Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

"Lehet", hogy ezért utálják ám sokan nem? :)

Lehet , de szerintem az "antidízelesek" nagyrésze azé' imádkozik a szentbenzinhez, mert valamelyik naagy újságban-műsorban-bármiben egy főokos aztmondta hogy az autó benzinnel megy. Oszt kész. Ha a XY aztmondta akkor én is aztmondom :) Nekem nem tetszik a füst, de az hogy BP-n elvegetálok 4.9-ből, az már inkább. Ha meg szórakozni akarok akkor vagy a megfelelő társaságot ültetem be magam mellé, vagy nem ezzel megyek :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nekem pl. teszik, látszik, hogy valami történik a motorban nem csak az a villany motor hang:)

Ez azért elég megmosolyogtató. A villanymotornak van villanymotor hangja, a benzinmotornak van robbanómotor hangja, a dízelnek meg öngyulladós TAKTAKTAKTAK, ami egy teherautónál jó, de egy szgknál illúzió romboló. Ha még kormol is... :)

Link to comment
Megosztás:

Ez azért elég megmosolyogtató. A villanymotornak van villanymotor hangja, a benzinmotornak van robbanómotor hangja, a dízelnek meg öngyulladós TAKTAKTAKTAK, ami egy teherautónál jó, de egy szgknál illúzió romboló. Ha még kormol is... :)

Nekem is volt dizilem. Semmi illúzióromboló nem volt benne. Ám az is igaz, hogy még egyszer nem vennék. Egyszerűen mindenki a sajátjára voksolna. Ezért lehet, hogy JOhnny tudathasadásban szenved. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt dizilem. Semmi illúzióromboló nem volt benne. Ám az is igaz, hogy még egyszer nem vennék. Egyszerűen mindenki a sajátjára voksolna. Ezért lehet, hogy JOhnny tudathasadásban szenved. :) :D

Karesz! Menj el egy opel szalonba, és próbálj ki egy insigniát, ami dízel. Indítsd be, és járd körbe. Úgy kerreg, mintha meg akarnák ölni. :)

Persze még vicces a megkímélt pd-k hangja is. Engem idegesít a dízel hang.

Link to comment
Megosztás:

Karesz! Menj el egy opel szalonba, és próbálj ki egy insigniát, ami dízel. Indítsd be, és járd körbe. Úgy kerreg, mintha meg akarnák ölni. :)

Persze még vicces a megkímélt pd-k hangja is. Engem idegesít a dízel hang.

Engem nem, sokat hallgattam. Az avataromban szereplőben is dizil van. Na az tudott csörögni, csattogni. Az új dizilek pedig egy kalap xar az összes. Sose fognak annyit elmenni, mint a régiek.

Link to comment
Megosztás:

Engem nem, sokat hallgattam. Az avataromban szereplőben is dizil van. Na az tudott csörögni, csattogni. Az új dizilek pedig egy kalap xar az összes. Sose fognak annyit elmenni, mint a régiek.

Na igen, de ha veszek egy családi autót, ami elvileg némi presztizsértékkel bír., akkor (szerintem) gáz, ha szét akar hullani már az elején.

Egy v8 scaniat én is elhallgatnék. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez azért elég megmosolyogtató. A villanymotornak van villanymotor hangja, a benzinmotornak van robbanómotor hangja, a dízelnek meg öngyulladós TAKTAKTAKTAK, ami egy teherautónál jó, de egy szgknál illúzió romboló. Ha még kormol is... :)

Az a durva, hogy robbanómotornak villanymotor hangja van:D

Link to comment
Megosztás:

Ez azért elég megmosolyogtató. A villanymotornak van villanymotor hangja, a benzinmotornak van robbanómotor hangja, a dízelnek meg öngyulladós TAKTAKTAKTAK, ami egy teherautónál jó, de egy szgknál illúzió romboló. Ha még kormol is... :D

Nekem is volt dizilem. Semmi illúzióromboló nem volt benne. Ám az is igaz, hogy még egyszer nem vennék. Egyszerűen mindenki a sajátjára voksolna. Ezért lehet, hogy JOhnny tudathasadásban szenved. :) :D

Részemről mindkét oldalon érintett vagyok, mint JOhnny. Annyi különbséggel, hogy nekem a céges benyás bár nem Opel, csak egy OFF 206-os. Ha barbárkodni akarok kinyomom a szemét. Tehetem nyugodtan, mert ha érzéssel hajtom 9L-t, ha tolom neki 10L-t képes bezabálni városban a szaros kis 1.2-es motorja és főleg nem én állom a számlát :D

Utána szépen átülök a saját jó öreg dízelembe és hazapöfögök 5L-es fogyival, amit saját zsebből szponzorálok.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én is elbizonytalanodtam mikor kiderült, hogy dízel a lelkem, de végülis nem bántam meg. Az 1.8-as ehhez képest lezabálta a gatyámat....

Jut eszembe....létezhet, hogy az adalék megemeli a fogyit? Úgy látom többet zabál mióta az ingyen Spurit locsolgatom bele. 400-on megette a 25 lityit...... :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokkal jobb a Diesel mint egy benzines! Egyszerűen jobb vele menni több nyomaték, kevesebb fogyasztás! Aki ma új autót vesz és itt gondolok a felő-középkategóriára (ha megteheti) mind Dieselt vesz! Azért a OFF BMW és a Mercedes elég jó Dieseleket gyárt jah és nem elfelejteni a TDCI szerintem ez a legjobb Diesel Most!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokkal jobb a Diesel mint egy benzines! Egyszerűen jobb vele menni több nyomaték, kevesebb fogyasztás! Aki ma új autót vesz és itt gondolok a felő-középkategóriára (ha megteheti) mind Dieselt vesz! Azért a OFF BMW és a Mercedes elég jó Dieseleket gyárt jah és nem elfelejteni a TDCI szerintem ez a legjobb Diesel Most!

TDCI A LEGJOBB?? DIKKK :) :) :D :D Monduk akkor már értem a hszed többi részét. :D

Link to comment
Megosztás:

ami inkább 90-en mint száz , de nézd csak meg a GPS-ed (ha van ) hogy mennyit mutat.

Nem, 100 az (GPS szerint! ilyenkor a km órám 106-ot mutat ;) )

Ez azért elég megmosolyogtató. A villanymotornak van villanymotor hangja, a benzinmotornak van robbanómotor hangja, a dízelnek meg öngyulladós TAKTAKTAKTAK, ami egy teherautónál jó, de egy szgknál illúzió romboló. Ha még kormol is... :D

Azért annyira nem tragikus a kormolás... :lol:

Ugyanazt az útvonalat tettük meg ugyanolyan sebességgel (egymás mögött haladva) én 4 személlyel: 30,69L - 629 Km => 4,88 L/100 Km ;) ;) Kattog? oszt akkor mi van? :) ráér kattogni! :)

Haver jött utánnunk a Caraván 1.4 SE-jével, csak 2-en voltak (ő meg az aszony) 7,3 L/100 Km lett az átlaga!

(utolsó román kútnál megitattuk mindkét autót ócsó anyaggal! ;) (ott most 270mérik a gázolajat)

2,42 L üzemanyagkülönbség 100 km-en!

Úgyhogy nekem ne mondja senki, hogy fogyasztásba ugyanolyanok. :D Persze lomhább a diesel, de érdekes, hogy hegynek felfele ő 4.ben tolta, én meg lazán 5.ben 4 személlyel! :D :D (300m-ről kapaszkodtunk fel 760m-re szerpentinen)

GPS szerint az átlagsebességünk 82 km/h volt az út folyamán. persze ebben benne van a városi közlekedés is! Autópályán megléptem a 155-öt GPS szerint. ;) mondjuk volt egy hangja, de a 130-at simán tartottam.

Ja és azért az sem igaz, hogy csak kilóméterekről lehet előzgetni vele, ugyanúgy előzgettem, mint haver az 1.4SE-vel ;) csak én még spóroltam is 100-on 800 ft-ot. ennyiért nekem annyit kattoghat, amennyit csak akar :D :D

Link to comment
Megosztás:

TDCI A LEGJOBB?? DIKKK :D :D :D :lol: Monduk akkor már értem a hszed többi részét. ;)

Mostmér. :) Én vagy 2.5 CDTi-t vagy 1.9 TDi-t vezetek. Tehát frankók. :D :D ;) Ma sikerült a 2.5 CDTi-t vezetnem, megspékelve 3,2 tonnával (3,5t az összsúlya). Hábazz. Azért egy 2.5 CDTi-től többet várnék. :) Mondjuk a turbó az csak a nevében van. ;) 1.9 TDi meg egy rakás fos. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Van tapasztalatod vele? Mert nekünk van! 3év alatt 220ezer km eddig csak a kötelező szervizelés volt! 200-nal pillanatnyi fogyi 7.8! :D

VAN! De nyugodtan keress fel olyanokat, akik ezt javítják. Pont a tdci volt a legrosszabb példa. :D

Benzin, öthenger, turbó, összkerék. :) :D

A Vivaró is ilyesmi, és megy mint az állat: 8 L/100 km, a szemit kihajtva is, 9 személlyel + full pakkal!

Képzeld el ugyanezt, ugyanígy benzinesbe! :) :D :D

Az teherautó. Ha elolvasod miket írtam, akkor rájössz, hogy nem a dízelt szidom, csak annak teherautóban a helye. :lol:

Link to comment
Megosztás:

VAN! De nyugodtan keress fel olyanokat, akik ezt javítják. Pont a tdci volt a legrosszabb példa. :D

Benzin, öthenger, turbó, összkerék. :D :D

:lol:

Szerintem hagyjuk is a témát! ;)

Téged úgysem lehet meggyőzni! (mondjuk nem is akarunk!) :D

Fogyasztásba jobb a diesel, a benzines meg sokkal élvezetesebben megy, meg csendesebb is! :D

Ezek a tények! ;)

Az teherautó. Ha elolvasod miket írtam, akkor rájössz, hogy nem a dízelt szidom, csak annak teherautóban a helye. :D

Ezt mondd el azoknak is, akik 6,9-es normát akarnak adni rá.. :) nekik még személyautónak számít. (B4rmok :) )

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokkal jobb a Diesel mint egy benzines! Egyszerűen jobb vele menni több nyomaték, kevesebb fogyasztás! Aki ma új autót vesz és itt gondolok a felő-középkategóriára (ha megteheti) mind Dieselt vesz! Azért a OFF BMW és a Mercedes elég jó Dieseleket gyárt jah és nem elfelejteni a TDCI szerintem ez a legjobb Diesel Most!

Akkor nem értem a C16NZ-t!

Link to comment
Megosztás:

Részemről mindkét oldalon érintett vagyok, mint JOhnny. Annyi különbséggel, hogy nekem a céges benyás bár nem Opel, csak egy OFF 206-os. Ha barbárkodni akarok kinyomom a szemét. Tehetem nyugodtan, mert ha érzéssel hajtom 9L-t, ha tolom neki 10L-t képes bezabálni városban a szaros kis 1.2-es motorja és főleg nem én állom a számlát :D

Utána szépen átülök a saját jó öreg dízelembe és hazapöfögök 5L-es fogyival, amit saját zsebből szponzorálok.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én is elbizonytalanodtam mikor kiderült, hogy dízel a lelkem, de végülis nem bántam meg. Az 1.8-as ehhez képest lezabálta a gatyámat....

Jut eszembe....létezhet, hogy az adalék megemeli a fogyit? Úgy látom többet zabál mióta az ingyen Spurit locsolgatom bele. 400-on megette a 25 lityit...... :)

Na tűnj innen. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.