Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

hmmmm

vmi remlik

mintha lenne egy membran az adagolo tetejen?

ha az a membran a nyomas hatasara emeli a befecskendezett mennyiseget de ezzel a kontrollnyomassal vagy a membrannal gond van?

midjart meg is lenne a valasz hogy miert nincs eleg uzemanyag!

na ezt hnap megnezem...

Igen.

Mielőtt bármit is szétszedsz, mérni kell töltőnyomást.

Link to comment
Megosztás:

ugyvan

:rolleyes:

na lementem

lehuztam a csovet

es kerlek szepen az eg vilagon semmi valtozas nem tortent

ugyanugy megy az auto mint elotte... (mentem vele egy kort)

ergo a hiba megvan

ha a membranra adok 2-3 tized bart akkor elmeletileg az alapjarati fordulatnak is emelkednie kell ugye?

mert igy viszonylag egyszeruen meg tudom nezni hogy az a resz rendben van e...

meg persze megmerem a toltonyomast is.

megneztem a csonel kijovo gazt en mondjuk nem ereztem a 350 mbart, de gondolom annak is fel kell epulnie.

Na a lenyeg hogy erzem hogy egyre kozelebb kerulok a megoldashoz :blink:.

mennyi olaj/korom hordasa normalis?

nehany gazfroccs utan mar latszott az ujjbegyemen a retek.

egr szelep?

ha kicsit nyitva marad akkor az is csinalhat retket gondolom....

Link to comment
Megosztás:

Nyugi, ez sajnos ilyen. Enyém is pont így csinálja :lol: Olajcsere után meg rögtön motormosás is dukál, pont a szűrő idióta elhelyezése miatt.

Hát jah, nemtudom hogy lehetett így elbánázni a szűrő elhelyezését, épp az lenne a lényege, hogy alul legyen, mert a szennyeződéseket könnyebb felfogni alul... Ráadásul azon a helyen a szűrő lecsavaró szerszám használata is esélytelen, marad a puszta kéz :rolleyes:

Ami még idegesítő, hogyha nem vigyázol szűrő levétele közben, simán bele lehet folyatni az önindítóba a fáradt olajat :blink:. Le szoktam takarni egy vastag ronggyal.

Mivel szoktad végezni a motormosást, és hogyan?

Élíltólag azzal ki lehet oldani olyan helyekről is a kormot, illetve egyéb szennyeződéseket, ahol jótékonyan tömítenek. Sőt a fullszintetikus olaj is képes erre.

Link to comment
Megosztás:

Szomoruan hallom :blink:.

Valahogy fura nekem hogy egy gyakorlatilag ugyanolyan konstrukcio ennyivel vacakabbul mukodjon.

Plane hogy ujabb is...

Vmit tudtak a franciak a dizelekrol 20 evvel ezelott :rolleyes:.

Gabor

Én egyáltalán nem panaszkodom a hidegindításra, az talán megbocsátható, hogy -15 fokban egy izzítással nem indul elsőre. De majdnem beröffent úgy is.

-5...0 fok körüli hőmérséklet nem jelent gondot: Hidegindítás

Link to comment
Megosztás:

Hát jah, nemtudom hogy lehetett így elbánázni a szűrő elhelyezését, épp az lenne a lényege, hogy alul legyen, mert a szennyeződéseket könnyebb felfogni alul... Ráadásul azon a helyen a szűrő lecsavaró szerszám használata is esélytelen, marad a puszta kéz :blink:

Ami még idegesítő, hogyha nem vigyázol szűrő levétele közben, simán bele lehet folyatni az önindítóba a fáradt olajat :lol:. Le szoktam takarni egy vastag ronggyal.

Mivel szoktad végezni a motormosást, és hogyan?

Élíltólag azzal ki lehet oldani olyan helyekről is a kormot, illetve egyéb szennyeződéseket, ahol jótékonyan tömítenek. Sőt a fullszintetikus olaj is képes erre.

Szerintem Brigéciollal, és sterimobbal. :D

Külső mosásra gondolt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

B Veki ?
Igen :rolleyes:

Más

Ma rendeltem be a szelepfedéltömítést.

Nyár óta, mióta vettem az autót, szivárog... Most elégeltem meg.

Meg olajat az Automax szerviztől. Volt valakinek tapasztalata velük? 10W40-es Valvoline Maxlife Diesel. Elég jó árban van 1700 körül.

Néhány pofátlan kereskedő 2700 körül akarta adni ezt is, meg a Castrol Magnatec Dieselt is...

Link to comment
Megosztás:

Isuzu motorosoktól kérdezném, szerintetek az normális, ha jó félnapi állás után ha elindítom a motort, csak 2-3 másodperc múlva alszik el az olajnyomáslámpa? Sőt, olyan is van néha, hogy egyből elalszik, majd utánna kigyullad, és rögtön elalszik. (Ez utóbbi esetben a második kialvás az indítástól számított ugyancsak 2-3 mp)

Ilyenkor leürülnek az olajjáratok, és ennyi időbe telik, mire megjön az olajnyomás. Elromolhatott a visszacsapószelep, vagy rossz szűrőt vettem bele?

Egyébként pár órai állás után már az indítózás alatt elalszik.

Az is igaz, hogy a szűrő elég szerencsétlen helyen van, túl magasan szerintem.

Ez normális, maradhat így, vagy kezdjek vele valamit?

Az Opel Vectra klub idevágó topicjában több Isuzustól olvastam ugyanezt, viszont annyira kihalt ott a fórum, hogy senki sem reagál...

Ezt en is tapasztalom , foleg hidegbe. De napi elso inditasnal vagy mikor tobbet allt mindenkeppen. Egyebkent meg ellenorzom havonta az tuti nem hazudik amit a palca mutat :rolleyes:

Olajcsere? Hááát en ugy vagyok vele hogy nem szopok....

Americar 1oooo Ft ert lecserelik (olaj [megfelelo turbos motorba valo olaj!!!] ,olajszuro,legszuro) szemem lattara szakszeruen magasnyomasuval kifujjak a szmötyit , faradt olajat ok teszik el tehat arra sincs gondom es nem leszek tökig olajos :lol: amit amugy birok mert szivesen butykolok de az elvezeteknek ezt a reszet kihagyom :D

Jah szelepfedelet jol nezd meg mielott cserelsz tomitest... mert nekem pl el volt repedve :blink: igy szelepfedelet is cserelni kellett hajszalrepedes volt rajta de arra pont jo volt, hogy csapja az olajat... meghuzni meg a csavart nem ugy mint ha lovat . . . nál mert ha nem repedt eddig majd fog.. nem is ertem hogy miert muanyagbol van szelepfedel :?: ...

Link to comment
Megosztás:

Ezt en is tapasztalom , foleg hidegbe. De napi elso inditasnal vagy mikor tobbet allt mindenkeppen. Egyebkent meg ellenorzom havonta az tuti nem hazudik amit a palca mutat :rolleyes:

Olajcsere? Hááát en ugy vagyok vele hogy nem szopok....

AmeroCar 1oooo Ft ert lecserelik (olaj [megfelelo turbos motorba valo olaj!!!] ,olajszuro,legszuro) szemem lattara szakszeruen magasnyomasuval kifujjak a szmötyit , faradt olajat ok teszik el tehat arra sincs gondom es nem leszek tökig olajos ;) amit amugy birok mert szivesen butykolok de az elvezeteknek ezt a reszet kihagyom :D

Jah szelepfedelet jol nezd meg mielott cserelsz tomitest... mert nekem pl el volt repedve :D igy szelepfedelet is cserelni kellett hajszalrepedes volt rajta de arra pont jo volt, hogy csapja az olajat... meghuzni meg a csavart nem ugy mint ha lovat . . . nál mert ha nem repedt eddig majd fog.. nem is ertem hogy miert muanyagbol van szelepfedel :?: ...

Azért kíváncsi lennék, miylen olajat, meg szűrőket tesznek bele, mert az én legutóbbi cserémkor csak az anyag került 10 ezerbe, pedig jutányos áron jutottam hozzá mindenhez:

5 liter OEST 10W40 olaj+szűrő: 6000 Ft

Légszűrő: 700 körül

Pollenszűrő: 3200 körül.

Amúgy kb 1 óra alatt megvan az egész. Nekem nincs aknám, ezért első két kerékkel feljárok egy kb 10 centi magas rámpára, hogy alá tudjak bújni leengedni az olajat. Ha kifolyt, akkor leszedem a szűrőt, megy fel az új, legurulok a rámpáról, megy bele a friss olaj, légszűrő, pollenszűrő :blink: A pollenszűrőnél ki szokam a dzsuvát porszívózni még. Mindössze ennyi :lol:

Szelepfedélnél használjak szilikon pasztát, vagy elegendő az új tömítés? Elég szar konstrukció ez az egész, úgyhogy nem fűzök túl sok reményt az új tömítéshez sem.

Link to comment
Megosztás:

Azért kíváncsi lennék, miylen olajat, meg szűrőket tesznek bele, mert az én legutóbbi cserémkor csak az anyag került 10 ezerbe, pedig jutányos áron jutottam hozzá mindenhez:

5 liter OEST 10W40 olaj+szűrő: 6000 Ft

Légszűrő: 700 körül

Pollenszűrő: 3200 körül.

Amúgy kb 1 óra alatt megvan az egész. Nekem nincs aknám, ezért első két kerékkel feljárok egy kb 10 centi magas rámpára, hogy alá tudjak bújni leengedni az olajat. Ha kifolyt, akkor leszedem a szűrőt, megy fel az új, legurulok a rámpáról, megy bele a friss olaj, légszűrő, pollenszűrő :blink: A pollenszűrőnél ki szokam a dzsuvát porszívózni még. Mindössze ennyi :lol:

Szelepfedélnél használjak szilikon pasztát, vagy elegendő az új tömítés? Elég szar konstrukció ez az egész, úgyhogy nem fűzök túl sok reményt az új tömítéshez sem.

Viszont így nem vízszintes az autó, úgyhogy maradhat benne jó sok olaj :rolleyes:

Sztem használj pasztát, mindegyik fémfelületet alaposan pucold meg, törölgesd meg alkoholos ronggyal, olaj- és zsírmentes legyen, aztán mindegyik fémfelületet kend be a pasztával (a tömítés mindkét felén legyen), és mikor felteszed a szelepfedelet, a csavarjait középről kifelé csigavonalban haladva húzd meg, ne túl erősen.

Link to comment
Megosztás:

Viszont így nem vízszintes az autó, úgyhogy maradhat benne jó sok olaj :rolleyes:

Sztem használj pasztát, mindegyik fémfelületet alaposan pucold meg, törölgesd meg alkoholos ronggyal, olaj- és zsírmentes legyen, aztán mindegyik fémfelületet kend be a pasztával (a tömítés mindkét felén legyen), és mikor felteszed a szelepfedelet, a csavarjait középről kifelé csigavonalban haladva húzd meg, ne túl erősen.

Nah ott a pont, benne marad akna nelkul kar sz.rozni. Irtam mar linket feljebb de most ujra ne kelljen lapozgatni, fel tudod hivni ha gondolod, es pest kornyeki vagy meg tudod kerdezni milyen olajokat hasznalnak, en is igy jartam amugy megvettem mindent jezusom mar 1oooo Ft-nal tartok. Aknat kerni szomszedtol de eppen nincs otthon stb stb. Majd apam kozolte hogy miert nem megyek oda? megcsinaljak!

Kertem arajanlatot es par szaz forint kulonbseget mondott. Ohh ha en ezt tudtam volna... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Viszont így nem vízszintes az autó, úgyhogy maradhat benne jó sok olaj :rolleyes:

Sztem használj pasztát, mindegyik fémfelületet alaposan pucold meg, törölgesd meg alkoholos ronggyal, olaj- és zsírmentes legyen, aztán mindegyik fémfelületet kend be a pasztával (a tömítés mindkét felén legyen), és mikor felteszed a szelepfedelet, a csavarjait középről kifelé csigavonalban haladva húzd meg, ne túl erősen.

A motor hátrafelé lejt egy picit, a leeresztőcsavar meg az olajteknő hátsó részén van, szerintem még jobban kifolyik, mint ha vízstintes helyzetben lenne.

De a következőcserénél kipróbálom majd, hogyha vízszintbe állok, folyik-e ki még :blink:

Nem pest környéki vagyok sajnos, úgyhogy nekem az felejtős. És sajnos megbízható szerelőt sem ismerek itt a környékemen...

Szilikon pasztára gondolsz? Olyanom van is, úgyhogy bekenem majd vele.

Link to comment
Megosztás:

A motor hátrafelé lejt egy picit, a leeresztőcsavar meg az olajteknő hátsó részén van, szerintem még jobban kifolyik, mint ha vízstintes helyzetben lenne.

De a következőcserénél kipróbálom majd, hogyha vízszintbe állok, folyik-e ki még :rolleyes:

Nem pest környéki vagyok sajnos, úgyhogy nekem az felejtős. És sajnos megbízható szerelőt sem ismerek itt a környékemen...

Szilikon pasztára gondolsz? Olyanom van is, úgyhogy bekenem majd vele.

A legjobb az a paszta, amit pl. az autószerelők is használnak, de a semminél talán mindegyik jobb.

Link to comment
Megosztás:

A motor hátrafelé lejt egy picit, a leeresztőcsavar meg az olajteknő hátsó részén van, szerintem még jobban kifolyik, mint ha vízstintes helyzetben lenne.

De a következőcserénél kipróbálom majd, hogyha vízszintbe állok, folyik-e ki még :rolleyes:

Nem pest környéki vagyok sajnos, úgyhogy nekem az felejtős. És sajnos megbízható szerelőt sem ismerek itt a környékemen...

Szilikon pasztára gondolsz? Olyanom van is, úgyhogy bekenem majd vele.

A legjobb az a paszta, amit pl. az autószerelők is használnak, de a semminél talán mindegyik jobb.

Én ezt szoktam használni, egész jó.

http://meccanoshop.hu/shop_artdet.php?shop...cikk=4110013100

Vagy FBS szilikonkaucsukot. Igaz nem mai találmány, de nagyon jó. Rakás előnyös tulajdonsága van, viszont büdös.

http://www.addel.hu/template/temp1/detailp...roductid=101829

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Mielőtt bármit is szétszedsz, mérni kell töltőnyomást.

Totonyomas van, legalabbis nagy gazra felszalad 3-4 tized barig.

Aztan csinaltam meg egy probat....

Az adagolo toltonyomas membranjara adtam nyomast egeszen fel 1 bar-ig.

semmi hatasa nem volt....

Nincs vkinek robbantott rajza az adagolorol?

nem alltam neki szetkapni mert a hutocso utban van, a vizet meg nem akartam leengedni.

van annak a membrannak vajon vmi tengelye ami mondjuk a retkes uzemagnyag miatt be tud allni pl?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.