Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Készíts légyszi egy jóminőségű fotót a motorteredről és azonnal tudok választ adni.

Valszeg a dúsító vákumcsöve van megrepedve vagy lecsúszva,esetleg nincs vákum.

Mindenképp vákum. Most kb egy hónappal ezelôtt jártam így de csak 1x csinálta a figurát.

Kössz fiúk, igazatok volt! :)

Megvan a bűnös:

4303546711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

9809169772_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a kis csövecske volt kirepedve , ahogy J0hnny mondta, a kimenő vízcső alatt! :)

Levágtam belőlle 1 centit, visszadugtam, és láss csodát: MEGJAVULT!!! :lol:

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!!!!!!!!!!!!

A szerelő elmatatott volna rajta egy fél órát, és utánna kibökte volna, hogy minimum 2000 Ft! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ebben a topicban, remélem tudtok nekem segíteni.

Kicsit tele lett a "......" a mostani astrámmal 1.6 16V <_< . Úgy néz ki egy kis pénz áll a házhoz és lenne egy 1.7TD Isuzu motoros astra.

Nos, érdekelne hogy mire figyeljek amikor megnézem? Nem akarok abba a hibába esni mint a mostani jószágnál... Főként motorikus értelemben lenne fontos. Típushibák stb..

Előre is 1000 hála :)

Szia!

Mivel a diesel még kicsit nekem is új (januártól van nálam), így csak azt tudom leírni neked amiket én tapasztaltam.

A szokásos hidegindításos problémákon kívűl egyszer volt gondom a generátorral. Volt egy olajfolyás a vez felőli főtengelyszimeringnél. Ezen kívűl úgy veszem észre elektromosan kicsit érzékenyebb, mint az 1.8-as volt. Csomó kontakthibát találtam már , de még nincs meg mind.

Motorikusan viszont nem panaszkodom. 190ezer van óra szerint benne mégis kibírja 2 olajcsere között utántöltés nélkül.

Fogyasztása meg k...a jó. Teli tankról jelenleg 960 km van a napiszámlálóban és még negyed meg a piros között van a mutató, pedig múlt héten kapott a sztrádától kezdve a városig mindent. Egész héten csavarogtunk vele Miskolc környékén.

Viszont nem egy versenyautó! Nem megy rosszul, de azért hiányzik az 1.8-as.

A helyedben én inkább lehet elgondolkodnék az 1,6-os javításán. Ha megcsináltatod legalább tudod, hogy jó, míg egy másik autó megint lutri. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ebben a topicban, remélem tudtok nekem segíteni.

Kicsit tele lett a "......" a mostani astrámmal 1.6 16V :) . Úgy néz ki egy kis pénz áll a házhoz és lenne egy 1.7TD Isuzu motoros astra.

Nos, érdekelne hogy mire figyeljek amikor megnézem? Nem akarok abba a hibába esni mint a mostani jószágnál... Főként motorikus értelemben lenne fontos. Típushibák stb..

Előre is 1000 hála :lol:

itt már voltak próbálkozások. <_<

Nekem monnyuk szívódé, de elektromos baja nem nagyon volt. Egyedül a hőgombával vannak folyamatos harcok, de amikor éppen ki szeretném venni hogy behelyezzem a talpam alá, mindig jó lesz, úgyhogy csak fenyegetem :lol: :lol: Hogy egy 1.8 milyen azt nemtom, olyanom nem volt :)

Link to comment
Megosztás:

Kössz fiúk, igazatok volt! :)

Megvan a bűnös:

Ez a kis csövecske volt kirepedve , ahogy J0hnny mondta, a kimenő vízcső alatt! :)

Levágtam belőlle 1 centit, visszadugtam, és láss csodát: MEGJAVULT!!! :lol:

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!!!!!!!!!!!!

A szerelő elmatatott volna rajta egy fél órát, és utánna kibökte volna, hogy minimum 2000 Ft! <_<

Jösz nekem 2kilóval! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kössz fiúk, igazatok volt! :lol:

Megvan a bűnös: Ez a kis csövecske volt kirepedve , ahogy J0hnny mondta, a kimenő vízcső alatt! :lol:

Levágtam belőlle 1 centit, visszadugtam, és láss csodát: MEGJAVULT!!! ^_^

Ahogy elnézem azt a benzincsövet érdemesebb lenne lecserélni olajálló csőre, métere olyan 1000 körül van -veszel vagy másfél méternyit és elég lesz még a résolajcsöveknek is.. :P

Jössz nekem 2kilóval! :P

Majd bliccen kapsz tőle egy sört oszt jówan'.. <_< :) :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jösz nekem 2kilóval! ^_^

Ha egyszer összefutunk, nefélj, mert meghálálom a segítségedet! :lol:

De a vasalódeszkát azért nem felejtem el! :P :)

Ahogy elnézem azt a benzincsövet érdemesebb lenne lecserélni olajálló csőre, métere olyan 1000 körül van -veszel vagy másfél méternyit és elég lesz még a résolajcsöveknek is.. :P

igen? :) Az benzincső? Van olyan résolajcsövem is, azokat kicserélgettem már, mert kicsit könnyeztek.... De jó hogy mondod, akkor abból vágok, és ki is cserélem....

Majd bliccen kapsz tőle egy sört oszt jówan'.. <_< :lol:

ÁÁÁÁÁÁÁ nem szeretiiiiii :lol:

És mégegyszer KÖSZI MINDENKINEK!!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tartom,az akkor is csúnya! :lol:

<_< :) :) :lol:

Úgy látom téged nem lehet kizökkenteni semmivel! ^_^

Jó aláírom, nem a legszebb :lol: , de én már nem szedem le,csak ha kapok ugyanilyen színben 1 hátsó ajtót mert ez ki van fúrva 4 helyen, és csúnyán mutatna ha levenném. És a rendőr hawerok is erről ismernek fel a környéken,s békén hagynak :P :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ebben a topicban, remélem tudtok nekem segíteni.

Kicsit tele lett a "......" a mostani astrámmal 1.6 16V <_< . Úgy néz ki egy kis pénz áll a házhoz és lenne egy 1.7TD Isuzu motoros astra.

Nos, érdekelne hogy mire figyeljek amikor megnézem? Nem akarok abba a hibába esni mint a mostani jószágnál... Főként motorikus értelemben lenne fontos. Típushibák stb..

Előre is 1000 hála :)

nagyon figyelj oda ha isuzut vadászol, mert nagyott szívhatsz vele ha bevásárolsz.

Vígyél valami hozzá értőt. Annó én is Isuzut hajtottam aztán letettem róla, nem találtam jót. Maradt XDTL nem bántam meg. ennek ellenére most nem tudom eladni pedig hibátlan motor és szinte újszerű belseje van. Akár garnciát is mernék válalni rá.

Link to comment
Megosztás:

nagyon figyelj oda ha isuzut vadászol, mert nagyott szívhatsz vele ha bevásárolsz.

Vígyél valami hozzá értőt. Annó én is Isuzut hajtottam aztán letettem róla, nem találtam jót. Maradt XDTL nem bántam meg. ennek ellenére most nem tudom eladni pedig hibátlan motor és szinte újszerű belseje van. Akár garnciát is mernék válalni rá.

Kinéztem magamnak egy 2 éves H Astra Caravánt....de nagyon sajnálom eladni a kicsi zöldet, pláne, hog nagyon ráfizetôs lenne...

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor te mit ajánlsz? :) Mindenki mást dicsér...ami tetszik az a G vagy H Astra, de a G már öreg. Mindenképp dízel lenne. Segítsetek...

Hát azt ami tetszik. Nem mi fogunk járni vele :( Amúgy nekem a H belseje olyan steril semmilyen hogy nem szívesen nézném magam előtt :S jó biztos megbarátkoznék vele, de mivel az a veszély nem fenyeget hogy új autóba kelljen ülnöm, nézegetem az f-et belülről :P

Link to comment
Megosztás:

Hát azt ami tetszik. Nem mi fogunk járni vele :) Amúgy nekem a H belseje olyan steril semmilyen hogy nem szívesen nézném magam előtt :S jó biztos megbarátkoznék vele, de mivel az a veszély nem fenyeget hogy új autóba kelljen ülnöm, nézegetem az f-et belülről :(

Hát sztem is messze az F-é a legszebb belsô. De kompromisszumot ezzel is kötöttem nem 1-et....

Link to comment
Megosztás:

Mond már el mi a baj a CDTI erôforrásokkal...másik érv ami a H Astra mellett szól, hogy nem kell beíratási adót fizetnem ami a G Astrára 1700 euró... :) :(

Az 1.7-es még úgy ahogy,de az 1.9 nagyon felejtős.

Sok elektronika,sok érzékelő,sok hibalehetőség,másfelöl a nagyobb,kitolt szervízintervallum miatt ezek már nem futnak el 300Ekm-t.

Ugyanolyan lutri a vásárlás,mint egy F esetében,bár az alkatrészárak magasabbak.

Roli barátomnak 1.9CDTi vecije van,75Ekm szervízen(garantáltan annyi,mert ő az első tulaj)komplett szívósor csere volt,tipushiba.300EFt volt neki.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7-es még úgy ahogy,de az 1.9 nagyon felejtős.

Sok elektronika,sok érzékelő,sok hibalehetőség,másfelöl a nagyobb,kitolt szervízintervallum miatt ezek már nem futnak el 300Ekm-t.

Ugyanolyan lutri a vásárlás,mint egy F esetében,bár az alkatrészárak magasabbak.

Roli barátomnak 1.9CDTi vecije van,75Ekm szervízen(garantáltan annyi,mert ő az első tulaj)komplett szívósor csere volt,tipushiba.300EFt volt neki.

Mindenképp 1.7, caravan és fehér. A többit a sorsra bízom. Szerelô pajtim Opeléknél dolgozott s azt mondta, hogy a H Astránál meg lehet nézni a valós km.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp 1.7, caravan és fehér. A többit a sorsra bízom. Szerelô pajtim Opeléknél dolgozott s azt mondta, hogy a H Astránál meg lehet nézni a valós km.

Én a helyedben megvárnám, mi lesz jövő tavasszal.Van esély a regadó csökkenésére.Ha mégsem,akkor pedig szlovák rendszám... :)

Ja bocs, most látom hogy téged nem érint a magyar regadó..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.