Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

elővettem a dizil kadett könyvet....rájöttem, hogy nem az. :lol:

Csak én nem tudom mire való az, pdf-ben van egy javítási kézikönyv. Ott mintha EGR-nek tüntetné fel -ha jól értelmezem mert nem valami részletesen ír róla.

Link to comment
Megosztás:

Nem kizárt, hogy kevés naftát kap olyan alacsony fordulaton. De lehetséges, hogy beszorult közé egy kis lepattant korom ami a csavar vagy a környékéről esett le mikor kiszedtem és nem tud szabályozni -ez érthető is lenne. Köszi a "fülest"!

Link to comment
Megosztás:

tudom nem Astra de szoros rokonságba vannak. tanácsot szeretnék kérni van egy 19 éves 1.7 disel Kadettom májusba rakták össze a motorját és azóta a szerelő 3. állítót rajta de még mindig füstöl (fekete kormot) és nagyobb emelkedőre csak 2-be tudok felmenni (pl. Budai hegyek, Kab-hegy de még az Érdi emelkedőn is stb.) miért csinálja és tud valaki olyan embert aki "olcsón"rendesen beállítja nekem illetve igaz e az hogy teljesítmény csökkenés nélkül be lehet állítani a fogyasztását 5 l/100 km. Köszi. Pesten lakom

Link to comment
Megosztás:

tudom nem Astra de szoros rokonságba vannak. tanácsot szeretnék kérni van egy 19 éves 1.7 disel Kadettom májusba rakták össze a motorját és azóta a szerelő 3. állítót rajta de még mindig füstöl (fekete kormot) és nagyobb emelkedőre csak 2-be tudok felmenni (pl. Budai hegyek, Kab-hegy de még az Érdi emelkedőn is stb.) miért csinálja és tud valaki olyan embert aki "olcsón"rendesen beállítja nekem illetve igaz e az hogy teljesítmény csökkenés nélkül be lehet állítani a fogyasztását 5 l/100 km. Köszi. Pesten lakom

Mit csináltak a mocival pontosan?

Porlasztócsúcsai rendben vannak?

Előtöltés a helyén van?

Link to comment
Megosztás:

Mit csináltak a mocival pontosan?

Porlasztócsúcsai rendben vannak?

Előtöltés a helyén van?

Mit csináltak a mocival pontosan? megakadt az adagoló eltépte a bordás szíja így kikellet cserélni a vezérműtengelyt, adagolót kellet javítani, szelep görbült meg hasonló finomságok.

Porlasztócsúcsai rendben vannak? gépműhely állította be + a szerelő is állítót rajta

Előtöltés a helyén van? a szerelő szerint igen de én nem értek hozzá

Link to comment
Megosztás:

Kérdés urak!

Bosch adagolón a dúsító melyik végállásban van be illetve kikapcsolt állapotban? :lol: Melegen egy pillanatra meghúztam a vákuumdob irányába a bowdenét és elkezdett fulladni. Előtte megnéztem hidegen is, frissen beindítva de nem volt a dob behúzva (plusz 2-3 fok klímában) akkor szintén az üzemen kívüli végállásban volt, szintén meghúztam, akkor is fulladt.

Szóval szaktanácsot kérek...

Link to comment
Megosztás:

Kérdés urak!

Bosch adagolón a dúsító melyik végállásban van be illetve kikapcsolt állapotban? :lol: Melegen egy pillanatra meghúztam a vákuumdob irányába a bowdenét és elkezdett fulladni. Előtte megnéztem hidegen is, frissen beindítva de nem volt a dob behúzva (plusz 2-3 fok klímában) akkor szintén az üzemen kívüli végállásban volt, szintén meghúztam, akkor is fulladt.

Szóval szaktanácsot kérek...

Tudtommal kiengedett állapotban megy a dúsítás, behúzva meg nem, legalábbis 17DR-nél, mert amikor a hűtővíz hőmérséklete eléri a 20C-fokot, akkor kezd átengedni a termoszelep, ami a termosztátházon van, és akkor húz be a vákuumdob, ill. indul a kartergáz-visszavezetés.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az enyimé megadta magát, mármint a termoszelep mert azt kikerülve rádugtam a csövet és behúzott a dob abban a pillanatban -fojtotta is a mocit. :lol:

Na de Sanci alias buherameister képzelőereje beindul és célirányosan megindul.

Tulajdonképp mire jó a kartergáz visszavezetése? Nemigazán látom értelmét ha már a hengerfejből is vissza van vezetve a turbó elé. Csak jobban fojtja a mocit, csökken a hatásfok, nő a fogyasztás, stb. Arról már ne is beszéljünk, hogy az adagoló nyomását is feljebb kell az alapján húzni. Vagy netán nem jól gondolom a dolgokat? :lol: A probléma, hogy nincs róla robbantott rajzom -legalább érteném a működési elvét és rendszerét. Valakinek nincs véletlen? Esetleg netes elérhetőség róla? De megelégszek egy értelmes magyarázattal is, fogékony vagyok a dolgokra... :)

Link to comment
Megosztás:

No tehát!

Nem a kartergázt vezeti vissza, legalábbis nem az a vákumdob a szívócsonkom, hanem a kipufogógázt, és valami tudományos környezetvédelmi hókusz-pókusz miatt. (állítólag így kevesebb káros anyag kerül ki mivel egy részér ismét elégeti, vagy mi) Ezzel csak az a problémám, hogy szerencsétlen motor ebben a szmogos világban már amúgy is csak nyomokban kap levegőt, és még azt a keveset is dúsítjuk egy kis kipufogógázzal. !! Rájöttem a környezetvédelem abból áll, hogy annyival kevesebb "tiszta" levegőt szív be a motor!

Azt a nyomás dolgot nem igazán értem, de ez az én bajom.

Link to comment
Megosztás:

Ahha, így már érthető. :lol:

Viszont akkor már teljesen máshogy áll a helyzet beállítások tekintetében. Akkor hozzá kell állítani a Co nyomást. Persze ezzel a jelenlegi

beállítással zöldkártyába még simán belefért, nem is evett sokat, ment is (már ami 68 lótól kitelik -ha nincsenek szabadságon) de majd ha ki lesz cserélve a kacat meglátom mit produkál -ha nem stimm akkor vissza az egész. Így is ki kell a vákuumszivattyúnál (a hengerfej/vezérműtengely végén) vagy minél cserélni azt az U alakú csövecskét mert nem sok jövője van. Egyébként ez a thermoszelep nem javítható? Nem vennék ha nem muszáj de még nem láttam a helyén kívül azért kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Ahha, így már érthető. :lol:

Viszont akkor már teljesen máshogy áll a helyzet beállítások tekintetében. Akkor hozzá kell állítani a Co nyomást. Persze ezzel a jelenlegi

beállítással zöldkártyába még simán belefért, nem is evett sokat, ment is (már ami 68 lótól kitelik -ha nincsenek szabadságon) de majd ha ki lesz cserélve a kacat meglátom mit produkál -ha nem stimm akkor vissza az egész. Így is ki kell a vákuumszivattyúnál (a hengerfej/vezérműtengely végén) vagy minél cserélni azt az U alakú csövecskét mert nem sok jövője van. Egyébként ez a thermoszelep nem javítható? Nem vennék ha nem muszáj de még nem láttam a helyén kívül azért kérdezem.

De igen, ííííííívesen. :lol: :P :)

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg lehet valami eszméletlen áron de ha nagyon bemérgel elektronikusra csinálom meg, van egy rakás zármotorom kihasználatlanul. :lol:

Egyébként már töröm a fejem egy ideje, hogy hogyan tudnám meghackelni úgy, hogy tartós is legyen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is valami vákuumos előszabályzó kacatra gondoltam. Speciel skodáéra (karburátoron lévőre) de valószínűbb, hogy új lesz belőle mert kissé összetörtem a körmeit (mikor szétszedtem pedig forró vízben melegítettem és úgy próbáltam kifeszíteni a kupakját) és így nem biztos hogy meg is áll egyben egy kis rezgés közben -kompletten meg lehet nem tudja elmozdítani annyira a dúsító karját, kókányolni meg nemigazán akarok. Bár felmerült bennem az is, hogy a vákuumszelep helyére egy elektromost kellene betenni egy mágnesszelepszerűséghez vagy végállásolható elektromotorhoz (gondoltam vezérlőmotorra) de akkor meg mi kapcsolja át a kipuffgáz vákuumkacatját? Szóval érdekes egy helyzet mindenképp -fejtörős. Ezért marad valószínűleg a gyári megoldás, tekintve hogy a bowdene is elszakadt és kissé csúnyán-kopottan néz ki az egész.

Nos én még ilyesmit nem tapasztaltam de valószínűleg kegyetlen nehezen indul -ha beindul egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.