Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy pár órás állás után is, amikor még nem hűlt ki teljesen a motor, később jön meg az olajnyomás, elindítást követő kb 1-2 másodperc.

Eddig csak egész napos állás utáni hidegindításkor produkálta ezt a jelenséget, de akkor se mindig, kb 10 indításból 9-szer.

Semmi sem változott, olajfogyás kb fél liter lesz 10 ezer km-en.

Isuzu motorosok, tapasztalat?

Ne is idegesíts ezzel. Az általad említett állapotban (nem hideg, de már nem is meleg) van, hogy 3-4 mp is eltelik, mire elalszik a lámpa.Olyankor frászt kapok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne is idegesíts ezzel. Az általad említett állapotban (nem hideg, de már nem is meleg) van, hogy 3-4 mp is eltelik, mire elalszik a lámpa.Olyankor frászt kapok... :)

Én hallottam valami olyat, hogy az utángyári szürőkböl viszaszivárog az olaj, viszont a gyáriakból nem. Ezért van hogy késöbb alszik el a lámpa, mert vissza kell nyomni a szürőbe is az olajat. Kiváncsi leszek, mert olajcserekor majd opeles szürőt fogok bele rakni, aztán meglátom, hogy mit produkál a vas. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem 5w40 van benne? :lol:

10W40-es Valvoline Maxlife Diesel van benne, 2000-et futott a csere óta. Amúgy ennek jelentősége nincs, mert a melegoldali viszkozitása megegyezik az 5W40-el.

A következő olaj egyébként 5W40-es lesz, amitől azt remélem, hogy hidegindításnál előbb megszűnik a kopogás, előbb megkapja az olajat, mert az 5W hidegben vékonyabb.

Link to comment
Megosztás:

10W40-es Valvoline Maxlife Diesel van benne, 2000-et futott a csere óta. Amúgy ennek jelentősége nincs, mert a melegoldali viszkozitása megegyezik az 5W40-el.

A következő olaj egyébként 5W40-es lesz, amitől azt remélem, hogy hidegindításnál előbb megszűnik a kopogás, előbb megkapja az olajat, mert az 5W hidegben vékonyabb.

Viszont valoszínü, hogy kenyér nélkül fogja enni. Ennyi idős kocsinak, már inkább a 10w40 a javallt.

Link to comment
Megosztás:

Én hallottam valami olyat, hogy az utángyári szürőkböl viszaszivárog az olaj, viszont a gyáriakból nem. Ezért van hogy késöbb alszik el a lámpa, mert vissza kell nyomni a szürőbe is az olajat. Kiváncsi leszek, mert olajcserekor majd opeles szürőt fogok bele rakni, aztán meglátom, hogy mit produkál a vas. :lol:

Én már többféle szűrőt is próbáltam, semmi különbség. Volt Starline, a másik meg MANN, ami most van benne.

Link to comment
Megosztás:

Ne is idegesíts ezzel. Az általad említett állapotban (nem hideg, de már nem is meleg) van, hogy 3-4 mp is eltelik, mire elalszik a lámpa.Olyankor frászt kapok... :lol:

Eddig mintha nálam nem ezt produkálta volna, bár nem is figyelgettem annyira, kivéve most 2-3 napja.

Neked mennyi km-t futott az autód, és mennyi olaj fogy el 10.000 km-en?

Link to comment
Megosztás:

Neked mennyi olaj fogy el 10.000 km-en?

Az előző olajhoz nem kellett önteni semmit ( 10.000 után pont félnél volt), most Castrol magna diesel 10W40 van benne, és ezt szereti csipegetni. 7000 után kért fél lityit...

A héten fordult át a számlálóm a 200.000 km-en :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az előző olajhoz nem kellett önteni semmit ( 10.000 után pont félnél volt), most Castrol magna diesel 10W40 van benne, és ezt szereti csipegetni. 7000 után kért fél lityit...

Én még nem próbáltam, de másoktól már hallottam, hogy a Castrol magnatec-et elcsipegette a DTL.

Milyen volt az előző olaj?

Nálam a csere óta futott 2000 km alatt kb 1 mm-t csökkent az olajszint a Maxlife dieselből. Ha így folytatja, csereperiódis végére (10 ezer) meglesz a fél liter...

Az előző OEST 10W40 olajból szintén 10 ezeren elment kb 8 deci.

A különbség köztük alig 3 deci, ennyit számít a piros flakonos, sokat futott motorokba való olaj...

Link to comment
Megosztás:

Én hallottam valami olyat, hogy az utángyári szürőkböl viszaszivárog az olaj, viszont a gyáriakból nem. Ezért van hogy késöbb alszik el a lámpa, mert vissza kell nyomni a szürőbe is az olajat. Kiváncsi leszek, mert olajcserekor majd opeles szürőt fogok bele rakni, aztán meglátom, hogy mit produkál a vas. :lol:

Elég szar helyen van az olajszűrő az isuzunál, azért jön meg későn az olajnyomás.

Végigolvastam a G Astra diesel topicot, az Y17DT, és a Z17DT motorok ugyanezt produkálják.

Link to comment
Megosztás:

Én még nem próbáltam, de másoktól már hallottam, hogy a Castrol magnatec-et elcsipegette a DTL.

Milyen volt az előző olaj?

Nálam a csere óta futott 2000 km alatt kb 1 mm-t csökkent az olajszint a Maxlife dieselből. Ha így folytatja, csereperiódis végére (10 ezer) meglesz a fél liter...

Az előző OEST 10W40 olajból szintén 10 ezeren elment kb 8 deci.

A különbség köztük alig 3 deci, ennyit számít a piros flakonos, sokat futott motorokba való olaj...

Valami Castrol volt az is, nem láttam, mert nem én cseréltem. A szerelőm csinálta a vezérlés cseréjekor, miután megvettem az autót.

Link to comment
Megosztás:

Hidegindításnál az is közrejátszat az olajnyomás késői felépülésésben (2-3 mp), hogy indítás után nem pörög fel a motor, hanem komótosan elkezd járni 600-650 körül. Ha ezalatt a 2-3 mp alatt picit meglépem a gázt, akkor azonnal elalszik az olyajnyomáslámpa.

A DTL-nél azt mondtátok, indítás után 1000 felett kenyeg, amíg be nem melegszik, de egy benzines is felpörög közevtelnül indítás után, s visszaejti a fordulatot. Vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Hidegindításnál az is közrejátszat az olajnyomás késői felépülésésben (2-3 mp), hogy indítás után nem pörög fel a motor, hanem komótosan elkezd járni 600-650 körül. Ha ezalatt a 2-3 mp alatt picit meglépem a gázt, akkor azonnal elalszik az olyajnyomáslámpa.

A DTL-nél azt mondtátok, indítás után 1000 felett kenyeg, amíg be nem melegszik, de egy benzines is felpörög közevtelnül indítás után, s visszaejti a fordulatot. Vagy tévedek?

Nem nem. Indítás után olyan szépen pörög fel hogy öröm hallgatni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jah, nem-e lazult fel a szűrőfűtő pogácsa a menetes tengelyen mert az tud ilyeneket produkálni :) sajnos tapasztalat, hasonlóan jártam a legutóbbi szűrőcserénél, igaz nekem csak az alapjáratot bírta, a legkissebb gázadásra lefulladt.. :lol:

Ezeket a dolgokat rendre végigjártam, de pontosan, hogy is lehet kiszűrni.? Szerintem, ha valahol nem jó a tömítettség akkor ott nem csak farsot kap, de a gázolaj is kitud jönni, ennek viszont nyoma sincs, száraz minden. Magában az adagolóban nincs valami szűrő, és egyáltalán milyen szivattyú van ezekben? Mert egyre inkább az a gyanúm, hogy az lesz a bűnös.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 17DR-hez a boltban mindig megpróbálják a benzines olajszűrőt adni és külön el kell magyarázni,hogy az ugyan felmegy a motorra,de nem oda való.

Sokkal kisebbek rajta a furatok és kevesebb is van belőle,maga a pohár is kisebb,szal nem jó a benzines szűrő hozzá.

A GM szűrő 600Ft,a 17DR-hez a 1400Ft.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 17DR-hez a boltban mindig megpróbálják a benzines olajszűrőt adni és külön el kell magyarázni,hogy az ugyan felmegy a motorra,de nem oda való.

Sokkal kisebbek rajta a furatok és kevesebb is van belőle,maga a pohár is kisebb,szal nem jó a benzines szűrő hozzá.

A GM szűrő 600Ft,a 17DR-hez a 1400Ft.

Ezek szerint például ez a benzines motorhoz való szűrő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A hengerfej alól most kezdett szivárogni a víz b@sz@+!sztetek érdemes ilyen adalékokkal foglalkozni?(pl.:valvolineenergie stop leak)valaki használt már hasonlót?egyenlőre nem vészes :) astra f 1.7d(opel motoros),230 000km, 5-5,5l-es fogy,amugy hibátlan kis gép :lol: köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A hengerfej alól most kezdett szivárogni a víz b@sz@+!sztetek érdemes ilyen adalékokkal foglalkozni?(pl.:valvolineenergie stop leak)valaki használt már hasonlót?egyenlőre nem vészes :) astra f 1.7d(opel motoros),230 000km, 5-5,5l-es fogy,amugy hibátlan kis gép :lol: köszi a segítséget

Szerintem nem. Hengerfej lekap, síkol, új tömítéssel vissza.

Link to comment
Megosztás:

Tök 8 a szűrő márkája,a lényeg,hogy dízelé legyen,ne benzinesé.

Ezt ezt dobta ki az X17DT motorhoz, viszont mellette írja, hogy al alábbi autókhoz használható még:

Mitsubishi Colt 1.3i Kat. 12V 6/92->, Galant 1.8i V6 24V 1/93-> Mazda 626 1.8i. 16V, 2.0i. GT, 2.0i. 16V, 929 3.0i. V6. Ezek meg benzinesek. Szóval nem egyértelmű...

Ha jól látom, megkerülőszelep, és visszafolyásgátló szelep van benne.

Minden esetre az Opel TD-hez való szűrő nem jó az X17DT-hez, előbbin a csavar M18-as, az Isuzun meg M20as.

Ezek a típusok voltak benne legutóbb:

ACdelco X 4012E

MANN W610/3

Starline SF 0F0054

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.