Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérdeznék valamit, főként isuzus cartársaktól várok választ, de bárki hozzászólhat ha tud. :wacko:

Röviden: Egy szerelő elállította az adagolót és a porlasztócsúcsokat. Majd 3 hét múlva egy másik rendbe hozta.

Ekkor nagyon jól lehetett hallani a turbo-t amikor tültött. De ugye a télen nemigen használtam magas fordulaton.

Ahogy jött a jó idő kicsit odaléptem neki,de nem hallom úgy mint akkor.

Megy a kocsi, úgyhogy szerintem jó a turbo.

De akkor mégis, miért nem olyan mint Októberben??

Más isuzusoknak ez hogy van??

Hidegben másképpnek kapja az autó a levegőt, lehet ez a probléma is!

Nekem pl magasabb helyeken, ahol frissebb a levegő, sokkal szebben megy, erősebbnek érződik!

Amúgy meg újabb autóknál azt mondják, hogy ha nagyon hallatszik a turbó, akkor már baj van... :wacko:

Az Isuzumon pl szinte egyáltalán nem hallatszik, a DTL-nél kicsit azért igen (de az másabb kialakítású is).

Az én isuzum is jól megy, bár a turbó hangja alig észrevehető! :D Ha jól megy, ne is törődj veles szerintem! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hidegben másképpnek kapja az autó a levegőt, lehet ez a probléma is!

Nekem pl magasabb helyeken, ahol frissebb a levegő, sokkal szebben megy, erősebbnek érződik!

...

Lejtőnek lefelé jobban megy, mi? :D

Most, hogy mondod, télleg! :P

Egyáltalán nem erre gondoltam!

Friss levegővel sokkal dinamikusabban megy mint pl városban ahol nincs annyi oxigén! (mindkettőt sík terepen értem) :D

(nem is említettem se emelkedőt, se leejtőt! :D)

Majd ha jársz Romániában Erdélyben, és nem 100 m magasan leszel a tengerszinttől, hanem 500-600-ra és nem csak 1-2 fa lesz körülötted, hanem ameddig ellátsz csak erdők lesznek - ami köztudottan Oxigéndúsabb levegőt jelent - nah majd akkor mondd el a véleményed! ;) :wacko: Ha jobbak az üzemanyag elégetés feltételei, akkor elméletileg :wacko: jobban is megy! ;) Vagy te nem így gondolod? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem erre gondoltam!

Friss levegővel sokkal dinamikusabban megy mint pl városban ahol nincs annyi oxigén! (mindkettőt sík terepen értem) :D

(nem is említettem se emelkedőt, se leejtőt! :D)

Majd ha jársz Romániában Erdélyben, és nem 100 m magasan leszel a tengerszinttől, hanem 500-600-ra és nem csak 1-2 fa lesz körülötted, hanem ameddig ellátsz csak erdők lesznek - ami köztudottan Oxigéndúsabb levegőt jelent - nah majd akkor mondd el a véleményed! :P :wacko: Ha jobbak az üzemanyag elégetés feltételei, akkor elméletileg :wacko: jobban is megy! ;) Vagy te nem így gondolod? :wacko:

Minél magasabban vagy, annál ritkább a levegő. :D

Tengerszinten a legsűrűbb.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem erre gondoltam!

Friss levegővel sokkal dinamikusabban megy mint pl városban ahol nincs annyi oxigén! (mindkettőt sík terepen értem) :D

(nem is említettem se emelkedőt, se leejtőt! :D)

Majd ha jársz Romániában Erdélyben, és nem 100 m magasan leszel a tengerszinttől, hanem 500-600-ra és nem csak 1-2 fa lesz körülötted, hanem ameddig ellátsz csak erdők lesznek - ami köztudottan Oxigéndúsabb levegőt jelent - nah majd akkor mondd el a véleményed! :D :wacko: Ha jobbak az üzemanyag elégetés feltételei, akkor elméletileg :wacko: jobban is megy! :P Vagy te nem így gondolod? :wacko:

Én száraz időben, reggelente, amíg hűvösebb van vettem észre, hogy valamelyest jobban megy.

Link to comment
Megosztás:

Minél magasabban vagy, annál ritkább a levegő. :wacko:

Tengerszinten a legsűrűbb.

És persze a fenyvesek, az erdők nem termelik az oxigént mi? :D :D

Biztos oxigéndúsabb a levegő a hegyi erdőkben, mint pl pesten a belvárosban a dugóban! :wacko:

Mindegy, az én tapasztalatom ez, sokat járok erdélyben, van időm megtapasztalni a különbséget hidd el! :wacko:

Isuzus dízil turbójánál melyik a nagynyomású rész ?

Ma délelőtt a turbóra menő vízszintes gumicső bilincse eltört.

Véletlenül vettem észre, hogy csak úgy lóg rajta.

Okozhat a bilincs hiánya valamit ?

Szerintem azért annyira nem nagynyomású, de azért érdemesebb lenne pótolni (legalább dróttal)! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdeznék valamit, főként isuzus cartársaktól várok választ, de bárki hozzászólhat ha tud. :D

Röviden: Egy szerelő elállította az adagolót és a porlasztócsúcsokat. Majd 3 hét múlva egy másik rendbe hozta.

Ekkor nagyon jól lehetett hallani a turbo-t amikor tültött. De ugye a télen nemigen használtam magas fordulaton.

Ahogy jött a jó idő kicsit odaléptem neki,de nem hallom úgy mint akkor.

Megy a kocsi, úgyhogy szerintem jó a turbo.

De akkor mégis, miért nem olyan mint Októberben??

Más isuzusoknak ez hogy van??

nekem meg olyan van, hogy 0,3as nyomástól valami nagyon vinnyogó hangot hallok, most volt hf-csere, azóta csinálja, de a szerelő úr azt mondta, hogy a tengelye nem lóg megleste, mert ő is hallotta ezt a hangot, az autó jól húz, nem fűstől szóval tanácstalan vagyok most.

Link to comment
Megosztás:

Isuzus dízil turbójánál melyik a nagynyomású rész ?

Ma délelőtt a turbóra menő vízszintes gumicső bilincse eltört.

Véletlenül vettem észre, hogy csak úgy lóg rajta.

Okozhat a bilincs hiánya valamit ?

Hát melyik lenne, ha nem az amelyik a Coolerhez megy :D

A vízszintes a szívó ág, de azon sem árt ha rajtan van a bilincs különben nem a levegőszűrőn keresztül fogja szívni a levegőt, hanem a cső meg a turbó csatlakozónál lévő mocskot :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Adam1 megnéznéd nekem, hogy a termosztát alatt neked a hf-be megy (vagy jön) egy vezeték-sarus ami körül valami gumi v. műanyag van. ha azt leszed ott mi van neked, mert nekem egy cső szerű képződmény és mintha úgy emlékeznék, hogy oda volt dugva ez a vezeték, ami most lóg, de ha az egy sima cső, akkor a vezeték mit keresne ott, ezt nem vágom, nem e onnan jön ez a hang, amit belinkeltem. mert nem tudom, hogy nem e faragtam rá a hf-el, mert astra isuzué lett rá rakva, különbözne valamiben a vekiétől?

Link to comment
Megosztás:

Adam1 megnéznéd nekem, hogy a termosztát alatt neked a hf-be megy (vagy jön) egy vezeték-sarus ami körül valami gumi v. műanyag van. ha azt leszed ott mi van neked, mert nekem egy cső szerű képződmény és mintha úgy emlékeznék, hogy oda volt dugva ez a vezeték, ami most lóg, de ha az egy sima cső, akkor a vezeték mit keresne ott, ezt nem vágom, nem e onnan jön ez a hang, amit belinkeltem. mert nem tudom, hogy nem e faragtam rá a hf-el, mert astra isuzué lett rá rakva, különbözne valamiben a vekiétől?

Nekem ott kettő kütyü van a hengerfejbe csavarva, mindkettőre megy egy-egy vezeték. Az egyikre direktbe rá van forrasztva a vezeték, a másikra meg egy csatlakozó szerűség megy, ami körül szétporladt a műanyag sapka.

A képeken talán látszik. Egy kicsit eltérő szögben állnak egymáshoz képest.

IMG01445-20100808-1050_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG01444-20100808-1050_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG01446-20100808-1050_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Épp a múltkor láttam őket annak apropóján, hogy a szelepfedél alól egy picit szivárgott az olaj a bal oldalon, az eltömítéséhez le kellett szerelni a szívó és a nyomócsövet.

Épp akkor vettem észre, hogy a termosztátházhoz alulról menő vízcsőnél egy picit szivárog a hűtővíz. Annyira minimálisan, hogy nem venni észre, hogy fogyna, ezért nem is bontom szét, hogy elállítsam.

Link to comment
Megosztás:

És persze a fenyvesek, az erdők nem termelik az oxigént mi? :D :D

Biztos oxigéndúsabb a levegő a hegyi erdőkben, mint pl pesten a belvárosban a dugóban! :wacko:

Mindegy, az én tapasztalatom ez, sokat járok erdélyben, van időm megtapasztalni a különbséget hidd el! :wacko:

Ki beszélt pestről? :D Én csak annyit mondtam, tengerszinten sűrűbb a levegő mint a hegyekben. De megcáfolhatod. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy x17dtl motorkódú Astrám és az előző tulaj szerintem sok mindent összegyányolt a motortérben(sok a ledugózott cső, és van egy két csonk amire szerintem valamelyik cső menne). Így fogalmam sincs, hogy melyik hova való. Szóval, ha valaki tudna nekem erről képeket küldeni azt megköszönném. Igazából a motor és a hűtő közötti csövezésről lenne szó.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy x17dtl motorkódú Astrám és az előző tulaj szerintem sok mindent összegyányolt a motortérben(sok a ledugózott cső, és van egy két csonk amire szerintem valamelyik cső menne). Így fogalmam sincs, hogy melyik hova való. Szóval, ha valaki tudna nekem erről képeket küldeni azt megköszönném. Igazából a motor és a hűtő közötti csövezésről lenne szó.

Előre is köszönöm.

Nézz szét itt! Van pár kép a motortérről.

MAjd lökj képet, arról ami érdekelne, és én is lefotózom ugyanazt! :wacko: (Csak hogy tudjam mit keressek :D )

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy van egy x17dtl motorkódú Astrám és az előző tulaj szerintem sok mindent összegyányolt a motortérben(sok a ledugózott cső, és van egy két csonk amire szerintem valamelyik cső menne). Így fogalmam sincs, hogy melyik hova való. Szóval, ha valaki tudna nekem erről képeket küldeni azt megköszönném. Igazából a motor és a hűtő közötti csövezésről lenne szó.

Előre is köszönöm.

Na kimentem fotózkodtam kicsit! Parancsolj! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.