Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 96-os Vectra B 1.7 Isuzu(X17DT) diesel autóm. Egy hete megállt alattam hengerfej probléma miatt. Meg lett csinálva, jó sokba került, de nem is ez lenne a problémám. Ha megyek az autóval terhelve, azaz a fordulatszám 3000 felett van tartósan, akkor a hőfokom néha felmegy a 100 fölé is, amúgy ha rendesen megyek vele 90-100 körül, akkor csak 93 fok. Most hogy meg lett csinálva a hengerfej, biztam benne, hogy ez a melegedési prolémám is megszünik, de nem. A ventillátorok mennek. A vízhűtő már ki lett mosva, hűtőmosóval háromszor, utána meg trisóval, jött ki retek belőle rendesen. A termosztát szintén cserélve. Az autó előlről is le lett mosva nagynyomásúval, de azért vigyázva a lamellákra, és ezek után még mindig melegedik. Mondták hogy esetleg a vízpumpa nem szállít elég vizet terhelés alatt, vagy a hőkapcsolóm kapcsol későn. A lényeg, ha hajtva van, akkor melegszik, rendes körülmények között pedig nem. Kíváncsi vagyok, hogy nektek lenne-e valamilyen ötletetek,hogy mi lehet a baja.

Esetleg egy hűtősapka ellenőrzés (nyomásértékek).

Elég feszes a szíj? Milyen állapotban van a szíj és a tárcsa? Nem csúszik a vízpumpánál?

Link to comment
Megosztás:

Van egy 96-os Vectra B 1.7 Isuzu(X17DT) diesel autóm. Ha megyek az autóval terhelve, azaz a fordulatszám 3000 felett van tartósan, akkor a hőfokom néha felmegy a 100 fölé is, amúgy ha rendesen megyek vele 90-100 körül, akkor csak 93 fok. Most hogy meg lett csinálva a hengerfej, biztam benne, hogy ez a melegedési prolémám is megszünik, de nem. A ventillátorok mennek. A vízhűtő már ki lett mosva, hűtőmosóval háromszor, utána meg trisóval, jött ki retek belőle rendesen. A termosztát szintén cserélve. Az autó előlről is le lett mosva nagynyomásúval, de azért vigyázva a lamellákra, és ezek után még mindig melegedik. Mondták hogy esetleg a vízpumpa nem szállít elég vizet terhelés alatt, vagy a hőkapcsolóm kapcsol későn. A lényeg, ha hajtva van, akkor melegszik, rendes körülmények között pedig nem. Kíváncsi vagyok, hogy nektek lenne-e valamilyen ötletetek,hogy mi lehet a baja.

Vízpumpa problem is lehet, 82 Cfokos termosztát jár bele ezért kissé sok az a 93 fok, no meg a hűtő se biztos, hogy tuti tiszta minden része. Esetleg termo és hűtőcsere..

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa problem is lehet, 82 Cfokos termosztát jár bele ezért kissé sok az a 93 fok, no meg a hűtő se biztos, hogy tuti tiszta minden része. Esetleg termo és hűtőcsere..

Szerintem, ez csak termosztát.

Nem nyit rendesen.

Ugyanaz mint télen, amikor nem megy ki a kékből csak ez fordítva.

Nekem akkor is 90 körül áll a mutató, ha 80-al megyek, vagy ha 130-al.

Link to comment
Megosztás:

Ha már huto hozzaszolok!

Minap lemosattam a motort nagynyomasuval,melegvizzel. majd eszrevettem hogy nem jelzi a hutoviz homersekletet....hurrá lemsoták a sarut megtalaltam viszont hogy honnan azt nem csak egy helyet talaltam ahova a csuszosarut fel tudtam tolni jeee egybol mutat a muszer, nade mit ???

Mosas elott legalabb negyed ora kellett, hogy a mutato egyaltalan megmozduljon barmilyen iranyba is.... most azonban elforditom a gyujtaskapcsolot es egybol felmegy a mutato jo haromnegyed allasig... menet kozbe 100 alatt van tehat a fole nem megy(eddig nem ment).

Valami vizet kaphatott aminek nem kellett volna?

Vagy esetleg rossz helyre tettem vissza a sarut?

Link to comment
Megosztás:

Ha már huto hozzaszolok!

Minap lemosattam a motort nagynyomasuval,melegvizzel. majd eszrevettem hogy nem jelzi a hutoviz homersekletet....hurrá lemsoták a sarut megtalaltam viszont hogy honnan azt nem csak egy helyet talaltam ahova a csuszosarut fel tudtam tolni jeee egybol mutat a muszer, nade mit ???

Mosas elott legalabb negyed ora kellett, hogy a mutato egyaltalan megmozduljon barmilyen iranyba is.... most azonban elforditom a gyujtaskapcsolot es egybol felmegy a mutato jo haromnegyed allasig... menet kozbe 100 alatt van tehat a fole nem megy(eddig nem ment).

Valami vizet kaphatott aminek nem kellett volna?

Vagy esetleg rossz helyre tettem vissza a sarut?

Nincs sok hely ahova fel lehet tenni azt a sarut. Kérjél meg valakit, hogy mozgassa meg járó motornál, lehet csak kontaktos.

Link to comment
Megosztás:

Ha már huto hozzaszolok!

Minap lemosattam a motort nagynyomasuval,melegvizzel. majd eszrevettem hogy nem jelzi a hutoviz homersekletet....hurrá lemsoták a sarut megtalaltam viszont hogy honnan azt nem csak egy helyet talaltam ahova a csuszosarut fel tudtam tolni jeee egybol mutat a muszer, nade mit ???

Mosas elott legalabb negyed ora kellett, hogy a mutato egyaltalan megmozduljon barmilyen iranyba is.... most azonban elforditom a gyujtaskapcsolot es egybol felmegy a mutato jo haromnegyed allasig... menet kozbe 100 alatt van tehat a fole nem megy(eddig nem ment).

Valami vizet kaphatott aminek nem kellett volna?

Vagy esetleg rossz helyre tettem vissza a sarut?

Csak azt nem vágom, hogy a túróba lehet egy motort nagynyomásúval mosni... :D :)

Annyi minden letörhet....brigéciol vagy lakkbenzin, 10 finom ujjacska és sok sok türelem...de nem nagynyomású :)

Link to comment
Megosztás:

Csak azt nem vágom, hogy a túróba lehet egy motort nagynyomásúval mosni... :D :D

Annyi minden letörhet....brigéciol vagy lakkbenzin, 10 finom ujjacska és sok sok türelem...de nem nagynyomású :D

Autómosókba azzal mossák. :lol:

Nekem is le kellett mosatni műszaki előtt... :) Csili-vili lett, akár enni is lehetett volna rólla! :D

Semmi sem tört le, vagy ázott volna be... Ezt is ésszel kell csinálni, mint a mosóba a haverok! :D

(Vagy csak azért sikerült ilyen jól, mert régóta ismerem őket, és jobban figyeltek? :) )

Link to comment
Megosztás:

Autómosókba azzal mossák. :D

Nekem is le kellett mosatni műszaki előtt... :) Csili-vili lett, akár enni is lehetett volna rólla! :D

Semmi sem tört le, vagy ázott volna be... Ezt is ésszel kell csinálni, mint a mosóba a haverok! :lol:

(Vagy csak azért sikerült ilyen jól, mert régóta ismerem őket, és jobban figyeltek? :) )

A szemükből a csipát mosnám ki...süketbanda. Én pl. nem hagyom, hogy mosóban mossák le a motrot...nem is nagyon szükséges mert agyon van szigetelve és minimális por van rajta, de tuti, hogy erre a célra nem a borotva való. :D

Link to comment
Megosztás:

Szentmihalyi uton van egy kifejezett ilyen automoso ahol vallalnak garanciat a mosas utan, mert ugye legtobb helyen nem...hiszen hideg vizzel mosnak itt meleggel!

Zotya ha kontaktos lenne akkor ossze vissza mutatna nem? ez viszont mutat csak egybol magas homersekletet mint irtam is... az a fura hogy eddig beultem 15 perc legalabb volt mig a mutato elindult mostmeg gyujtas raad egybol felmegy a mutato , mint az uzemanyagszintjelzo. :)

Link to comment
Megosztás:

Szentmihalyi uton van egy kifejezett ilyen automoso ahol vallalnak garanciat a mosas utan, mert ugye legtobb helyen nem...hiszen hideg vizzel mosnak itt meleggel!

Zotya ha kontaktos lenne akkor ossze vissza mutatna nem? ez viszont mutat csak egybol magas homersekletet mint irtam is... az a fura hogy eddig beultem 15 perc legalabb volt mig a mutato elindult mostmeg gyujtas raad egybol felmegy a mutato , mint az uzemanyagszintjelzo. :)

Úgy értem, hogy érintkezési hiba miatt más értéket mutat mint a valós. Ha jól rémlik más az ellenállása hidegen-melegen, ha rossz a csatlakozás akkor alapból hamis lehet az érték. Még ha rossz lenne a termosztát és nem nyitna ki, akkor sem melegedne ilyen gyorsan a moci. A jeladó motorban taláható része nem tud beázni, ergó csak csatlakozási vagy kábel hiba lehet.

Amúgy a dieselt nem kell félteni a víztől:Klikk ide! :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem, hogy érintkezési hiba miatt más értéket mutat mint a valós. Ha jól rémlik más az ellenállása hidegen-melegen, ha rossz a csatlakozás akkor alapból hamis lehet az érték. Még ha rossz lenne a termosztát és nem nyitna ki, akkor sem melegedne ilyen gyorsan a moci. A jeladó motorban taláható része nem tud beázni, ergó csak csatlakozási vagy kábel hiba lehet.

Amúgy a dieselt nem kell félteni a víztől:Klikk ide! :)

Még jó, hogy a nivába általában 1.7es benzinfalót raktak.....

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem, hogy érintkezési hiba miatt más értéket mutat mint a valós. Ha jól rémlik más az ellenállása hidegen-melegen, ha rossz a csatlakozás akkor alapból hamis lehet az érték. Még ha rossz lenne a termosztát és nem nyitna ki, akkor sem melegedne ilyen gyorsan a moci. A jeladó motorban taláható része nem tud beázni, ergó csak csatlakozási vagy kábel hiba lehet.

Amúgy a dieselt nem kell félteni a víztől:Klikk ide! :)

Akkor mondjuk egy kis csiszolovaszonnal megcsiszolom a femreteget amire ratolom a csuszosarut akar segithet is?? magan a sarun amugy van ilyen muanyag vedo. azt nem szivesen szednem szet eleg szukos ott a hely :)

ui: a video beteeg :DD en azert nem igy , mostam a motort

Link to comment
Megosztás:

Még jó, hogy a nivába általában 1.7es benzinfalót raktak.....

Na jó akkor nem kell félteni a dieselt, ééés a benzinest a víztől. :D :)

Akkor mondjuk egy kis csiszolovaszonnal megcsiszolom a femreteget amire ratolom a csuszosarut akar segithet is?? magan a sarun amugy van ilyen muanyag vedo. azt nem szivesen szednem szet eleg szukos ott a hely :)

ui: a video beteeg :DD en azert nem igy , mostam a motort

A legjobb lenne kontakt spré, ha csiszolod az megint bezöldül egy idő után, de én is azt csináltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg arra nem gondoltál még, hogy megadta magát a hőfokjeladód? Húzd le a csatit róla és gyujtás ráad. Ha felkúszik akkor is, akkor valahol sérült a kábel burkolata, és testel. Tehát felugrik a mutató. Ha viszont lehuzott saruval meg se mozdul akkor meg jeladócsere.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg arra nem gondoltál még, hogy megadta magát a hőfokjeladód? Húzd le a csatit róla és gyujtás ráad. Ha felkúszik akkor is, akkor valahol sérült a kábel burkolata, és testel. Tehát felugrik a mutató. Ha viszont lehuzott saruval meg se mozdul akkor meg jeladócsere.

Lehuzott saruval nem mozdul a mutato :D pont ez volt a hibajelenseg , radugtam most mutat! Csak ugye nem realisat szerintem. Majd hetvegen megcsiszolom az erzekelot hatha tenyleg kontaktos, meg lesz még egyéb butykolni valo,nyarigumi,stb :) csak legyen jo ido :)

Link to comment
Megosztás:

Lehuzott saruval nem mozdul a mutato :D pont ez volt a hibajelenseg , radugtam most mutat! Csak ugye nem realisat szerintem. Majd hetvegen megcsiszolom az erzekelot hatha tenyleg kontaktos, meg lesz még egyéb butykolni valo,nyarigumi,stb :) csak legyen jo ido :)

Meg ne csiszold, mert azzal adsz a sz..rnak egy pofont. Kontakt sprét tegyél rá, és max óvatosan törölgesd meg. Esetleg előtte egy kis vizkőoldóval, vagy háztartási sósavval kend meg, hogy leszedje az oxidos réteget, utána meg ha megszáradt akkor a kontakt sprét neki.

Link to comment
Megosztás:

Meg ne csiszold, mert azzal adsz a sz..rnak egy pofont. Kontakt sprét tegyél rá, és max óvatosan törölgesd meg. Esetleg előtte egy kis vizkőoldóval, vagy háztartási sósavval kend meg, hogy leszedje az oxidos réteget, utána meg ha megszáradt akkor a kontakt sprét neki.

Hat Petya ez a sosavas megoldas a motor alatt azert kicsit necces kapott kontaktsparyt sot hutovizet is ontottem utana picit. a helyzet ugyanaz :S gyujtas raad a mutato felszalad... 90 es 100 koze... amugy vicces mert 100 fole meg sose megy es a ventit se inditja be.

Jahhh meg lenne egy kerdesem az isuzusokhoz az uzemanyagszuro aljan kilog egy vekony gumi cso most hogy alafekudtem akkor vettem eszre igazabol soha nem neztem annak mennie kell valahova vagy csak ugy log a szabadba ???? bizom benne hogy utobbi es nem az is lemostak...

Link to comment
Megosztás:

Jahhh meg lenne egy kerdesem az isuzusokhoz az uzemanyagszuro aljan kilog egy vekony gumi cso most hogy alafekudtem akkor vettem eszre igazabol soha nem neztem annak mennie kell valahova vagy csak ugy log a szabadba ???? bizom benne hogy utobbi es nem az is lemostak...

Nem kell annak mennie sehova. Víztelenítéskor ott lehet kifolyatni a felgyülemlett vizet a szűrőből.

Nekem például nincs is rajta cső, csak úgy van anélkül az a csonk a szűrőn.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell annak mennie sehova. Víztelenítéskor ott lehet kifolyatni a felgyülemlett vizet a szűrőből.

Nekem például nincs is rajta cső, csak úgy van anélkül az a csonk a szűrőn.

Oké megnyugodtam :) koszi

Viszont ez a hofok problemam tovabbra is fentall... es elege idegesit,hol talalom ezt pontosan? illetve nagy mutatvany ezt kicserelni? na meg mennyibe is kerul egy ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.