Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Elég nagy dilemmában vagyok. Ugyanis az autóval van pár gondom. Először is alig indul be. Hidegen gyakorlatilag épphogy be lehet indítani, mielőtt lemerülne az akksi. Az izzítás jó, az izzítógyertyák is újak, tehát nem az a gond. Üzemanyagot kap, legalábbis a szűrőtől eljut, és amikor már beindult, akkor nincs vele gond, nem rángat, nem dadog. Mikor indítom akkor nagyon sokáig csak néha-néha kapja el, vagyis néha-néha gyullad 1-et 1-et. Aztán ez nagyon lassan elkezd sűrűsödni, és végül beindul. Gondoltam már adagolóra, meg gyűrűkre is. Annyi biztos, hogy szerintem nagyon gyenge a mocija. Utánfutóval megpakolva a maximum 80 megy neki 4.ben, 5.ben már lassul visszafelé. Egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a gondja. És itt jönnének a kérdéseim:

- Adagoló felújítása mennyibe fáj manapság?

- Egy komplett kipufogórendszer, katalizátor nélkül, tehát középső és hátsó dob mennyibe kerül, mert szita az egész, és orrán-száján fúj

- Egy újragyűrűzés, újratömítésezéshez mekkora anyagi tőkével érdemes nekifogni?

- Egy komplett motorfelújításba mi az ami beletartozik az adagolón, gyűrűkön, tömítéseken kívül?

A mociban óra szerint 192ezer km van, tehát ez még nem jelentené a komplett nagygenerált, bár ezt nem lehet tudni.

Ja, és még 1:

A kuplungtárcsát hogy a legegyszerűbb cserélni? Váltót gondolom le kell szedni. És mi az még amit ott ki kell cserélni körülötte, ha már le van szedve?

Előre is ezer hála a válaszokért. Amit lehet szeretnék házilag megoldani, mert nincs több 10-20 ezrem munkaköltségre, még az anyagköltségen kívül.

Rapid

Sziasztok!

Új tag vagyok a problémám nekem is hasonló lenne mint Rapid kollégáé azzal a különbséggel hogy nekem egy 93évj. 1.7 isuzu produkálja ezt a jelenséget, abban kérném a segítségeteket hogy a belinkelt képen megtudnátok e mondani hogy melyik a dúsító és melyik csövet húzzam le.

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Kép:http://kepfeltoltes.hu/081127/PB270015i_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok a problémám nekem is hasonló lenne mint Rapid kollégáé azzal a különbséggel hogy nekem egy 93évj. 1.7 isuzu produkálja ezt a jelenséget, abban kérném a segítségeteket hogy a belinkelt képen megtudnátok e mondani hogy melyik a dúsító és melyik csövet húzzam le.

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek. Kép:

http://kepfeltoltes.hu/081127/PB270015i_ww...ltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen én nem látom, mi csinálná a dúsítást, bár az Isuzu adagolóját nem ismerem. Próbálj légyszi egy kicsit távolabbi képet csinálni, amin az adagoló teteje is látszik.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a képen én nem látom, mi csinálná a dúsítást, bár az Isuzu adagolóját nem ismerem. Próbálj légyszi egy kicsit távolabbi képet csinálni, amin az adagoló teteje is látszik.

Csáó!

Köszi a választ, elég kicsi ott a hely, úgyhogy inkább felrakok egy képet az Opel astra így csináld könyvből bár elég kicsi de remélem azért jó lessz.

Kép:http://kepfeltoltes.hu/081127/Opel__gy_csin_ld_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most egy olyan gonddal küzdök. Vagyis 2-vel.

1.: A hideg motornál nem alszik el az olajnyomás lámpa. Miután bemelegedett a motor, akkor elalszik. Amikor melegszik a motor, pislákol, világít, elalszik, kigyullad, és amikor teljesen meleg a motor, akkor ki sem gyullad, csak ha nagyon padló, és pörgetve van.

Viszont: olajszivattyú kicserélve, olaj megfelelő mennyiséggel töltve, új olajgomba van benne, új porlasztó, új hengerfej tömítés, új hidrotőke, új szelephimba, felújított adagoló, előtöltés beállítva gyárira, jó izzítók, nem kattog hidegen-mintha nem lenne olaj-szépen jár hidegen is-csendes, húz is rendesen.

2.: Ki ért az izzításhoz. Ízzítók jók, mint előbb már írtam. Elaszik a töltés lámpa indít, akkor nem indul pöccre, csak meleg motornál, csak tekeri egy darabig. Viszont, azt mondták, hogy ez hosszú izzításos, és ha töltés lámpa után várok 10mp-et, akkor még 0 fok-ban is fél fordulat, és jár a motor szépen. Meghallgattuk, vagyis próbáltuk, hogy mikor kattan a rellé, de semmi hang nem jön onnan, sehonnan. Tehát jól izzít, de nem tudom mikor kel pontosan indítani. Tud valaki mondani valami okosat, erről a rellé-ről?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A hideg motornál nem alszik el az olajnyomás lámpa. Miután bemelegedett a motor, akkor elalszik. Amikor melegszik a motor, pislákol, világít, elalszik, kigyullad, és amikor teljesen meleg a motor, akkor ki sem gyullad, csak ha nagyon padló, és pörgetve van.

És te így jársz vele? :lol:

Olajnyomás lett mérve? Főleg olyan állapotban amikor ég a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most egy olyan gonddal küzdök. Vagyis 2-vel.

1.: A hideg motornál nem alszik el az olajnyomás lámpa. Miután bemelegedett a motor, akkor elalszik. Amikor melegszik a motor, pislákol, világít, elalszik, kigyullad, és amikor teljesen meleg a motor, akkor ki sem gyullad, csak ha nagyon padló, és pörgetve van.

Viszont: olajszivattyú kicserélve, olaj megfelelő mennyiséggel töltve, új olajgomba van benne, új porlasztó, új hengerfej tömítés, új hidrotőke, új szelephimba, felújított adagoló, előtöltés beállítva gyárira, jó izzítók, nem kattog hidegen-mintha nem lenne olaj-szépen jár hidegen is-csendes, húz is rendesen.

2.: Ki ért az izzításhoz. Ízzítók jók, mint előbb már írtam. Elaszik a töltés lámpa indít, akkor nem indul pöccre, csak meleg motornál, csak tekeri egy darabig. Viszont, azt mondták, hogy ez hosszú izzításos, és ha töltés lámpa után várok 10mp-et, akkor még 0 fok-ban is fél fordulat, és jár a motor szépen. Meghallgattuk, vagyis próbáltuk, hogy mikor kattan a rellé, de semmi hang nem jön onnan, sehonnan. Tehát jól izzít, de nem tudom mikor kel pontosan indítani. Tud valaki mondani valami okosat, erről a rellé-ről?

Köszönöm!

Ízzításról tudok egy-két dolgot. Kik kellene mérni meddig izzít, ezt nem tükrözi mindig az izzítás visszajelzője, amúgy véleményem szerint 25mp az ideális idő a hosszú izzításosnál.

Nálam egy percig izzított, és nem hagyta abba, ha beindítottam se. Végül izzítórelét cseréltem, és most már nekem is jól működik.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

És te így jársz vele? :lol:

Olajnyomás lett mérve? Főleg olyan állapotban amikor ég a lámpa.

Igen, járok vele, mert amikor kicseréltük az olajpumpát, akkor mértünk rajta egy nyomást, és a használt motorokon 4bar, Nekem 5bar-t produkált!!!!

Igen, tudom, ha ég a lámpa, akkor motor leállít, és kiszáll, de viszont itt meleg motornál elalszik! Ezt kösd össze. Ami még gyanús lehet, hogy a főtengely csapágyaknál elmegy a nyomás, de akkor viszont fent nem jutna a hidrotőkékhez, és akkor azt hiszem nagyon durván csattogna. Ha jól tudom, de ez nagyon szép jár, ha világít a lámpa, ha nem. Vagy még ami szóba jöhet, hogy az olajgomba, az új, az rossz?!

Link to comment
Megosztás:

Ízzításról tudok egy-két dolgot. Kik kellene mérni meddig izzít, ezt nem tükrözi mindig az izzítás visszajelzője, amúgy véleményem szerint 25mp az ideális idő a hosszú izzításosnál.

Nálam egy percig izzított, és nem hagyta abba, ha beindítottam se. Végül izzítórelét cseréltem, és most már nekem is jól működik.

:lol:

Viszont nem kellene kattannia valami rellének?! Volt egy céges 1,8D berlingóm, és azon kattant, pedig az sem volt fiatal (1997). Nem értem itt miért nem. Írtak az előzményekben valamilyen relléről, de azt mondták, hogy akkor nem is izzítana, pedig ez gyönyörűen működik. NEM ÉRTEM.

Majd próbálkozunk akkor, hogy kiméretem, csak tudod, az a baj, hogy az hőmérséklet függő, és +5-be nem addig izzít, mint -7-nél.

Link to comment
Megosztás:

És akkor világított?

Igen, világított!

Viszont az a helyzet, hogy nem a gyári 1,7D olajszivattyút, hanem elvileg turbo-s, és olyan turbo-s, amit az első G astrákba is építettek az van benne. Mélyebb olajdekli, és fentről a motort nézve lefele a kocsi orra fele hosszabb lett az egész. Más lett az egész, viszont az olajgomba az a sima 1,7D-hez van.

Link to comment
Megosztás:

Nno, jelentem az adagoló javítási projekt megtörtént erősen pozitív eredménnyel. Nincs ugyan összehasonlítási alapom egy hasonló másikkal de ez mintha nem 68 hanem még hozzá plusz pár ló lenne. Naggyoooon meeeegy :) . Asszonypajtit pandástól a poros álláson hagytam vele. :P :lol:

Mondjuk nagyon sok bűne volt -előtöltésen kívül (az az 1 ami kész tökély volt) első sorban az összes beállítása egy nagy rakás guano -a szétrepedezett tömítések mellett. Hideg-meleg alapjárat tökéletes és még 5.-ben is sokkal jobban húz mint előtte. Na nem fényezem tovább, anélkül is el vagyok sülve tőle. :P Komplett javítást 23-ból megúsztam úgyhogy szerintem nagyon korrekt. :lol:

Egyébként ha valaki adagolóst keresne nyugodt szívvel ajánlom őket, az utca nevét ugyan nem jegyeztem meg de Hajdúszoboszlón Kaba felől az első utca bal kéz fele majd a jobb oldalon vagy 400 méterre van a műhelyük.

Link to comment
Megosztás:

Igen, világított!

Viszont az a helyzet, hogy nem a gyári 1,7D olajszivattyút, hanem elvileg turbo-s, és olyan turbo-s, amit az első G astrákba is építettek az van benne. Mélyebb olajdekli, és fentről a motort nézve lefele a kocsi orra fele hosszabb lett az egész. Más lett az egész, viszont az olajgomba az a sima 1,7D-hez van.

oil szűrő engem már vágott át rendesen, van benne 1 szelep na az szívatott. Viszont a túl nagy nyomás esetén is van 1 szelep ami elengedi a nyomást, ezt csak azért írom mert ha nem lenne nyomás már rég kuka lenne a főtengely. az 5percet sem bír oil nélkül.

Izzítás vegyél ki 1-et nézd meg meddig izzít, de én még nem hallotam olyat hogy hosszú és rövid ízzítás,

Sanci mennyi km van az ördög fiókában?

Link to comment
Megosztás:

Nno, jelentem az adagoló javítási projekt megtörtént erősen pozitív eredménnyel. Nincs ugyan összehasonlítási alapom egy hasonló másikkal de ez mintha nem 68 hanem még hozzá plusz pár ló lenne. Naggyoooon meeeegy :P . Asszonypajtit pandástól a poros álláson hagytam vele. :lol: :)

Mondjuk nagyon sok bűne volt -előtöltésen kívül (az az 1 ami kész tökély volt) első sorban az összes beállítása egy nagy rakás guano -a szétrepedezett tömítések mellett. Hideg-meleg alapjárat tökéletes és még 5.-ben is sokkal jobban húz mint előtte. Na nem fényezem tovább, anélkül is el vagyok sülve tőle. :P Komplett javítást 23-ból megúsztam úgyhogy szerintem nagyon korrekt. :lol:

Egyébként ha valaki adagolóst keresne nyugodt szívvel ajánlom őket, az utca nevét ugyan nem jegyeztem meg de Hajdúszoboszlón Kaba felől az első utca bal kéz fele majd a jobb oldalon vagy 400 méterre van a műhelyük.

Oszt a fogyi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont nem kellene kattannia valami rellének?! Volt egy céges 1,8D berlingóm, és azon kattant, pedig az sem volt fiatal (1997). Nem értem itt miért nem. Írtak az előzményekben valamilyen relléről, de azt mondták, hogy akkor nem is izzítana, pedig ez gyönyörűen működik. NEM ÉRTEM.

Majd próbálkozunk akkor, hogy kiméretem, csak tudod, az a baj, hogy az hőmérséklet függő, és +5-be nem addig izzít, mint -7-nél.

Amikor méred az időt, akkor egyik mérésnél indítsd be az autót, és nézd meg, hogy akkor kikapcsol-e a relé, nálam egy percig izzított, ha ráindítottam, ha nem.

Lehet, hogy azért nem hallod a relé kattanását, mert beindítás után kapcsol le.

Amúgy kattanni kéne neki :lol:

Link to comment
Megosztás:

... én még nem hallotam olyat hogy hosszú és rövid ízzítás,

Pedig lehet benne valami :lol:

Ez akkor tűnt fel, amikor lecseréltem a régi izzítógyertyákat Bosch Duratherm-re (ennek vastagabb a vége, mint az eredetié). Ezzel kb dupla annyit kell izzítanom, hogy pöccre induljon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oszt a fogyi? :lol:

Passz, olajcsere után megmondom de még most tetszik hogy ennyire megy (2-ben is holt lazán kipörög) azt pörgetem egy kicsit a mocit -érthetőbben: hadd sípoljanak a papucsok. Most vettem szűrőket (levegő és olaj), résolaj visszavezető csövet a jobbik fajtából de Mobil Special S 10w-40 TD olajat egész Debrecenben nem találtam szal egyenlőre várakozik az átlagszámítás.

tényleg ohmy.gif a gyári bevan drótozva. Km ha valós akkor pi..a wink.gif

Hengerkompresszió mérésen hajszál híján gyári értékeket mértek szal eléggé valós lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kideríteni, hogy miért égett-pislákolt, és hasonlókat a lámpa. Elvittem autó elektromosokhoz, és megnézettem velük. Azt látják, amit Én is, hogy a kábelen egy jó 5cm-es részen hiányzik a szigetelés. Kilogott a bele. Nem volt sérült a kábel, de kint volt. Elvileg nem érintkezett semmivel sem, de akkor is. Megcsinálták, azóta csak indításnál látom hogy van ott egy lámpa, és indítás után elalszik.

Az izzítást is megnéztük, és leteszteltük. Mivel az izzítás tökéletes, csak tényleg nem kattan hát ez van. Viszont megnéztük, és lemértük, hogy 30mp-ig megy az izzítás, utána kapcsolja le. Úgyhogy kattanás nélkül, de tökéletesen megvagyok elégedve az eredményekkel. Legalább, csak számolni kell majd a másodperceket, de az legyen a legnagyobb baja!

Ja, és mindezek a felújítások után, meg plusz, motorban 1-2 dolog, úgy megy mint az állat, ahhoz képest, hogy 60ló, és csak szívó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem egy Opel F Astra 1.7D Caravanom van, Német motorral, nah most mióta bejött a hideg szutykol az indítással! Hidegen van vele csak a gond, de az is végül is annyi hogy alapból egy minimális, hidegindító szükséges és már jár is és tényleg minimális hidegindító, mert nagyon még koppani se kell a motornak!

Az ízzító gyertyáim jók, elektronika bajom volt egy két hónapja, de azt a szerelő megoldotta, volt bekötve egy indításgátló kapcsoló, ami levettem az áramot és nem indult...

Most nem értem a problémát, miért nem akar indulni hidegen én vagy porlasztóra gondoltam vagy adagólóra mert kicsit sokat eszik, megy mint állat ha beindul csak menjen..., de a hideg alatt úgy értem hogy kb inkáb 8-10óra állás után!, mert utáne meg pöcröff indul, ha már az nem egyszer beindul! Fogadnék ötleteket!

tudni kell Róla 218000km-van már a kicsikében...

gondoltam arra, Kompresszió hiányos lesz, elvigyem kompressziót méretni, vagy cseréljek porlasztó csúcsot, mert az első indításkor elég szép füstöt ad mire beindul, meg ha ugye tolom neki akkor is eléggé füstöl...

:rolleyes: ha tud valaki segítsen Köszii

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem egy Opel F Astra 1.7D Caravanom van, Német motorral, nah most mióta bejött a hideg szutykol az indítással! Hidegen van vele csak a gond, de az is végül is annyi hogy alapból egy minimális, hidegindító szükséges és már jár is és tényleg minimális hidegindító, mert nagyon még koppani se kell a motornak!

Az ízzító gyertyáim jók, elektronika bajom volt egy két hónapja, de azt a szerelő megoldotta, volt bekötve egy indításgátló kapcsoló, ami levettem az áramot és nem indult...

Most nem értem a problémát, miért nem akar indulni hidegen én vagy porlasztóra gondoltam vagy adagólóra mert kicsit sokat eszik, megy mint állat ha beindul csak menjen..., de a hideg alatt úgy értem hogy kb inkáb 8-10óra állás után!, mert utáne meg pöcröff indul, ha már az nem egyszer beindul! Fogadnék ötleteket!

tudni kell Róla 218000km-van már a kicsikében...

gondoltam arra, Kompresszió hiányos lesz, elvigyem kompressziót méretni, vagy cseréljek porlasztó csúcsot, mert az első indításkor elég szép füstöt ad mire beindul, meg ha ugye tolom neki akkor is eléggé füstöl...

:rolleyes: ha tud valaki segítsen Köszii

Semmihez ne nyúlj!

Vegyél 4 új izzítógyertyát,lehetőleg Bosch duratermet és cseréld ki,mérd meg izzít-e és ha ezek jók,akkor bizony indulnia kell,bármilyen hideg is van.

Másrészt ilyen hidegben már érdemes úgy indítani,hogy gyujtás rá,izzítás lámpa világít és miután elaludt,még elszámolsz 5-ig,aztán indítasz rá.Ha ok az izzítás,akkor röffre indul.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem egy Opel F Astra 1.7D Caravanom van, Német motorral, nah most mióta bejött a hideg szutykol az indítással! Hidegen van vele csak a gond, de az is végül is annyi hogy alapból egy minimális, hidegindító szükséges és már jár is és tényleg minimális hidegindító, mert nagyon még koppani se kell a motornak!

Az ízzító gyertyáim jók, elektronika bajom volt egy két hónapja, de azt a szerelő megoldotta, volt bekötve egy indításgátló kapcsoló, ami levettem az áramot és nem indult...

Most nem értem a problémát, miért nem akar indulni hidegen én vagy porlasztóra gondoltam vagy adagólóra mert kicsit sokat eszik, megy mint állat ha beindul csak menjen..., de a hideg alatt úgy értem hogy kb inkáb 8-10óra állás után!, mert utáne meg pöcröff indul, ha már az nem egyszer beindul! Fogadnék ötleteket!

tudni kell Róla 218000km-van már a kicsikében...

gondoltam arra, Kompresszió hiányos lesz, elvigyem kompressziót méretni, vagy cseréljek porlasztó csúcsot, mert az első indításkor elég szép füstöt ad mire beindul, meg ha ugye tolom neki akkor is eléggé füstöl...

:rolleyes: ha tud valaki segítsen Köszii

Sztem is a csúcsokat kéne megnézetni (valamennyire lehet rajtuk állítani porlasztási képet és nyitónyomást is), ill. lehet az is, hogy lelevegősödik állásában a gázolajvezeték. Erre meg azt lehet megpróbálni, hogy veszel egy visszacsapószelepet (egyirányúsító szelep, a legtöbb autósboltban kapható) a gázolajcsőbe, ami a szűrőtől megy az adagolóhoz (8mm-es fajta kell). A beszerelésnél az irányra figyelj!

Link to comment
Megosztás:

Sztem is a csúcsokat kéne megnézetni (valamennyire lehet rajtuk állítani porlasztási képet és nyitónyomást is), ill. lehet az is, hogy lelevegősödik állásában a gázolajvezeték. Erre meg azt lehet megpróbálni, hogy veszel egy visszacsapószelepet (egyirányúsító szelep, a legtöbb autósboltban kapható) a gázolajcsőbe, ami a szűrőtől megy az adagolóhoz (8mm-es fajta kell). A beszerelésnél az irányra figyelj!

Ha a csúcsok rosszak,akkor indulás után pár mp-ig dadog,a szelep még segíthet,de mivel azt irta,csak hidegen indul szarul,inkább az izzítással lesz ott gond,lehet 4-ből csak 3 vagy 2 gyertya megy csak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.