Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

68 LE-es TD-ken is lehet klímát találni némelyiken.

pl.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._klimas-3238393

Jó általános dolgokat tudom,indítási próba lesz,ezért is veszem januárban.

Volt már benzines Astram de megfogadtam idéntől olajat égetek majd.

Tudom hogy csesztetik a Km-órát,de 200 000kmtől kell a félni ezen dízelek esetében ha az valós?

Vagy mi az a valós km amire azt mondjátok azt már inkább hagyjam??

Kb 3-4 évig tervezem hogy megmarad és ezalatt kb 70000 kmet fogok vele menni velószínűleg..

üdv

gabbi

Sztem 250-300e-nél már meggondolandó a megvétele, ott már elég nagy az esélye a mielőbbi motorgenerálnak.

Ránézésre úgy lehet legkönnyebben megkülönböztetni a német TD-t és az Isuzut, hogy a német (Opel) motornál a kipufogóleömlők vannak a motor hátsó (utastér felőli) oldalán, elöl az adagoló; Isuzunál pont fordított, annál elöl vannak a kipuffleömlők, mint a benzineseknél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eddig csak benzines autóim voltak.

Most januárban szeretném lecserélni egy F-es 1.7 TD-re.

Azt már kivettem a netnek köszönhetően, hogy 90%ban az emberek és hozzáértők az Isuzu-motorral szerelt Opel Astra F-eket ajánlják.

Kérdésem lehet már lerágott csont,de honna tudom biztosan ,hogy a kiválasztott jármű ilyen motorral muzsikál -e?

Azt már szintén leszűrtem, hogy a 82 lovas 1.7-es TD-k ilyenek.

És a 68 lovasok?

vagy egyáltalán a 1996-2000 F Astra dízelek közül melyiket vegyem?

(Általános dolgokkal tisztában vagyok,de az Opel specifikus dolgokkal nem)

Várom segítő válaszotok és ha kéritek küldök képet majd "áldozatomról"...

Ja tök átlagos használatra kell,15k/év és 70%ban városba

Üdv és köszi

gabbi

Mi sem egyszerűbb ennél :rolleyes:

Ez az opel motor:

e913eac71223f4d857bb28f973180e04.jpg

Ez meg a japán:

4f0d34d9459f163152394dbe62f96bc8.jpg

Először is mindenki azt dícséri, amije neki van. Opelesek a németet, Isuzusak a japánt :blink:

Fogyasztásban szinte azonosak, de hallottam már olyat is, hogy egy jó állapotú japán blokk beéri kevesebbel. Szerintem sofőrtől függ :lol: Alkatrész valóban drágább a japánhoz. Típushibát nem hallani egyik motorról sem, mindkettő sok 100 ezer km-t elgurul, ha rendesen karbantartják.

Hadd tanácsoljak mégis inkább valami mást, bár lehet az F Astrások megorrolnak rám :D Ebben az árkategóriában inkább B Vectrát vegyél, 1.7 dieselt, Korban is azonos szintet képvisel az F Astrával, de el sem lehet mondani, hogy mekkora a különbség a két autó között. Beülsz és sokkal komolyabbnak, modernebbnek hat. Az alkatrészellátottságban nincs különbség, tele vannak a bontók mindkettővel. Ha mégis maradsz az F-esnél, akkor vedd azt, amelyik szimpatikusabb.

Link to comment
Megosztás:

68 LE-es TD-ken is lehet klímát találni némelyiken.

pl.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._klimas-3238393

Jó általános dolgokat tudom,indítási próba lesz,ezért is veszem januárban.

Volt már benzines Astram de megfogadtam idéntől olajat égetek majd.

Tudom hogy csesztetik a Km-órát,de 200 000kmtől kell a félni ezen dízelek esetében ha az valós?

Vagy mi az a valós km amire azt mondjátok azt már inkább hagyjam??

Kb 3-4 évig tervezem hogy megmarad és ezalatt kb 70000 kmet fogok vele menni velószínűleg..

üdv

gabbi

Szia. Ha isuzu-t akarsz és jót akkor nyisd ki a bukszát rendesen! Ne higgyj a km-nek, mert mind hazudik! Nézesd meg egy hozzáértővel vétel előtt! Sokkal jobb egy isuzu, mint a 68 lovas, de ha hozzá kell nyúlni akkor rohadt drága minden a motorhoz!! Neked kell eldönteni, hogy a pénztárcád mit bír! Ja meg mennyire nehéz a lábad.

Link to comment
Megosztás:

Sztem 250-300e-nél már meggondolandó a megvétele, ott már elég nagy az esélye a mielőbbi motorgenerálnak.

Ilyent nemnagyon találni, mert visszatekergetik az óráját. Vagy nagyon régóta van fent a hirdetése.

250-300 ezer km egyszerűen annyira riasztó, hogy nem lehet eladni így az autót. A használtautó telepeken álló 150k km-esekkel meg az a helyzet, hogy a tulajok 2-300 ezerrel beszámíttatták egy újba, a kereskedő meg kicsit kipofozta, és árulja 150 ezerrel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia. Ha isuzu-t akarsz és jót akkor nyisd ki a bukszát rendesen! Ne higgyj a km-nek, mert mind hazudik! Nézesd meg egy hozzáértővel vétel előtt! Sokkal jobb egy isuzu, mint a 68 lovas, de ha hozzá kell nyúlni akkor rohadt drága minden a motorhoz!! Neked kell eldönteni, hogy a pénztárcád mit bír! Ja meg mennyire nehéz a lábad.

A lábam nem nehéz,igazából a célom,hogy 2-3 évig nagy beruházást ne kelljen rá..

Természetesen nem az általános,kopó dolgokra gondolok,hisz az benne van a pakliban.

De ne kelljen fél év múlva 200at rádobnom..

Kímélem és gondos gazdája leszek.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A lábam nem nehéz,igazából a célom,hogy 2-3 évig nagy beruházást ne kelljen rá..

Természetesen nem az általános,kopó dolgokra gondolok,hisz az benne van a pakliban.

De ne kelljen fél év múlva 200at rádobnom..

Kímélem és gondos gazdája leszek.

Üdv

Akkor úgy válaszd ki a lellendő autódat, hogy ne a motor típusa, hanem a motor és autó állapota legyen az első szempont.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nézd meg a karosszériát, és menj oda kora reggel, nyíttasd fel a gépháztetőt tedd a motorra a kezed aztán ha jég hideg akkor indítás!

Remélhetőleg jó hideg reggelen. Ha kicsit is langyi a motor akkor vegyél érzékeny búcsút tőlle!

Személy szerint pont ettől félek...

Mert a motorhoz nem értek.

Kasztnit,belsejét,alját,szokásos Astrás érzékeny pontokat(pl hátsó sárvédő ív) siman megnézem,de a motor nekem sötét folt.

Elég annyi véleményetek szerint,ha tök hidegen indítok és ha jó akkor a motornak nagy baja nem lehet?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nézd meg a karosszériát, és menj oda kora reggel, nyíttasd fel a gépháztetőt tedd a motorra a kezed aztán ha jég hideg akkor indítás!

Remélhetőleg jó hideg reggelen. Ha kicsit is langyi a motor akkor vegyél érzékeny búcsút tőlle!

Azért elég sokmindent megszoktunk nézni még ezen kivül is,de ez már nem ennek a topiknak a témája! :rolleyes:

Dízelnél ami fontos a motor szempontjából:

-hidegen megfelelő indítás(nem dadog,nem füstöl kéken)

-nem "túl" kopogos járás

-HF és blokk illesztésénél a HF tömítés ellenőrzése,volt-e már cserélve

-kiegyenlítőtartály ellenőrzése(mennyire koszos a hűtővíz)

-melegen nagyobb gázadásra mekkora füsttel reagál,milyen színű a füst

-stb

Link to comment
Megosztás:

Akkor nézd meg a karosszériát, és menj oda kora reggel, nyíttasd fel a gépháztetőt tedd a motorra a kezed aztán ha jég hideg akkor indítás!

Remélhetőleg jó hideg reggelen. Ha kicsit is langyi a motor akkor vegyél érzékeny búcsút tőlle!

Vannak azért becsületes tulajdonosok is, én nyáron vettem, nem néztem meg, hogy hideg-e a motor. :rolleyes:

De mióta beállt a tél, azóta is jól indul, a már lassan 4 éves akkumulátorával.

Link to comment
Megosztás:

Azért elég sokmindent megszoktunk nézni még ezen kivül is,de ez már nem ennek a topiknak a témája! :blink:

Dízelnél ami fontos a motor szempontjából:

-hidegen megfelelő indítás(nem dadog,nem füstöl kéken)

-nem "túl" kopogos járás

-HF és blokk illesztésénél a HF tömítés ellenőrzése,volt-e már cserélve

-kiegyenlítőtartály ellenőrzése(mennyire koszos a hűtővíz)

-melegen nagyobb gázadásra mekkora füsttel reagál,milyen színű a füst

-stb

Bátran írd ide mit nézzek és mi a jó..:rolleyes:

Elfogadom a tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Vannak azért becsületes tulajdonosok is, én nyáron vettem, nem néztem meg, hogy hideg-e a motor. :rolleyes:

De mióta beállt a tél, azóta is jól indul, a már lassan 4 éves akkumulátorával.

Tedd össze a két kezed akkor, mert ahol én lakom ott tele van nepperrel a város és mind csak hazudozik. Én a benzines c16se astrámat a kollégámtól vettem meg, mert elmondta a hibáit.

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis le kellett vennem a szelepfedelet, megmértem a szelephézagokat is.

A kipufógóknál 0,20-t mértem mind a 4 hengernél, a szívóknál meg épphogy be tudtam erőszakolni a 0,1-et.

Szerintetek ez normális?

A javítási útmutató szívóra 0.15, kipufogóra 0.25-öt ír. A szelephézag az nem szokott csökkenni a kopástól, csak növekedni, igaz?

Milyen motorod van? Nem hidrós?

Fene se tudja, de szerintem az Isuzu 96-ban már hidrotőkés volt.

Mikor több napi állás után elindítom, csattog picit, majd szépen elhalkul.

Link to comment
Megosztás:

nekem a DTL (68 lovas) iszonyatosan bevállt :D ;)

február óta van már nállam, és 20.000-et nyomtam már bele, nem mindíg kímélő üzemmódban :blink: :rolleyes: , és eddig szerencsére semmi komolyabb baja sem volt :lol: nagyon szeretem ahogy megy, igaz ugyan, hogy nem egy kimondott versenyautó, de nem is annak vettem :D

Az viszont biztos, hogy jól meg kell nézetni hozzáértővel, mert csúnyán meg lehet szívni, mint minden más utóval is! ;)

A DTL-eknek elég jó a fogyasztásuk :lol: 4,5-5,5 (lábtól függően) én hegyek közt vegyesben + autópályán 130-as tempónál 5,1-re jöttem ki 4 személlyel :) ezt egy új autó sem hozná ki olcsóbban :lol:

Egyszerűen szeretem ezt az autót :D :D

Sok szerencsét az autóvásárláshoz gabbi !! ;)

Link to comment
Megosztás:

68 LE-es TD-ken is lehet klímát találni némelyiken.

pl.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._klimas-3238393

Jó általános dolgokat tudom,indítási próba lesz,ezért is veszem januárban.

Volt már benzines Astram de megfogadtam idéntől olajat égetek majd.

Tudom hogy csesztetik a Km-órát,de 200 000kmtől kell a félni ezen dízelek esetében ha az valós?

Vagy mi az a valós km amire azt mondjátok azt már inkább hagyjam??

Kb 3-4 évig tervezem hogy megmarad és ezalatt kb 70000 kmet fogok vele menni velószínűleg..

üdv

gabbi

én 220000-el vettem (ez valós km) rég óta ismertem már az autót :lol:

igénytelen motor, ha az alapvető dolgokat megadod neki idejében akkor meghálálja)

persze ez az én tapasztalatom

ja és az én autóm ára 380.000 ft volt ( amit pluszba kaptam vele: tetőcsomagtartó, 3 új gumi-2 egyforma mintás-, REMUS sportkipufogó hátsó dob, sötétített hátsó lámpák)

569.999 Ft ???? ez eléggé húzós szerintem :D :blink:

és csak 1 évvel fiatalabb az enyémtől ;)

Garantált 4.5 literes fogyasztással! ??????? azért ezzel vitatkoznék ;) inkább 5 L (ez amolyan vevőcsalogató)

4 garnitúra téli és 4 garnitúra felnire szerelt gumival! --- e szerint 32 db gumit adna hozzá? :D mert ugye 1 garnitúra az 4 db ő meg adna 8*4 db-ot :rolleyes: ;) :D :D persze ez csak elírás lehet ;)

A LÉNYEG, HOGY NE KERESKEDÉSBŐL VEDD MEG!!!!!

-egyrészt ott jóval drágább :lol:

-másrészt meg tuti buheráltak a km óra állással :lol:

legjobb magánszemélytől venni, amihez semmi köze sincs egy kereskedőnek sem :)

Link to comment
Megosztás:

Azért ez a moci így látatlanban nem rossz nem?

96-es kiadású kocsiban van benne...

a DTL-el csak jó tapasztalataim vannak :D

elég erős, főleg, hogyha nem akarod nagyon hajtani, hosszabb utakon teszteltem, hidd el nagyon jól bírta nekem, épp pár órája jöttem meg egy 1200 km-es útról vele, olajból nem evett, vízből sem, de gázolajból igen :blink: ;) 100 kmenként 5,1 litert 4 személlyel, full csomaggal :D

erre te mit mondanál? :rolleyes:

nekem bevált, igaz én is ISUZUT akartam venni, de az nagyon drága, engem egy szerelő barátom beszélt le, ő szerinte is több a baj velük, igaz sokkal erősebbek :lol:

nézd meg eeket: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._1.7_td-3154661

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._1.7_td-3513285

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...f_astra-3491830

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...astra_f-3483630

vagy van itt isuzu is:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...i_isuzu-3238822

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...d_isuzu-3463194

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.