Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ott a 4-es hengernél valami nem kóser szerintem...

Egy jó hengerfejgenerál után faca kis masina lesz ebből. :lol:

Igen szerintem is ott hibádzik a dolog.

Íme a hengerfej, síkolva. :lol:

Holnap jön a tömítés, mert ma rosszat küldtek. Azért ott is eléggé eltérnek az árak.

Van Japán. valami 48000-ért meg van valmi noname 5000-ért :devlish:

http://kepfeltoltes.hu/100504/HPIM2660_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100504/HPIM2659_www...ltoltes.hu_.jpg

Kicsit másabbul néz ki a dolog azért.

Link to comment
Megosztás:

Igen szerintem is ott hibádzik a dolog.

Íme a hengerfej, síkolva. :lol:

Holnap jön a tömítés, mert ma rosszat küldtek. Azért ott is eléggé eltérnek az árak.

Van Japán. valami 48000-ért meg van valmi noname 5000-ért :devlish:

http://kepfeltoltes.hu/100504/HPIM2660_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100504/HPIM2659_www...ltoltes.hu_.jpg

Kicsit másabbul néz ki a dolog azért.

Na, erre gondoltam. Nem letolni akartalak.

Jól néz ki :lol:

Link to comment
Megosztás:

vezérlést állításban szeretnék segítséget kérni. Sajna nem jelöltem be mikor levettem a vezérműszíjat. Pontos szelepváltást hogy lehet nézni? Mit nézzek/csináljak?

Előre is köszönöm!

Annyira én se vagyok profi ebben a motorkódos dologban. Az én isuzu motorosomat így kell (igaz corsa de gondolom az astráét is így kell)

Ha viszont opel motoros akkor passz.

Remélem azért segít

HPIM2661_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

sajna ez nekem nem jó :devlish: Ahogy írták opel motoros vok.

ja meg ezeket én is tom.

Sajnos nem jelöltem be a vezérműtengely kerekét mikor levettem a szíjat (nem volt a jelölésnél a kerék eddig se) Szóval most meg vok lőve. nem akarom eltöretni a himbát ezért lenne olyan fontos, hogy valaki magyarázza el nekem, hogy kell beállítani a pontos szelepváltást. fogalmam sincs, hogy melyik bütyköstengelyt kell nézni vagy összehasonlítani. szóval valaki homályosítson fel kérem!

Előre is köszi!

Annyira én se vagyok profi ebben a motorkódos dologban. Az én isuzu motorosomat így kell (igaz corsa de gondolom az astráét is így kell)

Ha viszont opel motoros akkor passz.

Remélem azért segít

http://kepfeltoltes.hu/100505/HPIM2661_www...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

köszi a képet, de nem segített. ezeket mind tudom. csak azt nem tudtam mit kell nézni szelepváltáskor. Szerencsére az egyik ismerősöm elmondta telefonon.

Be is állítottam. A kocsi beindul, de nagyon gyenge és baromiara füstöl.

Valaki tud segítsen pls!

Gyárilag kellene lenni jelölésnek a veztengelyen is...

Egy kis help:

Link to comment
Megosztás:

köszi a képet, de nem segített. ezeket mind tudom. csak azt nem tudtam mit kell nézni szelepváltáskor. Szerencsére az egyik ismerősöm elmondta telefonon.

Be is állítottam. A kocsi beindul, de nagyon gyenge és baromiara füstöl.

Valaki tud segítsen pls!

Elraktad a vezérlést az adagoló szivattyúnál, később történik a befecskendezés, mint kellene.

A vezérműtengelyet úgy tűnik sikerült eltalálnod, de azért körbe tekerted indítás előtt egyszer-kétszer a motort, hogy nem akad-e? Vagy csak úgy elindítottad?

Link to comment
Megosztás:

Elraktad a vezérlést az adagoló szivattyúnál, később történik a befecskendezés, mint kellene.

A vezérműtengelyet úgy tűnik sikerült eltalálnod, de azért körbe tekerted indítás előtt egyszer-kétszer a motort, hogy nem akad-e? Vagy csak úgy elindítottad?

Kamikazeeeee :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hogy az isuzunál honnan veszi le a fordulatszámot? mert tegnap a nagy esőben (hála a jó csatorna elvezetésnek) kénytelen voltam belemenni nagyobb vízbe és beállt 400as fordulatra a mutató majd kb. 10-20 sec múlva ismét jó volt.

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hogy az isuzunál honnan veszi le a fordulatszámot? mert tegnap a nagy esőben (hála a jó csatorna elvezetésnek) kénytelen voltam belemenni nagyobb vízbe és beállt 400as fordulatra a mutató majd kb. 10-20 sec múlva ismét jó volt.

A generátorról kapja a jelet. Ha a nagy vízben elkezd csúszni az éXíj, akkor meg nem egészen azt mutatja, mint ami van. Aztán ahogy kiszáradt, és megtapadt a szíj, onnantól kezdve megint rendben mutatott :lol:

meg még egy a coolert szerintetek mivel érdemes kimosni?

Mivel koszos :lol: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A generátorról kapja a jelet. Ha a nagy vízben elkezd csúszni az éXíj, akkor meg nem egészen azt mutatja, mint ami van. Aztán ahogy kiszáradt, és megtapadt a szíj, onnantól kezdve megint rendben mutatott :lol:

Mivel koszos :lol: :devlish:

de ha olyan szinten elkezd csúszni, akkor a töltésjelzőnek nem kellett volna kivillanni néha? v. ez kis mértékű csúszás!:lol:

Mivel koszos:D még nem vettem le, csak gondoltam meglesem ha gányos, akkor adok neki brigéciolt.

Link to comment
Megosztás:

de ha olyan szinten elkezd csúszni, akkor a töltésjelzőnek nem kellett volna kivillanni néha? v. ez kis mértékű csúszás!:devlish:

Mivel koszos:D még nem vettem le, csak gondoltam meglesem ha gányos, akkor adok neki brigéciolt.

Nekem van jó kis illanó olajam. A brigéciol elbújhat mellette :lol:

Link to comment
Megosztás:

A generátorról kapja a jelet. Ha a nagy vízben elkezd csúszni az éXíj, akkor meg nem egészen azt mutatja, mint ami van. Aztán ahogy kiszáradt, és megtapadt a szíj, onnantól kezdve megint rendben mutatott :lol:

Nekem ugyanez a jelenség áll fenn, már augusztus óta.

De én nem vagyok meggyőződve róla, hogy a szíj csúszik el.

Cseréltem generátorszíjat, de semmi változás. A szíj vadi új, rendesen meg lett feszítve, és a szíjtárcsa is jó, az oldalfalán fekszik fel a szíj, ahogy kell.

A hideg reggeleken történő szíj nyöszörgés, gázadásra történő hangos nyikorgás viszont megszűnt.

Itt valami más probléma lesz, testelés, vagy valami érintkezési hiba.

Amit sikerült megfigyelnem, hogy ha a jobb első kerékkel nagy víztócsába belehajtok, akkor szinte 100%, hogy elöjön a hiba :devlish:

Ilyenkor ugrál a fordulatszámmérő 400 és az éppen aktuális motorfordulatszánm között. Van hogy lent marad hosszabb időre 400-on, van hogy az aktuális fordulatszámon. Szíjcsúszásnál nem ezt produkálná.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a jelenség áll fenn, már augusztus óta.

De én nem vagyok meggyőződve róla, hogy a szíj csúszik el.

Cseréltem generátorszíjat, de semmi változás. A szíj vadi új, rendesen meg lett feszítve, és a szíjtárcsa is jó, az oldalfalán fekszik fel a szíj, ahogy kell.

A hideg reggeleken történő szíj nyöszörgés, gázadásra történő hangos nyikorgás viszont megszűnt.

Itt valami más probléma lesz, testelés, vagy valami érintkezési hiba.

Amit sikerült megfigyelnem, hogy ha a jobb első kerékkel nagy víztócsába belehajtok, akkor szinte 100%, hogy elöjön a hiba :devlish:

Ilyenkor ugrál a fordulatszámmérő 400 és az éppen aktuális motorfordulatszánm között. Van hogy lent marad hosszabb időre 400-on, van hogy az aktuális fordulatszámon. Szíjcsúszásnál nem ezt produkálná.

én múlt héten cseréltem műszeregységet, akkor kikötöttem a kilométeróra spirált (a váltónál is), majd be az újat és ezt szinte azóta tapasztalom, a régivel sosem csinált ilyet!! de csak ha víztócsába megyek!!

Link to comment
Megosztás:

természetesen körbetekertem kézzel. Azért annyira amatőr nem vok.

előtöltési szöggel még kell játszadoznom egy kicsit ez tény(már annyira előre állítottam, hogy kopogott a motor mint állat és még így is füstölt), de szerintem még a vezérlésem sincs a helyén. nagyon lusta a motor. alig akar felpörögni. ja és a kipufogónál ilyen kifújó hangot hallok mintha az egyik szelep hamarabb nyitna vagy valami ilyesmi.

Elraktad a vezérlést az adagoló szivattyúnál, később történik a befecskendezés, mint kellene.

A vezérműtengelyet úgy tűnik sikerült eltalálnod, de azért körbe tekerted indítás előtt egyszer-kétszer a motort, hogy nem akad-e? Vagy csak úgy elindítottad?

Link to comment
Megosztás:

ezt hogy érted? a keréken van egy jel gyárilag, de én már úgy vettem, hogy nem a jelre volt feltéve. A kereket még nem szedtem le a tengelyről, de szerintem gyárilag a tengelyen sincs semmi jel. vagy mégis?

nem igaz itt még senki nem állított vezérlést?

Be van fokolva a vezérműkerék a tengelyhez?

Előtöltés helyén van?

Link to comment
Megosztás:

ezt hogy érted? a keréken van egy jel gyárilag, de én már úgy vettem, hogy nem a jelre volt feltéve. A kereket még nem szedtem le a tengelyről, de szerintem gyárilag a tengelyen sincs semmi jel. vagy mégis?

nem igaz itt még senki nem állított vezérlést?

dehogynem, olvass csak vissza. felsőkerék azért nincs jelen mert nem éken van, hanem kúpon, fokolni kell a veztengelyt. Ha minden jelzésen lett össze rakva- Főtengely- adagoló -előfeszítve -kerül jelre és nem jelölted meg a veztengelyt akkor indíkátor óra nélkül csak próba cseresznye. tekergetheted az előtöltést ide oda -ha veztengely nincs pozicíóban akkor sosem lessz jó.

Ezt tapasztalatból írom. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Na, erre gondoltam. Nem letolni akartalak.

Jól néz ki :lol:

Nos Pénteken összeraktam a gépet.

Új hengerfejtömítés (17000.-) + síkolás (6000.-)

És persze egy hűtővel is meg kellett fejelni a dolgot :-(, mert szétrepedt a műanyag része, mikor felforrt a víz. (22000.-)

Szóval probléma elhárítva.

Szerintetek egy MUKI mennyit kért volna ezekért a javításokért?

Ennek a vezérlését pofonegyszerű volt belőni. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

dehogynem, olvass csak vissza. felsőkerék azért nincs jelen mert nem éken van, hanem kúpon, fokolni kell a veztengelyt. Ha minden jelzésen lett össze rakva- Főtengely- adagoló -előfeszítve -kerül jelre és nem jelölted meg a veztengelyt akkor indíkátor óra nélkül csak próba cseresznye. tekergetheted az előtöltést ide oda -ha veztengely nincs pozicíóban akkor sosem lessz jó.

Ezt tapasztalatból írom. :devlish:

Pontosan ezt pofázom!

Van hozzá egy spec T betű forma fokoló.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.