Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az igaz, hogy a mostani modern dieselek messze magasan verik a szívó benzineseket szinte minden szempontból. Nyomatékosabb, ezt leadja alacsony fordulaton, keveset fogyaszt stb. De annyival drágább egy ugyanolyan felszereltségű benzinesnél, hogy évi 25-30 ezer km alatt egyszerűen nem éri meg megvenni. Ráadásul a szerviz is drágább. 3000 Ft felett van a belevaló olajnak literje, ésatöbbi ésatöbbi.

A mi dieseleinkkel már más a helyzet. Maradjunk az 1.7es motorok különféle változatainál. A fogyasztáson kívül én előnyt nem nagyon tudnék mondani. Nem nevezném nyomatékosnak őket, azért a DTL a 132, meg az isuzu a 168 Nm-ével nem mondható erőgépnek. Előbbit az 1.6 16V, utóbbit pedig az 1.8 16V bőven tudja. Hangosabbak jóval mint egy benzines, az én autómnak például 120 a max utazója, felette nem érzi jól magát. Egy benzinesnél simán tartod hosszú távon a 4-4500as fordulatot, ez a dieselnél már full gáz.

Egyetlen, igaz nagyon komoly előny a fogyasztás. Télen-nyáron, országúton-városban beéri 5-6 literrel, míg egy ugyanekkora benzines autó (nem 1000es suzuki) 8-9 litert kér. Ez azért nem mindegy a mai üzemanyagárak mellett.

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy a mostani modern dieselek messze magasan verik a szívó benzineseket szinte minden szempontból. Nyomatékosabb, ezt leadja alacsony fordulaton, keveset fogyaszt stb. De annyival drágább egy ugyanolyan felszereltségű benzinesnél, hogy évi 25-30 ezer km alatt egyszerűen nem éri meg megvenni. Ráadásul a szerviz is drágább. 3000 Ft felett van a belevaló olajnak literje, ésatöbbi ésatöbbi.

A mi dieseleinkkel már más a helyzet. Maradjunk az 1.7es motorok különféle változatainál. A fogyasztáson kívül én előnyt nem nagyon tudnék mondani. Nem nevezném nyomatékosnak őket, azért a DTL a 132, meg az isuzu a 168 Nm-ével nem mondható erőgépnek. Előbbit az 1.6 16V, utóbbit pedig az 1.8 16V bőven tudja. Hangosabbak jóval mint egy benzines, az én autómnak például 120 a max utazója, felette nem érzi jól magát. Egy benzinesnél simán tartod hosszú távon a 4-4500as fordulatot, ez a dieselnél már full gáz.

Egyetlen, igaz nagyon komoly előny a fogyasztás. Télen-nyáron, országúton-városban beéri 5-6 literrel, míg egy ugyanekkora benzines autó (nem 1000es suzuki) 8-9 litert kér. Ez azért nem mindegy a mai üzemanyagárak mellett.

Azért a benzines 4000-4500-on már tud kajálni rendesen. Enyém 3000-3200 között érzi jól magát és akkor eszik a legkevesebbet (most elárultam egy alacsony fogyi titkomat. :)). :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek miért füstöl most annyira a kocsi? Fater vezeti már vagy 2 hete és 80-90 fölé nem ment vele. Lehet hogy csak kéne neki egy 110es kikormolás? vagy valami baj lehet? ha 1 helyben adok neki 1 nagyobb gázt akkor porszerű koromfoltot hagy magaalatt..

Szerintetek...?

Azért írtam ide, mert az egyébbe senki se válaszolt rá.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintetek miért füstöl most annyira a kocsi? Fater vezeti már vagy 2 hete és 80-90 fölé nem ment vele. Lehet hogy csak kéne neki egy 110es kikormolás? vagy valami baj lehet? ha 1 helyben adok neki 1 nagyobb gázt akkor porszerű koromfoltot hagy magaalatt..

Szerintetek...?

Azért írtam ide, mert az egyébbe senki se válaszolt rá.

Használj el benne 1 kisüveg Spurit! nekem segített, áttakarítja kicsit a rendszert. :)

(amúgy bő gáznál még a Vivaró is löki a kojtot!) :) Szerintem nincs azzal semmi gáz! :D

Link to comment
Megosztás:

Használj el benne 1 kisüveg Spurit! nekem segített, áttakarítja kicsit a rendszert. :)

(amúgy bő gáznál még a Vivaró is löki a kojtot!) :) Szerintem nincs azzal semmi gáz! :D

Most fater elment a kertbe vele, debrecentől van olyan 15 kilóméterre... Mondtam neki hogy kicsit tapossa már meg 110-120 környékén ha tudja. Holnap meg megyek én is el itthonról és kezelésbe veszem. Emlékszek amikor a motor még nem volt felújítva, akkor csinált így.. 2 hétig nem lett meghajtva belustult, meg füstölt. Aztán amikor mentünk vele balatonra, végig 130-140el akkor 1 idő után már fürgébb volt és egyáltalán nem is füstölt. Néha meg kéne hajtani... De állandóan csak a városi tötyögést kapja :D

Amúgy ez a spuri jóféle cucc? még sose öntöttük a régi motorba se, meg ebbe se.

Link to comment
Megosztás:

...

Amúgy ez a spuri jóféle cucc? még sose öntöttük a régi motorba se, meg ebbe se.

Nekem bevált, bár már régóta nem tettem bele én sem (Anyagi okok miatt :) )

Télen jó volt hidegindítás szempontjából nagyon is! :D

Ilyenkor meg csak minden 4.-5. tankolás után rakok bele, rendszertakarítás végett!

(Persze van aki miatt semmit sem ér, nah de ízlések és pofonok! :) )

Link to comment
Megosztás:

Nekem bevált, bár már régóta nem tettem bele én sem (Anyagi okok miatt :) )

Télen jó volt hidegindítás szempontjából nagyon is! :D

Ilyenkor meg csak minden 4.-5. tankolás után rakok bele, rendszertakarítás végett!

(Persze van aki miatt semmit sem ér, nah de ízlések és pofonok! :) )

Az a gáz, hogy én ilyen fiatal motorba nem akarok öntögetni adalékokat. És ezért kérdezem, hogy jóféle cucc-e. :D

Még a régibe se öntögettem. Télen meg ez pöccre indult akár minusz 10ben is 1szeri izzítással.

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy én ilyen fiatal motorba nem akarok öntögetni adalékokat. És ezért kérdezem, hogy jóféle cucc-e. :)

Még a régibe se öntögettem. Télen meg ez pöccre indult akár minusz 10ben is 1szeri izzítással.

Figyelj: persze ez a te dolgod, csak írtam, hogy nekem bevált!

(sógor is ezt öntötte a Sprinterbe, szintén rendszertakarítás végett! És semmi gáz sem volt vele, csak egyszerűen tette a dolgát :lol: )

De ez nem főként azért van, hogy erőt adjon a motorodnak, hanem hogy pl a porlasztócsúcsokat, adagolót is áttakarítsa. :D (vagy te azokat is újra cserélted? :) )

Hajtsd meg hosszabb távon, és ha megjavul, akkor ne tegyél bele semmit! :D

-10 ben az enyém is pöccös, de erdélyben a -24-et már nem szerette Spuri nélkül! :D )

Link to comment
Megosztás:

Figyelj: persze ez a te dolgod, csak írtam, hogy nekem bevált!

(sógor is ezt öntötte a Sprinterbe, szintén rendszertakarítás végett! És semmi gáz sem volt vele, csak egyszerűen tette a dolgát :D )

De ez nem főként azért van, hogy erőt adjon a motorodnak, hanem hogy pl a porlasztócsúcsokat, adagolót is áttakarítsa. :D (vagy te azokat is újra cserélted? :) )

Hajtsd meg hosszabb távon, és ha megjavul, akkor ne tegyél bele semmit! :D

-10 ben az enyém is pöccös, de erdélyben a -24-et már nem szerette Spuri nélkül! :) )

Persze. Adagoló is cserélve lett és a porlasztócsúcsok is. Szerintem megfogadom, kicsit mostanában jobban fogjuk nyüstölni, aztán ha csak kormol akkor adunk neki tisztítót. Tuti le van benne rakódva,meg tele van korommal mondjuk, mert a kipuff alatt puha porként jön ki.

Link to comment
Megosztás:

Persze. Adagoló is cserélve lett és a porlasztócsúcsok is. Szerintem megfogadom, kicsit mostanában jobban fogjuk nyüstölni, aztán ha csak kormol akkor adunk neki tisztítót. Tuti le van benne rakódva,meg tele van korommal mondjuk, mert a kipuff alatt puha porként jön ki.

Mióta jó idő van én se használom a spurit. Észre is vettem a reggeli indításnál.

Hajtsd meg egy kicsit.....bár én úgy vettem észre, hogy hosszabb táv kell a kikormoláshoz, nem elég 10-20 km-t menni vele....

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy én ilyen fiatal motorba nem akarok öntögetni adalékokat. És ezért kérdezem, hogy jóféle cucc-e. :)

Még a régibe se öntögettem. Télen meg ez pöccre indult akár minusz 10ben is 1szeri izzítással.

Nem kell megijedni tőle, nagyrészt kerozinból van. Nem lehet, hogy eddig volt rossz, hogy nem füstölt? Most kilökte a fagydugót, és ez a normális? :)

Egyébként füstölhet jobban vacak minőségű gázoljatól is, legközelebb próbálj máshol tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell megijedni tőle, nagyrészt kerozinból van. Nem lehet, hogy eddig volt rossz, hogy nem füstölt? Most kilökte a fagydugót, és ez a normális? :D

Egyébként füstölhet jobban vacak minőségű gázoljatól is, legközelebb próbálj máshol tankolni.

Múltkor romániai tankolásom folyamán elnéztem, és a jobbik gázolajat tettem bele a Lukoil-nál! (a normál 270 Ft, a jobbik 290, úgyhogy az sem vészes még... tettem bele 25 lityit).

Hát mit mondjak, észre is vettem egyből a különbséget, no nem a kormolásnál (azt nem is néztem), hanem a menettulajdonságok terén - sokkal jobban húzott :).

(nekem ha van benne spuri, akkor is észrevehető, hogy jobban megy egy kicsit). :)

Link to comment
Megosztás:

Mióta jó idő van én se használom a spurit. Észre is vettem a reggeli indításnál.

Hajtsd meg egy kicsit.....bár én úgy vettem észre, hogy hosszabb táv kell a kikormoláshoz, nem elég 10-20 km-t menni vele....

Oké, holnap úgyis megyek vele horgászni, és úgyis járkálás lesz. Lehet elmegyünk a tiszára az pedig olyan 60 kilóméter ide. Azon a 60 kilóméteren kicsit meghajtom.

Nem kell megijedni tőle, nagyrészt kerozinból van. Nem lehet, hogy eddig volt rossz, hogy nem füstölt? Most kilökte a fagydugót, és ez a normális? :)

Egyébként füstölhet jobban vacak minőségű gázoljatól is, legközelebb próbálj máshol tankolni.

Hát lehet hogy a gázolaj minőségétől. Megpróbálkozok majd ezekkel a módszerekkel. Eddig is füstölt, de csak ha húzattam. Tehát pl 3.-ban 80 körül már látszott a sötétben a mögöttem levő kocsi lámpájánál. De most adok üresben egy nem túl nagy gázt ( rpm mérő nincs így saccra olyan 3000-3500as fordulat között), felpörög és amikor ejti a fordulatot kijön 1 adag korom vele.

Link to comment
Megosztás:

Koromfelhő? Azmijaz? :) :)

:D

Gyerekek, probléma megoldva!

délután hazajöttem, és elvittem a kocsit...Ki országútra nyomtam neki 130al vagy 40 kilóméteren át...izgalmas volt, előzgetni kellett visszaváltani, taposni neki. Az elején kormolt húzatásnál...1 idő után kevésbé. Most pedig nem kormol úgy mint reggel :D Probléma megoldva. Köszi az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

:)

Gyerekek, probléma megoldva!

délután hazajöttem, és elvittem a kocsit...Ki országútra nyomtam neki 130al vagy 40 kilóméteren át...izgalmas volt, előzgetni kellett visszaváltani, taposni neki. Az elején kormolt húzatásnál...1 idő után kevésbé. Most pedig nem kormol úgy mint reggel :D Probléma megoldva. Köszi az ötleteket!

Azt hittem lecserélted benzinesre, de végülis így is jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor kezdj majd rinyálni,ha nappal is olyan koromfelhőt hagysz magad után,amit látsz a tükörből.

Mivan? Miaz? Milyen koromfelhő? Hol? :D

Kilátta? :) Tükör?

Nem értem miröl beszélsz. Nem nézek tükörbe. Arról nem is beszélve, hogy azé' dízel hogy füstöjjön.

A tréfát félretéve ez a megoldás. Ki kell menni vele pályára és tolni neki egy minimum 100-110-es tempót legalább fél órán keresztül. Utánna mintha kicserélték volna. Ezt már Te is tapasztaltad.

Ui.: Tavaly augusztusban nekem is meséltek egy bordó asztában kezdődő koromfelhőről az M3-ason. :)

Link to comment
Megosztás:

Mivan? Miaz? Milyen koromfelhő? Hol? :D

Kilátta? :) Tükör?

Nem értem miröl beszélsz. Nem nézek tükörbe. Arról nem is beszélve, hogy azé' dízel hogy füstöjjön.

A tréfát félretéve ez a megoldás. Ki kell menni vele pályára és tolni neki egy minimum 100-110-es tempót legalább fél órán keresztül. Utánna mintha kicserélték volna. Ezt már Te is tapasztaltad.

Ui.: Tavaly augusztusban nekem is meséltek egy bordó asztában kezdődő koromfelhőről az M3-ason. :)

Nekem meg kéne 4 új gyertya és visszább kellene venni az előtöltésen.

Link to comment
Megosztás:

Mivan? Miaz? Milyen koromfelhő? Hol? :D

Kilátta? :) Tükör?

Nem értem miröl beszélsz. Nem nézek tükörbe. Arról nem is beszélve, hogy azé' dízel hogy füstöjjön.

A tréfát félretéve ez a megoldás. Ki kell menni vele pályára és tolni neki egy minimum 100-110-es tempót legalább fél órán keresztül. Utánna mintha kicserélték volna. Ezt már Te is tapasztaltad.

Ui.: Tavaly augusztusban nekem is meséltek egy bordó asztában kezdődő koromfelhőről az M3-ason. :)

Elsősorban nekem volt probléma, de már megoldottuk, köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Mivan? Miaz? Milyen koromfelhő? Hol? :D

Kilátta? :) Tükör?

Nem értem miröl beszélsz. Nem nézek tükörbe. Arról nem is beszélve, hogy azé' dízel hogy füstöjjön.

A tréfát félretéve ez a megoldás. Ki kell menni vele pályára és tolni neki egy minimum 100-110-es tempót legalább fél órán keresztül. Utánna mintha kicserélték volna. Ezt már Te is tapasztaltad.

Ui.: Tavaly augusztusban nekem is meséltek egy bordó asztában kezdődő koromfelhőről az M3-ason. :)

Hi afonya!

Rég jártál erre (vagy legalábbis nem nagyon írtál).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.