Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A napokban próbálkoztam a gázolajszűrő víztelenítésével, de nem jött belőle semmi. Egy árva csepp sem. (A kézikönyv szerint kicsavartam a légtelenítő csavart, illetve egy darab csövet csatlakoztattam a szűrő alján ahova kell.)

A motorral nincs semmi gond (isuzu diesel, Vectra B ) megy rendesen.

Szerintetek érdemes cserélni? Normális gázolajjal hajtom, MOL-nál tankolok.

Az előző tulajom azt mondta, hogy minden év október-november körül, amikor bejöttek a hideg idők, ki szokta cserélni a gázolajszűrőt.

Jól tette. Én is cseréltem. Ez nem egy nagy összeg. Ennyit megér a reggeli könnyű indítás.

Link to comment
Megosztás:

Nade nekem így is indul könnyen, egyelőre semmi különbséget nem érzek nyár és tél között ami az indítást illeti.

Víz meg nem jött belőle...

Azért még ezt nem mondanám télnek.

Link to comment
Megosztás:

A napokban próbálkoztam a gázolajszűrő víztelenítésével, de nem jött belőle semmi. Egy árva csepp sem. (A kézikönyv szerint kicsavartam a légtelenítő csavart, illetve egy darab csövet csatlakoztattam a szűrő alján ahova kell.)

A motorral nincs semmi gond (isuzu diesel, Vectra B ) megy rendesen.

Szerintetek érdemes cserélni? Normális gázolajjal hajtom, MOL-nál tankolok.

Az előző tulajom azt mondta, hogy minden év október-november körül, amikor bejöttek a hideg idők, ki szokta cserélni a gázolajszűrőt.

Valószínűleg azért, mert az alján is ki kell tekerni a műanyag kupakot.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg azért, mert az alján is ki kell tekerni a műanyag kupakot.

Miféle kupakot? A szervizkönyvből számomra az derült ki, hogy az aljára van csatlakoztatva alapból egy cső, ami egyébként fel van hajtva. Nálam cső nem volt, viszont a helyét megtaláltam... De ebből nem jött semmi se csővel, se cső nélkül...

Link to comment
Megosztás:

Miféle kupakot? A szervizkönyvből számomra az derült ki, hogy az aljára van csatlakoztatva alapból egy cső, ami egyébként fel van hajtva. Nálam cső nem volt, viszont a helyét megtaláltam... De ebből nem jött semmi se csővel, se cső nélkül...

Mit szaroztok itt csővel, kupakkal? Ki kell dobni a p...ba. Egy ezer forintos szűrőről beszélünk. Évente egyszer ennyit lehet áldozni rá nem? Ledezés, neonozás, ilyen olyan extrák utólagos beépítése, müszeregység cserék, alufelnik. Erről meg itt a diskurzus. De egy szaros szűrő miatt ennyit problémázni,,,, hát, nem értem én ezt. Lehet hogy ennyire öregszem? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Miféle kupakot? A szervizkönyvből számomra az derült ki, hogy az aljára van csatlakoztatva alapból egy cső, ami egyébként fel van hajtva. Nálam cső nem volt, viszont a helyét megtaláltam... De ebből nem jött semmi se csővel, se cső nélkül...

Hening ezt a MannFilter rendszerű szűrőkre írta. Rádugsz egy csövet alul a műa. csőcsonkra és meglazítod az egész műa. kupakot, mert az menetes. Vagy egyszerűen csak alátartasz valamit. Közben pedig ki lehet nyitni a légtelenítő csavart.

Egyébként Tivnek teljesen igaza van!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hening ezt a MannFilter rendszerű szűrőkre írta. Rádugsz egy csövet alul a műa. csőcsonkra és meglazítod az egész műa. kupakot, mert az menetes. Vagy egyszerűen csak alátartasz valamit. Közben pedig ki lehet nyitni a légtelenítő csavart.

Egyébként Tivnek teljesen igaza van!!!!!!!

Az-az.

Ebként én is inkább cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Mit szaroztok itt csővel, kupakkal? Ki kell dobni a p...ba. Egy ezer forintos szűrőről beszélünk. Évente egyszer ennyit lehet áldozni rá nem? Ledezés, neonozás, ilyen olyan extrák utólagos beépítése, müszeregység cserék, alufelnik. Erről meg itt a diskurzus. De egy szaros szűrő miatt ennyit problémázni,,,, hát, nem értem én ezt. Lehet hogy ennyire öregszem? :huh:

Teljesen igazad van Tiv! :lol:

és nem öregszel...gyere igyunk egy sört! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cepelen:-)

Hehe.:-) Mondom ezt én a pécsi..

Én a múltkor az Ady Endre úton a Bárdinál vettem szűrőt..

Tök mindegy hol veszel..

Inkább az nem mindegy milyent veszel.

Pécsről származom... :huh:

És kössz a tippet.

Légszűrőt szeritntetek cseréljek, vagy majd legközelebb?

Amúgy haver most válik meg a benzines astra-jától, megvettem róla az alufelniket, csak annyi a vicc az egészben, hogy alufelnin téligumija van 185/60 r14, kaptam apóstól egyszezonos nyárigumikat, az meg 13"-os :lol: Szal nyáron futok acéllal + dísztárcsával, télen meg aluval

Link to comment
Megosztás:

Pécsről származom... :huh:

És kössz a tippet.

Légszűrőt szeritntetek cseréljek, vagy majd legközelebb?

Amúgy haver most válik meg a benzines astra-jától, megvettem róla az alufelniket, csak annyi a vicc az egészben, hogy alufelnin téligumija van 185/60 r14, kaptam apóstól egyszezonos nyárigumikat, az meg 13"-os :lol: Szal nyáron futok acéllal + dísztárcsával, télen meg aluval

a hosszú motor élet titka, a tiszta légszűrő :lol:

Link to comment
Megosztás:

amúgy gyárilag mennyi az előírt csereidőtartama?

Sajna csak a benzinesét tudom, az 30ekm.

Én is kicseréltem 12ezernél, de gyakorlatilag tiszta volt. Alig látszott minimális elkoszolódás. (Nagy a szűrőfelület.) Ennek ellenére nem árt gyakrabban cserélni, mint az előírt. Valóban nem nagy összeg, ki lehet cserélni akár minden olajcserénél is (ahogy Lalee írta).

Link to comment
Megosztás:

Sajna csak a benzinesét tudom, az 30ekm.

Én is kicseréltem 12ezernél, de gyakorlatilag tiszta volt. Alig látszott minimális elkoszolódás. (Nagy a szűrőfelület.) Ennek ellenére nem árt gyakrabban cserélni, mint az előírt. Valóban nem nagy összeg, ki lehet cserélni akár minden olajcserénél is (ahogy Lalee írta).

Nem az olaj csereperiódusára gondolt? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sajna csak a benzinesét tudom, az 30ekm.

Én is kicseréltem 12ezernél, de gyakorlatilag tiszta volt. Alig látszott minimális elkoszolódás. (Nagy a szűrőfelület.) Ennek ellenére nem árt gyakrabban cserélni, mint az előírt. Valóban nem nagy összeg, ki lehet cserélni akár minden olajcserénél is (ahogy Lalee írta).

értem, cserélem akkor én is, mondjuk nekem van még plusszba előtte egy kis szűrő beiktatva, azt szoktam néha kitakarítani, ha látok benne valamit, elvileg az is véd egy kicsit.

Ezen a képen látszik is valamennyire a gázolajszűrő hátánál!

EZEN még jobban látszik

Nekünk akkor ilyen felcsavarhatós üzemanyagszűrőnk van? (ebből is van többféle)

Link to comment
Megosztás:

Én minden olajcserénél cserélem (10e km)! anyagilag nem vágja földhöz az embert! :lol:

Jó, de ennyi erővel minden mást is kicserélhetnél, aminek ára nem vág földhöz. :huh:

De ami felesleges, az felesleges. Normál utcai használat mellett bőven elég a 20 ezrenkénti csere.

Link to comment
Megosztás:

értem, cserélem akkor én is, mondjuk nekem van még plusszba előtte egy kis szűrő beiktatva, azt szoktam néha kitakarítani, ha látok benne valamit, elvileg az is véd egy kicsit.

Ezen a képen látszik is valamennyire a gázolajszűrő hátánál!

EZEN még jobban látszik

Nekünk akkor ilyen felcsavarhatós üzemanyagszűrőnk van? (ebből is van többféle)

:lol:

Mörfi hsz-a óta a levegőszűrőről írtunk, én is arról írtam. Ha jól értelmezem akkor Te egy huszáros vágással visszakanyarodtál a gázolajszűrő cseréjére.

A kettőt ne mixeljük össze.

Bocsi, nem írtam oda hogy lev.szűrő, mert előttem is erről írtak és hát így félreérthetőre sikerült (ha nem olvastál vissza). :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.