Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Totonyomas van, legalabbis nagy gazra felszalad 3-4 tized barig.

Aztan csinaltam meg egy probat....

Az adagolo toltonyomas membranjara adtam nyomast egeszen fel 1 bar-ig.

semmi hatasa nem volt....

Nincs vkinek robbantott rajza az adagolorol?

nem alltam neki szetkapni mert a hutocso utban van, a vizet meg nem akartam leengedni.

van annak a membrannak vajon vmi tengelye ami mondjuk a retkes uzemagnyag miatt be tud allni pl?

Véletlenül akad egy erről a részéről (hála Bohner bácsinak) :rolleyes:

katt:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=4314a85a9...&aid=167351

(Nem tudom hogy mekkora fordulaton mennyi az x17dtl töltőnyomása, és azt sem tudom hogy ennél a motortípusnál mi a gyári előírás a töltőnyomás mérésének módjára) Tehát mielőtt szétszeded az adagolót ennek nézz utána.

Pl. off márka, de most más nem jut eszembe:

Audi 100 töltőnyomás mérés: becsatlakoztatod a mérőórát és bevezeted az utastérbe. Menet közben 5.-be teszed és nyomsz egy padlógázt, miközben fékkel 50km/h sebességet tartasz. Ekkor olvasod le a töltőnyomást. Persze rövid ideig kínozva, gyorsan leolvasod.

Mielőtt bárki kiröhögne a gyártó csak ezt a mérési módot fogadta el. (persze ez régen volt, azóta ők is haladnak a korral, legalább is bízom benne)

Továbbra is azt tudom mondani, hogy próbálj keresni egy megbízható dízeles szakit.

Link to comment
Megosztás:

Véletlenül akad egy erről a részéről (hála Bohner bácsinak) :rolleyes:

katt:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=4314a85a9...&aid=167351

(Nem tudom hogy mekkora fordulaton mennyi az x17dtl töltőnyomása, és azt sem tudom hogy ennél a motortípusnál mi a gyári előírás a töltőnyomás mérésének módjára) Tehát mielőtt szétszeded az adagolót ennek nézz utána.

Pl. off márka, de most más nem jut eszembe:

Audi 100 töltőnyomás mérés: becsatlakoztatod a mérőórát és bevezeted az utastérbe. Menet közben 5.-be teszed és nyomsz egy padlógázt, miközben fékkel 50km/h sebességet tartasz. Ekkor olvasod le a töltőnyomást. Persze rövid ideig kínozva, gyorsan leolvasod.

Mielőtt bárki kiröhögne a gyártó csak ezt a mérési módot fogadta el. (persze ez régen volt, azóta ők is haladnak a korral, legalább is bízom benne)

Továbbra is azt tudom mondani, hogy próbálj keresni egy megbízható dízeles szakit.

350mBar a toltonyomas, kb ott szabalyoz is a sont.

Adagolo szaki megvan, hnap szervezek vele egy randit... (az a baj hogy erdekel a tema :blink:)

linket kosziiii!

Link to comment
Megosztás:

350mBar a toltonyomas, kb ott szabalyoz is a sont.

Adagolo szaki megvan, hnap szervezek vele egy randit... (az a baj hogy erdekel a tema :rolleyes:)

linket kosziiii!

Szívesen.

Esetleg ha nem felejted el, majd meséld el a fejleményeket.

Link to comment
Megosztás:

ugyvan

:rolleyes:

na lementem

lehuztam a csovet

es kerlek szepen az eg vilagon semmi valtozas nem tortent

ugyanugy megy az auto mint elotte... (mentem vele egy kort)

ergo a hiba megvan

ha a membranra adok 2-3 tized bart akkor elmeletileg az alapjarati fordulatnak is emelkednie kell ugye?

mert igy viszonylag egyszeruen meg tudom nezni hogy az a resz rendben van e...

meg persze megmerem a toltonyomast is.

megneztem a csonel kijovo gazt en mondjuk nem ereztem a 350 mbart, de gondolom annak is fel kell epulnie.

Na a lenyeg hogy erzem hogy egyre kozelebb kerulok a megoldashoz :blink:.

mennyi olaj/korom hordasa normalis?

nehany gazfroccs utan mar latszott az ujjbegyemen a retek.

egr szelep?

ha kicsit nyitva marad akkor az is csinalhat retket gondolom....

hmm ---ami az adagoló tetején van membrán az nem a szívótorok(házba ) van kötve? mert itt nem nyomás hanem vákum van.

Vakoljátok már le azt a qrva egrt, nem égeti a kipufogógáz meg a kartergázt. A szívó csövet pedig takarítani kell mert teli van retkes oil sárral ha működik az egr.

dizilnél nincs hiba code főleg ennél a tipusnál, viszont télenn ha van egr, valamivel előbb melegszik a motor mert a meleg kipuffgáz előbb érkezik a szívócsőbe.

pollenszőrő pedig 6-800ft körül is van

Link to comment
Megosztás:

hmm ---ami az adagoló tetején van membrán az nem a szívótorok(házba ) van kötve? mert itt nem nyomás hanem vákum van.

Vakoljátok már le azt a qrva egrt, nem égeti a kipufogógáz meg a kartergázt. A szívó csövet pedig takarítani kell mert teli van retkes oil sárral ha működik az egr.

dizilnél nincs hiba code főleg ennél a tipusnál, viszont télenn ha van egr, valamivel előbb melegszik a motor mert a meleg kipuffgáz előbb érkezik a szívócsőbe.

pollenszőrő pedig 6-800ft körül is van

Nem lehet,hogy a vákumszivattyúja szart be?

Enyém átengedte az olajat már és semmi vákum nem volt.

Link to comment
Megosztás:

hmm ---ami az adagoló tetején van membrán az nem a szívótorok(házba ) van kötve? mert itt nem nyomás hanem vákum van.

Vakoljátok már le azt a qrva egrt, nem égeti a kipufogógáz meg a kartergázt. A szívó csövet pedig takarítani kell mert teli van retkes oil sárral ha működik az egr.

dizilnél nincs hiba code főleg ennél a tipusnál, viszont télenn ha van egr, valamivel előbb melegszik a motor mert a meleg kipuffgáz előbb érkezik a szívócsőbe.

pollenszőrő pedig 6-800ft körül is van

Az adagolo tetejen levo membran a szivokamraba van kotve.

Ha megy a turbo akkor ott nem vakuum van....

Szetkaptam, kicsit nehezen jart a vezetocsap, be volt szaradva a vezerlokupon a zsir.

letisztitottam muszerolajjal bejarattam a vezetocsapot (elnevezesek: http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=4314a85a9...amp;aid=167351)

de utana se volt jobb.

Beszeltem az adagolossal, jovore megnezi :rolleyes:.

amugy koppra betekert fustcsavarral igy mar hajlando 150-et (real) menni.

De alatet nelkuli futcsavarral sokkal jobban ment.

Hat majd meglatjuk.

Ha EGR hiba lenne akkor kormolna a sok elegetetlen gazolaj miatt vagy tevedek?

Link to comment
Megosztás:

Az adagolo tetejen levo membran a szivokamraba van kotve.

Ha megy a turbo akkor ott nem vakuum van....

Szetkaptam, kicsit nehezen jart a vezetocsap, be volt szaradva a vezerlokupon a zsir.

letisztitottam muszerolajjal bejarattam a vezetocsapot ...

de utana se volt jobb.

Beszeltem az adagolossal, jovore megnezi ;).

amugy koppra betekert fustcsavarral igy mar hajlando 150-et (real) menni.

De alatet nelkuli futcsavarral sokkal jobban ment.

Hat majd meglatjuk.

Ha AGR hiba lenne akkor kormolna a sok elegetetlen gazolaj miatt vagy tevedek?

azért csak óvatosan a 150-ekkel :lol: nem biztos, hogy használ neki... nekem is le van árva az EGR szelep, lent is fent is( fent csapágygolyó a csőbe, lent pedig lemezből vágtam egy odaillő darabot :D ) azóta ilyen gondok nincsenek :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A motor hátrafelé lejt egy picit, a leeresztőcsavar meg az olajteknő hátsó részén van, szerintem még jobban kifolyik, mint ha vízstintes helyzetben lenne.

De a következőcserénél kipróbálom majd, hogyha vízszintbe állok, folyik-e ki még :rolleyes:

Nem pest környéki vagyok sajnos, úgyhogy nekem az felejtős. És sajnos megbízható szerelőt sem ismerek itt a környékemen...

Szilikon pasztára gondolsz? Olyanom van is, úgyhogy bekenem majd vele.

Nem tudom, én biztos nem kinlódnék az olajcserével. Tudom, nem egy bonyolult dolog, de épp ezért a szerelő is megcsinálja pár darab százasért. És nem én futkozok olajért ést szűrőért. Van neki minden a polcon. Még ha ezreket spórolnál, megérteném. De mi az hogy nem ismersz megbízható szerelőt? Egy olajcserérőll beszélünk. Ott lehetsz te is, látod mit csinál. És persze a fáradt olajjal sem neked van gondod.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én biztos nem kinlódnék az olajcserével. Tudom, nem egy bonyolult dolog, de épp ezért a szerelő is megcsinálja pár darab százasért. És nem én futkozok olajért ést szűrőért. Van neki minden a polcon. Még ha ezreket spórolnál, megérteném. De mi az hogy nem ismersz megbízható szerelőt? Egy olajcserérőll beszélünk. Ott lehetsz te is, látod mit csinál. És persze a fáradt olajjal sem neked van gondod.

Soha nem csináltatom mással! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, én biztos nem kinlódnék az olajcserével. Tudom, nem egy bonyolult dolog, de épp ezért a szerelő is megcsinálja pár darab százasért. És nem én futkozok olajért ést szűrőért. Van neki minden a polcon. Még ha ezreket spórolnál, megérteném. De mi az hogy nem ismersz megbízható szerelőt? Egy olajcserérőll beszélünk. Ott lehetsz te is, látod mit csinál. És persze a fáradt olajjal sem neked van gondod.

Egyetlen esetben jössz ki olcsóbban, ha van szerelő haverod, akiben megbízol, akihez ha odaviszed az autódat, csapot papot hátrahagyva eléd ugrik, hogy teljesítse minden kívánságodat :rolleyes: Mindezt pár százasért.

A többi esetben általában drágább. A szerelők, illetve a szakszervizek nem máltai szeretetszolgálatot játszanak, hogy pár százasért dolgozzanak. Ez esetben 4-5 ezer Ft-ot is képesek elkérni, minden megkezdett óráért. Olvasgatva a totalcar olaj tanácsokat, sokszor trehány munkát adnak ki a kezükből: Mindennapos, hogy nem belevaló olajat öntenek a motorba, több olajat számláznak ki, mint amit beleöntöttek, de olyat is olvastam, hogy egyszerűen több olajat ötöttek bele a motorba hozzá nem értésből.

Náluk az idő pénz, ezért egyik sem olyan lelkiismeretes, hogy várogassa ott neked, hogy kifolyjon rendesen a fáradtolaj az autóból, letörölgesse a szőrőnél leerszetőcsavarnál stb, lényeg, hogy mielőbb meglegyen.

Egy olajcsere nekem kb egy óra mindennel együtt, munkába menet-illetve hazajövet beszerzem a kellékeket (az olajat speciel msot úgy rendeltem) ennél biztosan több időt is elvenne a szerelő :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

96-os isuzu td Astrám van. Állítólag van egy 6 jegyű motorazonosító kód is ami 6 -al kezdődik. Na ezt szeretném megtudni. Tudja esetleg vki hogy hol van a blokkon ez a szám? A motorszámot megtaláltam de ezt nem. :blink:

A váltó felőli oldalon van egy sík felület amit szemből lehet látni. Én amikor kiszedve láttam a mocit akkor sem tűnt fel hogy lenne máshol is. :rolleyes: Bár én DR-es vagyok, majd valami isuzus jövőre válaszol :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

A váltó felőli oldalon van egy sík felület amit szemből lehet látni. Én amikor kiszedve láttam a mocit akkor sem tűnt fel hogy lenne máshol is. :rolleyes: Bár én DR-es vagyok, majd valami isuzus jövőre válaszol :blink: :lol:

Nem lehet látni, mert nem lehet hozzáférni annyira zsúfolt a motortér.

Link to comment
Megosztás:

Nos, újév tiszteletére kicseréltem a szelepfedél tömítést. :rolleyes:

Elég ramaty állapotban volt már régi, igazából már amikor megvettem az autót, látszott hogy csere lesz belőle.

Vékonyan raktam a tömítésre szilikon pasztát. Most remélhetőleg jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis le kellett vennem a szelepfedelet, megmértem a szelephézagokat is.

A kipufógóknál 0,20-t mértem mind a 4 hengernél, a szívóknál meg épphogy be tudtam erőszakolni a 0,1-et.

Szerintetek ez normális?

A javítási útmutató szívóra 0.15, kipufogóra 0.25-öt ír. A szelephézag az nem szokott csökkenni a kopástól, csak növekedni, igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eddig csak benzines autóim voltak.

Most januárban szeretném lecserélni egy F-es 1.7 TD-re.

Azt már kivettem a netnek köszönhetően, hogy 90%ban az emberek és hozzáértők az Isuzu-motorral szerelt Opel Astra F-eket ajánlják.

Kérdésem lehet már lerágott csont,de honna tudom biztosan ,hogy a kiválasztott jármű ilyen motorral muzsikál -e?

Azt már szintén leszűrtem, hogy a 82 lovas 1.7-es TD-k ilyenek.

És a 68 lovasok?

vagy egyáltalán a 1996-2000 F Astra dízelek közül melyiket vegyem?

(Általános dolgokkal tisztában vagyok,de az Opel specifikus dolgokkal nem)

Várom segítő válaszotok és ha kéritek küldök képet majd "áldozatomról"...

Ja tök átlagos használatra kell,15k/év és 70%ban városba

Üdv és köszi

gabbi

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis le kellett vennem a szelepfedelet, megmértem a szelephézagokat is.

A kipufógóknál 0,20-t mértem mind a 4 hengernél, a szívóknál meg épphogy be tudtam erőszakolni a 0,1-et.

Szerintetek ez normális?

A javítási útmutató szívóra 0.15, kipufogóra 0.25-öt ír. A szelephézag az nem szokott csökkenni a kopástól, csak növekedni, igaz?

Milyen motorod van? Nem hidrós?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Eddig csak benzines autóim voltak.

Most januárban szeretném lecserélni egy F-es 1.7 TD-re.

Azt már kivettem a netnek köszönhetően, hogy 90%ban az emberek és hozzáértők az Isuzu-motorral szerelt Opel Astra F-eket ajánlják.

Kérdésem lehet már lerágott csont,de honna tudom biztosan ,hogy a kiválasztott jármű ilyen motorral muzsikál -e?

Azt már szintén leszűrtem, hogy a 82 lovas 1.7-es TD-k ilyenek.

És a 68 lovasok?

vagy egyáltalán a 1996-2000 F Astra dízelek közül melyiket vegyem?

(Általános dolgokkal tisztában vagyok,de az Opel specifikus dolgokkal nem)

Várom segítő válaszotok és ha kéritek küldök képet majd "áldozatomról"...

Ja tök átlagos használatra kell,15k/év és 70%ban városba

Üdv és köszi

gabbi

Én épp ellenkezőleg hallottam. Épp hogy nem ajánlják az Isuzu motorost, mert mivel erősebb, nagy valószínűséggel meg is vannak hajtva. Persze vannak kivételek. Az biztos, hogy az jóval erősebb. Nekem a 68 lovas német TD van. A motorkódja X17DTL . Nem egy versenyló, de elmegy bárhol. A fogyasztásom 5.5 körül van. Nem sokat számit a város-autópálya, alig van különbség. Az Isuzuhoz még annyit, hogy a motoralkatrészek drágábbak mint a némethez.

Link to comment
Megosztás:

Én épp ellenkezőleg hallottam. Épp hogy nem ajánlják az Isuzu motorost, mert mivel erősebb, nagy valószínűséggel meg is vannak hajtva. Persze vannak kivételek. Az biztos, hogy az jóval erősebb. Nekem a 68 lovas német TD van. A motorkódja X17DTL . Nem egy versenyló, de elmegy bárhol. A fogyasztásom 5.5 körül van. Nem sokat számit a város-autópálya, alig van különbség. Az Isuzuhoz még annyit, hogy a motoralkatrészek drágábbak mint a némethez.

Érdekes...én a neten fellelhető információk alapján nem ezt szűrtem le..

Persze pont azért reggeltem ide,mert itt biztosan értenek az F-es Astrákhoz.

Tehát ha rajtad múlna Tiv te mit néznél egy F-es Astránál 1996-2000 évjárat között??

(általános dolgokat vágok,inkább milyen motorkódú,milyen motor,milyen Opel-speckó dolgokra figyeljek oda?)

A válaszod és másét is szívesen fogadok..

üdv

gabbi

Link to comment
Megosztás:

Érdekes...én a neten fellelhető információk alapján nem ezt szűrtem le..

Persze pont azért reggeltem ide,mert itt biztosan értenek az F-es Astrákhoz.

Tehát ha rajtad múlna Tiv te mit néznél egy F-es Astránál 1996-2000 évjárat között??

(általános dolgokat vágok,inkább milyen motorkódú,milyen motor,milyen Opel-speckó dolgokra figyeljek oda?)

A válaszod és másét is szívesen fogadok..

üdv

gabbi

Nem akarlak lebeszélni az Isuzuról. Opel TD is lehet kaka, éa a Japán is lehet jó. Mit nézz meg? Amit álltalában minden használt autó vásárlásánál meg kell nézni. Ha dizel, lehetőleg reggel hidegben indítási próba. Ez mindennél többet elárul. Ne legyen olajos a motor, de ne is legyen frissen glancolva. A többi már álltalános. Kerékjárati íveknél szokott rozsdásodni. Legyen minél jobban felszerelt, mert utólag már macerás, és drága beszerelni az extrákat. Isuzu elbirja a klimát is.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak lebeszélni az Isuzuról. Opel TD is lehet kaka, éa a Japán is lehet jó. Mit nézz meg? Amit álltalában minden használt autó vásárlásánál meg kell nézni. Ha dizel, lehetőleg reggel hidegben indítási próba. Ez mindennél többet elárul. Ne legyen olajos a motor, de ne is legyen frissen glancolva. A többi már álltalános. Kerékjárati íveknél szokott rozsdásodni. Legyen minél jobban felszerelt, mert utólag már macerás, és drága beszerelni az extrákat. Isuzu elbirja a klimát is.

68 LE-es TD-ken is lehet klímát találni némelyiken.

pl.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._klimas-3238393

Jó általános dolgokat tudom,indítási próba lesz,ezért is veszem januárban.

Volt már benzines Astram de megfogadtam idéntől olajat égetek majd.

Tudom hogy csesztetik a Km-órát,de 200 000kmtől kell a félni ezen dízelek esetében ha az valós?

Vagy mi az a valós km amire azt mondjátok azt már inkább hagyjam??

Kb 3-4 évig tervezem hogy megmarad és ezalatt kb 70000 kmet fogok vele menni velószínűleg..

üdv

gabbi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.