Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszönöm. Nem igazán tudtam mire állítsam, így már menni fog. Ugyanannyi volt hidegen és melegen is. :lol:

Nálam is ugyanannyi. Még véletlenül se állítsd el. Ez nem trabant, hogy hidegen magasabb kell legyen a fordulatszám, mint melegen. Van az adagolón egy kis mechanika, amit épp annyi többlet gázt ad, hogy hidegen is tartsa az alapjáratot.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ugyanannyi. Még véletlenül se állítsd el. Ez nem trabant, hogy hidegen magasabb kell legyen a fordulatszám, mint melegen. Van az adagolón egy kis mechanika, amit épp annyi többlet gázt ad, hogy hidegen is tartsa az alapjáratot.

ha többlet gázt ad akkor valószínű magasabb is lesz az alapjáratod nemde? csak egy feltevés. jó mondjuk nem sokkal mert kb. 100 ford/perc különbség van a hideg meleg motor között nekem. ezekben már automata dúsító van, a régi I. Jettánkban volt olyan, hogy ki kellett húzni egy kart mint a zsigulikon a szivatót:D

Link to comment
Megosztás:

ha többlet gázt ad akkor valószínű magasabb is lesz az alapjáratod nemde? csak egy feltevés

Nem, mert a hideg motor belső veszteségei csökkentenék az alapjárati fordulatot, ezt akadályozza meg a többlet üa. Ahogyan melegedik a motor, úgy csökken a befecsk. üa. mennyisége de a belső veszteségek is csökkennek, ezáltal közel állandó fordulatszám lesz hidegen és melegen, sőt az ármenet alatt is alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

ha többlet gázt ad akkor valószínű magasabb is lesz az alapjáratod nemde? csak egy feltevés. jó mondjuk nem sokkal mert kb. 100 ford/perc különbség van a hideg meleg motor között nekem. ezekben már automata dúsító van, a régi I. Jettánkban volt olyan, hogy ki kellett húzni egy kart mint a zsigulikon a szivatót:D

Azzal + előtöltést adtál az adagolónál, hogy könnyebben induljon hidegen. Nem szívató, semmi köze a befecskendezett adag mennyiségéhez, csak a befecskendezés idejéhez.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert a hideg motor belső veszteségei csökkentenék az alapjárati fordulatot, ezt akadályozza meg a többlet üa. Ahogyan melegedik a motor, úgy csökken a befecsk. üa. mennyisége de a belső veszteségek is csökkennek, ezáltal közel állandó fordulatszám lesz hidegen és melegen, sőt az ármenet alatt is alapjáraton.

Nem értek ezzel egyet,másfelöl már linkeltem képet az isuzu adagolóról,nézzétek meg mi alapján szabályoz.

Egy V20-as motornál sincs annyi hideg veszteség,hogy emiatt kelljen alapjáratot emelni...

Pl épp tegnap szelepeltem egy V8-as Doosan mocit,kitekert gyertyákkal,hidegen,végén egy 1Megás generátor és egy sima 32-es kulccsal áttudod forgatni,20w40-es olaj van pedig benne.

Link to comment
Megosztás:

Azzal + előtöltést adtál az adagolónál, hogy könnyebben induljon hidegen. Nem szívató, semmi köze a befecskendezett adag mennyiségéhez, csak a befecskendezés idejéhez.

igazat adok ebben, mert nem tudtam régen miért volt az:) most már tudom

Link to comment
Megosztás:

Nem értek ezzel egyet,másfelöl már linkeltem képet az isuzu adagolóról,nézzétek meg mi alapján szabályoz.

Egy V20-as motornál sincs annyi hideg veszteség,hogy emiatt kelljen alapjáratot emelni...

Pl épp tegnap szelepeltem egy V8-as Doosan mocit,kitekert gyertyákkal,hidegen,végén egy 1Megás generátor és egy sima 32-es kulccsal áttudod forgatni,20w40-es olaj van pedig benne.

V20-ast ne keverjük ide.

Nem csak a hideg olaj okoz gondot, hanem a dízel motornál elengedhetetlen hőfelesleg "hiánya" is (ezért variálják az utóizzítást is). Kis motornál ezek visszaesést okoznak, főleg már öreg korukra.

Én is írtam korábban ebben a témában, hogy nálam a hideg és a meleg alapjárati fordulat között jól hallható és (látható) különbség van. Üzemmeleg motornál 860, míg -5*C-on reggel 740. Ezért kell nekem a lábammal tartani a gázt neki ilyenkor egy fél perig, mert kiszakad belőle a motor és a műszerfal. Ahogy melegszik, úgy áll be a rendes alapjárati fordulat. Az enyém egy sima VE adagoló, semmiféle kiegészítő kütyü nincs rajta (kivéve az indítássegítő előtöltés kart).

Amit én a lábammal korrigálok, azt a későbbi motorokon már vagy elektronika, vagy valamilyen vezérlésű mechanika végzi.

Link to comment
Megosztás:

V20-ast ne keverjük ide.

Nem csak a hideg olaj okoz gondot, hanem a dízel motornál elengedhetetlen hőfelesleg "hiánya" is (ezért variálják az utóizzítást is). Kis motornál ezek visszaesést okoznak, főleg már öreg korukra.

Én is írtam korábban ebben a témában, hogy nálam a hideg és a meleg alapjárati fordulat között jól hallható és (látható) különbség van. Üzemmeleg motornál 860, míg -5*C-on reggel 740. Ezért kell nekem a lábammal tartani a gázt neki ilyenkor egy fél perig, mert kiszakad belőle a motor és a műszerfal. Ahogy melegszik, úgy áll be a rendes alapjárati fordulat. Az enyém egy sima VE adagoló, semmiféle kiegészítő kütyü nincs rajta (kivéve az indítássegítő előtöltés kart).

Amit én a lábammal korrigálok, azt a későbbi motorokon már vagy elektronika, vagy valamilyen vezérlésű mechanika végzi.

fater kadettján 1éve bef....sott az adagolón ez az alapjárati szabályzó, na akkor nála is majdnem kiszakad a műszerfal:) azóta egy adagoló cserével lett orvosolva:D

Link to comment
Megosztás:

A különféle motorok között abban van különbség, hogy a hideg alapjárati szabályzó mennyire emeli meg az alapjáratot. Isuzunál alapból semennyire, de ez a csavarral széles határok között állítható. DTL-nél érezhetően megemeli, legalábbis amit én láttam, gondolom ez is állítható.

Ami még többlet energiát (gázt) igényel a motortól, az az utóizzítás. Az én motoromat elég jelentősen megfogja, ilyenkor kb 650 1/ min körül van az alapjárata, és a töltés alig több, mint 12,6 V körül. Amikor vettem az akksit, rámértek, és a boltos ürge azt mondta, nincs töltés, szar a generátorom. Mondom, nem, ez csak az utóizzítás.

Link to comment
Megosztás:

én nem tudom, nekem kicsit magasabb hidegen:) akkor lehet nem isuzum van?!:lol: pedig az van

Mondom, ez állítható. Ha zavar, akkor figyeld meg, hogy mennyit mutat melegen a fordulatszámmérő. Majd állítsd be ugyanennyire hideg motornál is a képen látható csavarral (kék kerettel jelölve). A piros meg a meleg alapjárati állítócsavar.

e7b6cb7f48aa598a719ac15efea6cb24.jpg

Link to comment
Megosztás:

Helloka...ugy jartam ma hogy megyek hazafele es elszakadt a generatorom kicsi szija, na mondom hazaig kibirja mert varosban se vilagitas semit nem tettem, de kb 1 km utan lealt a motor es azota nem indul, edig szuper volt a motor hangnelkul egy kulcsra indult, most semi indit de nem gyulad be egyaltalan :lol: van valakinek otlete mi lehet, diesel 17dtl amugy (lehet a kod nem pontos) segitsetek please

Link to comment
Megosztás:

Helloka...ugy jartam ma hogy megyek hazafele es elszakadt a generatorom kicsi szija, na mondom hazaig kibirja mert varosban se vilagitas semit nem tettem, de kb 1 km utan lealt a motor es azota nem indul, edig szuper volt a motor hangnelkul egy kulcsra indult, most semi indit de nem gyulad be egyaltalan :) van valakinek otlete mi lehet, diesel 17dtl amugy (lehet a kod nem pontos) segitsetek please

Elég 1 helyre be1rni...amúgy is a válaszodra várok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.