladótól a kábelkötegben továbbfutó szal. Rátettem a testre, haver izzított és egy sec alatt megszünt az izzítás. Elvettem újra izzított és akkor olyan 3-4 másodpercig izzított a kocsi. De indítás után meg utúizzítás az sokáig van, szóval azzal a résszel nincs gond.

Nincs mese, meg kell nézni az izzítóelektronikát. Jobb lábtér.....ahol a benyásoknak van az ECU. Megkeresed a vezeték végét és ott próbáld testelni.

Elképzelhető, hogy ez is az egyik gyenge pontja? Az enyémben is cserés volt már....a hátuljára fehér lakkfilccel rámázolt "astra 1.7" feliratból ítélve..... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.