Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szerintetek az normális,hogy állandóan forog a turbóm?

Ha nem,akkor légy szíves adjatok tippeket,hogy tudom lezárni,hogy csak akkor nyisson amikor kell.

Egyébként ettől lehet a fehér füstölés?

Úgy érted, hogy nagyon hallatszik? :D

A turbó a kipufogógáztól függ, hogy mennyire megy... Ha nagyon hangos már, akkor véres a torka. :o

Az nem a víztől van? :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, hogy nagyon hallatszik? :D

A turbó a kipufogógáztól függ, hogy mennyire megy... Ha nagyon hangos már, akkor véres a torka. :o

Az nem a víztől van? :)

Az a gondom, hogy nagyon kis gáznál is bekapcsol,mivel hamar hallom, hogy fütyül.A vízet egyáltalán nem eszi,ezért szerintem nem attól füstöl fehéren.

Link to comment
Megosztás:

nekem a fogaskerekek pozíciója is fel van jelölve gyárilag! meg is lepődtem milyen felhasználóbarát a rendszer :(

szinte direkt kell hülyének lenni hogy elbacca az ember...

Persze :D de összejelölni szerintem egyszerűbb mint összeforgatni :o

:) :( igaz.. :)

Szerintetek az normális,hogy állandóan forog a turbóm?

A turbó állandóan forog járó motornál, más kérdés, hogy mikor kezd tölteni igazándiból viszont olyan 1500 fordulatig nem nagyon kellene hallani, 2000 környékén (természetesen terhelve) kellene fütyölnie de nem visítania :D ha nem nagyjából ilyenek a "látszatok" akkor annak nem sok jövője van.. :D

Link to comment
Megosztás:

Persze :D de összejelölni szerintem egyszerűbb mint összeforgatni :o

:) :( igaz.. :)

A turbó állandóan forog járó motornál, más kérdés, hogy mikor kezd tölteni igazándiból viszont olyan 1500 fordulatig nem nagyon kellene hallani, 2000 környékén (természetesen terhelve) kellene fütyölnie de nem visítania :D ha nem nagyjából ilyenek a "látszatok" akkor annak nem sok jövője van.. :D

Akkor engem jól átvertek,mert mikor megvettem azt mondta az ember,hogy új turbó van benne.Valóban szép fényes,de ezek szerint egy nagy sz.r az egész autó.Rossz az adagolóm,rossz a turbóm,az hogy hol fehéren hol feketén hol szürkén füstöl, azt jelenti,hogy nagyon hamar megdöglik az egész. :(

Hiába volt az a rakás pénz amit ráköltöttem.Hát ennyit erről.

Link to comment
Megosztás:

Persze :( de összejelölni szerintem egyszerűbb mint összeforgatni :o

:) :( igaz.. :)

A turbó állandóan forog járó motornál, más kérdés, hogy mikor kezd tölteni igazándiból viszont olyan 1500 fordulatig nem nagyon kellene hallani, 2000 környékén (természetesen terhelve) kellene fütyölnie de nem visítania :D ha nem nagyjából ilyenek a "látszatok" akkor annak nem sok jövője van.. :D

Raktam egy 5.-et és a féktárcsával szépen lehetett lassan forgatni a motort...

a turbó ha kicsit kezd lógni a tengelye akkor 1500-1600 körül már kezd huhogó hangot adni (az enyém is csinálja :-( ).

amúgy 2000-2200 körül kezd tölteni rendesen nekem is

Link to comment
Megosztás:

Akkor engem jól átvertek,mert mikor megvettem azt mondta az ember,hogy új turbó van benne.Valóban szép fényes,de ezek szerint egy nagy sz.r az egész autó.Rossz az adagolóm,rossz a turbóm,az hogy hol fehéren hol feketén hol szürkén füstöl, azt jelenti,hogy nagyon hamar megdöglik az egész. :)

Az, hogy átvertek az nem kizárt de ilyen vásárlásokra érdemes magaddal vinned egy hozzáértőt :) de aki legalábbis már látott ilyen motort üzem alatt :o ha azt állítod, hogy rossz az adagolód vagy a turbód nem feltételezi azt hogy valóban az is, inkább érdeklődj utána hol található olyan megbízható szaki vagy egy "tipustárs" aki erre ráteszi a pontot, a fehér füstölés az meg több okból is lehet -pl üzemanyag víztartalma (szűrő volt cserélve az utsó 10 ezer km alatt? sok rövid távot mész vele?), a fekete az meg nyilvánvalóan koromszármazék :( ennek komolyabban utána kellene járnod és csak utána leírnod az autódat egy "valamilyennek".. :D

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy átvertek az nem kizárt de ilyen vásárlásokra érdemes magaddal vinned egy hozzáértőt :) de aki legalábbis már látott ilyen motort üzem alatt :o ha azt állítod, hogy rossz az adagolód vagy a turbód nem feltételezi azt hogy valóban az is, inkább érdeklődj utána hol található olyan megbízható szaki vagy egy "tipustárs" aki erre ráteszi a pontot, a fehér füstölés az meg több okból is lehet -pl üzemanyag víztartalma (szűrő volt cserélve az utsó 10 ezer km alatt? sok rövid távot mész vele?), a fekete az meg nyilvánvalóan koromszármazék :) ennek komolyabban utána kellene járnod és csak utána leírnod az autódat egy "valamilyennek".. :D

Félreértés ne essék,nem az Astrákkal van bajom, mivel ez már 2. amit vettem.Sajnos ezt egy szép szóval romától vettem az apósommal,aki szerinte "ismeri" az autókat,de most bevitt az erdőbe.Eddig 3 szerelőnél voltam,legutóbb egy Bosch márkaszervizben,ahol nem kicsit húztak le.35 ezret mondtak egy porlasztócsúcs cserére,58 ezer lett a vége,mondván előtöltést kell állítani 8 ezerért meg mit tudom én mit.Hívtam Őket,hogy nem éppen jó a kocsi,mivel csúcs csere után iszonyú fehéren füstöl,erre a válasz:8 ezerért beállítják újra az előtöltést,és megbabrálják a vezérlésemet is,persze jó pénzért.Na itt lett elegem és próbáltam meg itt a fórumon valamit "összeszedni".Sajnos az észrevételekből és a hozzászólásokból arra jutottam, hogy ez az autó nem él sokáig.A legrosszabb,hogy van egy 3 éves fiam,aki imád autókázni,hát már nem sokáig.De a lényeg,hogy hiába cseréltem én a nyáron olajat,az összes szűrőt,semmi nem változott.Maradt a füst és a "csattogó" motor.

Link to comment
Megosztás:

Félreértés ne essék,nem az Astrákkal van bajom, mivel ez már 2. amit vettem.Sajnos ezt egy szép szóval romától vettem az apósommal,aki szerinte "ismeri" az autókat,de most bevitt az erdőbe.Eddig 3 szerelőnél voltam,legutóbb egy Bosch márkaszervizben,ahol nem kicsit húztak le.35 ezret mondtak egy porlasztócsúcs cserére,58 ezer lett a vége,mondván előtöltést kell állítani 8 ezerért meg mit tudom én mit.Hívtam Őket,hogy nem éppen jó a kocsi,mivel csúcs csere után iszonyú fehéren füstöl,erre a válasz:8 ezerért beállítják újra az előtöltést,és megbabrálják a vezérlésemet is,persze jó pénzért.Na itt lett elegem és próbáltam meg itt a fórumon valamit "összeszedni".Sajnos az észrevételekből és a hozzászólásokból arra jutottam, hogy ez az autó nem él sokáig.A legrosszabb,hogy van egy 3 éves fiam,aki imád autókázni,hát már nem sokáig.De a lényeg,hogy hiába cseréltem én a nyáron olajat,az összes szűrőt,semmi nem változott.Maradt a füst és a "csattogó" motor.

Ha gondolod, megadom az elérhetőségét a szerelőnek, akihez hordani szoktam a kocsit, hátha tud vmit mondani, feltéve, ha nem gond a távolság.

Link to comment
Megosztás:

...semmi nem változott.Maradt a füst és a "csattogó" motor.

Ha gondolod, megadom az elérhetőségét a szerelőnek, akihez hordani szoktam a kocsit, hátha tud vmit mondani, feltéve, ha nem gond a távolság.

Újpesten van egy dízeles szaki, aki nekem a fél- inkább háromnegyed-halott :) mocimba is tudott akkorát rúgni hogy egy telet kihúzzak vele. Nem lett egy csoda, de hozott anyagból dolgozott :). Nem egy nagy műhely, egyedül dolgozik nagyrészt, de elég jól fel van szerelve, és tényleg érti hogy mit csinál :o Ha gondolod dobj egy PÜ-t és megadom az elérhetőségeit. :D

Link to comment
Megosztás:

Félreértés ne essék,nem az Astrákkal van bajom, mivel ez már 2. amit vettem.Sajnos ezt egy szép szóval romától vettem az apósommal,aki szerinte "ismeri" az autókat,de most bevitt az erdőbe.Eddig 3 szerelőnél voltam,legutóbb egy Bosch márkaszervizben,ahol nem kicsit húztak le.35 ezret mondtak egy porlasztócsúcs cserére,58 ezer lett a vége,mondván előtöltést kell állítani 8 ezerért meg mit tudom én mit.Hívtam Őket,hogy nem éppen jó a kocsi,mivel csúcs csere után iszonyú fehéren füstöl,erre a válasz:8 ezerért beállítják újra az előtöltést,és megbabrálják a vezérlésemet is,persze jó pénzért.Na itt lett elegem és próbáltam meg itt a fórumon valamit "összeszedni".Sajnos az észrevételekből és a hozzászólásokból arra jutottam, hogy ez az autó nem él sokáig.A legrosszabb,hogy van egy 3 éves fiam,aki imád autókázni,hát már nem sokáig.De a lényeg,hogy hiába cseréltem én a nyáron olajat,az összes szűrőt,semmi nem változott.Maradt a füst és a "csattogó" motor.

A dízel autók a lehúzós autószerelők álma, ugyanis a legegyszerűbb, filléres hibákra is látványos hibajelenséget kreál az autó. Egy ismerősnek 20 ezer forintért cseréltek egy 3 centis gumicsövet. Hibajelenség az volt, hogy nem indul az autó, csak nagyon nehezen. A dízel lényege, hogy tömített legyen az üzemanyagrendszer, meg legyen kompresszió...oszt annyi. Elmegy ez nagyon sokat, jó kis verdák ezek.

Link to comment
Megosztás:

Újpesten van egy dízeles szaki, aki nekem a fél- inkább háromnegyed-halott :) mocimba is tudott akkorát rúgni hogy egy telet kihúzzak vele. Nem lett egy csoda, de hozott anyagból dolgozott :). Nem egy nagy műhely, egyedül dolgozik nagyrészt, de elég jól fel van szerelve, és tényleg érti hogy mit csinál :o Ha gondolod dobj egy PÜ-t és megadom az elérhetőségeit. :D

Köszi!Ment a PÜ.

Link to comment
Megosztás:

A dízel autók a lehúzós autószerelők álma, ugyanis a legegyszerűbb, filléres hibákra is látványos hibajelenséget kreál az autó. Egy ismerősnek 20 ezer forintért cseréltek egy 3 centis gumicsövet. Hibajelenség az volt, hogy nem indul az autó, csak nagyon nehezen. A dízel lényege, hogy tömített legyen az üzemanyagrendszer, meg legyen kompresszió...oszt annyi. Elmegy ez nagyon sokat, jó kis verdák ezek.

Velem vákumszivattyút akart vetetni a szaki,50ezerért,aztán kiderült,hogy semmi baja,szétszedtem,kitakarítottam az olaj sártól,tökéletesen működik...

Szóval érdemes utána járni a dolgoknak,sok pénzt meg spórolhatunk,ha nem hagyjuk magunkat becsapni...

Az azért érdekes,hogy szerelő közt is lehet ég és föld a különbség,mármint munkadíj terén,akár több tíz ezer is lehet,tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valaki itt írta a dízelnél a fehér füstöt. Annak mi is lett a megoldása?

Mostanában nálam is reggel, mikor beindítom az autót, hogy egy kicsit melegítsem a motort okádja a fehér füstöt (mintha új pápát választottak volna :excl: ). Menet közben és meleg motornál nem észlelem. Ma odatettem a kezem a kipuffhoz, de nem csapódott le pára rajta, tehát nem (vagy nem nagyon) "vizes" a füst.

Ez normális, és a hideg motor miatt van, vagy egyéb probléma jelzője lehet?

Ja hűtőközeg "tiszta" és az olajbetötlőnél sem látok problémára utaló nyomokat. Az viszont tény, hogy hengerfej tömítés csere aktuális, mert kb egy hónapja volt lemosva a motortér és megint olajos motor a hengerfej tömítés körül.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valaki itt írta a dízelnél a fehér füstöt. Annak mi is lett a megoldása?

Mostanában nálam is reggel, mikor beindítom az autót, hogy egy kicsit melegítsem a motort okádja a fehér füstöt (mintha új pápát választottak volna :lol: ). Menet közben és meleg motornál nem észlelem. Ma odatettem a kezem a kipuffhoz, de nem csapódott le pára rajta, tehát nem (vagy nem nagyon) "vizes" a füst.

Ez normális, és a hideg motor miatt van, vagy egyéb probléma jelzője lehet?

Ja hűtőközeg "tiszta" és az olajbetötlőnél sem látok problémára utaló nyomokat. Az viszont tény, hogy hengerfej tömítés csere aktuális, mert kb egy hónapja volt lemosva a motortér és megint olajos motor a hengerfej tömítés körül.

A fehér "füst" az gőz :excl: Reggelente normális, a pára lecsapódik és ahogy melegszik, gőzölög elfelé. Ha melegen is csinálja akkor erősen valószínű a HF. :(

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valaki itt írta a dízelnél a fehér füstöt. Annak mi is lett a megoldása?

Mostanában nálam is reggel, mikor beindítom az autót, hogy egy kicsit melegítsem a motort okádja a fehér füstöt (mintha új pápát választottak volna :excl: ). Menet közben és meleg motornál nem észlelem. Ma odatettem a kezem a kipuffhoz, de nem csapódott le pára rajta, tehát nem (vagy nem nagyon) "vizes" a füst.

Ez normális, és a hideg motor miatt van, vagy egyéb probléma jelzője lehet?

Ja hűtőközeg "tiszta" és az olajbetötlőnél sem látok problémára utaló nyomokat. Az viszont tény, hogy hengerfej tömítés csere aktuális, mert kb egy hónapja volt lemosva a motortér és megint olajos motor a hengerfej tömítés körül.

Biztos,hogy a hengerfejtömítés körül folyik, nem a vezérműház alól?

Link to comment
Megosztás:

Biztos,hogy a hengerfejtömítés körül folyik, nem a vezérműház alól?

Hát lehet, hogy alapfogalmakkal nem vagyok tisztában és most a hengerfejtömítést keverem a szelepfedél tömítéssel, de az tuti, hogy tömítésnél ereszt (a legfelső tömítés a motoron)

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet, hogy alapfogalmakkal nem vagyok tisztában és most a hengerfejtömítést keverem a szelepfedél tömítéssel, de az tuti, hogy tömítésnél ereszt (a legfelső tömítés a motoron)

A legfelső az a szelepfedél, annak nem lehet köze a gőzöléshez, ami sztem reggel a hidegben normális jelenség, mint előttem tanult kollégám is írta :excl:

Link to comment
Megosztás:

A legfelső az a szelepfedél, annak nem lehet köze a gőzöléshez, ami sztem reggel a hidegben normális jelenség, mint előttem tanult kollégám is írta :excl:

Hát akkor köszönöm a megnyugtató válaszokat, és persze Dáwid cartársnak is!!!

Akkor most már csak a futóművet kell beállíttatnom (idén másodjára) és aztán tavaszig nem akarok az autóra költeni!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A hideg beálltával jelentkezett egy fura problémám.

A jelenség a motor hőmérsékletétől független és túlnyomórész a beindítást követően jelentkezik. Az indítást után dadog, remeg, világos, már-már kék színű füstöt okád a kipufogó. Mintha három hengerrel menne. Egy határozott gázadásra - nem nyomom ki a szemét csak megemelem a fordulatot, fülre olyan 1500-2000 for/percig - megszűnik, maly leáll a gázadás ellenére is. újraindítva kezdi előlről, de már hamarabb bekövetkeznek a jelzett események, a végeredmény ugyan az. Ezt minden indítás során eljátsza olyan 4 - 5 alkalommal, majd mint aki magáhoztért a skizofréniából, személyiséget vált és hozza a régi jól ismert formályát. Abban az esetben ha csak öt-tíz percre állítom le akkoz sokkal enyhébb tüneteket produkál. Dadog kettőt, ránt egyett és megy tovább.

Ötlet? Létezik hogy levegősödik a rendszer de nem folyik ki a zanyag a főődre?

Ui.:a Woodoo papoktól már megrendeltem a viasz figurát ha más nem segítene. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.