Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Más...

Dúsító miért nem ejti vissza az alapjáratot ha melegszik a motor???melegszik a és nem csökken az alapjárat... Ez miért van? :)

Ezen a képen ami ilyen vörös pasztával össze van kenve a cső, látszik a termosztátról lejön az a kis vacak, és azon van ugye az összekent cső. Namármost ha azt a csövet visszanyomom, és ott tartom akkor visszaejti a fordulatot... Tipp? Mit cseréljek szerintetek? vagy mi lehet a gond?

Cseréld ki azt a csövet.

Link to comment
Megosztás:

Más...

Dúsító miért nem ejti vissza az alapjáratot ha melegszik a motor???melegszik a és nem csökken az alapjárat... Ez miért van? :)

Ezen a képen ami ilyen vörös pasztával össze van kenve a cső, látszik a termosztátról lejön az a kis vacak, és azon van ugye az összekent cső. Namármost ha azt a csövet visszanyomom, és ott tartom akkor visszaejti a fordulatot... Tipp? Mit cseréljek szerintetek? vagy mi lehet a gond?

Nekem is volt hasonló, nem ment vissza a meleg alapjáratra. Csőcsere oldotta meg a problémát, az volt megrepedve! :D

Link to comment
Megosztás:

Ami a képen van összekent pasztás cső... Az rámegy arra a kis kapcsolóra ami a termosztátházról lejön, és ha azt a csövet rányomom erősebben a kis kapcsolóra, akkor visszaejti. Valamint ha majd az ünnep után veszek 1 ilyet, azt hogy kérjem a boltba? Mi ennek a kapcsolónak a pontos neve? :)

Vákumvezérlő hőgomba? 10200Ft opeléknál 3000 bontó

Link to comment
Megosztás:

Visszajötteeeeeeeem... grrr.JPG

nah szóval, azt mondjátok, hogy a cső lehet a ludas? :) És ezt milyen csőként keressem boltban? Mi a neve?

valszeg meg van repedve a cső

igazából bármilyen vastagfalú gumicső jó oda, ami nem roppan össze a vákuumtól.

gondolva arra hogy esetleg a vákuumszivattyúból jöhet némi olaj nem árt ha azt bírja.

de az mondjuk már nem normális működés....

Link to comment
Megosztás:

valszeg meg van repedve a cső

igazából bármilyen vastagfalú gumicső jó oda, ami nem roppan össze a vákuumtól.

gondolva arra hogy esetleg a vákuumszivattyúból jöhet némi olaj nem árt ha azt bírja.

de az mondjuk már nem normális működés....

Rendben! Résolajcsövem még van is a garázsban :) Akkor ez megoldva. Vagyis még nincs de megcsinálom. Köszönöm! :D

Vákumvezérlő hőgomba? 10200Ft opeléknál 3000 bontó

Úgytűnik nem az a baj, mert ha a csövet rányomom, meg úgy mozdítom, akkor működik.

Link to comment
Megosztás:

Ó, hogy én ezt már hogy utálom...

Levegősödik ez a nyomorult, csak tudnám, hogy hol....

Ráadásul még a csőcsatlakozások miatt sem egyszerű feltenni átlátszó csöveket, hogy látnám, hol buborékol.

Meg aztán minek bele kézi szivattyú? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........

Azért jó ez az autó, mert olyan jó kedvű embereket látok, amikor indítgatom ezt a szart, vagy 5 percen keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Nah fényderült a tegnapi problémára. Miután az összes csövet átcseréltük faterral, és csőcserék után továbbra is csak akkor engedte le az alapjáratot ha rányomtuk a kis gomba tövénél a csövet...De mivel a cső ki lett cserélve, ezért gondoltuk, hogy a gombánál lehet baj. Leszedtük, megnéztük..a képen a fehérrel jelölt résznél van 1 minimális rés,le van lazulva mintha szét akarna esni...ott engedi el a vákuumot. Ez a baja.

Masolat.JPG

Link to comment
Megosztás:

Nah fényderült a tegnapi problémára. Miután az összes csövet átcseréltük faterral, és csőcserék után továbbra is csak akkor engedte le az alapjáratot ha rányomtuk a kis gomba tövénél a csövet...De mivel a cső ki lett cserélve, ezért gondoltuk, hogy a gombánál lehet baj. Leszedtük, megnéztük..a képen a fehérrel jelölt résznél van 1 minimális rés,le van lazulva mintha szét akarna esni...ott engedi el a vákuumot. Ez a baja.

http://dl.dropbox.com/u/7102596/Masolat.JPG

Akkor hőgomba csere.

Link to comment
Megosztás:

Akkor hőgomba csere.

így van. Felhívom hétfőn bontós Sanyit, hogy van-e neki aztán kicseréljük. Addig meg annál a kis gumimembrános vacaknál le van véve az alapjárat normálra. Ergó, hidegben nem dúsít. na de csak a holnapi és a hétfői nap lesz így, és szerintem holnap nem megyek sehova. Tehát csak a hétfőt kell így kibírnia..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,érdeklődni szeretnék,hogy 94-es 1.7D-hez kb. mennyibe kerülhet egy vákumszivattyú,új/bontott,illetve a hozzáértő személyeket kérdezném,hogy fel lehet-e újítani,vagy csak cserélni lehet ezt a bizonyos vákumszivattyút?

Az a probléma,hogy iszonyat erővel kell nyomnom a fékpedált,hogy lassuljon az autó,állítólag az miatt van,mert elszállt a szivattyú.... :)

Előre is köszönöm a választ...

Link to comment
Megosztás:

Ó, hogy én ezt már hogy utálom...

Levegősödik ez a nyomorult, csak tudnám, hogy hol....

Ráadásul még a csőcsatlakozások miatt sem egyszerű feltenni átlátszó csöveket, hogy látnám, hol buborékol.

Meg aztán minek bele kézi szivattyú? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........

Azért jó ez az autó, mert olyan jó kedvű embereket látok, amikor indítgatom ezt a szart, vagy 5 percen keresztül.

:) Ami elromolhat az el is romlik, vagy talán néha foglalkozni is kell ezzel a szarral. Ha nem értesz hozzá vidd el szerelőhöz. :D Nincs benne visszacsapó szelep a tankban, ami visszaereszti a üanyagot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,érdeklődni szeretnék,hogy 94-es 1.7D-hez kb. mennyibe kerülhet egy vákumszivattyú,új/bontott,illetve a hozzáértő személyeket kérdezném,hogy fel lehet-e újítani,vagy csak cserélni lehet ezt a bizonyos vákumszivattyút?

Az a probléma,hogy iszonyat erővel kell nyomnom a fékpedált,hogy lassuljon az autó,állítólag az miatt van,mert elszállt a szivattyú.... :)

Előre is köszönöm a választ...

Azért én előtte belenéznék a vákumcsövekbe,lehuznék párat.

Ha olajosak a csövek belülről akkor nincs vákumod és maga szivattyú halt meg,viszont ha ráteszed a kezed,száraz és beszívja a bőröd,akkor a fékrásegítőd szakadt át,csak azt kell cserélni.

fca_1_300.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nah fényderült a tegnapi problémára. Miután az összes csövet átcseréltük faterral, és csőcserék után továbbra is csak akkor engedte le az alapjáratot ha rányomtuk a kis gomba tövénél a csövet...De mivel a cső ki lett cserélve, ezért gondoltuk, hogy a gombánál lehet baj. Leszedtük, megnéztük..a képen a fehérrel jelölt résznél van 1 minimális rés,le van lazulva mintha szét akarna esni...ott engedi el a vákuumot. Ez a baja.

http://dl.dropbox.com/u/7102596/Masolat.JPG

Kiváncsi leszek találsz-e bontóban,nekem annó nem sikerült pesten sem.

Az új ára 7-8E körül van.

Link to comment
Megosztás:

Ó, hogy én ezt már hogy utálom...

Levegősödik ez a nyomorult, csak tudnám, hogy hol....

Ráadásul még a csőcsatlakozások miatt sem egyszerű feltenni átlátszó csöveket, hogy látnám, hol buborékol.

Meg aztán minek bele kézi szivattyú? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........

Azért jó ez az autó, mert olyan jó kedvű embereket látok, amikor indítgatom ezt a szart, vagy 5 percen keresztül.

Nekem a szűrőház csatlakozásainál szívott falsot,a réztömítések cseréjével megoldottam.

Link to comment
Megosztás:

Azért én előtte belenéznék a vákumcsövekbe,lehuznék párat.

Ha olajosak a csövek belülről akkor nincs vákumod és maga szivattyú halt meg,viszont ha ráteszed a kezed,száraz és beszívja a bőröd,akkor a fékrásegítőd szakadt át,csak azt kell cserélni.

http://n2.vatera.hu/photos/9a/88/fca_1_300.jpg

Lekötöttem a vákumszivattyút,és úgy mentem vele,de ugyan olyan volt a fék,mint mikor rá van kötve,ezért gondolom,hogy maga a szivattyú halt be...

A devander ép,azt néztem...

Link to comment
Megosztás:

Lekötöttem a vákumszivattyút,és úgy mentem vele,de ugyan olyan volt a fék,mint mikor rá van kötve,ezért gondolom,hogy maga a szivattyú halt be...

A devander ép,azt néztem...

Nem akarok kötözködni,de a devandert hogy ellenőrizted?

Attól,hogy lehúzott vákumcsővel is szar volt a rásegítés,nem jelenti azt,hogy nincs vákum.

A vákumszivattyú kimenetén közvetlen nézted a vákumot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.