Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Dízelben is van 3.0 CDTi V6....csekély 400 Nm....szal akkor minek is a benzines? B)

A dízel akármilyen erős, akárhány ccm-es akkor sem fog szeretni pörögni. :rolleyes: Ha pénz nem számítana és nyomhatnám neki ahogy akarom, akkor én is valami nagy benzinest vennék, de sajna nem az van, úgyhogy marad a 3000 ccm alatti valami -_- Jah meg azért a benzines, mert új ótót akarunk de cégesnek. Remek főfejesek megszülték hogy 1600 ccm fölött 2.5x annyi a cégautóadó mint alatta. Dízel náluk nem létezik, csak 1.6 alatti meg fölötti. Mivel G astra nem sok van 1.6 alatti dízellel ezért valszeg 1.6benzin lesz abból <_<

Jah, nekem pedig itt az " ennyitmenteddig" kép :D :

20091003_015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A kicsi kutyámat sem érdekli milyen a hangja...olyat húz, hogy a füled is bedugul...s akkor már nem is hallod :rolleyes:

Izlésről nem érdemes vitatkozni. Nem sok olyan emberről hallottam, aki a dízel motorok gyönyörű hangjára vágyna. <_<

Szóval nem azt mondom, hogy nem vennék dízelt, de a hangjába biztos nem szeretnék bele...

RS4 Ez már hang. Főleg, ha élőben is hallottad, akkor sose felejted el.

Link to comment
Megosztás:

Izlésről nem érdemes vitatkozni. Nem sok olyan emberről hallottam, aki a dízel motorok gyönyörű hangjára vágyna. -_-

Szóval nem azt mondom, hogy nem vennék dízelt, de a hangjába biztos nem szeretnék bele...

RS4 Ez már hang. Főleg, ha élőben is hallottad, akkor sose felejted el.

Nálam

a hang visz mindent B) :rolleyes: <_< :D
Link to comment
Megosztás:

vergődős, de nélküle is. 2x is túlestem rajta (a végignézésén :D -_- ) denehézvót... :rolleyes:

B) :D

Már ideje leszedni, mert úgy indítja a motort, mintha lemerülőben lenne az aksi. :D Áttettük egy másik autóba az aksit és ott pörgette az indítómotor mint állat. Ja, meg arról nem beszélve, hogy kiakad a bendix ha indítózok. Szal le akarom szedni és átnézni, mit tudok vele kezdeni. Akkor akna nélkül is megoldható? <_<

Link to comment
Megosztás:

Már ideje leszedni, mert úgy indítja a motort, mintha lemerülőben lenne az aksi. <_< Áttettük egy másik autóba az aksit és ott pörgette az indítómotor mint állat. Ja, meg arról nem beszélve, hogy kiakad a bendix ha indítózok. Szal le akarom szedni és átnézni, mit tudok vele kezdeni. Akkor akna nélkül is megoldható? :rolleyes:

Meg. Nekem is így viselkedett, aztán kapott egy új akksit (kellett egyébként is) de úgy se lett sokkal jobb. Elvittük a Kertész utcába egy önindítós-villanymotoros üzlethez, aki foglalkozik önindító felújítással. Ott kimérték, és annyi villanyt vett fel az önindító, ami kb. az 5x-öse volt a normálisnak. Nem is értem miért merült le az akksi amikor hidegben nem indult az gép, és 3-4 indítózás után már az akksi is eldobta magát. Ott a bót elött a járda mellé állva kicserélték (sokat káromkodtak -_- ) aztán úgy pörgött mint a franc. Olyan hangja lett, mint egy új autónak. Kár hogy beindulás után már nem. :D Aztán a remek felújított darabnak beégtek a szénkeféi, és olyan zárlatos lett hogy indítózás alatt, kezdett sülni a vezeték szigetelés. Akkor behuzattam magam (irodában dolgozó aktakukacnénikkel egyszerű dolog B) ) Visszamentem, tettek bele másikat. Ez már nem pörög olyan szépen mint az előző, de indít, és nem fosta el magát 1 hét múlva.

Link to comment
Megosztás:

Meg. Nekem is így viselkedett, aztán kapott egy új akksit (kellett egyébként is) de úgy se lett sokkal jobb. Elvittük a Kertész utcába egy önindítós-villanymotoros üzlethez, aki foglalkozik önindító felújítással. Ott kimérték, és annyi villanyt vett fel az önindító, ami kb. az 5x-öse volt a normálisnak. Nem is értem miért merült le az akksi amikor hidegben nem indult az gép, és 3-4 indítózás után már az akksi is eldobta magát. Ott a bót elött a járda mellé állva kicserélték (sokat káromkodtak <_< ) aztán úgy pörgött mint a franc. Olyan hangja lett, mint egy új autónak. Kár hogy beindulás után már nem. :rolleyes: Aztán a remek felújított darabnak beégtek a szénkeféi, és olyan zárlatos lett hogy indítózás alatt, kezdett sülni a vezeték szigetelés. Akkor behuzattam magam (irodában dolgozó aktakukacnénikkel egyszerű dolog :D ) Visszamentem, tettek bele másikat. Ez már nem pörög olyan szépen mint az előző, de indít, és nem fosta el magát 1 hét múlva.

Ami most van benne aksi, az már 3 éves és nagyon frankó! Banner Unibull 12 V 80 Ah 700 Amper. Most áttettük a munkásautóba (Mitsubishi L200) és azt viszi mint a bolond! Az aksi az jó, csak az indítómotor fáradt el. Még a tél előtt meg kellene csinálni. Akkor a héten megpróbálom leszedni.

Köszi a segítséget! -_-

Link to comment
Megosztás:

Ami most van benne aksi, az már 3 éves és nagyon frankó! Banner Unibull 12 V 80 Ah 700 Amper. Most áttettük a munkásautóba (Mitsubishi L200) és azt viszi mint a bolond! Az aksi az jó, csak az indítómotor fáradt el. Még a tél előtt meg kellene csinálni. Akkor a héten megpróbálom leszedni.

Köszi a segítséget! <_<

Azért könnyítés ha felállsz az elejével egy padkára, vagy valami magasításra, mert aláfeküdni azért nem árt :D a hővédő lemez van asszem alulról csavarozva, de nem esküdnék meg rá :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért könnyítés ha felállsz az elejével egy padkára, vagy valami magasításra, mert aláfeküdni azért nem árt -_- a hővédő lemez van asszem alulról csavarozva, de nem esküdnék meg rá :rolleyes:

Tudom. Azt már szedtem le. <_< Egyszer nekiestem, hogy leszedem az indítómotort, de de feladtam időhiány miatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Már ideje leszedni, mert úgy indítja a motort, mintha lemerülőben lenne az aksi. <_< Áttettük egy másik autóba az aksit és ott pörgette az indítómotor mint állat. Ja, meg arról nem beszélve, hogy kiakad a bendix ha indítózok. Szal le akarom szedni és átnézni, mit tudok vele kezdeni. Akkor akna nélkül is megoldható? :rolleyes:

Jah de jobban teszed ha aknára állsz, pöppet kényelmesebb ha a leömlőről leakasztod a kipuffrendszert és úgyse valami egyszerű művelet, főleg a hővédő lemezt leszedni mert alatta futnak el a vezetékei. Ja, okosabb ha az önindítót becseréled egy ugyanolyan felújítottra -legalábbis nekem jobban megérte mint lótifutizni mindenfelé alkatrészért :D apropó, van benne egy műanyag kosár ami a helyén tartja a cumót -tutira rommá van törve... -_-

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Jön a tél, nem izzít egy gyertyám, úgyhogy itt az ideje, hogy kicserélgessem őket!!

Mit mondtok? jobb ugye egyben cserélni mindet???

nekem az egyik szarakodik, kicsit rugdalózik a motor mikor beindítom! :D

Akitől vettük, az cserélt 1 éve benne 2db-ot!

X17DTL-be mondanátok valami jófajta izzítógyertyát....

Köszike!!!

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Jön a tél, nem izzít egy gyertyám, úgyhogy itt az ideje, hogy kicserélgessem őket!!

Mit mondtok? jobb ugye egyben cserélni mindet???

nekem az egyik szarakodik, kicsit rugdalózik a motor mikor beindítom! :D

Akitől vettük, az cserélt 1 éve benne 2db-ot!

X17DTL-be mondanátok valami jófajta izzítógyertyát....

Köszike!!!

Beru.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Jön a tél, nem izzít egy gyertyám, úgyhogy itt az ideje, hogy kicserélgessem őket!!

Mit mondtok? jobb ugye egyben cserélni mindet???

nekem az egyik szarakodik, kicsit rugdalózik a motor mikor beindítom! :D

Akitől vettük, az cserélt 1 éve benne 2db-ot!

X17DTL-be mondanátok valami jófajta izzítógyertyát....

Köszike!!!

Nekem ilyen van benne már több int 2 éve. Én a 4 db-ot kb. 7200tf körül vettem. Nekem eddig bevált. Télen egy izzítás és pöcre indul az autó. Csak az opelra vonatkozó adatokat írom le:

Astra 1.7 D/DR, 1.7DT, 1.7 DTL

Frontera, Senator: 2.3TD

Kadett 1.6 D, 1.7 D/DR, 1.7 TD

Omega, Record: 2.3 D, 2.3 TD

Vectra 1.7 D

bosch_duraterm_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.