Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nekem egyszerre 2 döglött meg, de én úgy voltam vele, ha már 2-őt cserélek, akkor cserélem mindet. :D Később nehogy a régi 2 szivasson meg. :)

igazad van, ha már cserélem kicserélem mind a 4et, ami még jó volt, az meg marad tartalékba :D

Holnap meg kukkantom milyet tud szerezni az öreg bótos Karcsi bácsi :D

Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

BERU izzítógyertyákat tudok szerezni a DTL-be 2200Ft/db?

bótos aszongya ez a gyári német :)

egyik havernak az van benne már 2 éve, és nincs semmi gondja vele!

szerintetek megvehetem? jó lesz? :D

Az hogy a bótos mit mond arra csak addig érdemes odafigyelni általában amíg a "van raktáron" és a "xxxforint" -részleteket tartalmazó mondatokat mondja :D Hogyha van ismerősöd aki nem annál a kereskedőnél dolgozik és van róla tapasztalat az sztem többet ér :D

Link to comment
Megosztás:

Az hogy a bótos mit mond arra csak addig érdemes odafigyelni általában amíg a "van raktáron" és a "xxxforint" -részleteket tartalmazó mondatokat mondja :) Hogyha van ismerősöd aki nem annál a kereskedőnél dolgozik és van róla tapasztalat az sztem többet ér :D

igazad lehet, de jó haverja az öregemnek a bótos, az öreg karcsi nem ma kezdte, 76 éves, és van kis tapasztalata, amúgy tök rendes, ha valamiben nem jót rendelek, kicseréli, ha nem tudjuk milyen kell, akkor meg rendel valamilyet, és azt mondja, ha nem jó visszakűggyük :D

telón felhívtam, el is rakattam, holnap megyek érte :D

de a havernak is ahogy mondod BERU van, és jól műxik, és hening is azt vágta elsőnek :D gondolom, akkor rosszul nem járok ha rá hallgatok :D

szívem szerint bosch-t vettem volna, de az nincsen most, és drágább is lenne az öregnél..

Link to comment
Megosztás:

Végre egy diesellel foglalkozó topic :D

X17DT (más motorkódjelöléssel: TC4 EE1) Isuzu motoros B vectrám van. Van egy kis gondom vele.

Már jó 2 hónapja figyeltem fel rá először, hogy esős, párás, latyakos időben rendetlenkedik a fordulatszámmérő. Kb 1500-as fordulat alatt nem a valós értéket mutatja, hanem leugrik 500-550 körüli értékre. Ez csak akkor fordul elő, ha párás esős időben hideg motorral indulok. Egy jó 10-15 km után, amikorra a motor bemelegszik a probléma megszűnik.

Tegnap egyéb dolgokra is figyelmes lettem, talán ezzel összefügg: Hidegen elindítottam a motort, és a fordulatszámmérő kb 550- körüli értéket mutatott. Egyből gyanus lett, mert a motor a megszokott hideg alapjárati fordulatszámmal forgott (700 körül). Picit ráléptem a gázra felpörgettem olyan 1500ig, ekkor éles, nyikorgó hangot hallottam. A nyikorgással egyidőben a fordulatszámmérő kicsit visszaesett, miközben a motor felpörgött. A nyikorgó hang olyan volt, mintha valamelyik szíj csúszna (gondolom mindenki tudja mire gondolok, lehet hallani az utcán egynéhány autónál).

Ahogy melegedett be a motor, már csak egyre magasabb fordulatszámra pörgetve produkálta ezt a nyikorgó hangot, majd kb 1-2 perc járatás után megszűnt.

Ezzel párhuzamosan mást is megfigyeltem: Miután a nyikorgás kb 2 perc után megszűnt, szépen lassan nyomtam be a gázt, a fordulatszámmérő kb 950 környékéről 1300 ig nem egyenletesen ment fel, hanem ezt a közt mintegy átugrotta. Újabb 2-3 percmúlva, ahogy melegedett be a motor, mindez megszűnt.

Még annyit hozzátennék, hogy a hiba hideg motorral reprodukálható, nem egyszeri esetről van szó.

Olyan az egész, mintha a fordulatszámmérő jeladót az egyik szíj hajtaná (vezérműszíj feszítőgörgő, esetleg generátor?), ami hideg motornál gázadásra elcsúszik valami miatt.

Nincs valakinek tapasztalata, hogy mi hajtja a fordulatszám jeladót az x17dt motornál? Generátorról veszi a jelet, esetleg vezérműszíj feszítőgörgőről?

Valószínűsítem hogy ezek a problémák összefüggnek, és egyvalami okozhatja. Nem volt valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vágom az Isuzus témát de szerintem a generátor ékszíját ideje lenne lecserélni :) tudtommal arról kapja a jelet mint z x17dtl-é -amiatt produkálhat ilyeneket. A feszítés ilyen esetekben már nem megoldás, azzal csak a generátor csapágyait lehet gallyra vágni úgyhogy szíjcsere lesz a megoldás.. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vágom az Isuzus témát de szerintem a generátor ékszíját ideje lenne lecserélni :D tudtommal arról kapja a jelet mint z x17dtl-é -amiatt produkálhat ilyeneket. A feszítés ilyen esetekben már nem megoldás, azzal csak a generátor csapágyait lehet gallyra vágni úgyhogy szíjcsere lesz a megoldás.. :D

Annyit pontosítanék, hogy mégse reprodukálható a hiba mindig.

Most az előbb indítottam meg, előkészítettem a telefonomat, hogy levideózom nektek a fordulatszámmérő problémáját, erre most meg nem produkálja a hibát... Az őrületbe kerget :)

Tegnap 3szor is indítottam, és mindháromszor produkálta.

Szíjcserék egyébként 15000 km-rel ezelőtt voltak. A álló motornál megpróbáltam elforgatni a generátort, de nem csúszott el.

Link to comment
Megosztás:

Annyit pontosítanék, hogy mégse reprodukálható a hiba mindig.

Most az előbb indítottam meg, előkészítettem a telefonomat, hogy levideózom nektek a fordulatszámmérő problémáját, erre most meg nem produkálja a hibát... Az őrületbe kerget :D

Tegnap 3szor is indítottam, és mindháromszor produkálta.

Szíjcserék egyébként 15000 km-rel ezelőtt voltak. A álló motornál megpróbáltam elforgatni a generátort, de nem csúszott el.

Pedig az általad emlitett tünetekből itélve erősen gyanús, hogy a generátorszijjal van a gond illetve az csúszik meg valamilyen oknál fogva. Nyilván nagyobb erőt fejt ki rá a motor mint te kézzel és hűvös időben amikor egy kicsit nedves is akkor képes átcsúszni. Legtöbbször hasonló körülmények között hallható ez más autóknál is. Az is lehet, hogy a szij maga még jó is, de valamelyik tárcsa már ki van kopva és nem fekszik fel rá elégségesen.

Link to comment
Megosztás:

Pedig az általad emlitett tünetekből itélve erősen gyanús, hogy a generátorszijjal van a gond illetve az csúszik meg valamilyen oknál fogva. Nyilván nagyobb erőt fejt ki rá a motor mint te kézzel és hűvös időben amikor egy kicsit nedves is akkor képes átcsúszni. Legtöbbször hasonló körülmények között hallható ez más autóknál is. Az is lehet, hogy a szij maga még jó is, de valamelyik tárcsa már ki van kopva és nem fekszik fel rá elégségesen.

Én is gyanakszom rá, tulajdonképpen esős időben, amikor egy kicsit vizes az út, egyből kapja is a vizet alulról...

Viszont amikor leesik 550 körüli értékre a fordulatszámmérő, és télleg a generátor a jeladó, az azt is jelenti, hogy alig forog a generátor, ekkor elvileg a töltésjelzőnek is ki kéne gyulladnia, viszont nem gyulladt ki!

Arra is gondoltam, hogy nem-e a vezérműszíj feszítőgörgő, amit a fogasszíj a hátával hajt, az lehet a jeladó, és az csúszhat el.

Link to comment
Megosztás:

Én is gyanakszom rá, tulajdonképpen esős időben, amikor egy kicsit vizes az út, egyből kapja is a vizet alulról...

Viszont amikor leesik 550 körüli értékre a fordulatszámmérő, és télleg a generátor a jeladó, az azt is jelenti, hogy alig forog a generátor, ekkor elvileg a töltésjelzőnek is ki kéne gyulladnia, viszont nem gyulladt ki!

Arra is gondoltam, hogy nem-e a vezérműszíj feszítőgörgő, amit a fogasszíj a hátával hajt, az lehet a jeladó, és az csúszhat el.

Ne keress mechanikus jeladót a ford. mérőnek! A generátorból kapja a jelet a tekercsek és a diódahíd közül.

Amikor leesik a ford. a műszeren próbálj töltést mérni. 14V körüli értéket kell mutatnia alapjáraton is! Nekem nemrég kellett fesszabályzót cserélni, mert túltöltött és olyankor nekem is ugrált a ford. mérő össze-vissza és nem gyújtotta ki a töltésjelzést sem!

Link to comment
Megosztás:

Szíjcserék egyébként 15000 km-rel ezelőtt voltak. A álló motornál megpróbáltam elforgatni a generátort, de nem csúszott el.

:) :D :D

Nem sok az egy kicsit? :D 5-6000 km után az enyémé szíja olyan amilyen :D magyarán 1-1.5 évente cserés mert a felülete kikeményedik és eltükrösödik pedig nem spórolok a minőségen.. :D

Link to comment
Megosztás:

:) :D :D

Nem sok az egy kicsit? :D 5-6000 km után az enyémé szíja olyan amilyen :D magyarán 1-1.5 évente cserés mert a felülete kikeményedik és eltükrösödik pedig nem spórolok a minőségen.. :D

Azért a 15000Km nem sok.Sőt.

Nekem 30000 van a hosszbordásban és semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 12 ezret futott (a szervóéval együtt) de mindkettő nyikorgott meg ugrált a fordulatszámmérő úgyhogy csere lett a vége. :D

És lám, megszűntek a beteg panaszai... :D Azóta inkább lehajítom minthogy csapágyasra vágjon valamit benne a túlfeszítés.. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem normál ékszij van a generátoron, és már 30 000 körül jár. egyszer csinált ilyen nyikorgást, de csak feszíteni kellett rajta. Ezeknél a generátorral kell fesziteni a szíjat.

Nekem fogas ékszíj mindkettő.

Egyik: Főtengely-Vízpumpa-Szervoszivattyú

Másik: Főtengely-Vízpumpa-Generátor.

A generátoré picit szélesebb. Ezen sajnos nem lehet tovább feszíteni sem, mert maxon van. Úgyhogy szíjcsere lesz a vége... Sajna ehhez a szervoszivattyúét is le kell bontani, mert a generátoré van belül. Csak ne lenne minden csavar olyan hozzéférhetetlen helyen :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem fogas ékszíj mindkettő.

Egyik: Főtengely-Vízpumpa-Szervoszivattyú

Másik: Főtengely-Vízpumpa-Generátor.

A generátoré picit szélesebb. Ezen sajnos nem lehet tovább feszíteni sem, mert maxon van. Úgyhogy szíjcsere lesz a vége... Sajna ehhez a szervoszivattyúét is le kell bontani, mert a generátoré van belül. Csak ne lenne minden csavar olyan hozzéférhetetlen helyen :D

Miért lenne hozzáférhetetlen? A jobb első kerék levesz, és már hozzá is férsz a szervo állitócsavarjához, és a dupla ékszíjtárcsához.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.