Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Hat akkor izgatottan varom a hideget , hogy beszamolhassak en is az alpesti elmenyeimrol :lol:

2009.12.19. kep1 & kep2 -13,5 fokot mutatott a homero :D es nagyon nagyon dadogva majd szép nagy koromfelhovel indultunk...

Jut eszembe, astraberegseg de hatha valaki tud gyogyirt, hidegben csuszik az ekszij, fujkalva van zsirsprayel dehat orokke nem lehet. uj szij van rajta tarcsa jo! Jah es mikor csuszik fordulatszammero 0-án ül.

NEKEM IS A CSÚSZÁS VOLT A BAJOM, ÉN SZÉLESEBRE CSERÉLTEM A SZÍJAT:11 VAGY 13 SZÉLESET RAKOK MINDIG RÁ ÉS TÖKÉLETES :rolleyes: :blink: ;) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hete vagyok boldog tulaja egy gm turbo dizelnek, es lenne egy problemam....

Mar az elejen feltunt hogy latvanyosan lomha az auto, nehezen veszi a fordulatot.

Kb ugy viselkedett mint amikor a parom nehez labat ellensulyozando kitekertem a renault 5-osom fustcsavarjat :rolleyes:.

Hetvegen aztan megneztem 130-140-nel nem akart gyorsabban menni, es volt vagy 25mp a 0-100-as ido...

Otthon aztan megneztem a "fustcsavar" teljesen be van tekerve.

Ennek ellenere semmilyen korulmenyek kozott nem tudtam fustolesre birni az autot.

Aztan jott egy 5let, kivettem az alatetet a fustcsavar kontracsavarja alol.

Mindjart meg is jottek a lovak, meg nagy gaznal/fordulatnal a fust.

Na most az tuti nem normalis hogy a fustcsavar teljes betekerese (vegallas) mellett is meg boven fusthatar alatt megy az adagolo.

Van meg mas lehetoseg is a szaitott mennyiseg allitasara?

vagy vmi az adagolon belul lehet elmaszva?

A motor egyebkent relative keveset futott (140000).

Ha valakinek van 5lete ki vele! :blink:

köszi!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

lenne egy problémám....

Nos ha a tied is x17dtl ne számolj rá, hogy repülőgép :lol: relatív az a 140000 ha nem ismerőstől került mert azt ugye el lehet állítani könnyen. Viszont az a 25 mp gyorsulás tényleg sok. Ha nem ismered az adagolót jobb ha elviszed egy hozzáértőhöz beállításra. A visszafolyó anyag csavarját meg ha állítgatod azzal nem vagy előrébb, jobban megy ugyan de jobban is eszik. Ha az adagoló normálisan be van állítva akkor olyan 4.5-5.5 közti fogyasztásnak kellene előjönni (persze nem nehéz lábbal :blink: ), EGR lezárva és nem füstöl olyan veszettül -persze azért nem összehasonlítható egy benyással.

Viszont írhatnál azért egy motorkódot mert így az is relatív... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hete vagyok boldog tulaja egy gm turbo dizelnek, es lenne egy problemam....

....

Szia!

Nem minden csavar arra való, hogy ha meglátjuk azonnal tekergessük is el...

A dízel befecskendező rendszer egy kicsit bonyolultabb ennél. Egy jó dízel szakember szükséges lesz szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem minden csavar arra való, hogy ha meglátjuk azonnal tekergessük is el...

A dízel befecskendező rendszer egy kicsit bonyolultabb ennél. Egy jó dízel szakember szükséges lesz szerintem.

Sanci, gorbi, egyutt valaszolnek a hozzaszolasaitokra.

A motor x17dtl, osztrakiabol valo, eselyesen valos km-el, nagyon szep allapotban van.

Amint tobb anyagot kapott (csavar be vekonyabb alatettel) ment normalisan (15mp koruli 0-100).

Amit nem ertek hogy hogy lehet az hogy a csavar teljesen betekert allasanal is ugy megy a motor mintha nem lenne "elegge" betekerve.

Nem vagyok kepzett autoszerelo amugy , eddig egy dizel 1.6-os renault-t hajtottam/szereltem.

Ott a "fustcsavar" kb a hatarok kozott kb feluton volt.

Ha betekertem fusthatar fole akkor nem ment jobban az auto csak fustolt.

Na most itt az opelnal a teljesen betekert allapotban SEM fustol (meg nem is megy...)

Ez az amit nem ertek.

A renault adagolojat javitottam (tomitest kellett cserelni) es ott is egy karnak az alaphelyzetet allitotta ez a csavar.

Gondolom itt is hasonlo lehet a szitu.

Elgorbult volna a kar?

Vagy vmi teljesen mas lehet?

Vegso soron el fogom ugyis vinni adagoloshoz csak elegge keves bizodalmam van a magyar autoszerelo tarsadalomban ugy altalaban....

Szoval jo lenne tudni mi lehet a gond hogy ne b*anak at...

Ha esetleg van tippetek veszprem 150km-es sugaraban jo adagolosra azt is szivesen vennem :rolleyes:.

Gabor

Link to comment
Megosztás:

Na most annyira én sem vagyok adagolós szaki -a beállítást padon kell csinálni, hogy a beadagolt és visszafordított anyag megpasszoljon a gyártó által előírttal másképp óriási lesz a koromkibocsájtás ésatöbbi, mondjuk ennek függvénye a katalizátor állapota is (nem lehet, hogy be van dugulva kissé? :rolleyes:) valamint az EGR szelep használata (jobb ha ki van kötve).

Én azt javaslom, hogy inkább egy idősebb szakit keress fel vele akik még ezen nőttek fel és nem a digitális technikán :blink: de sajnos én csak Hajdúban tudtam volna ajánlani. Viszont ott a Google, keress rá, hogy hol találhatóak az adagolószervizek.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na most annyira én sem vagyok adagolós szaki -a beállítást padon kell csinálni, hogy a beadagolt és visszafordított anyag megpasszoljon a gyártó által előírttal másképp óriási lesz a koromkibocsájtás ésatöbbi, mondjuk ennek függvénye a katalizátor állapota is (nem lehet, hogy be van dugulva kissé? :blink: ) valamint az EGR szelep használata (jobb ha ki van kötve).

Valóban, áfonya mesélt nekem is egy ilyen story-t. Nem ment a kocsi rendesen, de az alapjáraton és annak közelében elketyegett, és nem tudtak rájönni az okára. Mindenre gondoltak, mindent átnéztek, de semmi. És amikor szétbontva - a kipuff.rendszer is lent volt - odébb akarták tenni mert galibázott akkor megfeledkeztek róla, hogy gázadásra nem bir menni és nyugodtan ment a kocsi. Belenéztek a katalizátorba és el volt dugulva. Célszerszámmal(feszitővassal :lol: ) kipucolták és lám, megy a kocsi. :rolleyes:

...nem biztos, hogy minden részlet stimmel, de igy emlékszem a történetre... :D

Link to comment
Megosztás:

Valóban, áfonya mesélt nekem is egy ilyen story-t. Nem ment a kocsi rendesen, de az alapjáraton és annak közelében elketyegett, és nem tudtak rájönni az okára. Mindenre gondoltak, mindent átnéztek, de semmi. És amikor szétbontva - a kipuff.rendszer is lent volt - odébb akarták tenni mert galibázott akkor megfeledkeztek róla, hogy gázadásra nem bir menni és nyugodtan ment a kocsi. Belenéztek a katalizátorba és el volt dugulva. Célszerszámmal(feszitővassal :lol: ) kipucolták és lám, megy a kocsi. :rolleyes:

...nem biztos, hogy minden részlet stimmel, de igy emlékszem a történetre... :D

Nem figyeltek :blink:.

A lenyeg hogy kivettem a "fustcsavar" alol az alatetet mert a kontraanya mar teljesen a nyakan volt a csavarnak nem lehetett beljebb tekerni.

Ennek hatasara az auto megtaltosodott, megjott a 68 loero, es persze nagy fordulaton nagy gazzal fustolt is, ami persze normalis.

A lenyeg: nincs kipufogo dugulas, nincs szivorendszer dugulas, egyszeruen az adagolo nem ad eleg anyagot.

na de miert?

mik a vezerles bemenetei?

turbo nyomas befolyasolja a befecskendezett mennyiseget pl?

A renault dizelemnel joforman csak az adagolo karjanak allasa befolyasolta a befecskendezett anyag mennyiseget.

De ott ugye nem volt turbo, igy nagyjabol lehetett tudni hogy egy utemben egy henger kb 300ccm levego es ahhoz tudta az adagolo hogy mennyit kell adni.

na most a turbonal ugye bonyolodik a helyzet.

Masik tema.

Inditas....

A Renault 5-omhoz kepest gyalazatosan indul.

De amit eddig lattam az osszes ilyen volt.

Hidegen melegen 2-3 mp inditozas is kell hogy elinduljon. izzitogyertyakat csereltem, az elott meg szarabb volt, de a 10 evvel oregebb autom fenyevekkel hamarabb beugrik.

(praktikusan kb az elso adag osszesuritett levegovel...)

Van vmi praktika vagy el kell fogadni hogy ezek ilyenek?

Gabor

Link to comment
Megosztás:

Isuzu motorosoktól kérdezném, szerintetek az normális, ha jó félnapi állás után ha elindítom a motort, csak 2-3 másodperc múlva alszik el az olajnyomáslámpa? Sőt, olyan is van néha, hogy egyből elalszik, majd utánna kigyullad, és rögtön elalszik. (Ez utóbbi esetben a második kialvás az indítástól számított ugyancsak 2-3 mp)

Ilyenkor leürülnek az olajjáratok, és ennyi időbe telik, mire megjön az olajnyomás. Elromolhatott a visszacsapószelep, vagy rossz szűrőt vettem bele?

Egyébként pár órai állás után már az indítózás alatt elalszik.

Az is igaz, hogy a szűrő elég szerencsétlen helyen van, túl magasan szerintem.

Ez normális, maradhat így, vagy kezdjek vele valamit?

Az Opel Vectra klub idevágó topicjában több Isuzustól olvastam ugyanezt, viszont annyira kihalt ott a fórum, hogy senki sem reagál...

Link to comment
Megosztás:

Isuzu motorosoktól kérdezném....

Ez normális, maradhat így, vagy kezdjek vele valamit?

Ezt én is elég sok Isuzu dízeles tulajtól hallottam. Kb azért van ez mert eléggé messze van az olajgomba a szivattyútól úgyhogy nyugodj meg, semmi baj :rolleyes: majd ha 10-15 másodperc után sem alszik el akkor már elkezdhetsz aggódni.. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is elég sok Isuzu dízeles tulajtól hallottam. Kb azért van ez mert eléggé messze van az olajgomba a szivattyútól úgyhogy nyugodj meg, semmi baj :rolleyes: majd ha 10-15 másodperc után sem alszik el akkor már elkezdhetsz aggódni.. :lol:

Amikor az a -15-20 fokos hideg volt, és kint állt egész éjjel az autó, akkor jó 6-7 mp után jött meg az olajnyomás.

De ez a szar 10W40-es olaj miatt lehetett, jobban mondva nem szar, csak 10W-s olajnak ez a max hideg, amit bír.

Abban a hidegben is egy izzítással akartam indítani, lámpa elalvás után indít, fordult egyet a főtengely, be is röffent egy henger, elengedtem a kulcsot, de leállt. Aztán még egy izzítás és indult is. De borzalmas hangja volt, azt hittem szétmegy :blink:

Link to comment
Megosztás:

Isuzu motorosoktól kérdezném, szerintetek az normális, ha jó félnapi állás után ha elindítom a motort, csak 2-3 másodperc múlva alszik el az olajnyomáslámpa? Sőt, olyan is van néha, hogy egyből elalszik, majd utánna kigyullad, és rögtön elalszik. (Ez utóbbi esetben a második kialvás az indítástól számított ugyancsak 2-3 mp)

Ilyenkor leürülnek az olajjáratok, és ennyi időbe telik, mire megjön az olajnyomás. Elromolhatott a visszacsapószelep, vagy rossz szűrőt vettem bele?

Egyébként pár órai állás után már az indítózás alatt elalszik.

Az is igaz, hogy a szűrő elég szerencsétlen helyen van, túl magasan szerintem.

Ez normális, maradhat így, vagy kezdjek vele valamit?

Az Opel Vectra klub idevágó topicjában több Isuzustól olvastam ugyanezt, viszont annyira kihalt ott a fórum, hogy senki sem reagál...

Nyugi, ez sajnos ilyen. Enyém is pont így csinálja :blink: Olajcsere után meg rögtön motormosás is dukál, pont a szűrő idióta elhelyezése miatt.

Masik tema.

Inditas....

A Renault 5-omhoz kepest gyalazatosan indul.

De amit eddig lattam az osszes ilyen volt.

Hidegen melegen 2-3 mp inditozas is kell hogy elinduljon. izzitogyertyakat csereltem, az elott meg szarabb volt, de a 10 evvel oregebb autom fenyevekkel hamarabb beugrik.

(praktikusan kb az elso adag osszesuritett levegovel...)

Van vmi praktika vagy el kell fogadni hogy ezek ilyenek?

Gabor

Nekem az isuzus hidegen +10 fok felett 2-3 mp, -10-ben kb 4-5 mp alatt indul, melegen viszont talán egyet sem fordul a főtengely és már ketyeg, :rolleyes: pöccröff

Link to comment
Megosztás:

Nyugi, ez sajnos ilyen. Enyém is pont így csinálja :D Olajcsere után meg rögtön motormosás is dukál, pont a szűrő idióta elhelyezése miatt.

Nekem az isuzus hidegen +10 fok felett 2-3 mp, -10-ben kb 4-5 mp alatt indul, melegen viszont talán egyet sem fordul a főtengely és már ketyeg, :rolleyes: pöccröff

Szomoruan hallom :lol:.

Valahogy fura nekem hogy egy gyakorlatilag ugyanolyan konstrukcio ennyivel vacakabbul mukodjon.

Plane hogy ujabb is...

Vmit tudtak a franciak a dizelekrol 20 evvel ezelott :blink:.

Gabor

Link to comment
Megosztás:

Természetesen igen.

hmmmm

vmi remlik

mintha lenne egy membran az adagolo tetejen?

ha az a membran a nyomas hatasara emeli a befecskendezett mennyiseget de ezzel a kontrollnyomassal vagy a membrannal gond van?

midjart meg is lenne a valasz hogy miert nincs eleg uzemanyag!

na ezt hnap megnezem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.