Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszi!

Max. annyit vettem észre, hogy jobban megy :lol:

Amúgy sem hajtom hidegen, de érezhetően jobban húz, füstölni meg nem nagyon akar :devlish:

Igaz, hogy érezhetően megfogja a motort alapjáraton, mert elég sok áramot vesz fel, nade jobban is megy tőle az autó?

Link to comment
Megosztás:

Igaz, hogy érezhetően megfogja a motort alapjáraton, mert elég sok áramot vesz fel, nade jobban is megy tőle az autó?

Estefelé bevittem anyámat pestre rögtön kipróbáltam. Direkt rajtahagytam az utóizzítást és menet közben vettem le.

Érezhetően meglódult. Lehet eddig is vacakolt csak nem vettem észre. Elég nehéz ügynek tűnik ez az érzékelő, hiába keresem mindenféle on-line listában egyszerűen nem találok sehol.

Ha nem sikerül szerezni elfogadható áron, betekerek helyette egy érzékelőt és faragok neki egy elektronikát. Elfér a burkolat alatt...aztán a mandulaszemű nénikéje kapja be :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Estefelé bevittem anyámat pestre rögtön kipróbáltam. Direkt rajtahagytam az utóizzítást és menet közben vettem le.

Érezhetően meglódult. Lehet eddig is vacakolt csak nem vettem észre. Elég nehéz ügynek tűnik ez az érzékelő, hiába keresem mindenféle on-line listában egyszerűen nem találok sehol.

Ha nem sikerül szerezni elfogadható áron, betekerek helyette egy érzékelőt és faragok neki egy elektronikát. Elfér a burkolat alatt...aztán a mandulaszemű nénikéje kapja be :devlish:

Breki, ez az?

75862467.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egy kis fejtágítás a motor kíméletes bemelegítésről :devlish:

Az eleje az újabb autóknál a kihagyott hőfokmérőről szól, inkább a vége az érdekes.

"a motor elindítása után kb. 2-3 másodperc várakozás. Ezt az időt remekül ki lehet használni akár a biztonsági öv bekapcsolására, akár a tükrök gyors ellenőrzésére. Ezt követően azonnali elindulás. Cél a maximális fordulatszám fele, vagy annál valamivel kevesebb: dízeleknél 2000, benzineseknél mondjuk 2500. Óvatos gázpedálkezelés. Cél itt is a maximális terhelés (nyomaték) legföljebb fele. Vigyázat! Elektronikus gázadagolásnál a félig nyomott pedál nem fél terhelést jelent, hanem sokkal többet."

Link to comment
Megosztás:

Breki, ez az?

Nem! Sajnos ezt én is láttam. A mérete stimmel, de ami nekem kell csak egy vezetékes. 55 c fokon primitív módon testet kapcsol a kimenő madzagra. Gyakorlatilag egy záró érintkező ami a megfelelő hőmérsékleten kapcsol.

Megoldódni látszik a probléma....besétáltam a Csergőbe elregéltem mi kéne, és a robbantott rajzon ott volt ami kell.

Na most figyelj! A gyári ára 52.000 Ft yikes.gif :devlish: :lol: :lol:

Kövezzetek meg, de találtunk utángyártottat 6400-ért, kaptam 15%-ot a MOTE kártyára, így benne van 5200 Ft-ba.

Gyári ide, gyári oda itt már a stex számít....

Most már csak vennem kell egy 16-os villáskulcsot, amit nem sajnálok félbe vágni, mert mással nem lehet betekerni....

Link to comment
Megosztás:

Nem! Sajnos ezt én is láttam. A mérete stimmel, de ami nekem kell csak egy vezetékes. 55 c fokon primitív módon testet kapcsol a kimenő madzagra. Gyakorlatilag egy záró érintkező ami a megfelelő hőmérsékleten kapcsol.

Megoldódni látszik a probléma....besétáltam a Csergőbe elregéltem mi kéne, és a robbantott rajzon ott volt ami kell.

Na most figyelj! A gyári ára 52.000 Ft yikes.gif :devlish: :lol: :lol:

Kövezzetek meg, de találtunk utángyártottat 6400-ért, kaptam 15%-ot a MOTE kártyára, így benne van 5200 Ft-ba.

Gyári ide, gyári oda itt már a stex számít....

Most már csak vennem kell egy 16-os villáskulcsot, amit nem sajnálok félbe vágni, mert mással nem lehet betekerni....

Ez hasonló,mint nekem a gyári gyujtáskábelkészlet és az utángyári esete.

64.000Ft a gyári készlet,6.000Ft volt az utángyári...

Mégha szar is az ugy,számoljunk csak hány készlet jön ki belőle... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem! Sajnos ezt én is láttam. A mérete stimmel, de ami nekem kell csak egy vezetékes. 55 c fokon primitív módon testet kapcsol a kimenő madzagra. Gyakorlatilag egy záró érintkező ami a megfelelő hőmérsékleten kapcsol.

Megoldódni látszik a probléma....besétáltam a Csergőbe elregéltem mi kéne, és a robbantott rajzon ott volt ami kell.

Na most figyelj! A gyári ára 52.000 Ft yikes.gif :devlish: :lol: :lol:

Kövezzetek meg, de találtunk utángyártottat 6400-ért, kaptam 15%-ot a MOTE kártyára, így benne van 5200 Ft-ba.

Gyári ide, gyári oda itt már a stex számít....

Most már csak vennem kell egy 16-os villáskulcsot, amit nem sajnálok félbe vágni, mert mással nem lehet betekerni....

Akkor nekem is ilyen kellene oda? mert most ami bent van és le van szakadva róla a vezeték azt nem tudom, h az előző tulaj mit csinált vele v. mi is az?

Link to comment
Megosztás:

megnéztem, nekem is van egy gomba a hűtőben, de nekem az a jeladó, akkor is két vezetékes és nekem is egyből elalszik az izzítás visszajelző hideg motornál is most vettem észre.

Klímás a te autód? Ha igen, tudnál csinálni és feltenni 1-2 képet, hogy van megoldva a klímakompresszor hajtása? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

megnéztem, nekem is van egy gomba a hűtőben, de nekem az a jeladó, akkor is két vezetékes és nekem is egyből elalszik az izzítás visszajelző hideg motornál is most vettem észre.

Valami nem stimmel. Ha le van szakadva a vezeték, az szakadt áramkört jelent és állandóan megy az utóizzítás, hacsak a leszakadt vezeték nincs bekötve fix test pontra. Megnéztem a rajzot és aszerint ugyanolyan jeladó való bele, mint az enyémbe. Nézd meg a madzagot ami leszakadt róla, ha piros-sárga színűben folytatódik akkor egy madzagos 55 c fokos hőkapcsoló :rolleyes:

Árat már írtam korábban...

Link to comment
Megosztás:

Klímás a te autód? Ha igen, tudnál csinálni és feltenni 1-2 képet, hogy van megoldva a klímakompresszor hajtása? Előre is köszi.

nem klímás, de ha szemben állsz az autóval, akkor bal oldalt a generátor és a szervó fölé van szerelve a kompresszor és asszem a vízpumpa szíjtárcsáról van meghajtva, de ez nem 100 hogy onnan. de lehet teljesen hülyeséget mondok, de mintha erre emlékeznék.

Link to comment
Megosztás:

javítom, nem a vízpumpa szíjtárcsáról, hanem inkább a főtengelyéről, mert ott üres nekem.

A leszakadt vezeték az kb. egy 20 cm-s darab utána van egy csatlakozó, ami egy barna és egy piros-sárga vezetékkel folytatódik.

Link to comment
Megosztás:

jaja valami olyasmi, lehet rajt valami cikkszám szerinted amiből be lehetne azonosítani?

Amit kitekertem azon ennyi volt M01 55M. Az 55 a hőfok ahol kapcsol, a többi...... ;)

Csergőbe láttam a robbantott ábrát hozzá, ez a kettő volt a rajzon a 2 madzagos, ami a tiedbe kell, meg az 1 vezetékes az enyémhez.

Azt viszont tudni kéne, hogy biztos az izzításvezérlőhöz van-e köze :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

javítom, nem a vízpumpa szíjtárcsáról, hanem inkább a főtengelyéről, mert ott üres nekem.

A leszakadt vezeték az kb. egy 20 cm-s darab utána van egy csatlakozó, ami egy barna és egy piros-sárga vezetékkel folytatódik.

Szerintem meg elsőre írtad jól, a vízpumpáról van hajtva.

Link to comment
Megosztás:

Amit kitekertem azon ennyi volt M01 55M. Az 55 a hőfok ahol kapcsol, a többi...... ;)

Csergőbe láttam a robbantott ábrát hozzá, ez a kettő volt a rajzon a 2 madzagos, ami a tiedbe kell, meg az 1 vezetékes az enyémhez.

Azt viszont tudni kéne, hogy biztos az izzításvezérlőhöz van-e köze :rolleyes:

na én most befordultam, ugye nekem sem világított hosszan a vissza jelző és nehezen is indult hidegen az autó, tegnap átbogarásztam minden vezetéket, ahol nem volt szigetelés betekertem, kifordítottam a biztáblát is, de semmit nem találtam, de este mikor jártam be a garázsba meg ma reggel is egy kellemes meglepetés fogadott, világított a visszajelző vagy 6-7 másodpercig és pöcc röff még egyet sem fordított a főtengelyen de indult.:D na ez akkor mitől volt kérdem én?!!!

Link to comment
Megosztás:

na én most befordultam, ugye nekem sem világított hosszan a vissza jelző és nehezen is indult hidegen az autó, tegnap átbogarásztam minden vezetéket, ahol nem volt szigetelés betekertem, kifordítottam a biztáblát is, de semmit nem találtam, de este mikor jártam be a garázsba meg ma reggel is egy kellemes meglepetés fogadott, világított a visszajelző vagy 6-7 másodpercig és pöcc röff még egyet sem fordított a főtengelyen de indult.:rolleyes: na ez akkor mitől volt kérdem én?!!!

Kontakthiba! ;)

Link to comment
Megosztás:

Kontakthiba! :rolleyes:

vagy az lehetett, hogy ugye nekem két vezetékes és összeért a két vezeték és valami zárlatot csinált v. valami ilyesmit? mert most nem ér össze. de ha ennyi a baja, akkor le is húzom azt a 20 centis vezetéket, aztán ki van iktatva a gomba, melegen úgyis egyből indítózok. szóval valami köze biztos van az izzításhoz.

Link to comment
Megosztás:

vagy az lehetett, hogy ugye nekem két vezetékes és összeért a két vezeték és valami zárlatot csinált v. valami ilyesmit? mert most nem ér össze. de ha ennyi a baja, akkor le is húzom azt a 20 centis vezetéket, aztán ki van iktatva a gomba, melegen úgyis egyből indítózok. szóval valami köze biztos van az izzításhoz.

Nem javaslom, hogy lehúzzad, mert nem fog kikapcsolni az utóizzítás! Kell neki a jel a kikapcsoláshoz...

Cseréld ki a jeladót és meg van oldva. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem javaslom, hogy lehúzzad, mert nem fog kikapcsolni az utóizzítás! Kell neki a jel a kikapcsoláshoz...

Cseréld ki a jeladót és meg van oldva. :rolleyes:

de figyu, ha eddig is le volt szakadva a jeladóról, akkor ha leveszem azt a toldást mi változna? meg miért nem kapcsolna ki? van egy relé amit hallasz is kattanni miután elalszik a vissza jelző lámpa kb. 2-3 másodperc múlva azután már nem fog izzítani az biztos!

Link to comment
Megosztás:

de figyu, ha eddig is le volt szakadva a jeladóról, akkor ha leveszem azt a toldást mi változna? meg miért nem kapcsolna ki? van egy relé amit hallasz is kattanni miután elalszik a vissza jelző lámpa kb. 2-3 másodperc múlva azután már nem fog izzítani az biztos!

De fog. Indítás után egészen addig, míg az 55 c fokos jeladó nem ad neki egy jelet. Meleg motornál nem utóizzít, mert kapja a jelet.

Nemrég azt mondtad, hogy most müxik. Mi változott?

Link to comment
Megosztás:

De fog. Indítás után egészen addig, míg az 55 c fokos jeladó nem ad neki egy jelet. Meleg motornál nem utóizzít, mert kapja a jelet.

Nemrég azt mondtad, hogy most müxik. Mi változott?

hát én ezt nem akarom elhinni akkor pár nap alatt szétmennének az izzítógyertyák nem?!, annyi történt, hogy most nem ér össze a két vezeték mert ugye nekem két vezetékes, mivel leszedtem, és azóta rendesen 6-7 secig világít a visszajelző majd elalszik és rá 2-3 secre kattan a relé ami kioldja az izzítást és pöcc röff. nem cseréltem a gombát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.