Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Elkezdett könnyezni a résolajcsövem (X17DT Isuzu motor). Felkeményedett, elridegedett. Tudtok ajánlani valamit, hogy mit tegyek be a helyére? Kifejezetten résolajcsövet szerezzek be, vagy megteszi egy ugyanolyan méretű másik cső is?

Kifejezetten azt! :)

Autósboltban megveheted méterre. :lol:

Nekem az olcsó fajta is jól bírja... lecseréltem még akkor amikor megvettem! :lol:

Megéri! :D

Link to comment
Megosztás:

Elkezdett könnyezni a résolajcsövem (X17DT Isuzu motor). Felkeményedett, elridegedett. Tudtok ajánlani valamit, hogy mit tegyek be a helyére? Kifejezetten résolajcsövet szerezzek be, vagy megteszi egy ugyanolyan méretű másik cső is?

Résolajcső, bármelyik autósboltban pár száz forint. De vedd meg a záró dugót is az utolsó porlasztóhoz. Én a nyáron azzal szivtam. Kirepedt, és dőlt az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Résolajcső, bármelyik autósboltban pár száz forint. De vedd meg a záró dugót is az utolsó porlasztóhoz. Én a nyáron azzal szivtam. Kirepedt, és dőlt az olaj.

Miféle záródugót? A cső jobbról nézve a harmadik porlasztótól megy az adagolóhoz.

Amit kell vennem még hozzá, azok a záró bilincseket, amik rászorítják a résolajcsövet a csonkokra.

Link to comment
Megosztás:

Miféle záródugót? A cső jobbról nézve a harmadik porlasztótól megy az adagolóhoz.

Amit kell vennem még hozzá, azok a záró bilincseket, amik rászorítják a résolajcsövet a csonkokra.

Nincs semmi féle bilincs a csöveken. Az adagolo felőli porlasztótól megy nekem az adagolóra. A vákuumszivattyú felőlinél pedig az egyik csonkra csak egy záródugó megy.

Link to comment
Megosztás:

Nincs semmi féle bilincs a csöveken. Az adagolo felőli porlasztótól megy nekem az adagolóra. A vákuumszivattyú felőlinél pedig az egyik csonkra csak egy záródugó megy.

Direkt kihangsúlyoztam, hogy Isuzu motor. A porlasztók között fém cső vezeti át a visszatérő gázolajat, és - ahogy előzőekben írtam - jobbról számítva a harmadik hengertől megy a kb 15 cm-es résolajcső az adagolóra. Mindkét helyen a csőcsonkokra egy kézi szorítós bilincs fogja rá.

A bilincsek elgyengültek, a cső pedig elridegedett, ezért szivárogni kezdett. Most még csak könnyes a porlasztócsúcsra menő csatlakozás, szerencsére nem vészes, de csereérett. Csöpögni még nem kezdett, a legutóbbi etapon 4,8 litert evett 1100 km-re vetítve.

Link to comment
Megosztás:

Direkt kihangsúlyoztam, hogy Isuzu motor. A porlasztók között fém cső vezeti át a visszatérő gázolajat, és - ahogy előzőekben írtam - jobbról számítva a harmadik hengertől megy a kb 15 cm-es résolajcső az adagolóra. Mindkét helyen a csőcsonkokra egy kézi szorítós bilincs fogja rá.

A bilincsek elgyengültek, a cső pedig elridegedett, ezért szivárogni kezdett. Most még csak könnyes a porlasztócsúcsra menő csatlakozás, szerencsére nem vészes, de csereérett. Csöpögni még nem kezdett, a legutóbbi etapon 4,8 litert evett 1100 km-re vetítve.

Jó jó elnézést. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Áthoztam ide a beragadós gázkar problémámat. Szépen letisztogattam -Dáwid a kedvedért körbefújtam féktisztítóval, mivel volt rajta némi olajsár- aztán befújkáltam WD40-nel. Kíváncsi leszek beragad-e még? Egyébként nem mertem teljesen kiiktatni, mert ha jól látom pont ő felelne azért, hogy visszahúzza a kart/bowdent alaphelyzetbe.

Link to comment
Megosztás:

Áthoztam ide a beragadós gázkar problémámat. Szépen letisztogattam -Dáwid a kedvedért körbefújtam féktisztítóval, mivel volt rajta némi olajsár- aztán befújkáltam WD40-nel. Kíváncsi leszek beragad-e még? Egyébként nem mertem teljesen kiiktatni, mert ha jól látom pont ő felelne azért, hogy visszahúzza a kart/bowdent alaphelyzetbe.

Nem. Nekem is visszajön nélküle. És elég határozott pedálerő kell nélküle is.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Nekem is visszajön nélküle. És elég határozott pedálerő kell nélküle is.

Tesztelem most pár napig, és ha nem javult akkor kipróbálom nélküle. Arra is gondoltam már, hogy esetleg a bowden is szorulhat. Jöhetne már a tavasz, gyorsan elmúlnának ezek a gondjaim

Link to comment
Megosztás:

én a nyakam merném rá tenni hogy a bowden szorul mindazonáltal.

e.

:lol:

Most már nekem is gyanús, hogy a bowden lehet párás/nedves a köpenye alatt és az fagy meg, mert ma is ragadt egy picit, de a kart/teleszkópot megnéztem és az a tegnapi WD40 kezelés után jár szépen

Link to comment
Megosztás:

Most már nekem is gyanús, hogy a bowden lehet párás/nedves a köpenye alatt és az fagy meg, mert ma is ragadt egy picit, de a kart/teleszkópot megnéztem és az a tegnapi WD40 kezelés után jár szépen

meg he esetleg van kenőanyag a bowdenházban akkor az is meg tud dermedni.

reggel mikor indulok nekem is nehezebben jár, mire beérek a munkahelyre már bemelegszik és jó.

Link to comment
Megosztás:

meg he esetleg van kenőanyag a bowdenházban akkor az is meg tud dermedni.

reggel mikor indulok nekem is nehezebben jár, mire beérek a munkahelyre már bemelegszik és jó.

Hiába no, mondani szokták: Minden út Rómába vezet ---> állófűtés kell a kocsiba, az a gyógyír mindenre!!!

Link to comment
Megosztás:

Hiába no, mondani szokták: Minden út Rómába vezet ---> állófűtés kell a kocsiba, az a gyógyír mindenre!!!

Én egy gsm modulos cuccot gondoltam betenni.

küldenék neki egy smst és elindulna :lol:

Aztán mire leérnék már be is lenne melegítve...

Ha lenne némi szabadidő meg is csinálnám...

Link to comment
Megosztás:

Én egy gsm modulos cuccot gondoltam betenni.

küldenék neki egy smst és elindulna :lol:

Aztán mire leérnék már be is lenne melegítve...

Ha lenne némi szabadidő meg is csinálnám...

Sógorom kötötte rá egyszer a robogója önindítóját egy távirányítóra, és azzal szórakozott, hogy amikor a kocsma előtt vki elment a robogó mellett akkor elindította bentről a távirányítóval. Néztek ám a népek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Cserélt már valaki Isuzu dieselen résolajcsövet?

Egyszerűen nem lehet hozzáférni a porlasztó oldalihoz. Szívósort pedig nincs kedvem leszerelni.

Ráadásul amit kaptam az üzletben, 3 mm belső átmérőjű, ami rajta van az meg 4 mm körül van.

Én úgy tudom, hogy azt pedig le kell venni... :lol:

De a résolajcsőnél az szerintem mindegy, hogy 3 vagy 4 mm-es, úgyis az csak visszafolyó ág.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.