Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem a motorszám kell nekem hanem a motorkód ! ^_^ A forgalmiban meg a motoron a motorszám van: X17TD1333.. nekem a motorkód kellene.

Senkinek nem kellett ez még vezérlés cseréhez ? :D

Gates szíj Ina csapágyak, azok jók hozzá! :P Dayco-t soha többé, saját tapasztalatból!!!

Motortípus azonosító kód, ez van a zöldkártyán. Egy hatjegyű szám. Már több helyen érdeklődtem vezérlés szett után, mindehol ezt kérték.

Mi volt a probléma a Dayco szíjjal?

Link to comment
Megosztás:

Motortípus azonosító kód, ez van a zöldkártyán. Egy hatjegyű szám. Már több helyen érdeklődtem vezérlés szett után, mindehol ezt kérték.

Mi volt a probléma a Dayco szíjjal?

Konkrétan generátor, klíma meg szervó ékszíjakat cseréltem. Hát beszerelés után rosszabb volt mint a régi használt. Nyikorgott, ciccegett, egy ótvar merev szar volt. Most hogy van benne 10e km már halkult. Konkrétan még a jó öreg "szappanos" módszert is kipróbáltam vele, de akkor is csiszatolt. :D Szóval én ha legközelebb veszek az csakis Conti lesz.

Link to comment
Megosztás:

A motorkód a motorszám első 5 karaktere :D

Az vágom, de ezek japánok. Itt ez nem elég. ^_^

Isuzunál még van ez is konkrétan vezérléscseréhez is kell.

"motorfajta: Isuzu;motorszámig: 855 805

motorfajta: Isuzu;motorszámtól: 855 806"

Ez is egyfajta "motorszám". Már kellett pár alkatrészhez csak sose tudtam, mindig ez egyik lett jó. De hogy melyik arra már nem emlékszem. :P

Ezek a japánok ilyenek, akinek volt már japán autója az tudja miről beszélek. Emlékszem gömbfejet meg hátsó munkahengert kellett cserélnem a Hondán a negyedik típusért mentem vissza , mert az lett jó és mint lenni szokott az volt a legdrágább is. ;)

Link to comment
Megosztás:

az nem lehet h évjárat függő mert enyém pl. 92 év végi és mondtam vízpumpa cserekor hogy 92es és nem olyat küldtek mint nekem van, de a 93as jó volt, szóval azóta azt mondom hogy 93as azt kész.

Mert az is. Opelnél a modellév szept.1.-én kezdődik, nem januárban, tehát a '92.09-től gyártott autók már '93-as évjáratnak számítanak :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.