Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

jól néz ki...

Azért ez a moci így látatlanban nem rossz nem?

96-es kiadású kocsiban van benne...

szép szép, de ez le van mosva!!!! :blink:

amelyik ilyen azt messziről kerüld el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kicsit legyen olajos, az nem baj, főleg 200.000 km felett nem az!

az enyém is az volt, mégis faccás :rolleyes: :lol:

0ab1a0b9c11ec7fea46160ad50a84b98.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek! (itt iss)

Már régóta olvasom a forumot, és most az autovásárláshoz hozzászólnék...

Nem akarok kötekedni senkivel, de szerintem lehet jó kocsit venni kereskedésből. (nem vagyok kereskedő)

Szerintem az egy nagy előny hogy odamész modjuk hétfőn reggel nyitásra, és akkor tuti hidegen indíthatod a vasat.

Nem valoszínű hagy a nepper bemegy hajnalba berőffenteni az olajkályhákat :blink: Ez a válság meg ők érinti a legjobban,

a kiírt árak csak tájékoztató jellegűek... Nekem sikerült karácsony előtt egy corsát (1.5D) újítani: nyitás előtt vártam a kereskedőt

a telepen -14fok volt, kétszer izzítottam, jól indult. Beszámitott kocsi volt a kiírt ár 3/4-ért hoztam el...

Tudom, szerencse is kell hozzá, meg sok türelem, meg szabadidő. :rolleyes:

Eladásra feljavítot kocsit meg lehet venni tulajtól is...

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek! (itt iss)

Már régóta olvasom a forumot, és most az autovásárláshoz hozzászólnék...

Nem akarok kötekedni senkivel, de szerintem lehet jó kocsit venni kereskedésből. (nem vagyok kereskedő)

Szerintem az egy nagy előny hogy odamész modjuk hétfőn reggel nyitásra, és akkor tuti hidegen indíthatod a vasat.

Nem valoszínű hagy a nepper bemegy hajnalba berőffenteni az olajkályhákat :) Ez a válság meg ők érinti a legjobban,

a kiírt árak csak tájékoztató jellegűek... Nekem sikerült karácsony előtt egy corsát (1.5D) újítani: nyitás előtt vártam a kereskedőt

a telepen -14fok volt, kétszer izzítottam, jól indult. Beszámitott kocsi volt a kiírt ár 3/4-ért hoztam el...

Tudom, szerencse is kell hozzá, meg sok türelem, meg szabadidő. :lol:

Eladásra feljavítot kocsit meg lehet venni tulajtól is...

van kereskedő haverom, tőlle tudok fortélyokat ;)

1.lépés: óravisszatekerés

2.lépés: olajcsere, pontosabban olyan adalékok hozzáadása, amivel szebb, jobb, erősebb hangja lesz egy agyongyötört autónak is... ez persze csak az első párszáz kilométeren lesz így, de utánna ;)

3.lépés: fényezés kijavítása, törött elemek cseréje bontóból.... akciósan, jó haverja a bontósoknak :rolleyes:

4.lépés: alapos takarítás, motormosás.... nah ettől kell óvakodni, mert ha azt a motort már le kell mosni :D akkor már baj van

5.lépés: újabb autóknál.... hamis szervízkönyv kiállítása, hitelesítése.... kb 10.000 Ft, ez megéri nekik, mert sokkal többért lehet eladni az autót utánna :D (nekem is ajánlotta, ha el akarom adni a fábiám, akkor hozzá vigyem, mert elintéz mindent, csinál belőlle 14.000 km-es autót, mert szép a kasztnia, és csak ez számít (ő így mondta)

ja, és a hidegindításról csak annyit, (ha valaki nem tudná) abban ami a kereskedésben van nem "sima" gázolaj van :blink: ez is egy trükk, különféle adalékok vannak abban a pár liter gázolajban, hogy jobban induljon

Az árból törvényszerűen engednek, de csak addig amíg megéri nekik is, képzelheted azt az autót, aminek a 1/4-ét elengedték, hogy mennyiért jutott ő hozzá :lol: :D

Persze 1-1 beszámított autó azért lehet jó a kereskedőknél is, de valljuk meg őszintén elég ritka, és nagyon ki kell fogni, ahogy neked is sikerült SZERENCSÉRE!!!! Őszintén örülök, hogy neked bevállt az autó!!!! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

van kereskedő haverom, tőlle tudok fortélyokat...

Persze 1-1 beszámított autó azért lehet jó a kereskedőknél is, de valljuk meg őszintén elég ritka, és nagyon ki kell fogni, ahogy neked is sikerült SZERENCSÉRE!!!! Őszintén örülök, hogy neked bevállt az autó!!!! :lol: :blink:

Nekem is sikerült kifognom! :rolleyes: Ennek már több, mint 3 éve. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is sikerült kifognom! :rolleyes: Ennek már több, mint 3 éve. ;)

ezért mondtam, hogy tisztelet a kivételnek :lol:

örülök annak, ha valaki jó autót vesz, és boldogul vele :D

Nekem meg kevésbé, de motorcsere óta már jó :D :D

ugye-ugye, ilyen példa is van :lol: sajnos

de neked legalább mindíg újul valamilye az autódnak :blink: ;) :D lassan egy új kocsid lesz.... és kipusztulnak a kóborkutyák a környékről :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezért mondtam, hogy tisztelet a kivételnek :lol:

örülök annak, ha valaki jó autót vesz, és boldogul vele ;)

ugye-ugye, ilyen példa is van :D sajnos

de neked legalább mindíg újul valamilye az autódnak :rolleyes: :D :D lassan egy új kocsid lesz.... és kipusztulnak a kóborkutyák a környékről :lol:

Az tuti... Éjszakánként gyűjtöm őket, és van egy remek átvevő hely is hozzájuk . (u.i. Ne egyetek Kínai kaját a környékünkön :) :D )

Ha nem történt volna ez vele, akkor most nagyon meg lennék elégedve vele :blink: még így elég rendesen használom, és dolgozik ahogy kell. Csak most megint nincs időm egy csomó apróságra ami egyébként megtörtént volna már ;) De motorikusan teljesen rendben van a gép. Jah azt nem írtam az előbb, hogy kasztinra nagyon szép állapotban volt. Egy rohadás nincs az egészen mióta megvettük, csak most hogy meg lett ütve, de bódéra nagyon egyben volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az tuti... Éjszakánként gyűjtöm őket, és van egy remek átvevő hely is hozzájuk . (u.i. Ne egyetek Kínai kaját a környékünkön ;) :lol: )

ezért is nem eszem :) ;) :D ;) :D

Ha nem történt volna ez vele, akkor most nagyon meg lennék elégedve vele :rolleyes: még így elég rendesen használom, és dolgozik ahogy kell. Csak most megint nincs időm egy csomó apróságra ami egyébként megtörtént volna már :D De motorikusan teljesen rendben van a gép. Jah azt nem írtam az előbb, hogy kasztinra nagyon szép állapotban volt. Egy rohadás nincs az egészen mióta megvettük, csak most hogy meg lett ütve, de bódéra nagyon egyben volt :blink:

lehet jót kifogni, mert biztosan nem mindenki akar átverni mindenkit törvényszerűen :D

de ahogy azt már régebb is kitárgyaltuk: sajnos magyarországra ez a jellemző, legyen szó diesel, vagy benzines autóról :lol:

jobb ha nem csak 1 hozzáértő megy autótnézni, hanem 2-3 több szem többet lát alapon ;)

mert sokszor az új birtoklásának hevében van, hogy nem veszünk észre alapvető dolgokat, és nem mindíg kritikus szemmel nézzük, sokszor már-már azon merengünk, hogy hogyan is fogjuk bemutatni az új verdát a haveroknak, ilyenkor hajlamosak vagyunk kicsit elfogultan tekinteni az autóra! :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezért is nem eszem :) :D ;) :D ;)

lehet jót kifogni, mert biztosan nem mindenki akar átverni mindenkit törvényszerűen :D

de ahogy azt már régebb is kitárgyaltuk: sajnos magyarországra ez a jellemző, legyen szó diesel, vagy benzines autóról :lol:

jobb ha nem csak 1 hozzáértő megy autótnézni, hanem 2-3 több szem többet lát alapon ;)

mert sokszor az új birtoklásának hevében van, hogy nem veszünk észre alapvető dolgokat, és nem mindíg kritikus szemmel nézzük, sokszor már-már azon merengünk, hogy hogyan is fogjuk bemutatni az új verdát a haveroknak, ilyenkor hajlamosak vagyunk kicsit elfogultan tekinteni az autóra! :rolleyes:

Igen... Lakatos ismerős volt velünk éppen, úgyhogy kasztnira facás is lett :lol: :D Dízeles kolléga nem volt kéznél :blink: Jóó, szó se róla az előző motorba is belekentünk 100e körül, és csak utána lett cserés, de foglalkozni kellett vele elég sokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

van kereskedő haverom, tőlle tudok fortélyokat :rolleyes:

Ismerem őket, évekig szállítottunk használt autokat nyugatról...

Ezen a kocsin is "dolgoztak": volt sárvédő-csere és fényezés + teli polír... de ugy voltam vele legalább nem kell neken megcsinálni :blink:

Gázolaj nem sok volt benne, azt hogy feljavították-e nem tudom, hazafele teletankoltam és még csak 500 km-t ment a kocsi. -6 volt a leghidegebb

itthoni indítás, és ugyanugy indult.

A trükök nagyrészét a magánszemélyek is ismerik, vagy 15 autot néztem meg háznál, ne tudd meg. (az egyik ismerősöm is ugy adta el renaultját hogy

telenyomták spurival, meg benzinnel, aztán jött egy agysebész és elvitte)

A motort nem mosták le, de letörölgették és leszilikonozták a müanyagokat... Elvittük a kocsit egy hosszab próbautra a szerelőmmel

meg jó sokáig járattuk, friss folyás nem jelent meg... persze még ez változhat. Majd vezérlés cserénél kap két új szimeringet a biztonság kedvéért.

Ha meg a szelepfédélnél kezd el szivárogni azt meg még én is ki tudom cserélni. :lol:

Mindenesetre az bíztos hogy nehéz ügy az autovásárlás, föleg a diesel, pláne még ha nincs tele az ember zsebe...

Link to comment
Megosztás:

Az árból törvényszerűen engednek, de csak addig amíg megéri nekik is, képzelheted azt az autót, aminek a 1/4-ét elengedték, hogy mennyiért jutott ő hozzá :rolleyes: :blink:

Ja igen... az ár...

Nem ismertem a kereskedőt, csak a szomszédját, (ez egy bp.-i kersekedés, olyan mint a nagykörösi, egy nagy telepen van sok kisseb kereskedő)

ő szólt, mert tudta hogy ilyet keresek. Szerinte nem maradhatott túl sok haszon az rajta, karácsony előtt, év végén ők is adtak el autokat beszerzési áron

illetve kicsit alatta. Nem nagyon megy az üzlet, rengeteg az eladó kocsi a vevők meg éppen csak lézengenek. Ezt meg aki autot vesz mostanában használja ki!!

Link to comment
Megosztás:

Igen... Lakatos ismerős volt velünk éppen, úgyhogy kasztnira facás is lett :D :lol: Dízeles kolléga nem volt kéznél :rolleyes: Jóó, szó se róla az előző motorba is belekentünk 100e körül, és csak utána lett cserés, de foglalkozni kellett vele elég sokat. :blink:

Azért ha bele tudtál tenni 100ezret olyan rossz nem lehetett ;) Apámnak ehez több mint 10év kéne :D

Link to comment
Megosztás:

Azért ha bele tudtál tenni 100ezret olyan rossz nem lehetett ;) Apámnak ehez több mint 10év kéne ;)

Az volt ;) Télen helyből kötéllel indult, enyhébb napokon is csak szerencsével indult hamarabb, mint ahogy lemerült az akksi, az olaj dőlt belőle orrán-száján, meg a kipufján is :D Autópályázás után a menetszél vissza is húzta a hátuljára, csupa olaj volt a csomagtartóajtó :D Jah, és ha korán mentem el itthonról (lakótelep) fater reggel kinézett az ablakon, simán meg tudta mondani hogy hol parkoltam éjszaka, csak keresni kellett a foltokat. Dízelesnél kompressziót mérettünk, és megkérdezte hogy ez hogy indult be :D ;) Minden nap használva volt elég rendesen. Ha néha-néha több napot állt valami miatt, akkor nagy imádkozás kellett hogy magához térjen :rolleyes: de hát gyorsan kellett valami, és a olcsóért, az hogy én közben beleszerettem az már csak utólagos :blink: eldöntöttem hogy marad, és meg lesz csinálva rendesen, és egész jól haladtam vele December közepéig ;) Megjegyzem még a pusztult mocival sem evett többet 5,5 6 liternél :lol:

Nem mindeki tekeri vissza az órát.

Nekem is 316-7 körül van most, és azt sem tudom hanyadik tulaj vagyok :lol: nem még azt hogy hányszor tekerték :lol:

Amit linkeltél monnyuk külföldről hozott (gondolom német :D ) és amúgy olyan mint az enyém :) ;) (mínusz az hogy német, mert ott megfizették az olyan extrákat mint a villanyos-fűthető színre-fújt tükör, meg a napfénytető ;)

Link to comment
Megosztás:

Állított már valaki szelephézagot a motorján?

A kézikönyv szerint a szeleptányérokat kell cserélni a megfelelő vastagságúra. De adott esetben honnan a fenéből szerezzek 5 századdal, vagy 1 tizeddel vékonyabbat, mint ami benne van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 316-7 körül van most, és azt sem tudom hanyadik tulaj vagyok :lol: nem még azt hogy hányszor tekerték :rolleyes:

Amit linkeltél monnyuk külföldről hozott (gondolom német :blink: ) és amúgy olyan mint az enyém :D :D (mínusz az hogy német, mert ott megfizették az olyan extrákat mint a villanyos-fűthető színre-fújt tükör, meg a napfénytető ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 316-7 körül van most, és azt sem tudom hanyadik tulaj vagyok :D nem még azt hogy hányszor tekerték :rolleyes:

Amit linkeltél monnyuk külföldről hozott (gondolom német :blink: ) és amúgy olyan mint az enyém :lol: ;) (mínusz az hogy német, mert ott megfizették az olyan extrákat mint a villanyos-fűthető színre-fújt tükör, meg a napfénytető ;)

Nekünk is van egy 94'szívód. astránk 3évesen került hozzánk 110ezerrel, aztán 98'végén jogsit kaptam ugyhogy 2001 januárjában (200e km-nél) eszközöltem rajta egy teljes motorgenerált, (dugók, gyűrűk, csapágyak, hf., stb) azóta 65ezret ment és tökéletes ;) Országuton bőven 5alatt fogyaszt. Én meg utólag szégyellem magam és azóta tudom hogy és mennyivel kell vele közlekedni...

Bár a cartárs itt turbósba gondolkozik, de ha nem siet, én merem a jánlani a szívót is. Szépen el lehet vele ketyegni, és ha nincs turbó nem is lehet vele gond. Esetleg még azt érdemes megnézni, ha valaki hosszútávon gondolkozik, jövőre melyik sávba esik a kW szerinti kötelező biztosítás rendszerbe...

Jah, felhasználó függő. Ezek a dízelek nagyon jó gépek, amíg valami "benzines lábú" vagy "hölgyike" kezelésbe nem veszi. Ha valaki megtanulja normálisan használni, akkor sokáig jó lesz. Reggelente van hogy majdnem könnyezek amikor az új (K-s rendszámú) CDI A-mercit a szöszi beindítja tolja az 1-et és még ki sem alszanak a szerencsétlennek a visszajelző lámpái indítás után már húzatja is az 1-est amíg megy... :D ;) Nem egy astrát is látok még fehéren gőzölő kipuffal hajtva, meg pörgetve... :) :D Aki olyat fog ki, annak esélyesen lesznek vele gondjai :D

Én még nem vezettem turbósat (már astrából) de az enyémet ahogy használom, nem is igazán hiányzik ;) Ha lenne akkor nyilván vigyorognék hogy húdemegy, meg a városban ugráláshoz biztos jó lenne, de nem érzem komoly hiányát :lol: valaki egy próbakörre ad egy turbósat? ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem mindeki tekeri vissza az órát.

de Ő nem is kereskedő :lol:

igazad van amúgy, sokan trükköznek... :lol: sajnos

ezért is kell hozzáértőkkel menni, több szem többet lát :lol:

örülök, hogy neked is bevállt az autó, és sok-sok baleset- és szervízmentes km-t kívánok :D :D

Én még nem vezettem turbósat (már astrából) de az enyémet ahogy használom, nem is igazán hiányzik :D Ha lenne akkor nyilván vigyorognék hogy húdemegy, meg a városban ugráláshoz biztos jó lenne, de nem érzem komoly hiányát :rolleyes: valaki egy próbakörre ad egy turbósat? :D ;)

annyira azért nem nagy a különbség, főleg nem a DTL-es verziónál :blink:

de ha egyszer talizunk, akkor az enyémet kipróbálhatod :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Én mindhárom opelemet kereskedőnél vettem. Igaz az óra tekerés az tuti, de ezen kívül nem mondhatok rosszat. Mindegyik hibátlan volt. Au Omegánál tartottam kicsit a dologtól, de mint a két és fél év használat mutatta, nem vertek át. Mikor ezt a dizelt vettem, ennél még jobban féltem, mert 25 éves jogsival, ez volt az első dízelem. Ebben sem csalódtam, nagyon egyben van az autó. A motor nem volt még bontva. A kaszni hibátlan. Több mint két éve van nálam, de a kopó alkatrészeken kívül csak a két első teló, és egy motortartó bak lett cserélve. És két hete egy bontott generátor. Az autó hibátlan, rozsdamentes, viszonylag jól megy, és nem eszik sokat. 5.5 az átlag.

Link to comment
Megosztás:

Én mindhárom opelemet kereskedőnél vettem. Igaz az óra tekerés az tuti, de ezen kívül nem mondhatok rosszat. Mindegyik hibátlan volt. Au Omegánál tartottam kicsit a dologtól, de mint a két és fél év használat mutatta, nem vertek át. Mikor ezt a dizelt vettem, ennél még jobban féltem, mert 25 éves jogsival, ez volt az első dízelem. Ebben sem csalódtam, nagyon egyben van az autó. A motor nem volt még bontva. A kaszni hibátlan. Több mint két éve van nálam, de a kopó alkatrészeken kívül csak a két első teló, és egy motortartó bak lett cserélve. És két hete egy bontott generátor. Az autó hibátlan, rozsdamentes, viszonylag jól megy, és nem eszik sokat. 5.5 az átlag.

Hát ilyen ha az ember egy résen keresztül generálozik :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

de Ő nem is kereskedő :D

igazad van amúgy, sokan trükköznek... :blink: sajnos

ezért is kell hozzáértőkkel menni, több szem többet lát :D

örülök, hogy neked is bevállt az autó, és sok-sok baleset- és szervízmentes km-t kívánok :D :D

annyira azért nem nagy a különbség, főleg nem a DTL-es verziónál :rolleyes:

de ha egyszer talizunk, akkor az enyémet kipróbálhatod :lol: ;)

Na igen, kiváncsi vagyok megveszik-e vagy viszontlátjuk egy kereskedésbe 1X0ezer km.-rel.

Több szem többet lát, ha van mit nézni: kereskedők, magánszemélyek veszik mint a cukrot a vezetőüléseket.

kormánykerekeket, pedálokat. Hoztam már egy két autot kintről bontásra és ezeket azelső körben vitték el...

Volt szerencsém mindhárom verziót kipróbálni a DTL és aDR tényleg nem olyan nagy a különbség, de azért lehet érezni.

Az isuzu meg egy igazi rakéta ez elöbbikhez képest, sokkal jobban megy ;)

Szó-szó, tehát az ember elmegy megnéz egy halom kocsit, (ez a legfárasztóbb) aztán remél :lol:

Mondjuk ha van lehetőség kompresszió mérésre az nem hátrány...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.